/ مناطق / منطقه 5

منطقه 5

بازدید میدانی مهدی اقراریان از منطقه 5

بازدید میدانی مهدی اقراریان از منطقه 5 عکاس: فرزام طایفه

محمود کلهری شهردار منطقه 5 همراه با دکتر مهدی اقراریان عضو شورای شهر تهران و دکتر صادقی مدیرکل حریم شهرداری تهران از سطح حریم منطقه 5 بازدید کردند.
دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰
بازدید معاون هماهنگی امور مناطق از منطقه 5

بازدید معاون هماهنگی امور مناطق از منطقه 5 عکاس: فرزام طایفه

بازدید علی زنده‌دل مدیرکل هماهنگی، نظارت و پیگیری امور مناطق شهرداری تهران ،محمود کلهری شهردار منطقه ۵ ، معاونین منطقه و شهرداران نواحی با حضور در نواحی هفتگانه منطقه بر روند اجرای پروژه های بزرگ مقیاس و توسعه محلی نظارت و از برخی از آنها از نزدیک بازدید کرد.
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰
فعالیت 4مرکز واکسیناسیون منطقه 5

فعالیت 4مرکز واکسیناسیون منطقه 5 عکاس: فرزام طایفه

طرح واکسیناسیون پرسنل شهرداری منطقه ٥ تهران در مقابله با بیماری کووید ١٩ از روز یکشنبه ٧ شهریور ١٤٠٠ آغاز شده و وزانه حدود ٣٠٠ نفر از پرسنل این منطقه واکسینه می شوند.چهار مرکز برای واکسیناسیون در این منطقه فعال است و روزانه شهروندان بسیاری با مراجعه به این مراکز واکسینه می شوند .
سه شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰
مراسم عزاداری عاشورای حسینی در امامزادگان سیدجعفر(ع) و حمیده خاتون(س) 37

مراسم عزاداری عاشورای حسینی در امامزادگان سیدجعفر(ع) و حمیده خاتون(س) عکاس: سعید ربیعی

مراسم عزاداری عاشورای حسینی ظهر روز پنجشنبه 28 مرداد 1400 و با حضور خیل عظیمی از عاشقان حسینی در امامزادگان سیدجعفر(ع) و حمیده خاتون(س) محله باغ فیض تهران برگزار شد.
پنج شنبه ۲۸ اَمرداد ۱۴۰۰
اجتمـاع بـزرگ ملت امـام حسین (ع) 8

اجتمـاع بـزرگ ملت امـام حسین (ع) عکاس: حمید رضا درجاتی

مراسم عزاداری شب‌عاشورا حسینی با سخنرانی حجت الاسلام مسعود عالی و مرثیه‌سرایی سیدمجید بنی‌فاطمه، با حضور خیل عظیم عاشقان اهل بیت(ع)، شامگاه 27 مرداد ۱۴۰۰ با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در فضای باز پارکینگ شماره یک پارک ارم تهران برگزار شد.
پنج شنبه ۲۸ اَمرداد ۱۴۰۰
رخت عزا بر تن منطقه 5

رخت عزا بر تن منطقه 5 عکاس: فرزام طایفه

همزمان با نزدیک شدن به ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، منطقه 5 شهرداری تهران رخت عزا بر تن کرد. شهر تهران در آستانه ماه محرم سیاه‌پوش شده و عزاداران حسینی بر درب خانه‌ها، حسینیه‌ها و همچنین خیابان‌ها، پرچم عزای سیدالشهدا (ع) را نصب کردند؛ تا شهر رنگ و بوی حسینی گرفته و در عزای حسین‌ابن‌علی (ع) به سوگ بنشیند.
یکشنبه ۲۴ اَمرداد ۱۴۰۰
راه اندازی پویش نذر کتاب در ایام محرم در منطقه 5

حسینیه کتاب و هنر عکاس: فرزام طایفه

با فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان پردیسی تهت عنوان حسینیه کتاب و هنر در منطقه 5 به آغاز به کار کرده است که تلاش دارد روکرد متفاوتی در هیئت ها ایجاد کند و عزاداران را در کنار نذورات غذایی به سمت نذر کتاب ببرد و با این کار دو مقوله شور و شعور حسینی را با هم پیوند دهد.
جمعه ۲۲ اَمرداد ۱۴۰۰
جلسه ملاقات مردمی حبیب کاشانی در منطقه 5

جلسه ملاقات مردمی حبیب کاشانی در منطقه 5 عکاس: فرزام طایفه

صبح روز 20 مرداد 1400 حبیب کاشانی عضو شورای شهر تهران همراه با محمود کلهری شهردار منطقه۵ به ملاقات مردمی با شهروندان منطقه پرداختند، این جلسه با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شد.
چهارشنبه ۲۰ اَمرداد ۱۴۰۰
مراسم عزاداری شام شهادت امام محمد باقر (ع) 38

مراسم عزاداری شام شهادت امام محمد باقر (ع) عکاس: سعید ربیعی

مراسم عزاداری شام شهادت امام محمد باقر (ع) و سالگرد شهید حاج احمد کاظمی شامگاه یکشنبه 27 تیر 1400 با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و جمعی از عاشقان اهل بیت علیهم السلام در مسجد الرضا محله شهرزیبا برگزار شد.
یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰
مراسم شانزدهمین سالگرد تأسیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران 43

مراسم شانزدهمین سالگرد تأسیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران عکاس: سعید ربیعی

مراسم شانزدهمین سالگرد تأسیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و رونمایی و بهره‌برداری از آخرین دستاوردهای سازمان، عصر روز یکشنبه 27 تیر 1400 با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و جمعی از مدیران شهری در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد.
یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰
فصل برداشت توت از باغات سولقان 21

