منطقه 2 شهرداری تهران

بازدید خبرنگاران از پروژه‌ های شاخص مناسب‌ سازی شهرداری در مناطق ۲ و ۵ تهران 13

بازدید خبرنگاران از پروژه‌ های شاخص مناسب‌ سازی شهرداری در مناطق ۲ و ۵ تهران
عکاس: شایان محرابی

تور بازدید خبرنگاران از پروژه‌های شاخص مناسب سازی شهرداری تهران در مناطق ۲ و ۵ تهران، چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ برگزار شد.
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
اکران عمومی فوتبال ایران_آمریکا در برج میلاد تهران 22

اکران عمومی فوتبال ایران_آمریکا در برج میلاد تهران
عکاس: حمید رضا درجاتی

شامگاه روز سه شنبه هشتم آذر ماه 1401 دهکده ورزشی برج میلاد تهران میزبان تماشاگران بازی فوتبال ایران - آمریکا در مرکز همایش های برج میلاد تهران بود.
چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱
بازدید شهردار تهران از چهارمین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج 31

بازدید شهردار تهران از چهارمین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج
عکاس: مجتبی عرب زاده

علیرضا زاکانی شهردار تهران به همراه سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، محمد امین توکلی‌ زاده معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران، جمعه 27 آبان 1401، از چهارمین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج در برج میلاد تهران بازدید کردند.
جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱
آیین بهره برداری از پنج پروژه جمع آوری و هدایت آب های سطحی در تهران 6

آیین بهره برداری از پنج پروژه جمع آوری و هدایت آب های سطحی در تهران
عکاس: مجتبی عرب زاده

صبح امروز چهاردهم ابان ماه 1401 مراسم آیین بهره برداری از پنج پروژه جمع آوری و هدایت آب های سطحی در تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.
شنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۱
تشکیل حلقه اتحاد دانش آموزی در برج میلاد 6

تشکیل حلقه اتحاد دانش آموزی در برج میلاد
عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز چهارشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۴۰۱، حلقه اتحاد دانش آموزان دبستانی دو مدرسه از منطقه ۲ تهران دور برج میلاد تهران تشکیل گردید.
چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱
پروژه مقاوم‌سازی پل تقاطع یادگار امام و خیابان ستارخان 17

تعمیرات تخصصی پل تقاطع یادگار امام و خیابان ستارخان
عکاس: سبحان فرج ون

پروژه تعمیرات تخصصی پل تقاطع بزرگراه یادگار امام(ره) با خیابان ستارخان که چندی پیش در دستور کار قرار گرفته بود حالا به پیشرفت 50 درصدی رسیده است، این اقدامات شامل اجرای ملات ترمیمی برای ستون های با تخریب کم و مرمت با بتن و گروت(نوعی ملات با مقاومت بالا) برای ستون های با تخریب زیاد است و هم اکنون فعالیت های مختلفی از قبیل چکش کاری به همراه تعیین و تخریب موضعی بتن های پوک شده ستون ها، رنگ زدایی و نیز کاشت آرماتور و مرمت ستون ها با بتن و گروت در حال انجام است.
دوشنبه ۹ آبان ۱۴۰۱
پروژه مقاوم‌سازی پل تقاطع بزرگراه همت و شیخ فضل الله نوری 20

پروژه مقاوم‌سازی پل تقاطع بزرگراه های همت و شیخ فضل الله نوری
عکاس: سبحان فرج ون

پروژه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه های شهید همت و شیخ فضل الله نوری که از پل های قدیمی شهر تهران با عمر تقریبی 40 ساله می باشد، در سال 1396 آغاز اما در فاصله سال های 1397 تا ابتدای سال 1401 با وقفه ای چهارساله مواجه شد. سرانجام تکمیل پروژه متعاقب واگذاری مجدد مسئولیت مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل ‌های شهر تهران به شرکت یادمان سازه، در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.
چهارشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۱
جشن پیامبر مهربانی در برج میلاد 19

جشن پیامبر مهربانی در برج میلاد
عکاس: شایان محرابی

ویژه برنامه های جشن پیامبر مهربانی با اجرای برنامه شعر عصر وحدت، اجرای کارگاه هنری نقاشی و ویژه برنامه کودکان، پنجشنبه 21 مهر 1401 در برج میلاد تهران برگزار شد.
پنج شنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۱
مرمت و تعمیر مخازن زباله 5

