/ مناطق / منطقه 7

منطقه 7

طرح واکسیناسیون سیار شهری علیه کرونا در منطقه 7

طرح واکسیناسیون سیار شهری علیه کرونا در منطقه 7 عکاس: سید مهدی شوریده

اجرای طرح واکسیناسیون سیار برای نخستین بار در شهر تهران با همکاری مرکز بهداشت شمال تهران و با هدف دسترسی آسان خانواده معظم شهدا، سالمندان و افراد دارای معلولیت، در منطقه 7 برگزار شد.
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون در منطقه ۷

راه اندازی 6 مرکز تجمیعی واکسیناسیون در منطقه ۷ عکاس: سید مهدی شوریده

ششمین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون در منطقه ۷ با حضور فرمانده ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا استان تهران، شهردار منطقه ۷ و جمعی از فرماندهان و مدیران ارشد در مجموعه ورزشی مرودشت این منطقه راه اندازی شد.
یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
بازدید میدانی ناصر امانی از منطقه 7

بازدید میدانی ناصر امانی از منطقه 7 عکاس: سید مهدی شوریده

ناصر امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن حضور در منطقه 7؛ به همراه شهردار و معاونین منطقه از پروژه های توسعه ای این منطقه بازدید کرد.
پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰
نشست شهردار منتخب تهران با شهرداران نواحی 12

نشست شهردار منتخب تهران با شهرداران نواحی عکاس: شایان محرابی

علیرضا زاکانی شهردار منتخب تهران صبح سه شنبه 9 شهریور 1400 با شهرداران نواحی مناطق 6، 7، 8 و 22 شهر تهران دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار شهرداران نواحی موضوعات و فعالیت های پیش روی خود در منطقه را تشریح کرده و شهردار منتخب تهران هم اهم فعالیت های خود در شهرداری تهران را به بحث و تبادل نظر گذاشت.
سه شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰
ویژه برنامه های تاسوعا و عاشورا حسینی در منطقه ۷

ویژه برنامه های تاسوعا و عاشورا حسینی در منطقه ۷ عکاس: سید مهدی شوریده

ویژه برنامه های محرم از سوی شهرداری منطقه 7 با رعایت پروتکل های بهداشتی در این منطقه برگزار شد.
جمعه ۲۹ اَمرداد ۱۴۰۰
بازدید میدانی نرجس سلیمانی از منطقه 7

بازدید میدانی نرجس سلیمانی از منطقه 7 عکاس: سید مهدی شوریده

نرجس سلیمانی عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن حضور در منطقه 7؛ به همراه شهردار و معاونین منطقه از پروژه های توسعه ای این منطقه بازدید کرد.
جمعه ۲۲ اَمرداد ۱۴۰۰
رخت عزا بر تن منطقه 7

رخت عزا بر تن منطقه 7 عکاس: سید مهدی شوریده

▫️همزمان با نزدیک شدن به ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، منطقه 7 شهرداری تهران رخت عزا بر تن کرد. ▫️شهر تهران در آستانه ماه محرم سیاه‌پوش شده و عزاداران حسینی بر درب خانه‌ها، حسینیه‌ها و همچنین خیابان‌ها، پرچم عزای سیدالشهدا (ع) را نصب کردند؛ تا شهر رنگ و بوی حسینی گرفته و در عزای حسین‌ابن‌علی (ع) به سوگ بنشیند.
دوشنبه ۱۸ اَمرداد ۱۴۰۰
آئین افتتاحیه و بهربرداری از نخستین پارک آموزش ترافیک منطقه 7

آئین افتتاحیه و بهربرداری از نخستین پارک آموزش ترافیک منطقه 7 عکاس: سید مهدی شوریده

نخستین پارک ترافیک منطقه 7 با هدف آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به کودکان با حضور سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و حاجوی شهردار منطقه به بهره برداری رسید.
چهارشنبه ۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
اجرای طرح گلیم در منطقه ۷

اجرای طرح گلیم در منطقه ۷ عکاس: سید مهدی شوریده

شهرداری منطقه ۷ به منظور ایجاد منظر مناسب شهری و یاد آوری فرهنگ و هنر های سنتی ایرانی، طرح گلیم را در پیاده روهای خیابان شهید قندی اجرا کرد.
سه شنبه ۵ اَمرداد ۱۴۰۰
بازدید معاون هماهنگی امور مناطق از منطقه 7

بازدید معاون هماهنگی امور مناطق از منطقه 7 عکاس: سید مهدی شوریده

صبج روز یکشنبه 22 تیر 1400 معاون امور مناطق شهرداری تهران با حضور در منطقه 7 از پروژه های این منطقه بازدید کرد.
سه شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰
دیوارهای چشم نواز در منطقه 7

دیوارهای چشم نواز در منطقه 7 عکاس: سید مهدی شوریده

با هدف افزایش زیبایی و ایجاد منظر شهری شاد و رنگی در راستای طرح "رنگ در شهر" اجرای نقاشی های دیواری در معابر منطقه 7 انجام شد.
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
مراسم تشییع و خاکسپاری دو شهید گمنام دفاع مقدس در بوستان اندیشه 16

مراسم تشییع و خاکسپاری دو شهید گمنام دفاع مقدس در بوستان اندیشه عکاس: سید مهدی شوریده

مراسم استقبال، تشییع و تدفین دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس که در عملیات‌های خیبر و والفجر مقدماتی به شهادت رسیده‌اند، صبح یکشنبه همزمان با ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) در بوستان شهید منفرد نیاکی(اندیشه) برگزار شد.
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
آیین افتتاح و بهره برداری فروشگاه شهروند سهروردی  31

آیین افتتاح و بهره برداری فروشگاه شهروند سهروردی عکاس: حمید رضا درجاتی

عصر روز شنبه اول خرداد 1400 و در آستانه سالروز آزاد سازی خرمشهر فروشگاه شهروند سهروردی با حضور دکتر پبروز حناچی شهردار تهران و معاونین افتتاح شد.
شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰
بازدید مصطفی سلیمی از پروژه های منطقه 7

