/ مناطق / منطقه 2

منطقه 2 شهرداری تهران

تمرین کنسرت آنلاین نغمه های تهران در برج میلاد 18

تمرین کنسرت آنلاین نغمه های تهران در برج میلاد عکاس: حمید رضا درجاتی

برج میلاد تهران با همکاری خانه موسیقی ایران و در سالی که بنام "تهران" نامگذاری شده است، کنسرت آنلاین "نغمه های تهران" را با همکاری ارکستر ملی "نیایش" با اجرای ویژه ای از حجت اشرف زاده و معرفی دو خواننده جدید به روی صحنه می برد. این کنسرت ۷ مرداد ماه ساعت ۲۱ از پلتفرم آپارات پخش می شود.
شنبه ۲ اَمرداد ۱۴۰۰
انتخابات ۱۴۰۰ - محله سعادت آباد 35

انتخابات ۱۴۰۰ - محله سعادت آباد عکاس: سعید ربیعی

رای‌گیری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس پنجم خبرگان رهبری،از ساعت ۷ صبح امروز۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در سراسر کشور آغاز شد.
جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
انتخابات ۱۴۰۰ - مسجد نبی(ص) 23

انتخابات ۱۴۰۰ - مسجد نبی(ص) عکاس: شایان محرابی

رای‌گیری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس پنجم خبرگان رهبری،از ساعت ۷ صبح امروز۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در سراسر کشور از جمله شعبه اخذ رای مسجد نبی(ص) در ستارخان آغاز شد.
جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
حضور شهردار تهران در انتخابات 1400

حضور شهردار تهران در انتخابات 1400 عکاس: شایان محرابی

پیروز حناچی شهردار تهران، صبح 28 خرداد 1400 با حضور در مسجد النبی(ص) در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره مجلس شورای اسلامی، میان دوره ای مجلس و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری، به همراه خانواده شرکت کرد.
جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو شهرک آزمایش 27

آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو شهرک آزمایش عکاس: سعید ربیعی

آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو شهرک آزمایش در خط 6 متروی تهران صبح روز پنجشنبه 27 خرداد 1400 با حضور حسن روحانی رئیس جمهور بصورت ویدئو کنفرانسی، سیدمناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، جمعی از مدیران شهری و اعضای شورای شهر در ایستگاه مترو شهرک آزمایش برگزار شد.
پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهرک آزمایش 24

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهرک آزمایش عکاس: سعید ربیعی

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است بزودی ایستگاه های جدید در حال ساخت در خطوط 6 و 7 به بهره برداری برسد. حال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، دغدغه اصلی مدیران شهری ایجاد فضایی امن و به دور از هرگونه خطر برای شهروندان است و این امر میتواند با گسترش شبکه حمل و نقل ریلی شهری و ایجاد زیرساخت های ایمن فراهم شود. بر همین اساس قرار است ایستگاه متروی شهرک آزمایش در خط 6 متروی تهران که به لحاظ استراتژیکی در نقطه ای مهم و حیاتی در شهر قرار گرفته، بزودی به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
مجموعه تفریحی و گردشگری برج میلاد تهران 46

مجموعه تفریحی و گردشگری برج میلاد تهران عکاس: شایان محرابی

مجموعه تفریحی و گردشگری برج میلاد تهران، شامل بخش هایی مانند: موزه شهرداری، موزه مشاهیر، سکوی دید باز، گنبد آسمان، کاربازیا ، مجموعه هفتا و ... است، که با گسترش این مجموعه، شهربازی، بولینگ، سالن ورزشی اسکواش و... به زودی به این مجموعه اضافه خواهد شد تا مراجعین به این مجموعه از آن بهره مند شوند.
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰
بازدید اصحاب رسانه از برج میلاد 35

تور عکاسی از برج میلاد عکاس: شایان محرابی

تور عکاسى از برج میلاد و پروژه هاى در دست احداث این مجموعه صبح سه شنبه 11 خرداد ماه 1400 با همت روابط عمومى مجموعه میلاد و همکارى آژانس عکس تهران برگزار شد.
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰
رقـابت یکصد خودرو در رالی تهران 25

رقـابت یکصد خودرو در رالی تهران عکاس: حمید رضا درجاتی

مسابقات رالی تفریحی-خانوادگی تهران ، جام زنده‌یاد سامیار مظاهری با حضور ۱۰۰ شرکت کننده امروز ٧ خرداد ماه ١٤٠٠ برگزار شد. دراین رالی که با مجوز ستاد مقابله با کرونا در ورزش و رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، شرکت‏ کنندگان مسافت ۱۲۰ کیلومتری از پیست آزادی را در حدود چهار ساعت ونیم پیمودند. در مسابقه رالی تهران که اولین مسابقه بعد از زمان همه‏ گیری کرونا بود، ٥٠ عضو داوطلب و ٢٢ ایستگاه کنترل نیز همکاری داشتند.
جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰
آیین امضای دو تفاهم نامه همکاری فی مابین شهرداری تهران و دانشگاه تهران 25

آیین امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین شهرداری تهران و دانشگاه تهران عکاس: حمید رضا درجاتی

آیین امضای دو تفاهم نامه همکاری شهرداری پایتخت با دانشگاه تهران در زمینه باغ موزه علم دانشگاه تهران و باغ گیاه شناسی تهران و همچنین کلنگ زنی باغ گیاه شناسی با حضور دکتر حناچی شهردار تهران عصر امروز یکشنبه ٢ خرداد ١٤٠٠ در بوستان گفتگو برگزار شد.
یکشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۰
اقامه نماز عید سعید فطر در مسجد بقیه الله اعظم - محله چهاردیواری 16