فصل برداشت توت از باغات سولقان عکاس: فرزام طایفه

سولقان، این روزها به یکی از روستاهای معروف و قابل دسترس تهرانی‌ها تبدیل شده است. ۱۶۰ هکتار از باغ‌های سولقان را درختان شاتوتی تشکیل می‌دهند که در نوع خود بی‌نظیرند. بر اساس آماری که جهاد کشاورزی تهران ارائه می‌دهد، سالانه ۹۵۰ تن شاتوت از باغ‌های دهستان سولقان برداشت می‌شود. محصولی مرغوب که با زحمت و مشقت بسیار به دست مردم میرسد. از اول تیرماه، چیدن محصول شاتوت آغاز می‌شود و درختان تا میانه مردادماه، میوه مرغوبی به باغ‌دار می‌دهند.این میوه به محصول اول و درجه یک روستا تبدیل شده است.
چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۰
آیین بهره برداری از پروژه مرمت و احیاء پل آجری تاریخی و ثبتی کن 27

آیین بهره برداری از پروژه مرمت و احیاء پل آجری تاریخی و ثبتی کن عکاس: سعید ربیعی

آیین بهره برداری از پروژه مرمت و احیاء پل آجری تاریخی و ثبتی کن عصر روز یکشنبه 13 خرداد 1400 با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محمود کلهری شهردار منطقه 5، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و همینطور اهالی محله در محله کن برگزار شد.
یکشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۰
پایان مرمت پل تاریخى کن 14

پایان مرمت پل تاریخى کن عکاس: فرزام طایفه

پل «کن» در دوران قاجار روی رودخانه کن احداث شد و مدت‌ها تنها راه ارتباطی روستای کن با اطراف بود. این پل به همت شهرداری تهران با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شهر تهران با شماره ۳۱۹۲۷ ثبت ملی شد. در سال ۱۳۹۸ بعد از وقوع سیل در رودخانه کن این پل تاریخی دچار آسیب شد.این پل که از چندی قبل در حال بازسازی بود؛ به اتمام رسیده است که در تاریخ 13 تیر 1400 توسط شهردار تهران افتتاح خواهد شد.
شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۰
آیین افتتاحیه سه طرح مدیریت پسماند در منطقه ۵

آیین افتتاحیه سه طرح مدیریت پسماند در منطقه ۵ عکاس: مجتبی عرب زاده

آیین افتتاحیه سه طرح مدیریت پسماند در منطقه5 (طرحهای قلم ماند، سبز ماند و کارواش پسماند) شنبه 22 خرداد 1400 با حضور دکتر علیپور مدیرعامل سازمان پسماند، دکتر کلهری شهردار منطقه 5 و جمعی از فعالان محیط زیستی شهر تهران برگزار شد.
شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
سومین دوره جشنواره توت کن 4

سومین دوره جشنواره توت کن عکاس: سعید ربیعی

سومین دوره جشنواره توت کن صبح روز سه شنبه چهارم خرداد 1400 با حضور محمود کلهری شهردار منطقه 5، محمد سالاری عضو شورای اسلامی شهر تهران، مصطفی کواکبیان نماینده اسبق تهران در مجلس شورای اسلامی، جمعی از معاونین شهری و اعضای شورایاری محله کن در یکی از باغ های این محله برگزار شد و از باغداران برگزیده در این منطقه تقدیر به عمل آمد.
سه شنبه ۴ خرداد ۱۴۰۰
آغاز به کار اولین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در غرب تهران 25

آغاز به کار اولین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در غرب تهران عکاس: سعید ربیعی

آیین افتتاح و بهره برداری از «اولین مرکز واکسیناسیون تجمیعی کرونا غرب تهران» صبح روز شنبه اول خردادماه 1400 با حضور محمود کلهری شهردار منطقه ۵، هاله احمدنیا رئیس مرکز بهداشت شمال غرب تهران، سرهنگ قاسم فیضی مسئول بسیج منطقه ۵ تهران، جمعی از مدیران شهری و سپاه منطقه برگزار شد.
شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰
عملیات بازسازی پل خشتی کن 19

عملیات بازسازی پل خشتی کن عکاس: فرزام طایفه

پل «کن» در دوران قاجار روی رودخانه کن احداث شد و مدت‌ها تنها راه ارتباطی روستای کن با اطراف بود. این پل به همت شهرداری تهران با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شهر تهران با شماره ۳۱۹۲۷ ثبت ملی شد. در سال ۱۳۹۸ بعد از وقوع سیل در رودخانه کن این پل تاریخی دچار آسیب شد. در حال حاضر این پل توسط شهرداری منطقه ٥ تهران در حال بازسازی است. عملیات بازسازی این پل مراحل پایانی خود را طی می کند.
شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰
مراسم بهره برداری از ایستگاه های مترو اقدسیه و مرزداران 1

مراسم بهره برداری از ایستگاه های مترو اقدسیه و مرزداران عکاس: سعید ربیعی

مراسم بهره برداری از ایستگاه مترو مرزداران در خط 6 متروی تهران ظهر روز شنبه 25 اردیبهشت 1400 با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، جمعی از اعضای شورای شهر و همچنین معاونین و مدیران شهری برگزار شد. همچنین در این مراسم، وزیر راه بصورت ویدئویی ایستگاه متروی اقدسیه در خط 3 را نیز افتتاح کرد.
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
بازدید مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی از شرکت نویان نگین پارسیان 34

بازدید مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی کشور از شرکت نویان نگین پارسیان عکاس: سعید ربیعی

صبح روز یکشنبه 12 اردیبهشت سال 1400 سعیدرضا شاهمرادی مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی کشور به همراه هیات همراه با حضور در شرکت نویان نگین پارسیان از خط تولید و پروژه های آتی این شرکت بازدید به عمل آوردند.
یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
شهرنگار؛ شهرک اکباتان 29