بازدید مصطفی سلیمی از پروژه های منطقه 7 عکاس: سید مهدی شوریده

صبح امروز 8 ادیبهشت 1400 مصطفی سلیمی معاون امور مناطق شهرداری تهران ، شهردار منطقه و تنی چند از مدیران شهری از پروژه های عمرانی منطقه هفت بازدید کردند.
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
عمارت کلاه فرنگی باغ موزه قصر 27

عمارت کلاه فرنگی باغ موزه قصر عکاس: شایان محرابی

عمارت کلاه فرنگی قصر در ضلع شمالی باغ موزه قصر قرار دارد. این عمارت تفریحى در سال 1213 هجری قمری به دستور فتحعلی شاه قاجار ساخته شد. در اواخر دوره سلطنت ناصرالدین شاه قاجار این مکان به قزاق خانه تبدیل و در اختیار کلنل کاساکوفسکی گذاشته شد. در زمان سلطنت رضاشاه پهلوی این قصر تخریب و به جای آن زندان قصر ساخته شد. این عمارت در آبان ماه سال 1356 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید. اکنون این میراث هشت ضلعی که به عنوان میراث، هویت و سبک معماری گذشته در منطقه 7 است، بازسازی شده و در اختیار شهروندان قرار گرفته است.
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
رنگ و بوی بهاری در خیابان های منطقه 7

رنگ و بوی بهاری در خیابان های منطقه 7 عکاس: سید مهدی شوریده

با فرا رسیدن ایام نوروز اداره زیباسازی حوزه خدمات شهری و محیط زیست منطقه با رنگ آمیزی نمای ساختمان ها و جانمایی المان های نوروزی جلوه بصری زیبا و بهاری را در سطح منطقه 7 ایجاد کرده است.
سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۰
نوروزگاه تهران 1400 در منطقه 7

نوروزگاه تهران 1400 در منطقه 7 عکاس: سید مهدی شوریده

ویژه برنامه های نوروز 1400 با مشارکت گروه های هنری مختلف در سطح منطقه هفت تهران در حال برگزاری می باشد.
سه شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۰
جشنواره تخم مرغ های نوروزی 9

جشنواره تخم مرغ های نوروزی عکاس: سید مهدی شوریده

با نزدیک شدن به نوروز 1400 هنرمندان منتخب جشنواره تخم مرغ های نوروزی در منطقه 7 آثار خود را برای نمایش در سطح شهر آماده می کنند.
پنج شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹
مراسم روز درختکاری در منطقه 7

مراسم روز درختکاری در منطقه 7 عکاس: سید مهدی شوریده

مراسم گرامیداشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با حضور شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سمیه حاجوی شهردار و جمعی از مدیران منطقه هفت در بوستان های سطح منطقه با حضور مادر شهید نظام اسلامی، کودکان کار مرکز پرتو به یاد شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع سلامت برگزار شد.
یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
بازدید شهردار منطقه ۷ از روند اجرای پروژه های توسعه محله ای ۱۴۰۰

بازدید شهردار منطقه ۷ از روند اجرای پروژه های توسعه محله ای ۱۴۰۰ عکاس: سید مهدی شوریده

شهردار منطقه ۷ به همراه جمعی از معاونین، مدیران و کارشناسان این منطقه به مناسبت استقبال از نوروز ۱۴۰۰ از روند پیشرفت پروژه‌های توسعه محله ای این منطقه بازدید کرد.
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
منطقه 7 در گذر زمان 11

منطقه 7 در گذر زمان عکاس: سید مهدی شوریده

یکی از سیاست های اصلی شهرداری تهران در سال ۱۳۹۹ اجرای پروژه های کوچک مقیاس بر اساس سند توسعه محلات و مطالبات مردم است. با توجه به رویکردهای جدید مدیرت شهری و زیست پذیری شهر محلات تهران در حال توسعه و تغییر هستند که در قاب پروژه های بزرگ یا محله محور در دسترس شهروندان قرار میگیرد. این گزارش نمونه ای از این تغییرات در منطقه 7 شهرداری تهران است.
یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹
خانه نراقی 24

خانه نراقی عکاس: شایان محرابی

باغ نراقی در سه‌راه طالقانی و محدوده محله خواجه‌نصیر قرار گرفته است. این محله‌ سرانه فضای سبز پایینی دارد و مدیران شهری باور دارند با تبدیل این باغ به بوستان محلی، این محله سرسبز می‌شود.
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
افتتاح سلسله جشن های های فجر انقلاب در مساجد شاخص منطقه 7

افتتاح سلسله جشن های های فجر انقلاب در مساجد شاخص منطقه 7 عکاس: سید مهدی شوریده

افتتاح سلسله جشن های های فجر انقلاب در مساجد شاخص منطقه 7 با حضور پیروز حناچی شهردار تهران صادق زاده رئیس مرکز فعالیتهای دینی در پایان این مراسم که با حضور حجج اسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، محمودی رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی و شهرداران مناطق۱۲،۷ و ۱۳ برگزار شد. سلسله جشن های فجر انقلاب در مساجد تا روز پایانی دهه فجر در مساجد شاخص مناطق ۲۲ گانه شهر تهران ادامه خواهد داشت.
یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹
باغ موزه قصر 16

باغ موزه قصر عکاس: سید مهدی شوریده

باغ‌موزه قصر که سابقاً زندان قصر نامیده می‌شد، اولین زندان متمرکز تهران بود. این زندان هم اینک تعطیل شده و تحت عنوان باغ موزه قصر که در بزرگراه شهید صیاد شیرازی، خیابان پلیس قرار دارد بعنوان یکی از مراکز فرهنگی، تاریخی و هنری کشور مورد بازدید عموم است. بزرگ‌علوی سرگذشت سال‌های حبس خود و دیگر زندانیان مشهور را در کتاب “۵۳ نفر” در زندان قصر نوشت. “باغ ایرانی” یکی از بخش های این مجموعه است که با بهره‌گیری از تنوع گیاهی یک فضای شهری دلنشین و یک موزه روباز محسوب ایجاد شده است. یکی از بخش های اصلی، “موزه تاریخ انقلاب اسلامی ایران” است. این موزه تصویری است از مبارزات مردم در دوران پهلوی و بخش دیگر “موزه زندان” است که بازسازی عینی فضای زندان از اتفاقاتی است که در دوره رژیم پهلوی افتاد .
شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹
بوستان اندیشه(شهید منفرد نیاکی) 17