اقامه نماز عید سعید فطر در مسجد بقیه الله اعظم - محله چهاردیواری عکاس: سعید ربیعی

نماز عید سعید فطر با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از انتقال بیماری کرونا، صبح روز پنجشنبه 23 اردیبهشت 1400 در مسجد بقیه الله اعظم محله چهاردیواری در منطقه 2 برگزار شد.
پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
افتتاح نخستین خانه محیط زیست شهرداری 24

افتتاح نخستین خانه محیط زیست شهرداری عکاس: سعید ربیعی

همزمان با هفته زمین پاک، نخستین خانه محیط زیست شهرداری تهران صبح روز دوشنبه 6 اردیبهشت 1400 با حضور محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و همینطور جمعی از مدیران شهری و اعضای شورای شهر در سرای محله صادقیه افتتاح شد.
دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
وضعیت ترافیکی خیابان های تهران پس از تعطیلات نوروز 1400

وضعیت ترافیکی خیابان های تهران پس از تعطیلات نوروز 1400 عکاس: سعید ربیعی - مجتبی عرب‌زاده

پس از تعطیلات نوروز ,صبح روز شنبه 14 فروردین 1400 شهر تهران در ساعات پیک ترافیک شاهد ترافیک کم حجم و روان در خیابان ها و بزرگراه ها بود.
شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه یادگار امام (ره) 28

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه یادگار امام (ره) عکاس: سعید ربیعی

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است تا پایان سال 1399، دوازده ایستگاه جدید آن درخطوط 3،6 و 7 افتتاح شود. حال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، دغدغه اصلی مدیران شهری ایجاد فضایی امن و به دور از هرگونه خطر برای شهروندان است و این امر میتواند با گسترش شبکه حمل و نقل ریلی شهری و ایجاد زیرساخت های ایمن فراهم شود. بر همین اساس قرار است ایستگاه متروی یادگار امام (ره) که به لحاظ استراتژیکی در نقطه ای مهم و حیاتی و در خط 6 متروی تهران قرار گرفته ، بزودی به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹
بازدید عضو شورای شهر از ایستگاه مترو یادگار امام(ه) 20

بازدید عضو شورای شهر از ایستگاه مترو یادگار امام(ره) عکاس: سعید ربیعی

الهام فخاری عضو شورای اسلامی شهر تهران و مهندس علی امام مدیرعامل شرکت متروی تهران به همراه جمعی از معاونین عصر روز سه شنبه 5 اسفند 99 با حضور در ایستگاه مترو یادگار امام (ره) خط 6 مترو از روند پیشرفت و آماده سازی این ایستگاه بازدید به عمل آوردند.
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹
پلی که بود، پلی که نیست 1

پلی که بود، پلی که نیست عکاس: شایان محرابی

پل گیشا پلی در شهر تهران بود که در راستای بزرگراه جلال آل‌احمد ساخته شده و از روی اتوبان شهید چمران می‌گذشت. این پل با داشتن راه‌های فرعی، از بلندترین پل‌های فلزی سواره‌رو تهران به‌شمار می‌آمد که در دهه 1350 ساخته شده بود. رفت‌وآمد خودروهای سواری بر روی این پل تا ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ادامه داشت و در تیر همان سال به‌طور کامل جمع‌آوری شد. پس از جمع آوری این پل عملیات احداث زیرگذر گیشا آغاز شد و این پروژه در 7 اسفند ماه 1398 به صورت آزمایشی به بهره برداری رسید.
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹
دنیای موازی 10

دنیای موازی عکاس: سعید ربیعی

اطلاعات موجود نشان می دهد حجم زباله‌های عادی روزانه در پایتخت، ۶ هزارو ۵۰۰ تن بوده که در حال حاضر به ۸ هزار و ۵۰۰ تن افزایش یافته است و البته ذکر این نکته ضروری ست که این آمار اعلام شده نیز خیلی دقیق و قابل اتکا نیست. زباله تولید شده در شمال شهر تهران طبق مطالعات انجام شده حداقل دو برابر میانگین آن در سطح کشور و چهار برابر استاندارد جهانی است. حجم بسیار بالای تولید زباله از طرفی، و فشار اقتصادی و فقر ناشی از بیکاری از طرفی دیگر منجر به ظهور پدیده ای بنام زباله گردی در سطح شهرها شده که علاوه بر ایجاد مشکلات اجتماعی، چهره شهر را نیز زشت و مذموم کرده و این اختلاف طبقاتی در شهر دنیایی موازی ایجاد کرده است. امید است با اجرایی شدن کامل طرح کاپ و تفکیک زباله از مبداء و ایجاد بستر مناسب برای اشتغال جوانان، این معضل رفته رفته کمرنگ شود.
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹
بازدید شهردار تهران از خط 6 مترو تهران 40

بازدید شهردار تهران از خط 6 مترو تهران عکاس: شایان محرابی

پیروز حناچی شهردار تهران به همراه مهندس سیدمناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک ، مهندس علی امام مدیر عامل شرکت مترو و جمعی از مدیران ارشد شهری از خط 6 مترو تهران دوشنبه 27 بهمن ماه 1399 بازدید کردند.
دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹
بازدید نمایندگان سازمان ملل از دره فرحزاد و محله اسلام آباد 8

بازدید نمایندگان سازمان ملل از دره فرحزاد و محله اسلام آباد عکاس: سعید ربیعی

صبح امروز یکشنبه 26 بهمن 1399 رئیس دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد و رئیس دفتر برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران به همراه شهرداران مناطق 2 و 5 و جمعی از معاونین شهرداری با حضور در روددره فرحزاد و محله اسلام آباد، از این مناطق بازدید به عمل آورده و از نزدیک با مشکلات اجتماعی و شهری در این مناطق آشنا شدند.
یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹
خدمات شهرداری تهران در پایان راهپیمایی ۲۲ بهمن-2 10