شهرنگار؛ شهرک اکباتان عکاس: فرزام طایفه

شهرک اکباتان با ۵.۹۴ کیلومتر مربع وسعت، یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های مسکونی ایران - و در زمان خود یکی از مدرن‌ترین شهرک‌های خاورمیانه محسوب میشد.سایت شهرداری منطقه ۵ تهران جمعیت ساکن در این شهرک را حدود ۴۵ هزار نفر عنوان کرده ولی در برخی سایت‌های حوزه شهری و معماری، جمعیت فعلی آن تا حدود ۱۰۰ هزار نفر تخمین زده شده است. این شهرک که در سال ۱۳۴۵ ساخته شده و نام آن از کلمه «هگمتانه» به معنی محل اجتماع یا محل گردهمایی برگرفته شده است.
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
انجام تست رایگان PCR توسط شهرداری تهران 15

انجام تست رایگان PCR توسط شهرداری تهران عکاس: سعید ربیعی

درمانگاه شبانه روزی منطقه 5 شهرداری تهران جهت رفاه حال شهروندان اقدام به انجام تست کرونا PCR بصورت رایگان نموده است. این تست همه روزه بجز جمعه ها از ساعت 9 الی 10:30 صبح انجام گرفته و پاسخ آن برای شهروندان ارسال میشود.
چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه مرزداران 37

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه مرزداران عکاس: سعید ربیعی

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است بزودی ایستگاه های جدید در حال ساخت در خطوط 6 و 7 به بهره برداری برسد. حال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، دغدغه اصلی مدیران شهری ایجاد فضایی امن و به دور از هرگونه خطر برای شهروندان است و این امر میتواند با گسترش شبکه حمل و نقل ریلی شهری و ایجاد زیرساخت های ایمن فراهم شود. بر همین اساس قرار است ایستگاه متروی مرزداران در خط 6 متروی تهران که به لحاظ استراتژیکی در نقطه ای مهم و حیاتی در منطقه 5 و در خیابان مرزداران قرار گرفته ، بزودی به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.
شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰
وضعیت ترافیکی خیابان های تهران پس از تعطیلات نوروز 1400

وضعیت ترافیکی خیابان های تهران پس از تعطیلات نوروز 1400 عکاس: سعید ربیعی - مجتبی عرب‌زاده

پس از تعطیلات نوروز ,صبح روز شنبه 14 فروردین 1400 شهر تهران در ساعات پیک ترافیک شاهد ترافیک کم حجم و روان در خیابان ها و بزرگراه ها بود.
شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
روز طبیعت در بوستان هاى منطقه ٥

روز طبیعت در بوستان هاى منطقه ٥ عکاس: فرزام طایفه

هر سال سیزدهمین روز از سال نو بنا به سنتی پسندیده مردم سراسر کشور به پارک ها می‌روند تا ضمن لذت بردن از مواهب طبیعی، روزی پر نشاط را کنار خانواده و نزدیکانشان سپری و فعالیت خود در سال جدید پس از پایان تعطیلات آغاز کنند. حال و هوای سیزده بدر 1400 مانند سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور، متفاوت از سال‌های قبل است و شهروندان با خانه نشینی بهترین انتخاب را برای حفظ سلامت خود و سایرین رقم خواهند زد.
جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰
روز طبیعت در بوستان نهج البلاغه 15

روز طبیعت در بوستان نهج البلاغه عکاس: سعید ربیعی

با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا، ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا در اطلاعیه ای از مردم درخواست کرد تا در روز طبیعت از ورود به بوستان ها خودداری کنند. هرچند جمع کثیری از مردم برای جلوگیری از بروز خیز چهارم و سلامت جامعه به این اطلاعیه توجه کردند، اما باز هم تعدادی از مردم به بوستان ها رفته و بدون توجه به دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی تجمعاتی را ایجاد کردند که با حضور نیروهای پلیس از ادامه حضور آنها در بوستان ها جلوگیری شد.
جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰
آرایش درختان کهنسال توت در محله کن 10

آرایش درختان کهنسال توت در محله کن عکاس: فرزام طایفه

با فرا رسیدن نوروز و همچنین 13 فروردین که روز طبیعت نام دارد آرایش منظر درختان کهنسال توت در ورودی محله کن منطقه 5 با مشارکت جامعه محلی در طرح استقبال از نوروز 1400 انجام شد.
جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰
کاروان نوروزی در منطقه 5

کاروان نوروزی در منطقه 5 عکاس: فرزام طایفه

کارناوال عروسکی اقوام ایرانی با هدف ایجاد فضایی شاد برای شهروندان و پاسداشت مناسبت های ملی، در سال جدید در محلات تهران برگزار شد.
پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۰
رنگ و بوی بهاری در خیابان های منطقه ۵

رنگ و بوی بهاری در خیابان های منطقه ۵ عکاس: فرزام طایفه

با فرا رسیدن ایام نوروز اداره زیباسازی حوزه خدمات شهری و محیط زیست منطقه با رنگ آمیزی نمای ساختمان ها و جانمایی المان های نوروزی جلوه بصری زیبا و بهاری را در سطح منطقه 5 ایجاد کرده است.
چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰
لطفا برچسب نچسبانید 17

لطفا برچسب نچسبانید عکاس: سعید ربیعی

مردم از دست شرکتهای سرویس دهنده شکایت می کنند که چرا باعث تخریب در و پیکر منزلشان می شود. مشاهدات معمولی در کوچه و خیابان هم تایید می کند که برچسب های تبلیغاتی روی در و دیوار خانه و مغازه مردم جاخوش کرده اند و باعث اذیت و آزار شهروندان می شوند.
یکشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۰
بازار گل و گیاه غرب تهران در آستانه نوروز 22

بازار گل و گیاه غرب تهران در آستانه نوروز عکاس: سعید ربیعی

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و آغاز سال جدید، بازار گل و گیاه غرب تهران واقع در منطقه 5 شهرداری تهران از رونق خاصی برخوردار بوده و در حال خدمت رسانی به شهروندان تهرانی است.
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹
مراسم درختکاری به مناسبت یادبود همکاران جانباخته کرونا در شهرداری تهران 28