بوستان شهید منفرد نیاکی(اندیشه) عکاس: سید مهدی شوریده

پارک شهید منفردنیاکی یکی از زیباترین پارک‌های تهران است. این پارک که به نام‌های دیگری مانند هلال احمر و اندیشه هم شناخته می‌شود، در منطقه ۷ شهرداری تهران و در محله سیدخندان، بین خیابان‌های شریعتی و سهروردی واقع شده است.
دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹
بوستان بخشی فر 2

بوستان ابریشم (بخشی فر) عکاس: شایان محرابی

توسعه و رشد فضاهای سبز در مناطق مختلف پایتخت متوازن نیست و این امر دلایل مختلفی دارد، در منطقه7 تراکم‌های ساختمانی، جمعیتی و کمبود زمین خالی مهم‌ترین این دلایل است. با همت شهرداری منطقه7 و بهره برداری از بوستان ابریشم واقع در خیابان بخشی فرد این سرانه بیشتر خواهد شد.
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹
بوستان هورفر 1

بوستان هورفر عکاس: شایان محرابی

توسعه و رشد فضاهای سبز در مناطق مختلف پایتخت متوازن نیست و این امر دلایل مختلفی دارد، در منطقه7 تراکم‌های ساختمانی، جمعیتی و کمبود زمین خالی مهم‌ترین این دلایل است. با همت شهرداری منطقه7 و تملک باغ هورفر و تغییر کاربری آن به بوستان این سرانه بیشتر شده است.
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹
بوستان شهدای ارتش 6

بوستان شهدای ارتش عکاس: شایان محرابی

توسعه و رشد فضاهای سبز در مناطق مختلف پایتخت متوازن نیست و این امر دلایل مختلفی دارد، در منطقه7 تراکم‌های ساختمانی، جمعیتی و کمبود زمین خالی مهم‌ترین این دلایل است. با همت شهرداری منطقه7 و بهره برداری از بوستان شهدای ارتش این سرانه بیشتر خواهد شد.
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
پل غیر‌ همسطح روشندلان 16

پل‌های تهران؛ پل روشندلان عکاس: مرضیه نورعلی

پل غیر‌همسطح روشندلان با طول 900 متر، حد فاصل کوچه اعتمادی تا خیابان شهید مفتح جنوبی قراردارد و دارای 6 باند است، به طوری که 2 باند وسط آن ویژه سامانه اتوبوس تندرو (BRT) خط یک و 4 باند شمال و جنوب آن ویژه وسایل نقلیه است. با بهره برداری از این پل وسایل نقلیه بدون توقف از پل چوبی به هریک از خیابان‌های شریعتی، بهار و خاقانی دسترسی پیدا کردند. پل روشندلان قرار بود در ابتدا تنها تقاطع روشندلان را قطع کرده و ظرف مدت 6 ماه به پایان برسد، اما با افزایش میزان پروژه به طول ۹۰۰ متر و با عرض متغیر 16 تا 32 متر، در تاریخ 18 مهر سال 1388 در منطقه 7 شهرداری به بهره‌برداری رسید. این پل با هدف حذف تقاطع‌های هم سطح خیابان انقلاب با شریعتی، بهار و روشندلان - روان‌سازی ترافیک خیابان انقلاب و روان‌سازی گردش‌های فرعی و ترافیک منطقه بهره برداری شد. ایستگاه پیچ شمیران، (خط 1 BRT) روی این پل قرار دارد و شهروندان تهرانی و شهروندان به وسیله ی پله‌ برقی به این ایستگاه دسترسی پیدا کردند.
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
آیین تقدیر ازعملکرد برتر درحوزه پروژه های محله محور 19

آیین تقدیر ازعملکرد برتر درحوزه پروژه های محله محور عکاس: حامد پری

آیین تقدیر ازعملکرد برتر درحوزه پروژه های محله محور» به مناسبت هفته تهران باحضور شهردار تهران، رییس شورای شهر، معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران و اعضای شورای شهر، برگزار شد و از مدیران شهری فعال در حوزه پروژه های توسعه محلی تجلیل به عمل آمد.
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹
کلیسای ارتدکس یونانی 12

واتیکان کوچک در قلب تهران بزرگ عکاس: حمید رضا درجاتی

کلیسای ارتدکس یونانی به عنوان زیباترین کلیسای یونان است که در خیابان شهید مفتح تهران و در چهار راه طالقانی قرار دارد. ارتدوکس در زبان یونانی به راست دینی ترجمه می‌شود. مرکزیت این کلیسا بر اثر اختلافاتی که در اصول الاهیاتی مردم ارتدوکس یونان به وجود آمد از هم پاشید. مردم ارتدوکسی که ساکن بیزانس یا رم شرقی بودند از رم غربی جدا شدند و در نقاط مختلف از جمله ایران و در تهران پراکنده شدند. همین عامل منجر به شکل‌گیری کلیسایی در تهران به نام کلیسای ارتدکس شد. این کلیسا متعلق به یونانیانی است که در ایران زندگی می‌کردند اما امروزه به دلیل اینکه اکثر پیروان کلیسای ارتدکس یونانی به خارج از ایران مهاجرت کرده‌اند مراسم کمی در این کلیسا برگزار می شود.
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹
عمارت کلاه فرنگی بیسیم 18