خدمات شهرداری تهران در پایان راهپیمایی ۲۲ بهمن عکاس: شایان محرابی - سعید ربیعی

نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران در پایان مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، شهر را برای تردد راحت تر شهروندان آماده میکند.
چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹
آیین بهره برداری از ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس ناوگان حمل و نقل عمومی تهران 10

آیین بهره برداری از ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس ناوگان حمل و نقل عمومی تهران عکاس: سعید ربیعی

آیین بهره برداری از ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس و تحویل تاکسی های نوسازی شده ناوگان حمل و نقل عمومی تهران صبح امروز شنبه 18 بهمن 1399 و با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری در بوستان گفتگو برگزار شد.
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
آخرین روز پاییز 12

آخرین روز پاییز عکاس: مهدی عسگری

نه بهار با هیچ اردیبهشتی/ نه تابستان با هیچ شهریوری/ و نه زمستان با هیچ اسفندی/ اندازه پاییز به مذاق خیابان‌ها خوش نمی آید/ پاییز مهری دارد که به دل هر خیابانی می نشیند. در شهری که همه هزار و یک بهانه برای ناراحتی دارند، حال و روزمان با دیدن چنین منظره هایی خوب می شود.
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹
بارش نخستین برف پاییزی در تهران 30

بارش نخستین برف پاییزی در تهران عکاس: سعید ربیعی

بارش نخستین برف پاییزی امروز صبح 17 آذر 1399 در تهران چهره برخی از مناطق شمال شهر را سپیدپوش کرد.
دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹
مانور عملیات برف روبی شهرداری منطقه 2

مانور عملیات برف روبی شهرداری منطقه 2 عکاس: مهدی عسگری

مانور عملیات برف روبی شهرداری منطقه۲ صبح امروز با حضور یزدانی معاون خدمات شهری ومحیط زیست شهرداری تهران، حسن رحمانی شهردارمنطقه و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
به مناسبت روز و هفته تربیت بدنی 19

به مناسبت روز و هفته تربیت بدنی عکاس: محسن روشن ده

به مناسبت روز و هفته تربیت بدنی مراسمی با حضور شهردار تهران ،رئیس سازمان ورزش شهرداری و جمعی از ورزشکاران رشته های مختلف در مجموعه تخصصی تیراندازی پردیسان برگزار شد.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
ویژه برنامه هفته دفاه مقدس منطقه 2 19

ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در منطقه 2 عکاس: مهدی عسگری

همزمان با هفته دفاع مقدس و با همت شهرداری منطقه 2 نمایشگاه و ویژه برنامه ای تحت این عنوان در منطقه برگزار شد.
یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
بهره برداری از پروژه های منطقه 2

بهره برداری از پروژه های منطقه 2 عکاس: مهدی عسگری

آیین افتتاح و بهره بردارى از ١٠ پروژه عمرانى، فرهنگى، اجتماعى شهردارى منطقه ٢ با حضور پیروز حناچی شهردار تهران (به صورت مجازی)، اعضای شورای شهردار و مدیران ارشد شهرداری در پروژه سینما کودک این منطقه برگزار شد.
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹
آیین افتتاح و بهره بردارى از ١٠ پروژه عمرانى، فرهنگى، اجتماعى شهردارى منطقه ٢ 2

آیین افتتاح و بهره بردارى از ١٠ پروژه عمرانى، فرهنگى، اجتماعى شهردارى منطقه ٢ عکاس: شایان محرابی

آیین افتتاح و بهره بردارى از ١٠ پروژه عمرانى، فرهنگى، اجتماعى شهردارى منطقه ٢ با حضور پیروز حناچی شهردار تهران (به صورت مجازی)، اعضای شورای شهردار و مدیران ارشد شهرداری در پروژه سینما کودک این منطقه برگزار شد.
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹
سینما کودک در آستانه افتتاح 8

سینما کودک در آستانه افتتاح عکاس: مهدی عسگری

سینما کودک که با هدف کارکرد تخصصی جهت کودکان و نوجوانان طراحی و ساخته شده است ظهر شنبه 15 شهریور به صورت ویدیو کنفرانس توسط شهردار تهران آغار به کار می کند.
جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹
کاروان عزاداری خودرویی شهربانان و معبربانان بسیجی منطقه ۲

کاروان عزاداری خودرویی شهربانان و معبربانان بسیجی منطقه ۲ عکاس: مهدی عسگری

کاروان عزاداری خودرویی شهربانان و معبربانان بسیجی منطقه ۲ از میدان صادقیه در محور ستارخان _ توحید حرکت کرد و در انتهای مسیر در میدان طهرانی مقدم مراسم روضه خوانی و پخش دعای فرج برگزار شد.
دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹
تکیه سیار عزای حسینی در پایانه تاکسیرانی سازمان آب 8

تکیه سیار عزای حسینی در پایانه تاکسیرانی سازمان آب عکاس: سعید ربیعی

همزمان با شروع ماه محرم و ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع)، تاکسیرانان پایانه سازمان آب در منطقه 2 شهرداری تهران صبح امروز سه شنبه چهارم شهریورماه 1399 با برپایی تکیه سیار در این پایانه برای سالار شهیدان عزاداری و سوگواری کردند.
سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹
مراسم افتتاح نخستین برج فناوری 3

