منطقه 7

اختتامیه لیگ ورزشی افراد دارای معلولیت 12

اختتامیه لیگ ورزشی افراد دارای معلولیت
عکاس: مهدی شوریده

مرحله نهایی اولین دوره لیگ بازی های افراد دارای معلولیت به میزبانی شهرداری منطقه 7، شنبه 12 آذر ماه 1401 به مناسبت روز جهانی افراد دارای معلویت برگزار شد.
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
میز خدمت حراست شهرداری تهران در نماز جمعه 23

میز خدمت حراست شهرداری تهران در نماز جمعه
عکاس: حمید رضا درجاتی

«میز خدمت» این هفته شهرداری تهران با محوریت «سازمان حراست» روز جمعه یازدهم آذر ماه ۱۴۰۱ در مصلی تهران برگزار شد.در میز خدمت این هفته، محسن رنجبر رئیس سازمان حراست شهرداری سید سعید صدرزاده دستیار شهردار تهران در حوزه ارتباطات و مطالبات مردمی و تعدادی از مدیران حراست در خدمت همشهریان بودند. شهروندان تهرانی در این هفته، مشکلات و دغدغه‌های خود را با مدیران حراست در میان گذاشتند که همان جا دستور پیگیری آن به صورت نامه صادر و یا از طریق تماس تلفنی با واحد مربوطه، پیگیری شد.
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱
باغ موزه قصر (زندان سیاسی)‎ 6

بند سیاسی باغ موزه قصر
عکاس: شایان محرابی

ساختمان زندان سیاسی با مساحتی در حدود 5 هزار متر مربع دارای فضاهای گوناگون و متنوعی است که روایتگر تاریخ انقلاب و مبارزان انقلاب اسلامی است. پس از کودتای 28 مرداد 1332 علاوه بر ساخته شدن ساختمان های الحاقی به زندان قصر و همچنین استفاده از زندان شماره 3(در ساختمان مارکوف) که پذیرای بسیاری از مبارزین سیاسی مانند شهید نواب صفوی و یارانش، شهید عراقی، آیت الله طالقانی و چهره های فرهنگی مانند احمد شاملو، مهدی اخوان ثالث، نجف دریا بندری و... بود با افزایش تعداد زندانیان سیاسی و کافی نبودن فضای زندان های شماره 3 و 4 در اوایل دهه 30 تصمیم به ساخت زندانی مخصوص سیاسیون گرفته می شود این زندان که به گفته علی عمویی از ابتکارات رزم آرا بوده است، در گوشه شمال شرقی محوطه زندان قصر ساخته می شود. با ساخته شدن زندان شماره 2 قصر کلیه زندانیان سیاسی تبعیدی به تهران عودت داده شدند و در آن زندان تازه ساز جایگیر شدند.
چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱
دیدار مردمی شهردار تهران با اهالی منطقه 7

دیدار مردمی شهردار تهران با اهالی منطقه 7
عکاس: حمید رضا درجاتی

شامگاه دوشنبه ١٦ آبان ماه ١٤٠١ شهردار تهران در ادامه پویش قرار خدمت در منطقه ۷ با حضور در جمع نمازگزاران مسجدالرضا(ع) در محله نیلوفر با اهالى این منطقه دیدار و گفتگو کرد و در ادامه با حضور در منزل شهید مهدی جنتی با خانواده این شهید دفاع مقدس دیدار کرد.
دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱
بررسی مصوبات پویش قرار خدمت در منطقه 7

بررسی مصوبات پویش قرار خدمت در منطقه 7
عکاس: حمید رضا درجاتی

ظهر دوشنبه شانزدهم آبان ماه 1401علیرضا زاکانی شهردار تهران در راستای پویش قرار خدمت با حضور معاونین خود در محل شهرداری منطقه 7 مصوبات این پویش مورد بررسی قرار دادند.
دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱
دیدار شهردار تهران با کارکنان شهرداری منطقه 7 13

دیدار شهردار تهران با کارکنان شهرداری منطقه 7
عکاس: حمید رضا درجاتی

ظهر دوشنبه دوم آبان ماه 1401 و در ادامه پویش قرار خدمت در منطقه 7، علیرضا زاکانی شهردار تهران با کارکنان این منطقه دیدار و گفتگو کرد.
دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱
قرار خدمت؛ منطقه 7

قرار خدمت؛ منطقه 7
عکاس: مجتبی عرب زاده

صبح روز دوشنبه 16 آبان ماه 1401 علیرضا زاکانی شهردار تهران در پویش قرار خدمت به همراه مدیران ارشد شهرداری به منطقه 7 رفت و از چند پروژه بازدید به عمل آورد و در ادامه این پویش طى نشستى با معتمدین و موثرین این منطقه دیدار و گفتگو کرد.
دوشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۱
هم اندیشی زندانیان سیاسی پیش از انقلاب زندان قصر 28

هم اندیشی زندانیان سیاسی پیش از انقلاب زندان قصر
عکاس: شایان محرابی

هم اندیشی زندانیان سیاسی مسلمان پیش از انقلاب زندان قصر، چهارشنبه 11 آبان 1401 برگزار شد. در پایان این برنامه از پاتوق زندانیان سیاسی پیش از انقلاب در این مکان رونمایی شد.
چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱
نمایشگاه ایران فارما 18

نمایشگاه ایران فارما
عکاس: حمید رضا درجاتی

هفتمین نمایشگاه بین المللی «ایران فارما»(دارو و صنایع وابسته) از روز دوشنبه ۱۸ مهرماه الی 20 مهرماه در محل شبستان مصلی تهران در حال برگزاری است.
سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱
تهران زیبای من؛ منطقه 7

تهران زیبای من؛ منطقه 7
عکاس: مهدی شوریده

شاید خیلی ها تهران را با میدان آزادی اش و یا درختان خیابان ولیعصر(عج) بشناسند. برخی هم بازار تجریش و امامزاده صالح(ع) را از جذابیت های پایتخت می خوانند و گروه دیگر هم موزه های شهر را به یاد دارند. به هرحال پایتخت زیبای ایرانمان، آنقدر جاذبه های قدیمی و حتی معاصر دارد که نمی توان عددی برای آنها برشمرد. ما قصد داریم در «تهران زیبای من« به تفکیک مناطق شهری، برخی از این زیبایی ها را با شما به اشتراک بگذاریم.
دوشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۱
طرح تحول نگهداشت شهر در منطقه 7