عمارت کلاه فرنگی بیسیم عکاس: شایان محرابی

عمارت کلاه فرنگی (بیسیم) یک بنای تاریخی است که برای ارتباط با جهان در سال ۱۳۰۱ ساخته شده است؛ این عمارت در وزارت ارتباطات قرار دارد و در حال حاضر بسیاری از نخستین تجهیزات رادیویی به همان شکل و شمایل سابق خود در این عمارت مستقر هستند. طراح این ساختمان "مارکوف پروس" آلمانی بوده است؛ این بنا به دستان ابراهیم معمارباشی، معمار وزارت پست و تلگراف سابق بنا شده است.
یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
ویژه برنامه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و شهادت حضرت رقیه (س) 13

ویژه برنامه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و شهادت حضرت رقیه (س) عکاس: سید مهدی شوریده

ویژه برنامه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و شهادت حضرت رقیه (س) به همراه مدیران شهر تهران در مراسم یادواره شهدا که از سوی منطقه 7 در مسجد امام حسین (ع) برگزار شد.
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
خیابان بدون خودرو در منطقه 7 16

خیابان بدون خودرو در منطقه 7 عکاس: سید مهدی شوریده

اول مهر مصادف با 22 سپتامبر به عنوان «روز جهانی بدون خودرو» نامگذاری شده و یک روز بدون خودرو، خودروسواران را تشویق می‌ کند تا در سال، یک روز از اتومبیل استفاده نکنند و فرصتی مغتم برای ترویج دوچرخه سواری و پیاده روی است.این رویدادِ سازماندهی شده در جهان، در برخی از شهرها و کشورها اجرا می‌شود. گفتنی است خیابان بدون خودرو با محتوی فعالیتهای مختلف ورزشی در 20 عنوان با رعایت پروتکل های بهداشتی و کار ویژه ارائه خدمات آموزرشی و تفریحی دوچرخه سواری برگزار شد.
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
تنفس طبیعت زیبای منطقه ۷ در روزهای حضور کمرنگ شهروندان 1

تنفس طبیعت زیبای منطقه ۷ در روزهای حضور کمرنگ شهروندان عکاس: سید مهدی شوریده

یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹
زنگ مهر در مدرسه نابینایان شهید خزائلی 13

زنگ مهر در مدرسه نابینایان شهید خزائلی عکاس: مجتبی عرب زاده

آیین بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر شنبه 15 شهریور 1399 در مجتمع نابینایان شهید خزائلی, با حضور سمیه حاجوی شهردار منطقه 7 برگزار شد.
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹
نماز ظهر عاشورا مسجد قائم(عج) منطقه هفت

نماز ظهر عاشورا مسجد قائم(عج) منطقه هفت عکاس: سید مهدی شوریده

نماز ظهر عاشورا مسجد قائم(عج) به یاد آخرین نماز امام حسین (ع) و یاران با وفایش، با رعایت کامل پروتکل بهداشتی در خیابان سبلان شمالی برگزار شد.
یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۹
برگزاری اعزای حسینی در بوستان قصر منطقه هفت 25

برگزاری عزای حسینی در بوستان قصر منطقه هفت عکاس: سید مهدی شوریده

پنج شنبه ۶ مرداد ماه همزمان با شب هشتم محرم کاروان عزاداری حسینی در سطح خیابان ها و محلات منطقه اقدام به مرثیه خوانی، دمام زنی با رعایت پروتکل های بهداشتی کرد تا بتواند با وجود شیوع ویروس کووید-۱۹ و ممنوعیت های موجود حال و هوای ایام محرم و شور حسینی را در سطح منطقه ایجاد کند.
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۹
باز این چه شورش است که در خلق عالم است 6

باز این چه شورش است که در خلق عالم است عکاس: سید مهدی شوریده

همزمان با آغاز ماه محرم و عزاداری سید الشهدا حضرت امام حسین (ع) ، معابر ، میدان ها و محله ها توسط شهرداری تهران سیاهپوش شد.
چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹
افتتاح بوستان ابریشم 14

افتتاح بوستان ابریشم عکاس: سید مهدی شوریده

توسعه و رشد فضاهای سبز در مناطق مختلف پایتخت متوازن نیست و این امر دلایل مختلفی دارد، در منطقه7 تراکم‌های ساختمانی، جمعیتی و کمبود زمین خالی مهم‌ترین این دلایل است. با همت شهرداری منطقه7 و بهره برداری از بوستان ابریشم واقع در خیابان بخشی فرد این سرانه بیشتر خواهد شد.
سه شنبه ۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
پل‌های تهران؛ پل سید خندان 3

پل‌های تهران؛ پل سید خندان عکاس: مجتبی عرب زاده

پل سیدخندان یکی از پل های بزرگ و معروف تهران است که در سال ۱۳۵۶ خورشیدی ساخته شد و در بزرگراه شهید قاسم سلیمانی و بر روی چهار راه سید خندان قرار دارد.خیابان‌هایی که پل بر فراز آن‌ها استوار شده، خیابان دکتر شریعتی و خیابان سهروردی می‌باشند.
یکشنبه ۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹
اقامه نماز عید فطر در مسجد امام حسین(ع) 42

اقامه نماز عید فطر در مسجد امام حسین(ع) عکاس: شایان محرابی

نماز عید سعید فطر با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از انتقال بیماری کرونا، صبح یکشنبه ۴ خرداد 1399 در مسجد امام حسین(ع) میدان امام حسین(ع) برگزار شد.
یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
ضد عفونی و پاکسازی معابر شهری 29

ضد عفونی و پاکسازی معابر شهری عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز پنجشنبه 15 اسفند ماه 1398، نیروهای شهرداری تهران و سازمان آتش نشانی معابر شهری را ضد عفونی و پاکسازی کردند .
پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
مراسم شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) در میدان امام حسین(ع) 4

مراسم شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) در میدان امام حسین(ع) عکاس: شایان محرابی

مراسم عزاداری و پخت سنتی سمنو به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) در میدان امام حسین‎(ع)، چهارشنبه 9 بهمن ماه 1397 برگزار شد.
چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸
موزه رضا عباسی 23