مراسم افتتاح نخستین برج فناوری بنتک عکاس: مهدی عسگری

نخستین برج فناوری بخش خصوصی مستقر در ناحیه نوآوری شریف پیش از ظهر امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و پیروز حناچی شهردار تهران افتتاح شد.
دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹
بازدید مدیرکل محیط‌زیست و‌ توسعه پایدار شهرداری تهران از مرکز معاینه فنی نیایش 14

بازدید مدیرکل محیط‌زیست و‌ توسعه پایدار شهرداری تهران از مرکز معاینه فنی نیایش عکاس: سعید ربیعی

صبح امروز یکشنبه دوم شهریور 1399،دکتر شینا انصاری مدیرکل محیط‌زیست و‌ توسعه پایدار شهرداری تهران به همراه حسین مقدم مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران باحضور در مرکز معاینه فنی خودروهای سبک نیایش از بخش های مختلف این مرکز بازدید کردند.
یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۹
آیین پاسداشت استاد ابراهیم قنبری مهر 8

آیین پاسداشت استاد ابراهیم قنبری مهر عکاس: محمد دلکش

ابراهیم قنبری‌مهر در سال ۱۳۰۷ متولد شد. این سازندهٔ سازهای موسیقی، از شاگردان ابوالحسن صباست.یک روز پس از تولد ۹۲ سالگی استاد مراسمی برایش در بوستان شقایق سعادت آباد برگزار شد که در این مراسم عنوان پارک از «شقایق» به «شقایق مهر» تغییر کرد.
یکشنبه ۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹
پیوستن وزارت کار به طرح کاپ 12

پیوستن وزارت کار به طرح کاپ عکاس: مهدی عسگری

با امضای یک تفاهم نامه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اجرای طرح کاهش پسماند «کاپ» پیوست؛ در این مراسم انعقاد تفاهم نامه با حضور شهردار و مدیران منطقه2، مدیرکل سازمان محیط زیست شهرداری تهران و مدیران سازمان پسماند و مدیران وزارتخانه انجام شد.
دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹
نه به کیسه های پلاستیکی 6

نه به کیسه های پلاستیکی عکاس: سعید ربیعی

همزمان با روز جهانی بدون پلاستیک، پیروز حناچی شهردار تهران با حضور در فروشگاه شهروند بهرود در پویش خرید بدون کیسه‌های پلاستیکی مشارکت کرد.
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پل معلق بوستان نهج البلاغه 5

پل معلق بوستان نهج البلاغه عکاس: سعید ربیعی

پل معلق بوستان نهج البلاغه در ارتفاع ۶۵ متری و در فاز 2 بر روی بوستان نهج البلاغه احداث شده است.این پل تحمل بار به صورت همزمان با ظرفیت ۲۰۰ نفر را دارد. طول مفید دهانه این پل ۲۸۰ متر، عرض آن ۲ متر و ارتفاع حداکثر آن ۸۰ متر است. بوستان نهج البلاغه یکی از مهمترین مراکز تفریحی و تفرجگاهی منطقه 2 تهران به حساب می آید.
یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
شبهای خیابان لبخند 22

شب های خیابان لبخند عکاس: شایان محرابی

شهرداری منطقه 2 تهران طی عملی ابتکاری یکی از خیابان‌های این منطقه را با نورپردازی و استفاده از مجسمه و المانهای شهری تبدیل به فضایی شادی‌آور کرده است. خیابان لبخند در بلوار دادمان واقع شده است.
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
سه شنبه های بدون خودرو شهردار منطقه 2 5

سه شنبه های بدون خودرو شهردار منطقه 2 عکاس: مهدی عسگری

رسول کشت پور شهردار منطقه دو تهران و امیر محسنی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری همزمان با ۲ژوئن روز جهانی دوچرخه و با رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا مسیر باغ راه فدک در منطقه دو تهران را با دوچرخه رکاب زدند.
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
پیاده راه لاله مادران 19

پیاده راه لاله مادران عکاس: شایان محرابی

پیاده راه لاله برای مادران، در پی اقدام ارزنده دکتر هومن اردبیلی شهروندان ساکن منطقه دو خیابان (زر افشان شمالی-شهرک قدس) در سال 92 و با هدف گرامیداشت یاد مادر گرانقدرشان دکتر شهناز صابری و تقدیر از مقام مادران ، با وقف زیبایی به شهر و شهروندان احداث و امسال در هشتمین سال مورد توجه شهروندان قرار گرفته است . پیاده راه لاله برای مادران امسال با کاشت 230.000 لاله در حاشیه پیاده راه خیابان زر افشان شمالی چشم هر بیننده ای را نوازش می دهد.
دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹
رزمایش مشترک سپاه و شهرداری تهران 23

رزمایش مشترک سپاه و شهرداری تهران عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز دوشنبه 25 فروردین ماه 1399، رزمایش مشترک قرارگاه پدافند زیستی قدس سپاه محمد رسول الله(ص) و شهرداری تهران در مناطق 22، 5 و 2 با حضور سردار یزدی فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ و رسول کشت‌پور شهردار منطقه دو برگزار گردید .
دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹
افتتاح پروژه زیرگذر استاد معین 4

افتتاح پروژه زیرگذر استاد معین با حضور شهردار تهران عکاس: شایان محرابی

مراسم افتتاح پروژه زیرگذر استاد معین با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران و مدیران ارشد شهرداری تهران دوشنبه 14 بهمن ماه 1398 برگزار شد.
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸
بارش برف زمستانی در تهران-2 11

بارش برف زمستانی در تهران-2 عکاس: سبحان فرج ون

برف بامدادی یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ، بیشتر مناطق شهر تهران را سفیدپوش کرد.
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
افتتاح پروژه های شهرداری منطقه 2 تهران 1