مرمت و تعمیر مخازن زباله
عکاس: سبحان فرج ون

به همت شهرداری منطقه ۲ تهران، مخازن زباله ای که از چرخه خدمات شهری خارج شده اند پس از بررسی و رفع نواقص و آسیب ها و تعمیر، شست و شو و رنگ آمیزی می شوند و مجددا در جهت پاکیزگی شهر به کار گرفته می شوند.
سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱
وقتی هنوز میلاد نبود 45

وقتی هنوز میلاد نبود
عکاس: محمد جعفری - سینا جم - سالار بی باک - صالح رسولی - صادق صدقی - اباصلت بیات - معین شافعی

برج میلاد سازه‌ای بلندآوازه است و یکی از نمادهای تهران در کنار برج آزادی و پل طبیعت به شمار می‌رود. سازه‌ای با ارتفاع 435 متر که همچون نگینی در پایتخت می‌درخشد. این سازه که بلندترین برج ایران است و به عنوان ششمین سازه بلند مخابراتی دنیا نیز شناخته می‌شود پس از 3 سال، مطالعات جغرافیایی، امکان‌سنجی و زمین‌شناسی، در دی ماه 1376 کلنگ آغاز ساخت آن را در تپه‌های نصر بر زمین زدند و پس از حدود 11 سال در 16 مهر 1387 برج در مراسمی با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار تهران با شعار "آسمان نزدیک است " افتتاح شد و درِ آن را به روی مردم گشوده شد.
شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱
من ژوان یک کلاس اولی 29

من ژوان یک کلاس اولی
عکاس: حمید رضا درجاتی

امروز با همه روزهای قبل تر از این برای "من" فرق داشت؛ امروز، روز بزرگ شدن من بود، روز برآورده شدن آرزوی سالیان سال بابا و مامانم که همیشه می گفتن «ان شاءالله بزرگ بشی و بری مدرسه ». حالا دیگه بزرگ شدم و پا به کلاس اول گذاشتم. آرزو می‌کنم در همه این سالهایی که سهم من از زندگی، دفتر و کتاب و نیمکت است، بیاموزم آداب زندگی کردن را، دوست داشتن را، مهربانی را. بیاموزم که«بابا که آب و نان می دهد » در راه تهیه آن چه سختی ها می کشد . امروز، روز من بود؛ من ژوان یک کلاس اولی.
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱
پروژه مرمت کانال هاى جمع آورى آب هاى سطحى 20

پروژه مرمت کانال هاى جمع آورى آب هاى سطحى
عکاس: شایان محرابی

با نزدیک شدن به فصل پاییز و بارش باران، پروژه عملیات اجرایی ترمیم و مرمت مجاری شبکه اصلی لوله ها و کانال های سرپوشیده آبهای سطحی در حوضه آبریز مرکزی تهران (قلقلی) در منطقه 2 شهرداری تهران، به طول ۱۶۰۰ متر از ابتدای خیابان تاکستان تا انتهای خیابان حبیب اللهی به همت شرکت خاکریز آب در حال اجراست و به زودى به مراحل نهایى خواهد رسید.
چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱
مسابقات پارکور فری استایل 20

مسابقات پارکور فری استایل
عکاس: حمید رضا درجاتی

عصر امروز جمعه هجدهم شهریور ماه 1401 مسابقات بزرگ پارکور استان تهران سبک فری استایل با حضور ورزشکاران این رشته ورزشی در مجموعه آدرنالین پارک سعادت آباد برگزار شد.
جمعه ۱۸ شهریور ۱۴۰۱
هفدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی 22

هفدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی
عکاس: شایان محرابی

هفدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی از 9 تا 17 شهریور 1401 در محل دائمی نمایشگاه‌ های شهرداری تهران، واقع در بوستان گفتگو در حال برگزاری است.
شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱
پروژه احداث کانال انحرافی آریافر 3