موزه رضا عباسی عکاس: احمد آقاسیانی

موزه رضا عباسی کاشانی، در سال ۱۳۵۶ در خیابان شریعتی تهران، روبروی دانشکده برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، گشایش یافت و به یاد نقاش مشهور دورهٔ صفوی اهل کاشان رضا عباسی نام‌گذاری شد.مجموعه‌های به نمایش درآمده در این موزه بسیار متنوع بوده و آثاری از هزاره دوم پیش از میلاد تا اوایل قرن بیستم یعنی پایان دوره قاجار را در بر می‌گیرد. این آثار بر اساس ترتیب زمانی به نمایش درآمده‌اند، بنابراین بازدید کنندگان می‌توانند سیر تکامل هنر، تمدن و فرهنگ را در ایران زمین دنبال کنند. این چینش در میان موزه‌های دیگر ایران منحصر به فرد است.
چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸
تفاهم نامه همکاری میان وزارت ارتباطات و سازمان پسماند شهرداری تهران و شهرداری منطقه 7 35

تفاهم نامه همکاری میان وزارت ارتباطات و سازمان پسماند شهرداری تهران و شهرداری منطقه 7 عکاس: شایان محرابی

در راستای اجرای طرح کاهش پسماند (کاپ) آیین تفاهم نامه همکاری میان وزارت ارتباطات و سازمان پسماند شهرداری تهران و شهرداری منطقه 7 با حضور مهندس معارفی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت ارتباطات، دکتر علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و دکتر حاجوی شهردار منطقه 7 امضا شد.
یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸
آغاز طرح پایش وسایل گرمایشی بافت های فرسوده شرق پایتخت 21

آغاز طرح پایش وسایل گرمایشی بافت های فرسوده شرق پایتخت عکاس: شایان محرابی

با توجه به سرد شدن هوا و بالا رفتن حوادث گازگرفتگی با گاز منوکسیدکربن به خصوص در مناطق دارای بافت فرسوده، طرح پایش وسایل گرمایشی صبح یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ با کمک ۱۰ تیم که شامل کارشناسان آتش نشانی، مربیان و داوطلبان آتش نشانی هستند در شمال و شرق شهر تهران اجرا شد. در این طرح کارشناسان آتش نشانی به در منازل مراجعه می‌کند و با اجازه مالکان وارد خانه شده و به طور کامل منازل را مورد بازدید قرار می‌دهند در صورتی که منازل از نظر ایمنی شرایط خوبی نداشته باشند یک دستگاه دتکتور (دستگاه سنجش میزان گاز منوکسید کربن) توسط ماموران آتش نشانی نصب و طرز کار با آن به مالکان آموزش داده می‌شود به این امید که بتوانیم تعداد جانباختگان حوادث گازگرفتگی را کاهش دهیم.
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
اختتامیه مسابقه طراحى ارتباط پیاده آستان امامزادگاه عینعلى و زینعلى(ع) با رود دره فرحزاد و بخش شرقى آن 17

اختتامیه مسابقه طراحى ارتباط پیاده آستان امامزادگاه عینعلى و زینعلى(ع) با رود دره فرحزاد و بخش شرقى آن عکاس: شایان محرابی

مراسم اختتامیه مسابقه طراحى ارتباط پیاده آستان امامزادگاه عینعلى و زینعلى(ع) با رود دره فرحزاد و بخش شرقى آن با حضور پیروز حناچی شهردار تهران در خانه موزه استاد لر زاده برگزار شد و از نفرات برتر تقدیر شد.
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
آیین افتتاح و بهره برداری خانه موزه استاد لرزاده  32

آیین افتتاح و بهره برداری خانه موزه استاد لرزاده عکاس: وحید شیخی

آیین افتتاح و بهره برداری از خانه موزه استاد لرزاده عصر امروز با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار محترم تهران و اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸
خانه موزه معمار لرزاده 8

خانه موزه معمار لرزاده عکاس: وحید شیخی

حسین بن محمد معمار معروف به لرزاده «۱۲۸۵ تهران – ۱۳۸۳ تهران» معمار و هنرمند ایرانی بود؛ وی طراح و سازنده آرامگاه فردوسی است.او همچنین فعالیتهای گسترده‌ی دیگری در زمینه تزئینات وابسته معماری در تهران و بسیاری شهرهای دیگر داشته است. نخستین کار مستقل استاد را می‌توان سر در بانک شاهی « بانک تجارت فعلی »واقع در میدان توپخانه تهران دانست. لرزاده در طول عمر هنری نزدیک به یک قرن خود، مساجد متعددی را طراحی و اجرا کرد که در راس آن مسجد اعظم (قم) به دعوت مستقیم آیت‌الله بروجردی قرار دارد. همچنین وی بنا به ماموریتی که آیت‌الله بروجردی به وی محول کرد، مامور تعمیر و پاره‌ای تغییرات در حرم حسین بن علی(ع) در کربلا شد. طرح تبدیل این خانه به “خانه معمار” لرزاده سه شنبه ۲۲ فروردین در شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید.
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸
آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو امام حسین (ع) 19

آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو امام حسین (ع) عکاس: شایان محرابی

آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو امام حسین (ع) با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، حجت السلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، اعضای شورای اسلامی شهر و دیگر مدیران و معاونان ارشد شهرداری تهران شنبه، ۶ مهر ۱۳۹۸ برگزار شد
شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸
شهرنگار؛ پل سیدخندان 11

شهرنگار؛ پل سیدخندان عکاس: شایان محرابی

پل سیدخندان پلی است در شهر تهران که در سال ۱۳۵۶ خورشیدی ساخته شد. پل سیدخندان در بزرگراه رسالت و بر روی چهار راه سید خندان قرار دارد. خیابان‌هایی که پل بر فراز آن‌ها استوار شده، خیابان دکتر شریعتی و خیابان سهروردی می‌باشند.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
شام غریبان در محله گرگان  21