افتتاح پروژه های شهرداری منطقه 2 تهران عکاس: شایان محرابی

افتتاح پروژه های شهرداری منطقه 2 تهران با حضور محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه 2 و دیگر مدیران ارشد شهرداری تهران در مجموعه ورزشی شهدای فرحزاد چهارشنبه 11 دی ماه 1398 برگزار شد.
چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸
آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های مدیریت بحران شهر تهران 8

آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های مدیریت بحران شهر تهران عکاس: وحید شیخی

آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های مدیریت بحران شهر تهران صبح امروز شنبه 7 دی ماه با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار تهران برگزار شد.
شنبه ۷ دی ۱۳۹۸
خیابان خنده و گذر پاییزی شهرک غرب 7

خیابان خنده و گذر پاییزی شهرک غرب عکاس: سبحان فرج ون

شهرداری منطقه 2 ، خیابان خنده را با هدف ایجاد نشاط اجتماعی و گذر پاییزی را با موضوع گرامیداشت شب یلدا بعنوان یکی از سنت های دیرین ایران برپا کرده است . خیابان خنده در بلوار دادمان و گذر پاییزی در خیابان خووردین واقع شده است .
چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸
رونمایی از نقش برجسته سرباز هخامنشی با حضور شهردار تهران 23

رونمایی از نقش برجسته سرباز هخامنشی با حضور شهردار تهران عکاس: شایان محرابی

آیین رونمایی از نقش برجسته سرباز هخامنشی تخت جمشید استردادی از آمریکا سه شنبه (۲۶ آذر) در موزه مشاهیر برج میلاد برگزار شد.
سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸
نمایشگاه شب یلدا 33

نمایشگاه شب یلدا عکاس: شایان محرابی

جشنواره عرضه محصولات شب یلدا از 22 آذر ماه در بوستان گفتگوی تهران آغاز به کار کرد و تا ۳۰ آذر ماه از ساعت ۱۱ صبح تا ۹ شب پذیرای بازدیدکنندگان است. در این نمایشگاه ۱۶۰ تولید کننده از سراسر کشور محصولات خود را در قالب ۱۴۰ غرفه ارائه می‌کنند. در این نمایشگاه عرضه محصولات مایحتاج شب یلدا بدون واسطه و به صورت مستقیم در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد.
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
مسترکلاس وحید سالمی 21

مسترکلاس وحید سالمی عکاس: شایان محرابی

مسترکلاس وحید سالمی با موضوع کپشن نویسی در عکاسی خبری، توسط مدرسه عکاسی آژانس عکس تهران با همکاری نگارستان شهر و مرکز ارتباطات و اموربین‌الملل شهرداری تهران شنبه ۲۳ آذرماه ۱۳۹۸ برگزار شد.
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
افتتاح چهارمین همایش و نمایشگاه ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی 40

افتتاح چهارمین همایش و نمایشگاه ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی عکاس: شایان محرابی

افتتاح چهارمین همایش و نمایشگاه ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی با حضور مدیران ارشد شهری و وزارت راه و شهرسازی 4 آذر ماه 98 در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار شد.
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸
مراسم تشییع رضا مرعشی 5

مراسم تشییع رضا مرعشی عکاس: شایان محرابی

مراسم تشییع رضا مرعشی از کارشناسان ومدیران خدوم کشاورزی ایران و برادر همسر آیت الله هاشمی رفسنجانی از مقابل منزل ایشان برگزار شد.
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸
بوستان سنگی 1

بوستان سنگی عکاس: وحید شیخی

بوستان سنگی یکی از پارک‌های منطقه شمال غرب تهران است. این پارک در منطقه سعادت‌آباد قرار دارد .امکانات ورزشی مختلفی از میزهای شطرنج گرفته تا وسایل نرمشی و میز های پینگ پنگ در همه جای پارک وجود دارد.آلاچیق‌های زیبا هم از دیگر امکانات این پارک هستند.
یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸
ویدئو مپینگ تصاویر شهدا در میدان صنعت 4

ویدئو مپینگ تصاویر شهدا در میدان صنعت عکاس: سبحان فرج ون

به مناسبت هفته دفاع مقدس تصاویر شهدای دفاع مقدس به صورت ویدئو مپینگ بر دیوار یکی از ساختمان های میدان صنعت به نمایش در آمد.
شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸
اتمام عملیات اجرایی سطح صفر پروژه گیشا 1

اتمام عملیات اجرایی سطح صفر پروژه گیشا عکاس: شایان محرابی

با شروع مهر ماه، عملیات اجرایی سطح صفر پروژه گیشا به پایان رسید و با جمع کردن کارگاه های عمرانی بزرگراه چمران این بخش از پروژه براس استفاده عموم به بهره برداری رسید.
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸
آخرین وضعیت اجرای پروژه پل گیشا 17

آخرین وضعیت اجرای پروژه پل گیشا عکاس: شایان محرابی

در پروژه زیرگذر نصر سه سطح تعریف شده است؛ یک سطح در منفی یک است که زیرگذر شرق به غرب است و زمان بندی تحویل آن خرداد 99 در نظر گرفته شده بود که با توجه به فعالیت فشرده تر تا پایان سال این زیرگذر افتتاح میشود. سطح صفر مربوط به تردد خودروها در بزرگراه شهید چمران به سمت شمال و جنوب و نیز غرب و شرق و حرکت خودروها از بزرگراه جلال آل احمد به سمت شمال و جنوب یا دوربرگردان ها بود که در این بخش طبق قولی که داده بودیم پروژه افتتاح خواهد شد و مردم از اول مهر می توانند از آن استفاده کنند. در سطح بعد نیز قرار است قسمتی از پل قدیمی دوباره نصب شود و به عنوان پیاده راه و مسیر دوچرخه مورد استفاده قرار گیرد که طبق برنامه این بخش تا پایان سال 99 تحویل داده خواهد شد.
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
بازدید مهندس کاظمی از پروژه گیشا 4