اجرای طرح خدمت در منطقه ۷
عکاس: سید مهدی شوریده

طرح تحول نگهداشت شهر با هدف خدمات رسانی هر چه بهتر به شهروندان در محله‌ها آغاز شده و شامل موضوعات مرتبط با نگهداشت شهر ، حذف زواید فیزیکی، نظافت و شست‌وشوی جداره‌های شهری و آراستگی فضای سبز است.
چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱
نجات اهل عالم با حسین است 17

نجات اهل عالم با حسین است
عکاس: حمید رضا درجاتی

سالهاست که عاشقان دور مانده از زیارت اباعبدالله حسین(ع) در روز اربعین، برای درک ذره‌ای از این دریای بیکران عشق، از میدان امام حسین علیه السلام تا حرم عبدالعظیم حسنی (ع) راطی طریق می کنند. امسال هم به رسم هرساله شهروندان تهرانى در این مراسم حضور یافتند.
شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱
خدمات شهرداری تهران در راهپیمایی جاماندگان حسینی(ع) 5

خدمات شهرداری تهران در راهپیمایی جاماندگان حسینی(ع)
عکاس: حمید رضا درجاتی-شایان محرابی

شهرداری تهران در پایان راهپیمایی جاماندگان حسینی(ع) خدمات خود را در زمینه حمل و نقل عمومی و نظافت معابر شهر توسط پاکبانان را به شهروندان ارائه داد.
شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱
آیین آماده سازی دست سازه های نمدی برای کودکان اربعینی 35

آیین آماده سازی دست سازه های نمدی برای کودکان اربعینی
عکاس: حمید رضا درجاتی

عصر امروز پنج شنبه ١٧ شهریور ماه1401 آیین آماده سازی دست سازه های نمدی برای کودکان اربعینی با میزبانی از 2000 بانوی داوطلب برای ساخت چهل هزار دست سازه نمدی ویژه کودکان اربعینی در میدان امام حسین(ع) برگزار شد
پنج شنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱
بازدید اعضا شورا شهر از نمایشگاه نشان عاشقی  19

بازدید اعضاى شوراى شهر از نمایشگاه نشان عاشقی
عکاس: حمید رضا درجاتی

صبح دوشنبه دهم مرداد ماه 1401 مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران به همراه جمعی از اعضای شورا و مدیران شهری از نمایشگاه نشان عاشقی واقع در میدانگاه هفت تیر بازدید به عمل آوردند. در بخشی از بازدید حجت الاسلام والمسلمین قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی هم به این جمع پیوست و از نمایشگاه دیدن کرد.
دوشنبه ۱۰ اَمرداد ۱۴۰۱
مراحل ساخت المان های نمایشگاه نشان عاشقی

مراحل ساخت المان های نمایشگاه نشان عاشقی
عکاس: محمد دلکش

اولین رویداد نقاشی‌خط (کالیگرافی) ۵۰۰ تیغه علامت، منقش به القاب اباعبدالله الحسین(ع) تحت عنوان نشان عاشقی به همت هنرمندان جوان و پیشکسوت و حمایت سازمان زیباسازی شهرداری تهران در میدان شهدای هفتم تیر اجرایی شد. قرار است این تیغه‌علم‌های طراحی و نقاشی شده، در ۱۲۱ نقطه شهر پایتخت نصب شود.عکس های این گزارش مربوط به مراحل ساخت تا نصب در میدان هفت تیر می باشد.
دوشنبه ۱۰ اَمرداد ۱۴۰۱
نشان عاشقی

نشان عاشقی
عکاس: حمید رضا درجاتی

اولین رویداد نقاشی‌خط (کالیگرافی) ۵۰۰ تیغه علامت، منقش به القاب اباعبدالله الحسین(ع) تحت عنوان نشان عاشقی به همت هنرمندان جوان و پیشکسوت و حمایت سازمان زیباسازی شهرداری تهران در میدان شهدای هفتم تیر اجرایی شد. قرار است این تیغه‌علم‌های طراحی و نقاشی شده، در ۱۲۱ نقطه شهر پایتخت نصب شود.
یکشنبه ۹ اَمرداد ۱۴۰۱
نصب المان های غدیر در سطح شهر تهران

نصب المان های غدیر در سطح شهر تهران
عکاس: محمد دلکش

سازمان زیباسازی شهرداری تهران بیش از یک ماه پیش اقدام به طراحی و تولید المان های حجمی غدیر توسط هنرمندان داخلی نموده است که تمامی طرح ها تایید شده آماده و در نقاط پرتردد شهر نصب گردید.
شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱
اختتامیه جام مسابقات فوتسال مدافعان سلامت 27

اختتامیه جام مسابقات فوتسال مدافعان سلامت
عکاس: سید مهدی شوریده

عصر سه شنبه 10 خرداد 1401 و در روز جهانی بدون دخانیات اختتامیه مسابقات فوتسال جام شهدای مدافع سلامت ویژه پرسنل بیمارستانهای مناطق 22 گانه به میزبانی شهرداری منطقه۷ بین تیم های بیمارستان بقیه الله (عج) و بیمارستان شهید مطهری برگزار شد.
سه شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱
بزرگداشت سردار شهید مصطفی کلهری 29

بزرگداشت سردار شهید مصطفی کلهری
عکاس: سبحان فرج ون

شامگاه روز یکشنبه ۱ خرداد ماه ۱۴۰۱، در آستانه سالگرد آزادسازی خرمشهر، بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد شهادت سردار مصطفی کلهری فرمانده گردان سید الشهدا(ع) و از زندانیان سیاسی پیش از انقلاب اسلامی در زندان قصر با حضور خانواده و همرزمان آن شهید و جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح در باغ موزه قصر برگزار شد.
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱
مراسم احیای شب بیست و یکم در میدان امام حسین(ع) 32

مراسم احیای شب بیست و یکم در میدان امام حسین(ع)
عکاس: شایان محرابی

مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان بامداد جمعه 2 اردیبهشت ماه 1401 با حضور اقشار مختلف مردم در میدان امام حسین(ع) و مسجد امام حسین(ع) برگزار شد.
شنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱
مراسم تکریم از بانوان شاغل 15

مراسم تکریم از بانوان شاغل
عکاس: حمید رضا درجاتی

مراسم تکریم از بانوان شاغل در مراکز توانمندسازی کوثر و مشاغل خانگی با حضور مریم اردبیلی رئیس امور بانوان شهرداری تهران، عصر چهارشنبه 31 فروردین ماه 1401در محل باغ موزه زندان قصر برگزار شد.
چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱
بعد از 13 3