پروژه احداث کانال انحرافی آریافر
عکاس: شایان محرابی

پروژه احداث کانال انحرافی آریافر و تکمیل حوضچه رسوب‌گیر تقاطع بزرگراه جلال آل احمد و خیابان آریافر به طول کلی ۴۵۰ متر، با هدف جبران کمبود ظرفیت هیدرولیکی کانال سیل برگردان غرب در محدوده بزرگراه جلال آل احمد تعریف شده است. پیشرفت فیزیکی این پروژه در بخش احداث کانال انحرافی بیش از ٨٦ درصد، در بخش احداث حوضچه رسوبگیر بیش از ٨٥ درصد و در بخش اجرای عملیات سگمنت گذاری بیش از ٤٠ درصد برآورد شده است.
دوشنبه ۳۱ اَمرداد ۱۴۰۱
نشست صمیمانه شهردار منطقه ۲ با خبرنگاران 8

نشست صمیمانه شهردار منطقه ۲ با خبرنگاران
عکاس: سبحان فرج ون

بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۴ مردادماه ۱۴۰۱، نشست صمیمانه شهردار منطقه ۲ با خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن کنفرانس ساختمان منطقه ۲ شهرداری تهران برگزار شد.
دوشنبه ۲۴ اَمرداد ۱۴۰۱
عزاداری ظهر عاشورا در میدان شهید طهرانی مقدم

عزاداری ظهر عاشورا در میدان شهید طهرانی مقدم
عکاس: مهدی عسگری

روز دوشنبه 17 مرداد ماه 1401 و همزمان با روز عاشورای حسینی دسته های عزاداری محله سعادت آباد پس از خروج از کوچه های خود نهایتا در میدان شهید طهرانی مقدم گرد هم می آیند و با تجمیع دسته ها به عزاداری واحد در مقابل مسجد الرسول(ص) می پردازند.
دوشنبه ۱۷ اَمرداد ۱۴۰۱
دسته عزاداری دانشگاه امام صادق(ع) در ظهر تاسوعا 22

دسته عزاداری دانشگاه امام صادق(ع) در ظهر تاسوعا
عکاس: سبحان فرج ون

ظهر روز یکشنبه ۱۶ مردادماه ۱۴۰۱ مصادف با تاسوعای حسینی، دسته عزاداری دانشگاه امام صادق(ع) با عبور از خیابان های محله شهرک غرب و مداحی و مرثیه سرایی میثم مطیعی به اقامه عزا پرداختند.
یکشنبه ۱۶ اَمرداد ۱۴۰۱
جلسه شورای معاونین و فرماندهان یگان حفاظت شهرداری تهران

جلسه شورای معاونین و فرماندهان یگان حفاظت شهرداری تهران
عکاس: مجتبی عرب زاده

جلسه شورای معاونین و فرماندهان یگان حفاظت شهرداری تهران عصر روز چهارشنبه دوازدهم مرداد ماه 1401 با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران به میزبانی منطقه دو برگزار شد.
پنج شنبه ۱۳ اَمرداد ۱۴۰۱
پایتخت، غرق در نور غدیر 4

پایتخت، غرق در نور غدیر
عکاس: حمید رضا درجاتی - سبحان فرج ون - شایان محرابی

در شب عید ولایت و امامت میادین پایتخت غرق در نور شدند. سازمان زیباسازی شهر تهران،با نورافشانی میادین شهر و برخی از بوستان ها و اماکن خاص از جمله برج میلاد، بوستان ملت، محوطه میدان آزادی و... به استقبال عید بزرگ غدیر رفت.
یکشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱
افتتاح بزرگترین تونل نقش و نور کشور در بوستان نهج‌البلاغه 20

افتتاح بزرگترین تونل نقش و نور کشور در بوستان نهج‌البلاغه
عکاس: مهدی عسگری

همزمان با دهه ولایت بزرگترین تونل نقش و نور کشور به طول ۳۰۰ متر با حضور جلال بهرامی معاون خدمات شهری شهرداری، رضا صیادی مدیر عامل سازمان زیباسازی، مهدی صالحی شهردار منطقه 2، مدیران شهری پایتخت و خانواده شهدا در بوستان نهج البلاغه افتتاح شد.
یکشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱
پایتخت، مزین به نام مولا(ع) 16