مراسم درختکاری به مناسبت یادبود همکاران جانباخته کرونا در شهرداری تهران عکاس: سعید ربیعی

مراسم درختکاری به مناسبت یادبود همکاران جانباخته کرونا در شهرداری تهران ظهر روز چهارشنبه 20 اسفند 99 با حضور حامد مظاهریان معاون منابع انسانی شهرداری در مجموعه الماس شهر مرادآباد برگزار شد. در حاشیه این مراسم از نخبگان ورزشی کارکنان شهرداری تهران نیز تجلیل شد.
چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹
نشست خبری رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران 18

نشست خبری رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران عکاس: سعید ربیعی

نشست خبری امیر محسنی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران صبح روز دوشنبه 18 اسفند 1399 و با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در آکادمی ورزش شهروندی برگزار شد.
دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
تور عکاسی پروژه های منطقه 5

تور عکاسی از پروژه های منطقه 5 عکاس: حمید رضا درجاتی

بازدید و تورعکاسی از پروژه‌های منطقه ۵ ازجمله حمام تاریخی اسماعیلیون ،بازسازی پل تاریخی کن و درختکاری در پارک جنگلى کوهسار صبح امروز چهارشنبه ۱۳ اسفندماه با همکارى آژانس عکس تهران و روابط عمومى شهردارى منطقه برگزار شد. در بخشى از این برنامه برای یادبود و گرامیداشت مرحوم علی اکرمی، خبرنگار و فعال مدنی نهالی در بوستان کوهسار توسط اصحاب رسانه کاشته شد
پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
پل خشتی "کن" 38

پل خشتی "کن" عکاس: شایان محرابی

پل «کن» در دوران قاجار روی رودخانه کن احداث شد و مدت‌ها تنها راه ارتباطی روستای کن با اطراف بود. این پل به همت شهرداری تهران با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شهر تهران با شماره ۳۱۹۲۷ ثبت ملی شد. در سال ۱۳۹۸ بعد از وقوع سیل در رودخانه کن این پل تاریخی دچار آسیب شد. در حال حاضر این پل توسط شهرداری منطقه ٥ تهران در حال بازسازی است.
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
حمام تاریخی اسماعیلیان 5

حمام تاریخی اسماعیلیان عکاس: شایان محرابی

حمام اسماعیلیان مربوط به دوره قاجار است و در تهران، بخش کن، محله اسماعیلیان واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۳۷۹۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. حمام تاریخی کن، چندین پله پایین‌تر از سطح زمین است حکمت پایین بودن حمام‌ها این بوده که بتوانند خزینه را به وسیله آب‌های سطحی پر کنند.دور تا دور حمام هم حجره‌هایی ساخته می‌شد که «شاه نشین» نام داشته و بیشتر جایی برای بزرگ‌ترها، سرشناس‌ها و پولدارهای محله بوده است. سیستم آب‌رسانی در این حمام به شکل شگفت‌آوری طراحی شده بود و خزینه آن هم به‌گونه‌ایی بود که آب خیلی به آسانی گرم می‌شد. ضمن اینکه برخلاف بسیاری از حمام‌های سنتی، این حمام ۲ بخش مردانه و زنانه داشت و اهالی محله برای حمام رفتن نیاز به شیفت‌بندی نداشتند.
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
افتتاح خط مینی بوس پایانه مترو صادقیه و باغ فیض 17

افتتاح خط مینی بوس پایانه مترو صادقیه و باغ فیض عکاس: فرزام طایفه

در ادامه نوسازی و تکمیل ظرفیت ناوگان اتوبوس و مینی بوسرانی شهر نوسازی و افتتاح خط مینی بوس پایانه مترو صادقیه و باغ فیض با 10 دستگاه مینی بوس در منطقه 5 با حضور کلهری شهردار-نوروزی معاون حمل و نقل و ترافیک و کریمی رییس سامانه 5اتوبوسرانی شرکت واحد تهران بزرگ اتفاق افتاد .
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹
مراسم اختتامیه جشنواره سوانح طبیعی 20

مراسم اختتامیه جشنواره سوانح طبیعی عکاس: سعید ربیعی

مراسم اختتامیه جشنواره سوانح طبیعی و مسابقه ملی طراحی اسکان موقت عصر روز یکشنبه 3 اسفند 1399 با حضور اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، عبدالرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران و جمعی از مدیران در سالن همایش های بین المللی دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد.
یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹
نشست مدیران ورزش بانوان کلانشهرهای ایران 29

نشست مدیران ورزش بانوان کلانشهرهای ایران عکاس: سعید ربیعی

نخستین نشست مدیران ورزش بانوان کلانشهرهای ایران صبح امروز چهارشنبه 29 بهمن 1399 و با حضور دکتر میرصادقی معاون اجرایی اداره کل رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران، مهدی سعیدی مسئول ورزش کارکنان شهرداری های کلانشهر های ایران، مهین فرهادی زاده معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان و جمعی از نمایندگان ورزش بانوان کلانشهر ها در مجموعه رفاهی الماس شهر منطقه 5 شهرداری تهران برگزار شد.
چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹
بازدید شهردار تهران از خط 6 مترو تهران 40

بازدید شهردار تهران از خط 6 مترو تهران عکاس: شایان محرابی

پیروز حناچی شهردار تهران به همراه مهندس سیدمناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک ، مهندس علی امام مدیر عامل شرکت مترو و جمعی از مدیران ارشد شهری از خط 6 مترو تهران دوشنبه 27 بهمن ماه 1399 بازدید کردند.
دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹
بازدید نمایندگان سازمان ملل از دره فرحزاد و محله اسلام آباد 8