بازدید مهندس کاظمی از پروژه گیشا عکاس: شایان محرابی

مهندس مصطفی کاظمی مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران به همراه، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، محمدرضا دهداری پور شهرداری منطقه 6، برزین ضرغامی مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران از پروژه زیرگذر کوی نصر بازدید کردند.
جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸
شهرنگار: محله درکه 7

شهرنگار؛ محله درکه عکاس: سبحان فرج ون

درکه یکی از محله‌های شمال شهر تهران است. درکه در نزدیکی محله‌های اوین و ولنجک قرار دارد. این محله به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوه‌های شمالی تهران، ار محل‌های مناسب برای پیاده‌گردی و کوه‌پیمایی در تهران به‌شمار می‌رود.
پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸
عزاداری عاشورا در میدان شهید طهرانی مقدم 28

عزاداری عاشورا در میدان شهید طهرانی مقدم عکاس: شایان محرابی

عزاداری ظهر عاشورا با حضور جمعی از عزاداران حسینی در میدان شهید طهرانی مقدم سه شنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ برگزار شد.
سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸
آیین سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در میدان صنعت 3

آیین سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در میدان صنعت عکاس: سبحان فرج ون

عصر روز سه شنبه 12 شهریور ماه 1398، آیین سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در میدان صنعت با نواختن آوای سنج و دمام و برافراشتن پرچم اباعبدالله (ع) و با مشارکت شهرداری منطقه 2 برگزار گردید .
سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸
نمایشگاه بوی ماه مهر 5

نمایشگاه بوی ماه مهر عکاس: وحید شیخی

نمایشگاه فروش پاییزه بوی ماه مهر ویژه مدارس ، فروش لوازم التحریر و نوشت افزار ،پوشاک مدارس ،کیف و کفش در منطقه 2 شهرداری تهران در حال برگزاریست.
یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸
بوستان پدر 3

بوستان پدر عکاس: وحید شیخی

باغ عبقری یکی از باغ های منطقه ۲ است که بیش از ۱۱ هزار متر مربع وسعت دارد،این باغ که امروز بوستان پدر نام دارد در بلوار سعادت آباد واقع شده ،البته این باغ پیش از این متعلق به بنیاد مستضعفان بود که طی تفاهمنامه‌ای بین شهرداری تهران و بنیاد مستضعفان تصمیم بر این شد تا به یک بوستان عمومی تبدیل شود به نام بوستان پدر .
یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۸
بازدید شهردار تهران از نمایشگاه عطر سیب 4

بازدید شهردار تهران از نمایشگاه عطر سیب عکاس: شایان محرابی

پیروز حناچی شهردار تهران به همراه حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران از نمایشگاه عطر سیب در محل دائمی نمایشگاه های شهرداری تهران شنبه، ۹ شهریور ۱۳۹۸ بازدید کرد.
شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸
گردهمایی دبیران و اعضای شوراهای نماز و امر به معروف با حضور شهرداری تهران 12

گردهمایی دبیران و اعضای شوراهای نماز و امر به معروف با حضور شهرداری تهران عکاس: شایان محرابی

گردهمایی دبیران و اعضای شوراهای نماز و امر به معروف با حضور پیروز حناپی شهرداری تهران و حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران شنبه، ۹ شهریور ۱۳۹۸ در سالن همایش های بوستان گفتگو برگزار شد.
شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸
پانزدهمین نمایشگاه «‌زنان و تولید ملی» 25

پانزدهمین نمایشگاه «‌زنان و تولید ملی» عکاس: شایان محرابی

پانزدهمین نمایشگاه «‌زنان و تولید ملی» از تاریخ ۵ تا ۱۱ شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه های شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو در حال برگزاری است.
چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸
هفدهمین نمایشگاه عطر سیب 18

هفدهمین نمایشگاه عطر سیب عکاس: شایان محرابی

هفدهمین نمایشگاه «عطر سیب» از تاریخ ۵ تا ۱۱ شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه های شهرداری تهران واقع در بوستان گفتگو در حال برگزاری است.
چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸
اختتامیه مدرسه تابستانی نشاط و تعالی 26

اختتامیه مدرسه تابستانی نشاط و تعالی عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز سه شنبه 5 شهریور ماه، مراسم اختتامیه مدرسه تابستانی نشاط و تعالی، طرح شهید حسین بواس ویژه فرزندان کارکنان شهرداری تهران در سالن همایش های برج میلاد برگزار گردید .
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸
سه شنبه بدون خودرو با حضور امام جمعه غرب تهران 16

پویش سه شنبه های بدون خودرو با حضور امام جمعه غرب تهران عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز سه شنبه 5 شهریور ماه، حجت الاسلام و المسلمین دکتر صالح نیا امام جمعه غرب تهران، به دعوت شهرداری منطقه 2 و با حضور شهردار این منطقه رسول کشت پور، به پویش سه شنبه های بدون خودرو پیوست.
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸
کنسرت مهدی جهانی در بوستان نهج البلاغه 22

کنسرت مهدی جهانی در بوستان نهج البلاغه عکاس: شایان محرابی

کنسرت مهدی جهانی به مناسبت عید غدیر خم در فاز یک بوستان نهج البلاغه شامگاه سه شنبه 29 مرداد ماه 1398 با حضور گسترده شهروندان برگزار شد.
چهارشنبه ۳۰ اَمرداد ۱۳۹۸
عرضه بهداشتی دام در جایگاه منطقه 2 شهرداری تهران 8