پایتخت، مزین به نام مولا(ع)
عکاس: حمید رضا درجاتی-سبحان فرج ون

در آستانه عید بزرگ شیعیان جهان، پایتخت مزین به نام مولا علی بن ابیطالب (ع) شد.سازمان زیباسازی شهرداری تهران همزمان با عید ولایت و دهه امامت با آذین بندی میادین، خیابان ها و همچنین بهره مندی از المان های مزین به نام مولی الموحدین (ع) به پیشواز این عید سعید رفته است.ضیافت نور و نقش و حجم تدارک هنرهای شهری است که سازمان زیباسازی شهر تهران برای رقم زدن عیدی متفاوت تر از همیشه پیشکش پایتخت نشینان و مهمانان تهران کرده است .
یکشنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۱
کنسرت راه عشق

اجرای راه عشق به مناسبت عید غدیر
عکاس: حمید رضا درجاتی

همزمان با آغاز دهه ولایت و جشنواره تابستانی برج میلاد، اجرای کنسرت نمایش بزرگ راه عشق باصدای فرمان فتحعلیان آغاز شد.این کنسرت نمایش رایگان، تلفیقی از نور، نوا، تصویر و نمایش است که طراح و کارگردان آن حمید حسین خانی و تهیه کننده آن علیرضا کوهفر است. این برنامه با مشارکت برج میلاد، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و سازمان فرهنگی رسانه ای اوج هر شب ساعت ۲۰:۳۰ تا 28 تیرماه اجرا خواهد داشت.
شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱
پل تندرستی 16

پل تندرستی
عکاس: سبحان فرج ون

با همت شهرداری منطقه 2 تهران و به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها برای تقویت زیرساخت های پیاده روی، پل تندرستی برفراز بزرگراه شیخ فضل اله نوری احداث شده است که بوستان فدک را به بوستان 13 هکتاری در ضلع شمال بزرگراه شهید همت متصل کرده و شهروندان می توانند ازاین مسیر طولانی به عنوان فضایی برای دوچرخه سواری و پیاده روی استفاده کنند.
چهارشنبه ۱ تیر ۱۴۰۱
اولین دوره مسابقات پرش بانجی نمایشی 1

اولین دوره مسابقات پرش بانجی نمایشی
عکاس: حمید رضا درجاتی

عصر امروز چهارشنبه 25 خرداد 1401 اولین دوره مسابقات پرش بانجی نمایشی با حضور علاقه مندان به این رشته ورزشی در مجموعه آدرنالین پارک تهران برگزار شد.
پنج شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱
آستان دل ها؛ امامزاده صالح (ع) فرحزاد 30

آستان دل ها؛ امامزاده صالح (ع) فرحزاد
عکاس: حمید رضا درجاتی

این امامزاده در شمال شرقی محله فرحزاد و در شمال غربی شهر تهران و در دامنه کوهستان قرار دارد. در ضلع جنوبی بنای این امامزاده ایوانی بلند با دو ستون چوبی وجود دارد و بر روی سنگ این امام زاده تاریخ بنای این ساختمان 986 قمری نوشته شده است.در حیاط این امامزاده نیز، پنچ تن از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس دفن شده اند که می توانید علاوه بر زیارت امامزاده، بر سر قبور این عزیزان نیز حاضر شوید، یکی از قبرستان های قدیمی فرحزاد نیز در کنار این امامزاده واقع شده است.
شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱
بهسازی لرزه ای پل یادگار امام(ره) - مرزداران 46

مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل یادگار امام(ره) - مرزداران
عکاس: شایان محرابی

عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل یادگار امام(ره) - مرزداران با هدف تقویت ستون ها و سرستون ها زیر نظر معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران توسط شرکت یادمان سازه در حال اجرا است.
چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱
آدرنالین پارک 16

آدرنالین پارک
عکاس: حمید رضا درجاتی

اولین آدرنالین پارک کشور در پارک پرواز منطقه ۲ تهران عصر روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ افتتاح شد. بانجی جامپینگ با ارتفاع ۴۰ متر، سویینگ (تاب غول‌آسا) با ارتفاع ۳۰ متر، ادونچر پارک، تشک پرش از ارتفاع، زیپ لاین، اسلک لاین، هایلاین، ترامپولین، فلو آرتز، یورو بانجی از امکانات این مجموعه می‌باشد.
پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
آیین بهره برداری از بوستان اوتیسم کودکان