بازدید نمایندگان سازمان ملل از دره فرحزاد و محله اسلام آباد عکاس: سعید ربیعی

صبح امروز یکشنبه 26 بهمن 1399 رئیس دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد و رئیس دفتر برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران به همراه شهرداران مناطق 2 و 5 و جمعی از معاونین شهرداری با حضور در روددره فرحزاد و محله اسلام آباد، از این مناطق بازدید به عمل آورده و از نزدیک با مشکلات اجتماعی و شهری در این مناطق آشنا شدند.
یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹
خدمات شهرداری تهران در پایان راهپیمایی ۲۲ بهمن-2 10

خدمات شهرداری تهران در پایان راهپیمایی ۲۲ بهمن عکاس: شایان محرابی - سعید ربیعی

نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران در پایان مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، شهر را برای تردد راحت تر شهروندان آماده میکند.
چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹
پویش مردمی آزادی مادران زندانی 28

پویش مردمی آزادی مادران زندانی عکاس: سعید ربیعی

پویش مردمی آزادی مادران زندانی و گلریزان به مناسبت ولادت حضرت فاطمه(ص) عصر امروز سه شنبه 14 بهمن 1399 و با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محمود کلهری شهردار منطقه 5، اعضای شورای شهر و جمعی از خیرین در بوستان آموزش ترافیک شهرداری منطقه ۵ برگزار شد.
سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۹
آغاز فصل هرس درختان- 2

آغاز فصل هرس درختان- 2 عکاس: سعید ربیعی

همه ساله با نزدیک شدن به اواخر پاییز و آغاز فصل سرما، معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به منظور جلوگیری از بروز خطرات احتمالی در پی بارش برف و شکستن درختان و همینطور به منظور رشد بیشتر آنها اقدام به هرس شاخه های اضافی درختان می کند.
یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹
مراسم رونمایی از دیوارنگاره شهید سلیمانی 29

مراسم رونمایی از دیوارنگاره شهید سلیمانی عکاس: سعید ربیعی

مراسم رونمایی از دیوارنگاره شهید قاسم سلیمانی صبح روز جمعه 12 دی 1399 با حضور مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، محمد سالاری و مجید فراهانی اعضای شورای شهر تهران و جمعی از مدیران در شهرداری منطقه 5 تهران برگزار شد.
جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹
آغاز فصل هرس درختان 22

آغاز فصل هرس درختان عکاس: سعید ربیعی

همه ساله با نزدیک شدن به اواخر پاییز و آغاز فصل سرما، معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به منظور جلوگیری از بروز خطرات احتمالی در پی بارش برف و شکستن درختان و همینطور به منظور رشد بیشتر آنها اقدام به هرس شاخه های اضافی درختان می کند.
سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹
بازدید مهندس امام از پروژه پایانه زیرزمینی خط 4 مترو تهران 23

بازدید مهندس امام از پروژه پایانه زیرزمینی خط 4 مترو تهران عکاس: شایان محرابی

علی امام، مدیرعامل شرکت مترو سه شنبه 18 آذر 1399 با حضور در نخستین پارکینگ زیرزمینی قطارهای شهری در اکباتان از روند پیشرفت این پروژه دیدار کرد.
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹
بارش نخستین برف پاییزی در تهران 30

بارش نخستین برف پاییزی در تهران عکاس: سعید ربیعی

بارش نخستین برف پاییزی امروز صبح 17 آذر 1399 در تهران چهره برخی از مناطق شمال شهر را سپیدپوش کرد.
دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹
پاییز زیبای منطقه کن 23

پاییز زیبای منطقه کن عکاس: مهدی صالحی

نه بهار با هیچ اردیبهشتی/ نه تابستان با هیچ شهریوری/ و نه زمستان با هیچ اسفندی/ اندازه پاییز به مذاق خیابان‌ها خوش نمی آید/ پاییز مهری دارد که به دل هر خیابانی می نشیند. در شهری که همه هزار و یک بهانه برای ناراحتی دارند، حال و روزمان با دیدن چنین منظره هایی خوب می شود.پاییز محله کن جلوه ی زیبایی به این منطقه داده است.
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹
آئین آغاز عملیات اجرایی پروژه شبکه آب های سطحی و بهسازی محله کن 21

آئین آغاز عملیات اجرایی پروژه شبکه آب های سطحی و بهسازی محله کن عکاس: سعید ربیعی

آئین آغاز عملیات اجرایی و کلنگ زنی پروژه شبکه آب های سطحی و بهسازی محله کن صبح امروز پنجشنبه 30 مرداد 99 با حضور محمدسالاری عضو شورای شهر تهران، امام جمعه کن و شهردار منطقه برگزار شد.
پنج شنبه ۳۰ اَمرداد ۱۳۹۹
شهرنگار؛ محله پونک 26

شهرنگار؛ محله پونک عکاس: سعید ربیعی

محله پونک در شمال غربی تهران قرار دارد که بخش عمده آن در منطقه 5 واقع شده است. ده پونک از قریه های قدیم تهران بوده و دو روایت برای نام‌گذاری آن وجود دارد، روایت اول فراوانی گل‌های پونه در این منطقه بوده که سبب شده آن را به نام محله پونک یا محله گل‌های پونه بنامند و روایت دوم، وجود روستایی به نام پوئینک در این منطقه بوده که بعدها شکل تلفظش کمی تغییر کرده اما خود کلمه کاملا از بین نرفته است.
چهارشنبه ۸ اَمرداد ۱۳۹۹
نورپردازی لیزری ویژه ولادت امام رضا(ع) در فلکه دوم صادقیه 8

نورپردازی لیزری ویژه ولادت امام رضا(ع) در فلکه دوم صادقیه عکاس: سعید ربیعی

به مناسبت ولادت با سعادت امام رضا (ع) برنامه نورپردازی لیزری به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران شامگاه جمعه 13 تیر 1399 در فلکه دوم صادقیه اجرا شد.
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
اقامه نماز عید سعید فطر در شهرک اکباتان 16