بعد از 13
عکاس: حمید رضا درجاتی - سبحان فرج ون

آیین سیزده بدر، در ظاهر روز آشتی با طبیعت است اما فضای سبز شهرها، جاده ها و حتی جنگل ها پس از 13 نمایش نازیبایی ها و البته انباشت زباله است.
شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۱
روز طبیعت در پارک ساعی و حاشیه اتوبان مدرس 64

روز طبیعت در پارک ساعی و حاشیه اتوبان مدرس
عکاس: حمید رضا درجاتی

هر ساله در آخرین روز تعطیلات نوروز که به آن (سیزده بدر یا روز آشتی با طبیعت) گفته می‌شود و از جشن‌های نوروزی ایران به شمار می‌رود، بسیاری از مردم ایران نیز جهت گذراندن ساعاتی در کنار خانواده و دامان طبیعت به پارک‌ها و مکان‌های تفریحی و خوش آب و هوای شهر می‌روند و اینگونه آماده شروع مجدد فعالیت‌های روزمره کاری خود در سال جدید می‌شوند.
شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۱
آنان که خاک را به هنر کیمیا کنند 37

آنان که خاک را به هنر کیمیا کنند
عکاس: حمید رضا درجاتی

نقش ماندگار فرش هریس به عنوان یکی از پرطرفدارترین فرش های دستبافت ایرانی که به واسطه طرح های هندسی و رنگ های هارمونیک گیاهی اش توانسته در تمام دنیا طرفداران زیادی داشته باشد، این بار به عنوان بزرگترین فرش شهری ایران و به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران در پلازای میدان شهدای هفتم تیر پایتخت نقش بست. برای اجرایی شدن این فرش که در مجموع 920‪ مترمربع مساحت دارد و ابعاد نقش اصلی آن 18 در 27متر است بیش از 20تن سنگ های رنگی به کار گرفته شده و اجرای آن بر عهده هنرمند جوان خوزستانی فاطمه عبادی با مشارکت شهروندان تهرانی بوده است
یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۰
اجرای طرح تحول نگهداشت شهر 27

اجرای طرح تحول نگهداشت شهر
عکاس: سعید ربیعی

صبح روز جمعه 15 بهمن 1400 و با حضور رضا محمدی مدیرکل هماهنگی، نظارت و پیگیری امور مناطق شهرداری تهران و شهرداران مناطق 7، 6، 12، 11، 2، 10 و 9 طرح تحول نگهداشت شهر از میدان امام‌حسین(ع) تا میدان آزادی اجرا شد. در این طرح همچنین آماده‌سازی محور راهپیمایی 22 بهمن در محدوده مناطق مذکور انجام‌ گرفت و طول خیابان آزادی در این مناطق پاکسازی شد.
جمعه ۱۵ بهمن ۱۴۰۰
طرح تحول نگهداشت شهر در منطقه 7

طرح تحول نگهداشت شهر در منطقه 7
عکاس: سید مهدی شوریده

طرح تحول نگهداشت شهر با هدف خدمات رسانی هر چه بهتر به شهروندان در محله‌ها آغاز شده و شامل موضوعات مرتبط با نگهداشت شهر ، حذف زواید فیزیکی، نظافت و شست‌وشوی جداره‌های شهری و آراستگی فضای سبز است.
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
مسابقات پارالمپیاد بوچیا محلات شهرداری تهران 26

مسابقات پارالمپیاد بوچیا محلات شهرداری تهران
عکاس: شایان محرابی

به مناسبت روز جهانی و هفته ملی افراد دارای معلولیت، مسابقات پارالمپیاد بوچیا محلات شهرداری تهران در مجموعه ورزشی پیام به میزبانی منطقه 7 شهرداری تهران برگزار شد.
سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰
یادواره شهدا و گرامیداشت یاد شهید مدافع حرم مرتضی عبدالهی 15

یادواره شهدا و گرامیداشت یاد شهید مدافع حرم مرتضی عبدالهی
عکاس: شایان محرابی

مراسم یادواره شهدا و گرامیداشت یاد شهید مدافع حرم مرتضی عبدالهی با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران پنجشنبه چهارم آذرماه 1400 در مسجد جامع صفا برگزار شد. در ادامه برنامه، کوچه مجاور مسجد صفا به نام شهید مدافع حرم مرتضی عبدالهی مزین شد و در پایان مراسم شهردار تهران به همراه شهردار منطقه 7 با تنی چند از بزرگان این مسجد و علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی به شکل صمیمی دیدار و گفت و گو کرد.
پنج شنبه ۴ آذر ۱۴۰۰
سمفونی رنگ های پاییزی - بوستان اندیشه 16

سمفونی رنگ های پاییزی - بوستان اندیشه
عکاس: سید مهدی شوریده

نه بهار با هیچ اردیبهشتی/ نه تابستان با هیچ شهریوری/ و نه زمستان با هیچ اسفندی/ اندازه پاییز به مذاق خیابان‌ها خوش نمی آید/ پاییز مهری دارد که به دل هر خیابانی می نشیند.
دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰
آیین افتتاح مرکز فرآموز منطقه 7

آیین افتتاح مرکز فرآموز منطقه 7
عکاس: سید مهدی شوریده

ظهر چهارشنبه 19 آبان 1400 مرکز فرآموز منطقه 7 با حضور سمیه حاجوی شهردار منطقه ، مدیران شهری و جمعی از کودکان این منطقه افتتاح شد.فرآموز مکانی است که در آن تمام تلاش مربیان بر این اصل استوار است تا با اجرای برنامه های هدفمند آموزشی و پرورشی سطح رشد و توانایی عمومی و مهارت های اساسی زندگی کودکان را افزایش دهند.
چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰
مانور انتشار مواد شیمیایی در منطقه۷

مانور انتشار مواد شیمیایی در منطقه۷
عکاس: سید مهدی شوریده

مانور پدافند غیرعامل با موضوع انتشار مواد شیمیایی در راستای آشنایی شهروندان و نحوه برخورد با انتشار گازهای سمی به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در سطح محلات منطقه برگزار شد.
چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰
طرح واکسیناسیون سیار شهری علیه کرونا در منطقه 7