آیین بهره برداری از بوستان اوتیسم کودکان
عکاس: مهدی عسگری

بخشی از فاز 2 بوستان نهج البلاغه جهت بهره برداری کودکان دارای اختلال اوتیسم مناسب سازی شده است و امروز شنبه 17 اردیبهشت ماه 1401 مراسم اغاز به کار این فضا در بوستان نهج البلاغه برگزار شد.
شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
جشنواره رمضان برج میلاد 8

جشنواره رمضان برج میلاد
عکاس: حمید رضا درجاتی

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان هرشب از ساعت ۱۹ الی ۲ بامداد در مجموعه تفریحی گردشگری برج میلاد میزبان شهروندان تهرانی است.
چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱
استقبال مسافران نوروزی از برج میلاد تهران 3

استقبال مسافران نوروزی از برج میلاد تهران
عکاس: حمید رضا درجاتی

برج میلاد تهران همزمان با آغاز قرن تازه میزبان مسافران و گردشگران نوروزی پایتخت است که نسبت به نوروزهای پیش از اپیدمی کرونا، رشد بی سابقه ای داشته است.
چهارشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۱
آیین افتتاح بوستان گفتگو 6

آیین افتتاح ایستگاه مترو بوستان گفتگو
عکاس: محمد حسن واضح

ظهر چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ با حضور دکتر زاکانی شهردار تهران و برخی از مدیران شهری ایستگاه مترو بوستان گفتگو افتتاح شد.
چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰
بازارچه محلی دست آفرین در بوستان نهج البلاغه 19

بازارچه محلی دست آفرین در بوستان نهج البلاغه
عکاس: شایان محرابی

بازارچه محلی دست آفرین به همت سازمان رفاه،خدمات و مشارکت های اجتماعی در بوستان نهج البلاغه و 5 پهنه دیگر شهر برپاشده است.
چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۰
نمایشگاه «ساز و آلات موسیقی» در برج میلاد تهران 11

نمایشگاه «ساز و آلات موسیقی» در برج میلاد تهران
عکاس: حمید رضا درجاتی

نخستین نمایشگاه «ساز و آلات موسیقی» در برج میلاد، همزمان با مبعث رسول اکرم (ص) افتتاح شد، تا معرف صنعت‌کاران مغفول این عرصه و مشکلات عدیده معیشتی و حرفه‌ای آنان باشد، هنرمندانی که در حوزه گسترده موسیقی سهم عمده‌ای در جلوگیری از خروج ارز از کشور و ورود نمونه‌های خارجی دارند. این نمایشگاه با حمایت مجموعه فرهنگی هنری «هفتا» از ۱۰ الی ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۰ پذیرای حضور و بازدید کلیه علاقمندان است.
شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰
برگزاری ورکشاپ تخصصی کاریکاتور "آتیش نسوزونیم" 5

برگزاری ورکشاپ تخصصی کاریکاتور "آتیش نسوزونیم"
عکاس: سعید ربیعی

همزمان با نزدیک شدن به آخرین چهارشنبه سال و مراسم چهارشنبه سوری، ورکشاپ تخصصی کاریکاتور با عنوان "آتیش نسوزونیم" صبح روز شنبه 14 اسفند 1400 با حضور هنرمندان کاریکاتوریست در ساختمان کوشک مجموعه بوستان گفتگو برگزار شد.
شنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۰
ورکشاپ تخصصی کاریکاتور قرن نو قرن سبز 16

ورکشاپ تخصصی کاریکاتور قرن نو قرن سبز
عکاس: حمید رضا درجاتی

ورکشاپ تخصصی کاریکاتور و تصویر سازی بمناسبت روز درختکاری در آستانه قرن جدید از صبح شنبه ۲۳ بهمن بمدت دو روز در خانه گفتگو ی تهران به همت معاونت تبلیغات و انتشارات مرکز ارتباطات بین الملل شهرداری تهران برگزارشد.
یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۰
اجرای طرح تحول نگهداشت شهر 27

اجرای طرح تحول نگهداشت شهر
عکاس: سعید ربیعی

صبح روز جمعه 15 بهمن 1400 و با حضور رضا محمدی مدیرکل هماهنگی، نظارت و پیگیری امور مناطق شهرداری تهران و شهرداران مناطق 7، 6، 12، 11، 2، 10 و 9 طرح تحول نگهداشت شهر از میدان امام‌حسین(ع) تا میدان آزادی اجرا شد. در این طرح همچنین آماده‌سازی محور راهپیمایی 22 بهمن در محدوده مناطق مذکور انجام‌ گرفت و طول خیابان آزادی در این مناطق پاکسازی شد.
جمعه ۱۵ بهمن ۱۴۰۰
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه بوستان گفتگو 12