عرضه بهداشتی دام در جایگاه منطقه 2 شهرداری تهران عکاس: وحید شیخی

صبح امروز دوشنبه 21 مردادماه در آستانه عید سعیدقربان .چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و مدیران شهری از مراکز عرضه بهداشتی دام در جایگاه منطقه 2 شهرداری تهران بازدید کردند .
دوشنبه ۲۱ اَمرداد ۱۳۹۸
بازدید سعید راد از مراکز عرضه دام 7

بازدید سعید راد از مراکز عرضه دام عکاس: وحید شیخی

صبح روز یکشنبه 20 مرداد ماه در آستانه عید سعیدقربان، سعید راد مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار از مراکز عرضه دام بازدید کرد.
یکشنبه ۲۰ اَمرداد ۱۳۹۸
آماده سازی منطقه 2 برای انتخابات شورایاری محلات شهر تهران 5

آماده سازی منطقه 2 برای انتخابات شورایاری محلات شهر تهران عکاس: سبحان فرج ون

منطقه 2 شهرداری تهران با 21 محله برای انتخابات شورایاری محلات شهر تهران آماده می شود .
پنج شنبه ۳ اَمرداد ۱۳۹۸
افتتاح پروژه های منطقه ۲ شهرداری تهران 3

افتتاح پروژه های منطقه ۲ شهرداری تهران عکاس: شایان محرابی

آیین بهره‌برداری از پروژه‌های مدیریت شهری و «بوستان پدر» در منطقه 2 که با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محمدرضا تابش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران ، معاونین و مدیران ارشد شهرداری برگزار شد.
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸
مراسم جمع آوری آخرین قطعه شاه تیر های عرشه پل گیشا 5

مراسم جمع آوری آخرین قطعه شاه تیر های عرشه پل گیشا عکاس: وحید شیخی

مراسم جمع آوری آخرین قطعه شاه تیر های عرشه پل گیشا ظهر امروز شنبه 22 تیر ماه با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار محترم تهران برگزار شد .
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸
ویژه برنامه شادستان 98 در بوستان پرواز 17

ویژه برنامه شادستان 98 در بوستان پرواز عکاس: شایان محرابی

ویژه برنامه شادستان 98 به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام جمعه 21 تیر ماه 1398 در بوستان پرواز با اجرای برنامه های متنوع برگزار شد.
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸
عملیات جمع آوری "پل گیشا" 14

عملیات جمع آوری "پل گیشا" عکاس: شایان محرابی

عملیات جمع آوری "پل گیشا" دو ماه به طول می انجامد.
یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸
نشست دورنگاه ارتباطات شهر تهران 26

نشست دورنگاه ارتباطات شهر تهران عکاس: وحید شیخی

نشست دورنگاه ارتباطات شهر تهران شورای مدیران روابط عمومی صبح امروز چهارشنبه 29 خردادماه با حضور رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران برگزار شد .
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
شهرنگار؛ حوالی میدان صادقیه 15

شهرنگار؛ حوالی میدان صادقیه عکاس: مازن هواشم

میدان صادقیه یک میدان در غرب تهران و در محله صادقیه است. می‌توان از شمال، در بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی، از جنوب، در بزرگراه محمدعلی جناح، از شرق، در خیابان ستارخان و از غرب، در بزرگراه آیت‌الله کاشانی وارد این میدان شد. در جنوب شرق میدان مجتمع تجاری گلدیس و در سمت شمال غرب بوستان استقلال است. این میدان در مرز میان منطقه ۲ شهرداری تهران و منطقه ۵ شهرداری تهران قرار دارد.
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
گذر فرهنگی بوستان نهج البلاغه در شب های ماه رمضان 14

گذر فرهنگی بوستان نهج البلاغه در شب های ماه رمضان عکاس: شایان محرابی

بوستان نهج البلاغه در شب های ماه رمضان با ایجاد گذر فرهنگی میزبان شهروندان است.
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
رودخانه فرحزاد 1

رودخانه فرحزاد عکاس: شایان محرابی

رودخانه فرحزاد یکی از رودخانه های شهر تهران است که در منطقه 2 شهرداری تهران است، این رودخانه از دامنه‌های البرز آغاز شده و تا بزرگراه یادگار امام ادامه دارد.
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
دیدار رسانه ورزش و پیشکسوتان تیم ملی فوتبال ایران به نفع سیل زدگان 30

دیدار رسانه ورزش و پیشکسوتان تیم ملی فوتبال ایران به نفع سیل زدگان عکاس: مسعود اکبری

این دیدار به همت شهرداری منطقه دو و با حضور نمایندگان هلال احمر، مسئولان شهرداری، اهالی فوتبال و مسئولان سایر دستگاه‌های نظارتی در قالب کمپین «تهران کنار خوزستان» برگزار شد و عوائد مالی آن به سیل زدگان اهدا خواهد شد.
شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
بوستان سیمرغ 5

بوستان سیمرغ عکاس: محمد محسنی فر

بوستان سیمرغ در خیابان سی متری نیرو هوایی قرار دارد و دارای فضای سبز و محل بازی کوچکی می باشد که مناسب برا استراحت و اوقات فراغت کوتاه خانواده های ساکن در اطراف این بوستان است.
جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
| ویدئو | پایانه تاکسیرانی میدان صنعت