طرح واکسیناسیون سیار شهری علیه کرونا در منطقه 7
عکاس: سید مهدی شوریده

اجرای طرح واکسیناسیون سیار برای نخستین بار در شهر تهران با همکاری مرکز بهداشت شمال تهران و با هدف دسترسی آسان خانواده معظم شهدا، سالمندان و افراد دارای معلولیت، در منطقه 7 برگزار شد.
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰
راه اندازی مراکز تجمیعی واکسیناسیون در منطقه ۷

راه اندازی 6 مرکز تجمیعی واکسیناسیون در منطقه ۷
عکاس: سید مهدی شوریده

ششمین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون در منطقه ۷ با حضور فرمانده ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا استان تهران، شهردار منطقه ۷ و جمعی از فرماندهان و مدیران ارشد در مجموعه ورزشی مرودشت این منطقه راه اندازی شد.
یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
بازدید میدانی ناصر امانی از منطقه 7

بازدید میدانی ناصر امانی از منطقه 7
عکاس: سید مهدی شوریده

ناصر امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن حضور در منطقه 7؛ به همراه شهردار و معاونین منطقه از پروژه های توسعه ای این منطقه بازدید کرد.
پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰
نشست شهردار منتخب تهران با شهرداران نواحی 12

نشست شهردار منتخب تهران با شهرداران نواحی
عکاس: شایان محرابی

علیرضا زاکانی شهردار منتخب تهران صبح سه شنبه 9 شهریور 1400 با شهرداران نواحی مناطق 6، 7، 8 و 22 شهر تهران دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار شهرداران نواحی موضوعات و فعالیت های پیش روی خود در منطقه را تشریح کرده و شهردار منتخب تهران هم اهم فعالیت های خود در شهرداری تهران را به بحث و تبادل نظر گذاشت.
سه شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰
ویژه برنامه های تاسوعا و عاشورا حسینی در منطقه ۷

ویژه برنامه های تاسوعا و عاشورا حسینی در منطقه ۷
عکاس: سید مهدی شوریده

ویژه برنامه های محرم از سوی شهرداری منطقه 7 با رعایت پروتکل های بهداشتی در این منطقه برگزار شد.
جمعه ۲۹ اَمرداد ۱۴۰۰
بازدید میدانی نرجس سلیمانی از منطقه 7

بازدید میدانی نرجس سلیمانی از منطقه 7
عکاس: سید مهدی شوریده

نرجس سلیمانی عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن حضور در منطقه 7؛ به همراه شهردار و معاونین منطقه از پروژه های توسعه ای این منطقه بازدید کرد.
جمعه ۲۲ اَمرداد ۱۴۰۰
رخت عزا بر تن منطقه 7

رخت عزا بر تن منطقه 7
عکاس: سید مهدی شوریده

▫️همزمان با نزدیک شدن به ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، منطقه 7 شهرداری تهران رخت عزا بر تن کرد. ▫️شهر تهران در آستانه ماه محرم سیاه‌پوش شده و عزاداران حسینی بر درب خانه‌ها، حسینیه‌ها و همچنین خیابان‌ها، پرچم عزای سیدالشهدا (ع) را نصب کردند؛ تا شهر رنگ و بوی حسینی گرفته و در عزای حسین‌ابن‌علی (ع) به سوگ بنشیند.
دوشنبه ۱۸ اَمرداد ۱۴۰۰
آئین افتتاحیه و بهربرداری از نخستین پارک آموزش ترافیک منطقه 7

آئین افتتاحیه و بهره برداری از نخستین پارک آموزش ترافیک منطقه 7
عکاس: سید مهدی شوریده

نخستین پارک ترافیک منطقه 7 با هدف آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به کودکان با حضور سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و حاجوی شهردار منطقه به بهره برداری رسید.
چهارشنبه ۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰
اجرای طرح گلیم در منطقه ۷

اجرای طرح گلیم در منطقه ۷
عکاس: سید مهدی شوریده

شهرداری منطقه ۷ به منظور ایجاد منظر مناسب شهری و یاد آوری فرهنگ و هنر های سنتی ایرانی، طرح گلیم را در پیاده روهای خیابان شهید قندی اجرا کرد.
سه شنبه ۵ اَمرداد ۱۴۰۰
بازدید معاون هماهنگی امور مناطق از منطقه 7

بازدید معاون هماهنگی امور مناطق از منطقه 7
عکاس: سید مهدی شوریده

صبج روز یکشنبه 22 تیر 1400 معاون امور مناطق شهرداری تهران با حضور در منطقه 7 از پروژه های این منطقه بازدید کرد.
سه شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰
دیوارهای چشم نواز در منطقه 7

دیوارهای چشم نواز در منطقه 7
عکاس: سید مهدی شوریده

با هدف افزایش زیبایی و ایجاد منظر شهری شاد و رنگی در راستای طرح "رنگ در شهر" اجرای نقاشی های دیواری در معابر منطقه 7 انجام شد.
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
مراسم تشییع و خاکسپاری دو شهید گمنام دفاع مقدس در بوستان اندیشه 16

مراسم تشییع و خاکسپاری دو شهید گمنام دفاع مقدس در بوستان اندیشه
عکاس: سید مهدی شوریده

مراسم استقبال، تشییع و تدفین دو شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس که در عملیات‌های خیبر و والفجر مقدماتی به شهادت رسیده‌اند، صبح یکشنبه همزمان با ایام شهادت امام جعفر صادق(ع) در بوستان شهید منفرد نیاکی(اندیشه) برگزار شد.
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
آیین افتتاح و بهره برداری فروشگاه شهروند سهروردی 31

آیین افتتاح و بهره برداری فروشگاه شهروند سهروردی
عکاس: حمید رضا درجاتی

عصر روز شنبه اول خرداد 1400 و در آستانه سالروز آزاد سازی خرمشهر فروشگاه شهروند سهروردی با حضور دکتر پبروز حناچی شهردار تهران و معاونین افتتاح شد.
شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰
بازدید مصطفی سلیمی از پروژه های منطقه 7

بازدید مصطفی سلیمی از پروژه های منطقه 7
عکاس: سید مهدی شوریده

صبح امروز 8 ادیبهشت 1400 مصطفی سلیمی معاون امور مناطق شهرداری تهران ، شهردار منطقه و تنی چند از مدیران شهری از پروژه های عمرانی منطقه هفت بازدید کردند.
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
عمارت کلاه فرنگی باغ موزه قصر 27