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه بوستان گفتگو
عکاس: سعید ربیعی

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد می شود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است در آینده ای نه چندان دور و به همت دستگاه های ذیربط، ایستگاه بوستان گفتگو که به لحاظ استراتژیک یکی از ایستگاه های مهم و حیاطی مترو به شمار میرود، به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.
دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰
اجرای طرح ضربتی پاکسازی دره فرحزاد 52

اجرای طرح ضربتی پاکسازی دره فرحزاد
عکاس: سعید ربیعی

طرح ضربتی پاکسازی دره فرحزاد از معتادین متجاهر صبح روز چهارشنبه پانزدهم دی ماه 1400 با همکاری مناطق 2و5 شهرداری تهران، یگان های ویژه نیروی انتظامی، دادستانی تهران و همچنین همکاری دستگاه های ذیربط در منطقه دره فرحزاد تهران اجرا شد.
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۴۰۰
مراسم بهره برداری از میدانگاه شهدای صادقیه 9

مراسم بهره برداری از میدانگاه شهدای صادقیه
عکاس: سعید ربیعی

مراسم بهره برداری از میدانگاه شهدای صادقیه صبح روز شنبه یازدهم دی ماه 1400 با حضور عباس شعبانی معاون فنی عمرانی شهرداری تهران، شهردار منطقه 2 و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
شنبه ۱۱ دی ۱۴۰۰
بازدید شهرداران منطقه 2 و 5 از دره فرحزاد

بازدید شهرداران منطقه 2 و 5 از دره فرحزاد
عکاس: فرزام طایفه

شهرداران منطقه دو و پنج شهرداری تهران روز گذشته به همراه جمعی از مدیران شهری و مقامات قضایی از دره فرحزاد بازدید به عمل آوردند.
جمعه ۱۰ دی ۱۴۰۰
دیدار شهردار تهران باخانواده شهید اکبرپورسرابی 22

دیدار شهردار تهران باخانواده شهید اکبرپورسرابی
عکاس: مجتبی عرب زاده

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در بازدید از منطقه ۲، به دیدار خانواده شهید سرلشکر خلبان شهید محمدعلی اکبرپور سرابی رفت.
پنج شنبه ۲ دی ۱۴۰۰
جلسه نظارت ستادی منطقه 2

جلسه نظارت ستادی منطقه 2
عکاس: مجتبی عرب زاده

صبح امروز دوم دی ماه 1400 جلسه نظارت ستادی منطقه 2 با حضور شهردار تهران علیرضا زاکانی و جمعی از مدیران ارشد شهرداری در سالن اجتماعات شهرداری منطقه 2 برگزارشد.
پنج شنبه ۲ دی ۱۴۰۰
نشست هم اندیشی شهردار تهران با نخبگان منطقه 2

نشست هم اندیشی شهردار تهران با نخبگان منطقه دو
عکاس: مجتبی عرب زاده

نشست هم اندیشی شهردار تهران با نخبگان منطقه 2 در پویش قرار خدمت صبح روز پنجشنبه 2 دی ماه 1400 با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از نخبگان و اندیشمندان منطقه 2 برگزار شد.
پنج شنبه ۲ دی ۱۴۰۰
بازدید شهردار تهران از منطقه 2

بازدید شهردار تهران از منطقه 2
عکاس: مجتبی عرب زاده

علیرضا زاکانی شهردار تهران در ششمین برنامه از سلسله بازدید های هفتگی خود از مناطق پایتخت، برای بررسی آخرین وضعیت طرح ها و پروژه های فرهنگی، عمرانی و به منظور بهبود سطح زندگی شهروندان صبح روز پنجشنبه 02دی ماه 1400 به منطقه 2 رفت.برنامه های امروز شهردار تهران از ساعت 5:15 بامداد با اقامه نماز جماعت صبح و ادا احترام به شهدای گمنام خیابان آزادی آغاز شد.
پنج شنبه ۲ دی ۱۴۰۰
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه توحید 44