پایانه تاکسیرانی میدان صنعت عکاس: محیا تابش

پایانه تاکسیرانی میدان صنعت
پنج شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
هفتمین سالگرد رویداد جذاب و دیدنی "پیاده راه لاله برای مادران" 5

هفتمین سال برگزاری رویداد جذاب و دیدنی "پیاده راه لاله برای مادران" عکاس: وحید شیخی

مراسم هفتمین سال برگزاری رویداد جذاب و دیدنی "پیاده راه لاله برای مادران" عصر امروز چهارشنبه 4 اردیبهشت ماه با حضور شهردار منطقه 2 و اعضای شورای شهر برگزار شد .
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
بوستان پرواز 24

بوستان پرواز عکاس: مازن هواشم

بوستان پرواز، نام پارکی در شمالِ غرب تهران و در منطقه سعادت‌آباد است.اختلاف ارتفاع این بوستان نسبت به مناطق اطراف، باعث ایجاد چشم انداز زیبایی از شمال و جنوب تهران شامل کوهستان البرز و همچنین برج میلاد و سایر ساختمانهای بلندمرتبه تهران، بخصوص در هوای عاری از آلاینده ها شده،که از این بوستان قابل مشاهده است.
یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸
پیاده راه لاله مادران 49

پیاده راه لاله مادران عکاس: شایان محرابی

پیاده راه لاله برای مادران، در پی اقدام ارزنده دکتر هومن اردبیلی شهروندان ساکن منطقه دو خیابان (زر افشان شمالی-شهرک قدس) در سال 92 و با هدف گرامیداشت یاد مادر گرانقدرشان دکتر شهناز صابری و تقدیر از مقام مادران ، با وقف زیبایی به شهر و شهروندان احداث و امسال در پنجمین سال مورد توجه شهروندان قرار گرفته است . پیاده راه لاله برای مادران امسال با کاشت 200000 لاله در مساحت 1600متر مربع در حاشیه پیاده راه خیابان زر افشان شمالی چشم هر بیننده ای را نوازش می دهد.
پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸
پارک حشرات غول پیکر 43

پارک حشرات غول پیکر عکاس: شایان محرابی

پروژه مشارکتی پارک حشرات غول پیکر با هدف ایجاد فضای فراغتی ویژه و آشنایی بازدیدکنندگان با مهمترین گونه‌های حشرات و عجایب آن‌ها در زمینی به مساحت ۷ هزار مربع در منطقه 2 طراحی و احداث شده است. پارک‌های موضوعی به عنوان جدیدترین روش تلفیق آموزش و تفریح در کشورهای مختلف شناخته می‌شوند. این پارک‌ها با حشرات غول پیکر پروژه‌ای نوین است که به عنوان یکی از جدیدترین، پیشرفته‌ترین و در عین‌حال جذاب‌ترین فضاهای فراغتی در تعداد محدودی از کشورهای پیشرفته دنیا اجرا شده است. در این پارک حشرات در ابعاد بسیار بزرگ و کاملا متحرک ساخته شده اند.
جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸
ژوراسیک پارک تهران 28

ژوراسیک پارک تهران عکاس: شایان محرابی

ژوراسیک پارک تهران یا بوستان دایناسورهای متحرک یک بوستان آموزشی، گردشگری و تفریحی در میدان بهرود سعادت آباد تهران است. این پارک با انواع مجسمه‌های دایناسورها در گونه‌های مختلف و ابعاد واقعی نخستین پارک موضوعی پایتخت به شمار می‌رود که به معرفی انواع دایناسورها به همراه نمایش مجسمه‌های متحرک دایناسورها همراه با صدا و جلوه‌های ویژه می‌پردازد. احداث پارک ژوراسیک در اوایل اسفند ماه ۱۳۹۲ خورشیدی به بهره‌برداری رسید. مساحت کل بوستان ژوراسیک تهران ۳۰ هزار متر مربع است که در آن مجسمه متحرک ۲۸ دایناسور قرار گرفته است. در این بوستان نام علمی، روش زندگی و خوراک دایناسورها به نمایش گذاشته شده است، این دایناسورها به شکل کاملاً طبیعی طراحی شده‌اند به طوری که قادر هستند پلک بزنند و دست و پای آنها حرکت می‌کند.
جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۸
بوستان شهرآرا 22

بوستان شهرآرا عکاس: وحید شیخی

بوستان شهر آرا یکی از بوستان های قدیمی شهر تهران در غرب پایتخت به شمار می رود که از امکانات خوبی برای گذران اوقات فراغت برخوردار است. این بوستان در ناحیه 2 منطقه 4 شهردای قرار گرفته و یش از 12 هزار و 600 متر مربع مساحت دارد.
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
پارک ژوراسیک 24

پارک ژوراسیک عکاس: وحید شیخی

ژوراسیک پارک تهران یا بوستان دایناسورهای متحرک یک بوستان آموزشی، گردشگری و تفریحی در میدان بهرود سعادت آباد تهران است. این پارک با انواع مجسمه‌‌های دایناسور‌ها در گونه‌‌های مختلف و ابعاد واقعی نخستین پارک موضوعی پایتخت به شمار می‌رود که به معرفی انواع دایناسورها به همراه نمایش مجسمه‌های متحرک دایناسورها همراه با صدا و جلوه‌های ویژه می‌‌پردازد. احداث پارک ژوراسیک در اوایل اسفند ماه ۱۳۹۲ خورشیدی به بهره‌برداری رسید.
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸
باز آفرینی باغ عبقری منطقه ۲ 15

باز آفرینی باغ عبقری منطقه ۲ عکاس: وحید شیخی

باز آفرینی باغ عبقری صبح امروز با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار محترم تهران در منطقه ۲ شهرداری تهران برگزار شد
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