اقامه نماز عید سعید فطر در شهرک اکباتان عکاس: سعید ربیعی

نماز عید سعید فطر در اولین روز از ماه شوال با حضور مردم مومن تهران در مسجد جامع امام خمینی (ره) شهرک اکباتان و با رعایت نکات بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی اقامه شد.
یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
رزمایش مشترک سپاه و شهرداری تهران  23

رزمایش مشترک سپاه و شهرداری تهران عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز دوشنبه 25 فروردین ماه 1399، رزمایش مشترک قرارگاه پدافند زیستی قدس سپاه محمد رسول الله(ص) و شهرداری تهران در مناطق 22، 5 و 2 با حضور سردار یزدی فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ و رسول کشت‌پور شهردار منطقه دو برگزار گردید .
دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹
ضدعفونی معابر سطح شهر 11

ضدعفونی معابر سطح شهر عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز پنجشنبه 7 فروردین ماه 1399، کارکنان سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران برای پیشگیری از شیوع کرونا در سطح شهر، معابر را ضدعفونی کردند .
پنج شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹
| ویدئو | عملیات ضدعفونی معابر شهری توسط سازمان مدیریت پسماند

عملیات ضدعفونی معابر شهری توسط سازمان مدیریت پسماند عکاس: احمد آقاسیانی

عملیات ضدعفونی معابر شهری توسط سازمان مدیریت پسماند در منطقه 5 انجام شد.
پنج شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹
آئین افتتاحیه کلینیک بیماری های حاد تنفسی در میدان صادقیه  30

آئین افتتاحیه کلینیک بیماری های حاد تنفسی در میدان صادقیه عکاس: وحید شیخی

صبح امروز پنج شنبه 29 اسفند کلینیک بیماری های حاد تنفسی در میدان صادقیه جنب بیمارستان ابن سینا افتتاح شد.
پنج شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۸
ضدعفونی معابر توسط سازمان آتش نشانی  15

ضدعفونی معابر توسط سازمان آتش نشانی عکاس: سبحان فرج ون

شامگاه روز یکشنبه 25 اسفند ماه 1398، کارکنان سازمان آتش نشانی شهرداری تهران برای پیشگیری از شیوع کرونا در سطح شهر، معابر منطقه 5 شهرداری را ضدعفونی کردند .
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۸
عملیات ضد عفونی کردن مترو تهران 21

عملیات ضد عفونی کردن مترو تهران عکاس: شایان محرابی

با توجه به مثبت اعلام شدن نمونه‌هایی از ابتلا به ویروس کرونا در ایران، شرکت متروی تهران در ذیل سیاست‌ها و بخش‌نامه‌های مصوب وزارت بهداشت، برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، عملیات ضدعفونی کردن واگن های متروی شهری، بامداد سه شنبه 6 اسفند ماه 1398 در پایانه صادقه انجام شد.
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
بهره برداری از طرح مشارکت شهرداری تهران و سازمان اورژانس کل کشور 37

بهره برداری از طرح مشارکت شهرداری تهران و سازمان اورژانس کل کشور عکاس: شایان محرابی

آیین بهره برداری از طرح مشارکت شهرداری تهران و سازمان اورژانس کل کشور در ساماندهی خدمات فوریت های پزشکی پایتخت با حضور دکتر حناچی شهردار تهران، اسماعیل نجار رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران کشور، پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور، اعضای شورای اسالامی شهر تهران و مدیران ارشد شهرداری، شنبه ۲۱ دی ماه در مجموعه ورزشی شهید کاظمی در منطقه 5 برگزار شد.
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸
نظارت ستادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی از شهرداری منطقه 5 32

نظارت ستادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی از شهرداری منطقه 5 عکاس: فرزام طایفه

جوادی یگانه با حضور در سالن جلسات مدافع حرم شهرداری منطقه 5 به همراه مدیران حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به بررسی نواقص و مشکلات کلی این حوزه پرداخت و بر تداوم حس تعامل و همدلی در بین تمامی ارکان حوزه اجتماعی و فرهنگی ما بین صف و ستاد تاکید کرد.
شنبه ۷ دی ۱۳۹۸
بازدید محمد سالاری از مجموعه های توسعه شهری منطقه 5 10

بازدید محمد سالاری از مجموعه های توسعه شهری منطقه 5 عکاس: فرزام طایفه

دیدار سالاری رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران به همراه حیدری شهردار منطقه5 و جمعی از معاونین و مدیران از مجموعه های توسعه شهری و خدمات عمومی در ناحیه 6 منطقه 5
سه شنبه ۳ دی ۱۳۹۸
فروشگاه شهروند در آستانه شب یلدا 24

فروشگاه شهروند در آستانه شب یلدا عکاس: شایان محرابی

ویژه برنامه های شب یلدا پنج شنبه شب 29 آذر ماه در فروشگاه های شهروند بوستان برگزار شد. در راستا حمایت از معیشت خانواده، شهروندان از 22 آذر تا 12 دی ماه از تخفیفات ویژه شهروند تا سقف 50 درصد برای بیش از 4500 قلم کالا در کلیه فروشگاه های شهروند، برخوردار شوند.
پنج شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۸
خرید شب یلدا در بازار میوه و تر بار صادقیه 14

خرید شب یلدا در بازار میوه و تر بار صادقیه عکاس: وحید شیخی

خرید شب یلدا در بازار میوه و تر بار صادقیه
پنج شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۸
اجرای طرح نگهداشت شهر در جاده امامزاده داوود 33

اجرای طرح نگهداشت شهر در جاده امامزاده داوود عکاس: وحید شیخی

عملیات نگهداشت و پاکسازی جاده گردشگری-زیارتی امامزاده داوود به طول ۲۵ کیلومتر توسط نیروهای خدمات شهری منطقه ۵ و با حضور معاون عمرانی استاندار تهران، معاون خدمات شهری شهردار تهران و معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۵ انجام شد.
پنج شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۸
طرح نگهداشت شهر 22