عمارت کلاه فرنگی باغ موزه قصر
عکاس: شایان محرابی

عمارت کلاه فرنگی قصر در ضلع شمالی باغ موزه قصر قرار دارد. این عمارت تفریحى در سال 1213 هجری قمری به دستور فتحعلی شاه قاجار ساخته شد. در اواخر دوره سلطنت ناصرالدین شاه قاجار این مکان به قزاق خانه تبدیل و در اختیار کلنل کاساکوفسکی گذاشته شد. در زمان سلطنت رضاشاه پهلوی این قصر تخریب و به جای آن زندان قصر ساخته شد. این عمارت در آبان ماه سال 1356 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید. اکنون این میراث هشت ضلعی که به عنوان میراث، هویت و سبک معماری گذشته در منطقه 7 است، بازسازی شده و در اختیار شهروندان قرار گرفته است.
چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
رنگ و بوی بهاری در خیابان های منطقه 7

رنگ و بوی بهاری در خیابان های منطقه 7
عکاس: سید مهدی شوریده

با فرا رسیدن ایام نوروز اداره زیباسازی حوزه خدمات شهری و محیط زیست منطقه با رنگ آمیزی نمای ساختمان ها و جانمایی المان های نوروزی جلوه بصری زیبا و بهاری را در سطح منطقه 7 ایجاد کرده است.
سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۰
نوروزگاه تهران 1400 در منطقه 7

نوروزگاه تهران 1400 در منطقه 7
عکاس: سید مهدی شوریده

ویژه برنامه های نوروز 1400 با مشارکت گروه های هنری مختلف در سطح منطقه هفت تهران در حال برگزاری می باشد.
سه شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۰
جشنواره تخم مرغ های نوروزی 9

جشنواره تخم مرغ های نوروزی
عکاس: سید مهدی شوریده

با نزدیک شدن به نوروز 1400 هنرمندان منتخب جشنواره تخم مرغ های نوروزی در منطقه 7 آثار خود را برای نمایش در سطح شهر آماده می کنند.
پنج شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹
مراسم روز درختکاری در منطقه 7

مراسم روز درختکاری در منطقه 7
عکاس: سید مهدی شوریده

مراسم گرامیداشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با حضور شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سمیه حاجوی شهردار و جمعی از مدیران منطقه هفت در بوستان های سطح منطقه با حضور مادر شهید نظام اسلامی، کودکان کار مرکز پرتو به یاد شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع سلامت برگزار شد.
یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
بازدید شهردار منطقه ۷ از روند اجرای پروژه های توسعه محله ای ۱۴۰۰

بازدید شهردار منطقه ۷ از روند اجرای پروژه های توسعه محله ای ۱۴۰۰
عکاس: سید مهدی شوریده

شهردار منطقه ۷ به همراه جمعی از معاونین، مدیران و کارشناسان این منطقه به مناسبت استقبال از نوروز ۱۴۰۰ از روند پیشرفت پروژه‌های توسعه محله ای این منطقه بازدید کرد.
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
منطقه 7 در گذر زمان 11

منطقه 7 در گذر زمان
عکاس: سید مهدی شوریده

یکی از سیاست های اصلی شهرداری تهران در سال ۱۳۹۹ اجرای پروژه های کوچک مقیاس بر اساس سند توسعه محلات و مطالبات مردم است. با توجه به رویکردهای جدید مدیرت شهری و زیست پذیری شهر محلات تهران در حال توسعه و تغییر هستند که در قاب پروژه های بزرگ یا محله محور در دسترس شهروندان قرار میگیرد. این گزارش نمونه ای از این تغییرات در منطقه 7 شهرداری تهران است.
یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹
خانه نراقی 24

خانه نراقی
عکاس: شایان محرابی

باغ نراقی در سه‌راه طالقانی و محدوده محله خواجه‌نصیر قرار گرفته است. این محله‌ سرانه فضای سبز پایینی دارد و مدیران شهری باور دارند با تبدیل این باغ به بوستان محلی، این محله سرسبز می‌شود.
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
افتتاح سلسله جشن های های فجر انقلاب در مساجد شاخص منطقه 7

افتتاح سلسله جشن های های فجر انقلاب در مساجد شاخص منطقه 7
عکاس: سید مهدی شوریده

افتتاح سلسله جشن های های فجر انقلاب در مساجد شاخص منطقه 7 با حضور پیروز حناچی شهردار تهران صادق زاده رئیس مرکز فعالیتهای دینی در پایان این مراسم که با حضور حجج اسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، محمودی رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی و شهرداران مناطق۱۲،۷ و ۱۳ برگزار شد. سلسله جشن های فجر انقلاب در مساجد تا روز پایانی دهه فجر در مساجد شاخص مناطق ۲۲ گانه شهر تهران ادامه خواهد داشت.
یکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹
باغ موزه قصر 16

باغ موزه قصر
عکاس: سید مهدی شوریده

باغ‌موزه قصر که سابقاً زندان قصر نامیده می‌شد، اولین زندان متمرکز تهران بود. این زندان هم اینک تعطیل شده و تحت عنوان باغ موزه قصر که در بزرگراه شهید صیاد شیرازی، خیابان پلیس قرار دارد بعنوان یکی از مراکز فرهنگی، تاریخی و هنری کشور مورد بازدید عموم است. بزرگ‌علوی سرگذشت سال‌های حبس خود و دیگر زندانیان مشهور را در کتاب “۵۳ نفر” در زندان قصر نوشت. “باغ ایرانی” یکی از بخش های این مجموعه است که با بهره‌گیری از تنوع گیاهی یک فضای شهری دلنشین و یک موزه روباز محسوب ایجاد شده است. یکی از بخش های اصلی، “موزه تاریخ انقلاب اسلامی ایران” است. این موزه تصویری است از مبارزات مردم در دوران پهلوی و بخش دیگر “موزه زندان” است که بازسازی عینی فضای زندان از اتفاقاتی است که در دوره رژیم پهلوی افتاد .
شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹
بوستان اندیشه(شهید منفرد نیاکی) 17

بوستان شهید منفرد نیاکی(اندیشه)
عکاس: سید مهدی شوریده

پارک شهید منفردنیاکی یکی از زیباترین پارک‌های تهران است. این پارک که به نام‌های دیگری مانند هلال احمر و اندیشه هم شناخته می‌شود، در منطقه ۷ شهرداری تهران و در محله سیدخندان، بین خیابان‌های شریعتی و سهروردی واقع شده است.
دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹
بوستان بخشی فر 2