شام غریبان در محله گرگان عکاس: سبحان فرج ون

همزمان با غروب عاشورای حسینی، مراسم شام غریبان اباعبدالله الحسین(ع) در شامگاه سه شنبه 19 شهریور ماه ذر محله گرگان تهران برگزار شد .
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸
شام غریبان در میدان امام حسین(ع) 9

شام غریبان در میدان امام حسین(ع) عکاس: شایان محرابی

همزمان با غروب عاشورای، مراسم شام غریبان اباعبدالله الحسین (ع) شامگاه سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ در میدان امام حسین(ع) تهران برگزار شد.
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸
عزاداری شب پنجم ماه محرم در محله گرگان 36

عزاداری شب پنجم ماه محرم در محله گرگان عکاس: شایان محرابی

پنجمین شب عزاداری ماه محرم و سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش با حضور اقشار مختلف مردم در محله گرگان تهران برگزار شد.
پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸
تشییع پیکر مهدی شادمانی  23

تشییع پیکر مهدی شادمانی عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز یکشنبه 10 شهریور ماه، پیکر خبرنگار ورزشی نویس ، مهدی شادمانی از مجموعه ورزشی شهید شیرودی به سمت قطعه نام آوران بهشت زهرا تشییع شد.مهدی شادمانی بامداد شنبه 9 شهریورماه و پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از چند بیماری همزمان از جمله سرطان، جان به جان آفرین تسلیم کرد. مهدی شادمانی، که سابقه فعالیت در نشریاتی، چون روزنامه گل، همشهری جوان و دنیای فوتبال را داشت پس از چند سال مبارزه با بیماری جان خود را از دست داد. شادمانی که مبتلا به نوع ناشناخته‌ای از بیماری سرطان به نام «سارکوم» بود، دو سال با این بیماری مبارزه کرد و پس از مدتی بستری در بیمارستان دعوت حق را لبیک گفت.
یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸
رونمایی از پوستر جشنواره عکس "شهرنگاه" 17

رونمایی از پوستر جشنواره عکس "شهرنگاه" عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز شنبه 9 شهریور ماه، پوستر نخستین جشنواره سالانه عکس شهرسازی و معماری کلانشهرهای ایران با عنوان "شهرنگاه" با حضور عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، محمد سالاری عضو شورای شهر، سمیه حاجوی شهردار منطقه 7 ، مسئولین و هنرمندان رونمایی شد .
شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸
شهرنگار؛ پارک اندیشه 23

شهرنگار؛ بوستان اندیشه عکاس: محمد محسنی فر

بوستان اندیشه در منطقه ۷ شهرداری تهران و در محله سیدخندان، حدفاصل خیابان‌های شریعتی و سهروردی واقع شده است. مساحت این بوستان بیش از ۱۰هزار متر مربع است و شامل امکاناتی از جمله کتابخانه اندیشه، کافه پارک و رستوران فضای باز، زمین بازی کودکان، زمین بدمینتون، کیوسک بازیافت و کیوسک روزنامه فروشی می باشد.
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
آئین بهره برداری از میدانگاه شهدای هفتم تیر با حضور شهردار تهران 8

آئین بهره برداری از میدانگاه شهدای هفتم تیر با حضور شهردار تهران عکاس: شایان محرابی

آئین بهره برداری از میدانگاه شهدای هفتم تیر با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری، اعضای شورای اسلامی شهر، معاونین و مدیران ارشد شهرداری تهران سه شنبه، 4 تیر ۱۳۹۸ برگزار شد.
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
پروژه ساماندهی میدان هفتم تیر در آستانه بهره برداری 23

پروژه ساماندهی میدان هفتم تیر در آستانه بهره برداری عکاس: شایان محرابی

متعاقب دستور شهردار تهران مبنی بر جمع آوری کارگاه مترو میدان هفتم تیر، یک فضای ۵ هزار مترمربعی آزاد و به محلی برای احداث پلازا و ایجاد فضاهای فرهنگی و اجتماعی اختصاص یافت. پروژه ساماندهی و ارتقای کیفی میدان هفتم تیر، در زمینی به مساحت ۷هزار مترمربع اجرا شده است. این پلازا دارای ۳ هزار مترمربع فضای سبز، ۳هزار مترمربع پیاده راه های سنگ فرش شده در قسمت شمالی و آمفی تئاتر رو باز به مساحت یک هزار مترمربع در قسمت جنوبی است.
شنبه ۱ تیر ۱۳۹۸
افطاری ساده در میدان امام حسین (ع) 17

افطاری ساده در میدان امام حسین (ع) عکاس: شایان محرابی

افطاری ساده در میدان امام حسین (ع) در ماه رمضان ویژه شهروندان تهرانی هر شب برپاست.
پنج شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸
احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در میدان امام حسین (ع) 21

احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در میدان امام حسین (ع) عکاس: وحید شیخی

مراسم معنوی و روحانی شب های قدر و احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان با حضور اقشار مختلف مردم در میدان امام حسین (ع) تهران برگزار شد.
چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸
شهرنگار؛ سهروردی 1

شهرنگار؛ سهروردی جنوبی عکاس: مازن هواشم

خیابان سُهرِوِردی یکی از خیاباهای تهران است که در منطقه ۷ شهرداری تهران قرار دارد. این خیابان از محدوده پل سید خندان در شمال آغاز شده و به خیابان بهار شیراز در باغ صبا منتهی می‌شود. این خیابان به افتخار شهاب‌الدین یحیی سهروردی فیلسوف و متفکر ایرانی نام‌گذاری شده‌است.
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
شهرنگار؛ محله بهار 6