طرح نگهداشت شهر عکاس: فرزام طایفه

این طرح با هدف خدمات رسانی هر چه بهتر به شهروندان در محله‌ها شروع شده و شامل موضوعات مرتبط با نظافت و شست‌وشو، حذف زواید فیزیکی، شست‌وشوی جداره‌های شهری و آراستگی فضای سبز است.
چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸
مراسم رونمایی از سردیس زنده یاد ناصر حجازی 18

مراسم رونمایی از سردیس زنده یاد ناصر حجازی عکاس: میلاد بهشتی

مراسم نصب پلاک و رونمایی از سردیس زنده یاد ناصر حجازی در بلوار فردوس غرب نصب شد و این خیابان به ناصر حجازی تغییر نام پیدا کرد.
چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸
بازدید هیئت عالی ژاپنی از مراکز بازیافت منطقه 5 46

بازدید هیئت عالی ژاپنی از مراکز بازیافت منطقه 5 عکاس: فرزام طایفه

هیات علمی ژاپنی با حضور در منطقه 5 از مراکز بازیافت این منطقه بازدید کردند.
چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸
کوچه باغ های محله کن 24

کوچه باغ های محله کن عکاس: شایان محرابی

محله کن یکی از قدیمی ترین محله و روستاهای تهران می باشد که در گذشته متعلق به ری بوده و با توسعه ی شهر به مرور در منطقه ۵ شهرداری تهران قرار گرفته است. بافت این منطقه در بخش های مختلف آن با هم فرق داشته و کوچه پس کوچه های قدیمی با خانه های خشتی و آجری به آپارتمان هایی به سبک معماری امروز تبدیل شده و این محله را مجموعه ای از زیبایی های گذشته و دنیای مدرن در عصر حاضر کرده است. آثار تاریخی و اسناد به دست آمده درباره ی این منطقه نشان می دهد که کن قدمتی بیش از دو هزار سال دارد. این محله در واقع از دو روستای بسیار معروف و خوش آب و هوا به نام های کن و سولوقان تشکیل شده و بین این دو، رودخانه ای به طول ۳۳ کیلومتر واقع شده و شرایط ایده آلی را برای گشت و گذار و طبیعت گردی های یک روزه در این شهر فراهم نموده است
پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
تور عکاسی آژانس عکس تهران در محله کن و سولقان 1

تور عکاسی آژانس عکس تهران در محله کن و سولقان عکاس: شایان محرابی

تور عکاسی آژانس عکس تهران با همکاری شهرداری منطقه ۵ تهران در محله کن و سولقان پنجشنبه 21 آذر 1398 برگزار شد.
پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
عزاداری شب شام غریبان 20

شام غریبان در محله باغ فیض عکاس: محمد محسنی فر

عزاداری شب شام غریبان شامگاه سه شنبه با حضور مردم تهران در محله باغ فیض برگزار شد.
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸
"آیین گل" لرستانی های مقیم تهران 12

"آیین گل" لرستانی های مقیم تهران عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز 19 شهریور ماه، مصادف با عاشورای حسینی، لرستانی های مقیم تهران در محله فردوس غرب با برپایی "آیین گل" به عزاداری پرداختند .
سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸
مانور زلزله امن و اسکان اضطراری منطقه 5 1

مانور زلزله امن و اسکان اضطراری منطقه 5 عکاس: سبحان فرج ون

عصر روز چهارشنبه 6 شهریورماه، مانور زلزله امن و اسکان اضطراری منطقه 5 با حضور عوامل انتظامی و راهور و آتش نشانی و مدیریت بحران و هلال احمر در بوستان ساحل منطقه 5 شهر تهران برگزار گردید .
چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸
نشست صمیمی شهردار منطقه 5 با اصحاب رسانه 20

نشست صمیمی شهردار منطقه 5 با اصحاب رسانه عکاس: وحید شیخی

نشست صمیمی شهردار منطقه 5 با اصحاب رسانه صبح امروز شنبه 2 شهریور ماه درشهرداری منطقه 5 برگزار شد .
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
شهرنگار؛ حوالی میدان صادقیه 15

شهرنگار؛ حوالی میدان صادقیه عکاس: مازن هواشم

میدان صادقیه یک میدان در غرب تهران و در محله صادقیه است. می‌توان از شمال، در بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی، از جنوب، در بزرگراه محمدعلی جناح، از شرق، در خیابان ستارخان و از غرب، در بزرگراه آیت‌الله کاشانی وارد این میدان شد. در جنوب شرق میدان مجتمع تجاری گلدیس و در سمت شمال غرب بوستان استقلال است. این میدان در مرز میان منطقه ۲ شهرداری تهران و منطقه ۵ شهرداری تهران قرار دارد.
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) 10

احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) عکاس: شایان محرابی

مراسم احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در جوار امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) دوشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۸ با حضور گستره مردم برگزار شد.
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
پایانه تاکسیرانی سازمان آب 15

پایانه تاکسیرانی سازمان آب عکاس: مازن هواشم

پایانه تاکسیرانی سازمان آب
یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸
افطاری ساده تاکسی رانی در پایانه سازمان آب 14

افطاری ساده تاکسی رانی در پایانه سازمان آب عکاس: مازن هواشم

افطاری ساده تاکسی رانی در پایانه سازمان آب
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
پیاده روی بزرگ خانوادگی به مناسبت هفته سلامت 8

پیاده روی بزرگ خانوادگی به مناسبت هفته سلامت عکاس: وحید شیخی

پیاده روی بزرگ خانوادگی به مناسبت هفته سلامت در بوستان جوانمردان صبح امروز جمعه 6 اردیبهشت ماه با حضور شهردار منطقه 5 شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
آستان مقدس امامزادگان عینعلی و زینعلی 20