بوستان ابریشم (بخشی فر)
عکاس: شایان محرابی

توسعه و رشد فضاهای سبز در مناطق مختلف پایتخت متوازن نیست و این امر دلایل مختلفی دارد، در منطقه7 تراکم‌های ساختمانی، جمعیتی و کمبود زمین خالی مهم‌ترین این دلایل است. با همت شهرداری منطقه7 و بهره برداری از بوستان ابریشم واقع در خیابان بخشی فرد این سرانه بیشتر خواهد شد.
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹
بوستان هورفر 1

بوستان هورفر
عکاس: شایان محرابی

توسعه و رشد فضاهای سبز در مناطق مختلف پایتخت متوازن نیست و این امر دلایل مختلفی دارد، در منطقه7 تراکم‌های ساختمانی، جمعیتی و کمبود زمین خالی مهم‌ترین این دلایل است. با همت شهرداری منطقه7 و تملک باغ هورفر و تغییر کاربری آن به بوستان این سرانه بیشتر شده است.
دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹
بوستان شهدای ارتش 6

بوستان شهدای ارتش
عکاس: شایان محرابی

توسعه و رشد فضاهای سبز در مناطق مختلف پایتخت متوازن نیست و این امر دلایل مختلفی دارد، در منطقه7 تراکم‌های ساختمانی، جمعیتی و کمبود زمین خالی مهم‌ترین این دلایل است. با همت شهرداری منطقه7 و بهره برداری از بوستان شهدای ارتش این سرانه بیشتر خواهد شد.
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
پل غیر‌ همسطح روشندلان 16

پل‌های تهران؛ پل روشندلان
عکاس: مرضیه نورعلی

پل غیر‌همسطح روشندلان با طول 900 متر، حد فاصل کوچه اعتمادی تا خیابان شهید مفتح جنوبی قراردارد و دارای 6 باند است، به طوری که 2 باند وسط آن ویژه سامانه اتوبوس تندرو (BRT) خط یک و 4 باند شمال و جنوب آن ویژه وسایل نقلیه است. با بهره برداری از این پل وسایل نقلیه بدون توقف از پل چوبی به هریک از خیابان‌های شریعتی، بهار و خاقانی دسترسی پیدا کردند. پل روشندلان قرار بود در ابتدا تنها تقاطع روشندلان را قطع کرده و ظرف مدت 6 ماه به پایان برسد، اما با افزایش میزان پروژه به طول ۹۰۰ متر و با عرض متغیر 16 تا 32 متر، در تاریخ 18 مهر سال 1388 در منطقه 7 شهرداری به بهره‌برداری رسید. این پل با هدف حذف تقاطع‌های هم سطح خیابان انقلاب با شریعتی، بهار و روشندلان - روان‌سازی ترافیک خیابان انقلاب و روان‌سازی گردش‌های فرعی و ترافیک منطقه بهره برداری شد. ایستگاه پیچ شمیران، (خط 1 BRT) روی این پل قرار دارد و شهروندان تهرانی و شهروندان به وسیله ی پله‌ برقی به این ایستگاه دسترسی پیدا کردند.
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
آیین تقدیر ازعملکرد برتر درحوزه پروژه های محله محور 19

آیین تقدیر ازعملکرد برتر درحوزه پروژه های محله محور
عکاس: حامد پری

آیین تقدیر ازعملکرد برتر درحوزه پروژه های محله محور» به مناسبت هفته تهران باحضور شهردار تهران، رییس شورای شهر، معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران و اعضای شورای شهر، برگزار شد و از مدیران شهری فعال در حوزه پروژه های توسعه محلی تجلیل به عمل آمد.
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹
کلیسای ارتدکس یونانی 12

واتیکان کوچک در قلب تهران بزرگ
عکاس: حمید رضا درجاتی

کلیسای ارتدکس یونانی به عنوان زیباترین کلیسای یونان است که در خیابان شهید مفتح تهران و در چهار راه طالقانی قرار دارد. ارتدوکس در زبان یونانی به راست دینی ترجمه می‌شود. مرکزیت این کلیسا بر اثر اختلافاتی که در اصول الاهیاتی مردم ارتدوکس یونان به وجود آمد از هم پاشید. مردم ارتدوکسی که ساکن بیزانس یا رم شرقی بودند از رم غربی جدا شدند و در نقاط مختلف از جمله ایران و در تهران پراکنده شدند. همین عامل منجر به شکل‌گیری کلیسایی در تهران به نام کلیسای ارتدکس شد. این کلیسا متعلق به یونانیانی است که در ایران زندگی می‌کردند اما امروزه به دلیل اینکه اکثر پیروان کلیسای ارتدکس یونانی به خارج از ایران مهاجرت کرده‌اند مراسم کمی در این کلیسا برگزار می شود.
شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹
عمارت کلاه فرنگی بیسیم 18

عمارت کلاه فرنگی بیسیم
عکاس: شایان محرابی

عمارت کلاه فرنگی (بیسیم) یک بنای تاریخی است که برای ارتباط با جهان در سال ۱۳۰۱ ساخته شده است؛ این عمارت در وزارت ارتباطات قرار دارد و در حال حاضر بسیاری از نخستین تجهیزات رادیویی به همان شکل و شمایل سابق خود در این عمارت مستقر هستند. طراح این ساختمان "مارکوف پروس" آلمانی بوده است؛ این بنا به دستان ابراهیم معمارباشی، معمار وزارت پست و تلگراف سابق بنا شده است.
یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
ویژه برنامه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و شهادت حضرت رقیه (س) 13

ویژه برنامه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و شهادت حضرت رقیه (س)
عکاس: سید مهدی شوریده

ویژه برنامه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و شهادت حضرت رقیه (س) به همراه مدیران شهر تهران در مراسم یادواره شهدا که از سوی منطقه 7 در مسجد امام حسین (ع) برگزار شد.
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
خیابان بدون خودرو در منطقه 7 16

خیابان بدون خودرو در منطقه 7
عکاس: سید مهدی شوریده

اول مهر مصادف با 22 سپتامبر به عنوان «روز جهانی بدون خودرو» نامگذاری شده و یک روز بدون خودرو، خودروسواران را تشویق می‌ کند تا در سال، یک روز از اتومبیل استفاده نکنند و فرصتی مغتم برای ترویج دوچرخه سواری و پیاده روی است.این رویدادِ سازماندهی شده در جهان، در برخی از شهرها و کشورها اجرا می‌شود. گفتنی است خیابان بدون خودرو با محتوی فعالیتهای مختلف ورزشی در 20 عنوان با رعایت پروتکل های بهداشتی و کار ویژه ارائه خدمات آموزرشی و تفریحی دوچرخه سواری برگزار شد.
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
تنفس طبیعت زیبای منطقه ۷ در روزهای حضور کمرنگ شهروندان 1