شهرنگار؛ محله بهار عکاس: مازن هواشم

محله بهار یکی از محله‌های مرکز تهران است که از طرف شرق به خیابان شریعتی، از طرف غرب به خیابان بهار، از طرف شمال به خیابان بهار شیراز و از طرف جنوب به طالقانی منتهی می‌شود.نام محله از نام ملک الشعرا بهار گرفته شده است که خیابان مرکزی آن به نام آن شاعر بزرگ معاصر است . خیابان بهار خیابان بهار شیراز تا دروازه دولت را در بر می گیرد جایی که تا دهه 1310 شمسی به جز شماری از باغات ساختمان های مسکونی وجود نداشت خیابان بهار شیراز خیابانی بوده با یک پیاده رو و جوی آبی که در وسط آن جریان داشته است این جوی از چشمه زلال عباس آباد سرچشمه می گرفت.
چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
رنگ آمیزی و طراحی جداره شهری در منطقه 7 1

رنگ آمیزی و طراحی جداره شهری در منطقه 7 عکاس: شایان محرابی

جداره شهری در منطقه 7 با مشارکت شهروندان به ویژه دانش آموزان در خیابان سهروردی شمالی رنگ آمیزی و طراحی شد.
پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
نشست مطبوعاتی روز معمار 24

نشست مطبوعاتی روز معمار عکاس: وحید شیخی

نشست مطبوعاتی روز معمار صبح امروز چهارشنبه 4 اردیبهشت ماه ،با حضور دکتر اعطا عضو محترم شورای اسلامی شهر تهران و مهندس گلپایگانی معاون محترم شهرسازی و معماری با موضوع خانه معمار برگزار شد.
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
هم‌اکنون؛ جمع‌آوری کارگاه عمرانی میدان هفت تیر 17

جمع‌آوری کارگاه عمرانی میدان هفت تیر عکاس: شایان محرابی

برای رفاه بیشتر شهروندان کارگاه عمرانی میدان هفت تیر در حال جمع شدن است.
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
نمایشگاه عکس آرزوهای خط خطی در باغ موزه قصر 8

نمایشگاه عکس آرزوهای خط خطی در باغ موزه قصر عکاس: میلاد بهشتی

نمایشگاه عکس آرزوهای خط خطی با موضوع کودکان و زلزله کرمانشاه در باغ موزه قصر برپاست.
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
بازدید شهردار تهران از ساختمان کلاه فرنگی، دانشگاه تربیت معلم خوارزمی و تابلو نقش رستم ورزشگاه شیرودی به مناسبت روز تهران 5

بازدید شهردار تهران از ساختمان کلاه فرنگی، دانشگاه تربیت معلم خوارزمی و تابلو نقش رستم ورزشگاه شیرودی به مناسبت روز تهران عکاس: شایان محرابی

بازدید شهردار تهران و اعضای شورای شهر از ساختمان کلاه فرنگی، دانشگاه تربیت معلم خوارزمی و تابلو نقش رستم ورزشگاه شیرودی به مناسبت روز تهران
جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷
شور حسینی در خیابان گرگان 34

شور حسینی در خیابان گرگان عکاس: شایان محرابی

با فرا رسیدن ماه محرم الحرام، ماه عزای آل الله، همزمان با دیگر شیفتگان و عزاداران سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) در سراسر عالم، چهره محله‌های مختلف تهران با نصب بیرق و پرچم عزا رنگ و بوی ماتم به خود گرفته و مردم با برگزاری مجالس‎ روضه، آئین‎های عزاداری و برپایی موکب‎های پذیرایی، توزیع نذری و اطعام، عشق و ارادت خود را به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و اصحاب عاشورایی امام عشق نشان می‎دهند.
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷
مراسم شیرخوارگان حسینی در مصلی تهران 19

مراسم شیرخوارگان حسینی در مصلی تهران عکاس: شایان محرابی

گردهمایی بزرگ شیرخوارگان حسینی، همزمان با نخستین جمعه ماه محرم، صبح جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ در مصلی تهران برگزار شد.
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷
پایانه تاکسیرانی پل سید خندان 25

پایانه تاکسیرانی پل سید خندان عکاس: ساناز دریایی

پایانه تاکسیرانی پل سید خندان با 30 خط تاکسیرانی واقع در زیر پل سید خندان می باشد.
جمعه ۱۹ اَمرداد ۱۳۹۷
سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران-۲ 18

سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران-۲ عکاس: ساناز دریایی

سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت آغاز به کار کرد و تا بیست و دوم اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برپا خواهد بود.
چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
بازدید سرزده سرپرست شهرداری تهران از منطقه 7 3

بازدید سرپرست شهرداری تهران از منطقه 7 عکاس: وحید شیخی

بازدید دکتر حسینی مکارم از شهرداری منطقه 7 و حضور در جلسه ملاقات مردمی شهروندان با شهردار منطقه
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
بوستان آزادگان 41

بوستان آزادگان عکاس: ساناز دریایی

بوستان آزادگان یک بوستان طبقه ای و با فضایی بسیار زیبا و دلپذیر است. پوشش گیاهی این بوستان سرو، بلوط، نارون، چنار، اقاقیا، عرعر، تبریزی، توت، کاج، یوکا، بربریس و زبان گنجشک می باشد. امکانات بوستان شامل زمین بازی کودکان، برکه، مرکز مشارکتهای زیست محیطی ( NGO )، دستگاههای بدنسازی در محوطه روباز، آلاچیق و سرویس بهداشتی است. آدرس: ضلع جنوبی بزرگراه رسالت، تقاطع بزرگراه شهید حقانی و رسالت.
شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۷
تشییع پیکر مطهر دو شهید گمنام 4

تشییع پیکر مطهر دو شهید گمنام عکاس: ساناز دریایی

تشییع پیکر مطهر دو شهید گمنام در باغ موزه قصر منطقه ۷ شهرداری انجام شد.
پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
دیدار مسجد جامعی و شهردار منطقه هفت با حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد 21

دیدار مسجد جامعی و شهردار منطقه هفت با حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد عکاس: شایان محرابی

احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران و سمیه حاجوی شهردار منطقه هفت با حضور در مسجد امام حسین(ع) با حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد دیدار و از روند بازسازی این مسجد بازدید کردند.
یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
غرفه مرکز ارتباطات در پنجمین روز بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات  1

غرفه مرکز ارتباطات در پنجمین روز بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات عکاس: محسن ونایی