آستان مقدس امامزادگان عینعلی و زینعلی عکاس: مازن هواشم

امامزاده عینعلی و زینعلی تهران در بزرگراه اشرفی اصفهانی، انتهای پونک واقع در کوچه باغ های زیبا و قدیمی در شمال غرب تهران واقع شده است. بنای این امامزاده در سال ۱۳۳۷ به دستور ناصر فرمانفرما به شیوه سایر مکان های مذهبی ساخته شد. این بقعه از خارج به شکل هشت ضلعی و از داخل مربع است. اصل بقعه که هشت ضلعی به نظر می رسد از آثار زمان فتحعلی شاه قاجار می باشد که در کنار رودخانه ای که از فرحزاد به پونک می آید، واقع شده است.
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
شهرک اکباتان 22

شهرک اکباتان عکاس: مازن هواشم

شهرک اکباتان با ۵.۹۴ کیلومتر مربع وسعت، یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های مسکونی ایران - و در زمان خود یکی از مدرن‌ترین شهرک‌های خاورمیانه - محسوب می‌شود که در غرب تهران قرار گرفته است. درباره جمعیت آن روایت‌های متفاوتی وجود دارد. سایت شهرداری منطقه ۵ تهران جمعیت ساکن در این شهرک را حدود ۴۵ هزار نفر عنوان کرده ولی در برخی سایت‌های حوزه شهری و معماری، جمعیت فعلی آن تا حدود ۱۰۰ هزار نفر تخمین زده شده است. این شهرک از سمت شرق به کوی بیمه و شهرک آپادانا، از شمال به اتوبان تهران کرج، از غرب به نمایشگاه صنایع هواپیمایی و از جنوب به بزرگراه شهید لشگری محدود شده است. این شهرک که در سال ۱۳۴۵ ساخته شده، هم‌اکنون در مسیر خط ۴ متروی تهران قرار دارد و از چند سال قبل مجتمع مگامال در آن ساخته شده که این شهرک مدرن را به امکاناتی همچون پردیس سینمایی، هایپر مارکت و فروشگاه‌های مختلف نیز مجهز کرده است. شهرک اکباتان از سه فاز تشکیل شده که هر فاز شامل چند بلوک و هر بلوک شامل چند ورودی است. نام «اکباتان» از کلمه «هگمتانه» به معنی محل اجتماع یا محل گردهمایی برگرفته شده است.
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
دهکده کن 32

شهرنگار؛ محله دهکده کن عکاس: مازن هواشم

دهکده کن نام یک روستا و بخش در شمال غرب شهر تهران است. استان تهران از باستان چندین دهکده و روستا داشته‌ است که یکی از معروف‌ترین آن‌ها کن است. ساکنان قدیمی کن به زبان تاتی سخن می‌گویند که به لهجه کنی معروف است.
یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
مانور سراسری زلزله در مدرسه دخترانه شهید باکری 2

مانور سراسری زلزله در مدرسه دخترانه شهید باکری عکاس: وحید شیخی

صبح امروز یکشنبه 7 بهمن ماه مانور سراسری زلزله در مدرسه دخترانه شهید باکری به صورت پایلوت برگزار شد .
یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷
چهارمین دوره مسابقات خانه های دوام و ایمنی  17

چهارمین دوره مسابقات خانه های دوام و ایمنی عکاس: محمد محسنی فر

چهارمین دوره مسابقات خانه های دوام و ایمنی صبح چهارشنبه در پایگاه ویژه مدیریت بحران منطقه ۵ برگزار شد.
جمعه ۵ بهمن ۱۳۹۷
نشست صمیمی شهردار منطقه 5 با اصحاب رسانه 8

نشست صمیمی شهردار منطقه 5 با اصحاب رسانه عکاس: وحید شیخی

نشست صمیمی شهردار منطقه 5 با اصحاب رسانه
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
پاییز رنگارنگ بوستان جوانمردان ایران 4

پاییز رنگارنگ بوستان جوانمردان ایران عکاس: امیر گلی پور

بوستان جوانمردان ایران در مرز مناطق 5 و 22 در بزرگراه شهید همت واقع شده است ، با وجود مسیر دچرخه سواری ، آلاچیق ، بزرگرترین زمین روباز اسکیت و وسایل بازی کودکان در تمام فصول مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است.
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
مانور تخلیه اضطراری 16

مانور تخلیه اضطراری عکاس: محمد محسنی فر

مانور بزرگ تخلیه اضطراری ساکنین منطقه ۵ شامگاه چهارشنبه برگزار شد.
چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷
اکران فیلم سینمایی ماهورا 23

اکران فیلم سینمایی ماهورا عکاس: میلاد بهشتی

اکران مردمی فیلم سینمایی ماهورا در پردیس چارسو با حضور عوامل این فیلم و علاقه مندان سینما برگزار شد.
شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷
روز جهانی سالمندان (جهاندیدگان) 4

روز جهانی سالمندان (جهاندیدگان) عکاس: امیر گلی پور

امروز 9 مهرماه روز جهانی سالمندان است. به همین مناسب به موسسه آفرینش طلوع، مرکز نگهداری سالمندان رفتیم و مجموعه عکسی منتشر می کنیم.
دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷
روز جهانی اسکان 12

روز جهانی اسکان عکاس: محمد محسنی فر

همایش روز جهانی اسکان سازمان ملل متحد صبح امروز دوشنبه در مرکز آموزش تخصصی سازمان مدیریت پسماند برگزار شد.
دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷
اکران خصوصی فیلم دو لکه ابر 30

اکران خصوصی فیلم دو لکه ابر عکاس: میلاد بهشتی

مراسم اکران خصوصی فیلم دو لکه ابر به تهیه کنندگی مجید عباسی و کارگردانی مهرشاد کارخانی با حضور جمعی از اهالی سینما و رسانه در پردیس سینمایی کورش برگزار شد.
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