تنفس طبیعت زیبای منطقه ۷ در روزهای حضور کمرنگ شهروندان
عکاس: سید مهدی شوریده

یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹
زنگ مهر در مدرسه نابینایان شهید خزائلی 13

زنگ مهر در مدرسه نابینایان شهید خزائلی
عکاس: مجتبی عرب زاده

آیین بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر شنبه 15 شهریور 1399 در مجتمع نابینایان شهید خزائلی, با حضور سمیه حاجوی شهردار منطقه 7 برگزار شد.
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹
نماز ظهر عاشورا مسجد قائم(عج) منطقه هفت

نماز ظهر عاشورا مسجد قائم(عج) منطقه هفت
عکاس: سید مهدی شوریده

نماز ظهر عاشورا مسجد قائم(عج) به یاد آخرین نماز امام حسین (ع) و یاران با وفایش، با رعایت کامل پروتکل بهداشتی در خیابان سبلان شمالی برگزار شد.
یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۹
برگزاری اعزای حسینی در بوستان قصر منطقه هفت 25

برگزاری عزای حسینی در بوستان قصر منطقه هفت
عکاس: سید مهدی شوریده

پنج شنبه ۶ مرداد ماه همزمان با شب هشتم محرم کاروان عزاداری حسینی در سطح خیابان ها و محلات منطقه اقدام به مرثیه خوانی، دمام زنی با رعایت پروتکل های بهداشتی کرد تا بتواند با وجود شیوع ویروس کووید-۱۹ و ممنوعیت های موجود حال و هوای ایام محرم و شور حسینی را در سطح منطقه ایجاد کند.
شنبه ۸ شهریور ۱۳۹۹
باز این چه شورش است که در خلق عالم است 6

باز این چه شورش است که در خلق عالم است
عکاس: سید مهدی شوریده

همزمان با آغاز ماه محرم و عزاداری سید الشهدا حضرت امام حسین (ع) ، معابر ، میدان ها و محله ها توسط شهرداری تهران سیاهپوش شد.
چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۹
افتتاح بوستان ابریشم 14

افتتاح بوستان ابریشم
عکاس: سید مهدی شوریده

توسعه و رشد فضاهای سبز در مناطق مختلف پایتخت متوازن نیست و این امر دلایل مختلفی دارد، در منطقه7 تراکم‌های ساختمانی، جمعیتی و کمبود زمین خالی مهم‌ترین این دلایل است. با همت شهرداری منطقه7 و بهره برداری از بوستان ابریشم واقع در خیابان بخشی فرد این سرانه بیشتر خواهد شد.
سه شنبه ۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
پل‌های تهران؛ پل سید خندان 3

پل‌های تهران؛ پل سید خندان
عکاس: مجتبی عرب زاده

پل سیدخندان یکی از پل های بزرگ و معروف تهران است که در سال ۱۳۵۶ خورشیدی ساخته شد و در بزرگراه شهید قاسم سلیمانی و بر روی چهار راه سید خندان قرار دارد.خیابان‌هایی که پل بر فراز آن‌ها استوار شده، خیابان دکتر شریعتی و خیابان سهروردی می‌باشند.
یکشنبه ۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹
اقامه نماز عید فطر در مسجد امام حسین(ع) 42

اقامه نماز عید فطر در مسجد امام حسین(ع)
عکاس: شایان محرابی

نماز عید سعید فطر با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از انتقال بیماری کرونا، صبح یکشنبه ۴ خرداد 1399 در مسجد امام حسین(ع) میدان امام حسین(ع) برگزار شد.
یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
ضد عفونی و پاکسازی معابر شهری 29

ضد عفونی و پاکسازی معابر شهری
عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز پنجشنبه 15 اسفند ماه 1398، نیروهای شهرداری تهران و سازمان آتش نشانی معابر شهری را ضد عفونی و پاکسازی کردند .
پنج شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
مراسم شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) در میدان امام حسین(ع) 4

مراسم شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) در میدان امام حسین(ع)
عکاس: شایان محرابی

مراسم عزاداری و پخت سنتی سمنو به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) در میدان امام حسین‎(ع)، چهارشنبه 9 بهمن ماه 1397 برگزار شد.
چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸
تفاهم نامه همکاری میان وزارت ارتباطات و سازمان پسماند شهرداری تهران و شهرداری منطقه 7 35

تفاهم نامه همکاری میان وزارت ارتباطات و سازمان پسماند شهرداری تهران و شهرداری منطقه 7
عکاس: شایان محرابی

در راستای اجرای طرح کاهش پسماند (کاپ) آیین تفاهم نامه همکاری میان وزارت ارتباطات و سازمان پسماند شهرداری تهران و شهرداری منطقه 7 با حضور مهندس معارفی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت ارتباطات، دکتر علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و دکتر حاجوی شهردار منطقه 7 امضا شد.
یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸
آغاز طرح پایش وسایل گرمایشی بافت های فرسوده شرق پایتخت 21

آغاز طرح پایش وسایل گرمایشی بافت های فرسوده شرق پایتخت
عکاس: شایان محرابی

با توجه به سرد شدن هوا و بالا رفتن حوادث گازگرفتگی با گاز منوکسیدکربن به خصوص در مناطق دارای بافت فرسوده، طرح پایش وسایل گرمایشی صبح یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ با کمک ۱۰ تیم که شامل کارشناسان آتش نشانی، مربیان و داوطلبان آتش نشانی هستند در شمال و شرق شهر تهران اجرا شد. در این طرح کارشناسان آتش نشانی به در منازل مراجعه می‌کند و با اجازه مالکان وارد خانه شده و به طور کامل منازل را مورد بازدید قرار می‌دهند در صورتی که منازل از نظر ایمنی شرایط خوبی نداشته باشند یک دستگاه دتکتور (دستگاه سنجش میزان گاز منوکسید کربن) توسط ماموران آتش نشانی نصب و طرز کار با آن به مالکان آموزش داده می‌شود به این امید که بتوانیم تعداد جانباختگان حوادث گازگرفتگی را کاهش دهیم.
یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸
اختتامیه مسابقه طراحى ارتباط پیاده آستان امامزادگاه عینعلى و زینعلى(ع) با رود دره فرحزاد و بخش شرقى آن 17