پنجمین روز بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.
سه شنبه ۹ آبان ۱۳۹۶
بزرگترین سفره حضرت رقیه(س) در میدان امام حسین(ع) 1

بزرگترین سفره حضرت رقیه(س) در میدان امام حسین(ع) عکاس: محسن ونایی

بزرگترین سفره حضرت رقیه خاتون(س) با حضور جمع کثیری از مردم پایتخت با همکاری مجمع جهانی خادمان حضرت رقیه(س)، توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حضور گسترده مردم شهر تهران و کودکان سه تا ۱۰ سال، 2 آبان‌ ماه، در میدان امام حسین(ع) برپا شد.
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶
نماز عید قربان در مصلی تهران 1

نماز عید قربان در مصلی تهران عکاس: احسان طالب زاده

نماز عید قربان صبح امروز (10 شهریور 1396) به امامت آیت الله امامی کاشانی در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار شد.
جمعه ۱۰ شهریور ۱۳۹۶
بوستان شهدای صباغچی‎ 2

بوستان شهدای صباغچی‎ عکاس: ساناز دریایی

بوستان شهدای صباغچی در خیابان دماوند به سمت غرب، بعد از سبلان، ایستگاه فرودگاه قرار دارد.
چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶
نمایش «مخ پریشون های شلم‎» 25

نمایش «مخ پریشون های شلم‎» عکاس: احسان طالب زاده

نمایش «مخ پریشون های شلم» براساس نمایشنامه ای از ساندرا فنیچل آشر با ترجمه نیما آزاد گیلانی به کارگردانی مریم آشوری و با بازی عبد آتشانی، مهرداد باقری، محمد لقمانیان، امین میرزاباقری و آنالی شکوری هر روز ساعت ۱۸ در تالار هنر روی صحنه می رود.
سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶
نمایشگاه گروهی عکس‌ «مسافران» 1

نمایشگاه گروهی عکس‌ «مسافران» عکاس: احسان طالب زاده

نمایشگاه گروهی عکس‌ «مسافران» تصاویری از فضاهای بیرونی و داخلی ترمینال‌های شهر تهران همچنین از مسافران منتظر، از کارگران و اتوبوس‌ها را بازنمایی می‌کند. «مسافران» حاصل تلاش ۷ عکاس جوان تهرانی به نام‌های روح الله ابراهیمی، مژده افروشـه، عـطا رشیدیانی، یاسمن مرادی، راضیه موسـوی، سارا نوروزی و عباس واحدی است. در بیانیه‌ این نمایشگاه آمده‌است: «ترمینال‌ها مکانی مناقشه‌آمیزند. مکانی برای جابه‌جایی و حرکت‌اند. قرار است مسافران به می‌انجی این مکانِ مدرنِ شهری در تکاپو و حرکت باشند. اما ترمینال‌ها مکانی دو گانه‌اند. هم نشانه‌ای از حرکت و تکاپو و جابه‌جایی را در خود دارند و هم مکانی‌اند برای کِش آمدن زمان و سکون. در ترمینال‌ها مسافران در انتظارند. در انتظار چه؟». بازدید از این نمایشگاه تا روز پنجشنبه ۲۶ مردادماه ۱۳۹۶ در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۸ و پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ در موزه عکسخانه شهر واقع در تهران، میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز ادامه دارد.
دوشنبه ۲ اَمرداد ۱۳۹۶
جشن رمضان در باغ موزه قصر 24

جشن رمضان در باغ موزه قصر عکاس: شایان محرابی

ویژه برنامه جشن رمضان هر شب از ساعت 9/30 در باغ موزه قصر برگزار میگردد.
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶
اختتامیه جشنواره «جوشن» 36

اختتامیه جشنواره «جوشن» عکاس: شایان محرابی

آیین پایانی نخستین جشنواره رسانه‌ای شهدای دفاع از حرم و جبهه مقاومت با عنوان «جوشن» به همت فرهنگ‌سرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی با معرفی برگزیدگان در بخش‎های مختلف، همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی، برگزار می‌شود.
چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶
آیین رونمایی از تابلوی میدان قمر بنی هاشم (ع) 15

آیین رونمایی از تابلوی میدان قمر بنی هاشم (ع) عکاس: احمد آقاسیانی

ظهر امروز در مراسمی از تابلوی جدید میدان قمربنی هاشم (ع) در محله تهرانپارس با حضور خانواده شهدا و جانبازان رونمایی شد.
دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو شهید صیاد شیرازی 22

آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو شهید صیاد شیرازی عکاس: امیر حدیدی

صبح دوشنبه 17 آبان آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو شهید صیاد شیرازی با حضور دکتر قالیباف شهردار محترم تهران برگزار شد
دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵
حضور شهردار تهران در اردوی ورزشکاران اعزامی به بازی‌های پارالمپیک  24

حضور شهردار تهران در اردوی ورزشکاران اعزامی به بازی‌های پارالمپیک عکاس: امیر حدیدی

عصر یک شنبه دکتر محمد باقر قالیباف شهردار تهران در اردوی ورزشکاران اعزامی به بازی‌های پارالمپیک حضور پیدا کرد و با ورزشکاران دیدار و گفتگو کرد
دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵
افتتاح ایستگاه مترو سهروردی 20

افتتاح ایستگاه مترو سهروردی عکاس: امیر حدیدی

صبح دوشنبه 18 مرداد مراسم افتتاح ایستگاه مترو سهروردی با حضور شهردار تهران برگزار شد
دوشنبه ۱۸ اَمرداد ۱۳۹۵
بازدید کودکان دبستانی از شهرداری منطقه 7 6

بازدید کودکان دبستانی از شهرداری منطقه 7 عکاس: امیر حدیدی

صبح دوشنبه 14 تیر به مناسبت روز شهرداریها کودکان دبستانی از شهرداری منطقه 7 بازدید و با دکتر طلوعی،شهردار منطقه دیدار و گفتگو کردند
دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