اختتامیه مسابقه طراحى ارتباط پیاده آستان امامزادگاه عینعلى و زینعلى(ع) با رود دره فرحزاد و بخش شرقى آن
عکاس: شایان محرابی

مراسم اختتامیه مسابقه طراحى ارتباط پیاده آستان امامزادگاه عینعلى و زینعلى(ع) با رود دره فرحزاد و بخش شرقى آن با حضور پیروز حناچی شهردار تهران در خانه موزه استاد لر زاده برگزار شد و از نفرات برتر تقدیر شد.
چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
آیین افتتاح و بهره برداری خانه موزه استاد لرزاده 32

آیین افتتاح و بهره برداری خانه موزه استاد لرزاده
عکاس: وحید شیخی

آیین افتتاح و بهره برداری از خانه موزه استاد لرزاده عصر امروز با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار محترم تهران و اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸
خانه موزه معمار لرزاده 8

خانه موزه معمار لرزاده
عکاس: وحید شیخی

حسین بن محمد معمار معروف به لرزاده «۱۲۸۵ تهران – ۱۳۸۳ تهران» معمار و هنرمند ایرانی بود؛ وی طراح و سازنده آرامگاه فردوسی است.او همچنین فعالیتهای گسترده‌ی دیگری در زمینه تزئینات وابسته معماری در تهران و بسیاری شهرهای دیگر داشته است. نخستین کار مستقل استاد را می‌توان سر در بانک شاهی « بانک تجارت فعلی »واقع در میدان توپخانه تهران دانست. لرزاده در طول عمر هنری نزدیک به یک قرن خود، مساجد متعددی را طراحی و اجرا کرد که در راس آن مسجد اعظم (قم) به دعوت مستقیم آیت‌الله بروجردی قرار دارد. همچنین وی بنا به ماموریتی که آیت‌الله بروجردی به وی محول کرد، مامور تعمیر و پاره‌ای تغییرات در حرم حسین بن علی(ع) در کربلا شد. طرح تبدیل این خانه به “خانه معمار” لرزاده سه شنبه ۲۲ فروردین در شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید.
چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸
آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو امام حسین (ع) 19

آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو امام حسین (ع)
عکاس: شایان محرابی

آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو امام حسین (ع) با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، حجت السلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، اعضای شورای اسلامی شهر و دیگر مدیران و معاونان ارشد شهرداری تهران شنبه، ۶ مهر ۱۳۹۸ برگزار شد
شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸
شهرنگار؛ پل سیدخندان 11

شهرنگار؛ پل سیدخندان
عکاس: شایان محرابی

پل سیدخندان پلی است در شهر تهران که در سال ۱۳۵۶ خورشیدی ساخته شد. پل سیدخندان در بزرگراه رسالت و بر روی چهار راه سید خندان قرار دارد. خیابان‌هایی که پل بر فراز آن‌ها استوار شده، خیابان دکتر شریعتی و خیابان سهروردی می‌باشند.
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
شام غریبان در محله گرگان 21

شام غریبان در محله گرگان
عکاس: سبحان فرج ون

همزمان با غروب عاشورای حسینی، مراسم شام غریبان اباعبدالله الحسین(ع) در شامگاه سه شنبه 19 شهریور ماه ذر محله گرگان تهران برگزار شد .
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸
شام غریبان در میدان امام حسین(ع) 9

شام غریبان در میدان امام حسین(ع)
عکاس: شایان محرابی

همزمان با غروب عاشورای، مراسم شام غریبان اباعبدالله الحسین (ع) شامگاه سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ در میدان امام حسین(ع) تهران برگزار شد.
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸
عزاداری شب پنجم ماه محرم در محله گرگان 36

عزاداری شب پنجم ماه محرم در محله گرگان
عکاس: شایان محرابی

پنجمین شب عزاداری ماه محرم و سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش با حضور اقشار مختلف مردم در محله گرگان تهران برگزار شد.
پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸
تشییع پیکر مهدی شادمانی 23

تشییع پیکر مهدی شادمانی
عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز یکشنبه 10 شهریور ماه، پیکر خبرنگار ورزشی نویس ، مهدی شادمانی از مجموعه ورزشی شهید شیرودی به سمت قطعه نام آوران بهشت زهرا تشییع شد.مهدی شادمانی بامداد شنبه 9 شهریورماه و پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از چند بیماری همزمان از جمله سرطان، جان به جان آفرین تسلیم کرد. مهدی شادمانی، که سابقه فعالیت در نشریاتی، چون روزنامه گل، همشهری جوان و دنیای فوتبال را داشت پس از چند سال مبارزه با بیماری جان خود را از دست داد. شادمانی که مبتلا به نوع ناشناخته‌ای از بیماری سرطان به نام «سارکوم» بود، دو سال با این بیماری مبارزه کرد و پس از مدتی بستری در بیمارستان دعوت حق را لبیک گفت.
یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸
رونمایی از پوستر جشنواره عکس "شهرنگاه" 17

رونمایی از پوستر جشنواره عکس "شهرنگاه"
عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز شنبه 9 شهریور ماه، پوستر نخستین جشنواره سالانه عکس شهرسازی و معماری کلانشهرهای ایران با عنوان "شهرنگاه" با حضور عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، محمد سالاری عضو شورای شهر، سمیه حاجوی شهردار منطقه 7 ، مسئولین و هنرمندان رونمایی شد .
شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸
شهرنگار؛ پارک اندیشه 23

شهرنگار؛ بوستان اندیشه
عکاس: محمد محسنی فر

بوستان اندیشه در منطقه ۷ شهرداری تهران و در محله سیدخندان، حدفاصل خیابان‌های شریعتی و سهروردی واقع شده است. مساحت این بوستان بیش از ۱۰هزار متر مربع است و شامل امکاناتی از جمله کتابخانه اندیشه، کافه پارک و رستوران فضای باز، زمین بازی کودکان، زمین بدمینتون، کیوسک بازیافت و کیوسک روزنامه فروشی می باشد.
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
آئین بهره برداری از میدانگاه شهدای هفتم تیر با حضور شهردار تهران 8

آئین بهره برداری از میدانگاه شهدای هفتم تیر با حضور شهردار تهران
عکاس: شایان محرابی

آئین بهره برداری از میدانگاه شهدای هفتم تیر با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری، اعضای شورای اسلامی شهر، معاونین و مدیران ارشد شهرداری تهران سه شنبه، 4 تیر ۱۳۹۸ برگزار شد.
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