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه توحید
عکاس: سعید ربیعی

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد می شود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است بزودی تقاطع ایستگاه توحید در خطوط 4و7 به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.
سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰
بازدید میدانی از زیرساختهای مدیریت بحران کلانشهر تهران 7

بازدید میدانی از زیرساختهای مدیریت بحران کلانشهر تهران
عکاس: حمید رضا درجاتی

احمد وحیدی وزیر کشور، چهارشنبه ۳ آذرماه ۱۴۰۰ با حضور در چند پایگاه مدیریت بحران از زیرساخت‌های مدیریت بحران کلان‌شهر تهران اعم از مخازن آبرسانی اضطراری و ایستگاه تقلیل فشار گاز بازدید کرد. در ادامه نخستین جلسه ستاد مدیریت بحران در دولت سیزدهم با حضور دکتر اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت، مهندس مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی دیگر از مدیران شهری و کشوری در ستاد مدیریت بحران تهران تشکیل شد.
چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰
لغو منع تردد شبانه در تهران 10

لغو منع تردد شبانه در تهران

پس از گذشت ماه ها از ممنوعت تردد خودروها در ساعات پایانی شب، مردم تهرانی می توانند از اول آذر ماه بدون محدودیت در سطح شهر تردد داشته باشند. عکس: سعید ربیعی، مجتبی عرب زاده، شایان محرابی
دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰
همایش دیدار با فرزندان شاهد در شهرداری 34

همایش دیدار با فرزندان شاهد در شهرداری
عکاس: حمید رضا درجاتی

همایش دیدار با فرزندان شاهد در شهرداری تهران صبح امروز سی ام آبان ماه با حضور شهردار تهران علیرضا زاکانی و جمعی از معاونین ایشان در محل برج میلاد تهران برگزارشد.
یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه توحید 33

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه توحید
عکاس: سعید ربیعی

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد می شود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است بزودی تقاطع ایستگاه توحید در خطوط 4و7 به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.
یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰
پل معلق بوستان نهج البلاغه

پل معلق بوستان نهج البلاغه

پل معلق بوستان نهج البلاغه در ارتفاع ۶۵ متری و در فاز 2 بر روی بوستان نهج البلاغه احداث شده است.این پل تحمل بار به صورت همزمان با ظرفیت ۲۰۰ نفر را دارد. طول مفید دهانه این پل ۲۸۰ متر، عرض آن ۲ متر و ارتفاع حداکثر آن ۸۰ متر است. بوستان نهج البلاغه یکی از مهمترین مراکز تفریحی و تفرجگاهی منطقه 2 تهران به حساب می آید. کارگردان هنری: فریدون قربانی/ ویدئو: حمید رضا درجاتی/ تصویربرداری هوایی: علیرضا مرادی/ تدوین: حیدر رستگار مقدم
سه شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰
تمرین کنسرت آنلاین نغمه های تهران در برج میلاد 18

تمرین کنسرت آنلاین نغمه های تهران در برج میلاد
عکاس: حمید رضا درجاتی

برج میلاد تهران با همکاری خانه موسیقی ایران و در سالی که بنام "تهران" نامگذاری شده است، کنسرت آنلاین "نغمه های تهران" را با همکاری ارکستر ملی "نیایش" با اجرای ویژه ای از حجت اشرف زاده و معرفی دو خواننده جدید به روی صحنه می برد. این کنسرت ۷ مرداد ماه ساعت ۲۱ از پلتفرم آپارات پخش می شود.
شنبه ۲ اَمرداد ۱۴۰۰
انتخابات ۱۴۰۰ - محله سعادت آباد 35

انتخابات ۱۴۰۰ - محله سعادت آباد
عکاس: سعید ربیعی

رای‌گیری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس پنجم خبرگان رهبری،از ساعت ۷ صبح امروز۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در سراسر کشور آغاز شد.
جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
انتخابات ۱۴۰۰ - مسجد نبی(ص) 23

انتخابات ۱۴۰۰ - مسجد نبی(ص)
عکاس: شایان محرابی

رای‌گیری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس پنجم خبرگان رهبری،از ساعت ۷ صبح امروز۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در سراسر کشور از جمله شعبه اخذ رای مسجد نبی(ص) در ستارخان آغاز شد.
جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
حضور شهردار تهران در انتخابات 1400

حضور شهردار تهران در انتخابات 1400
عکاس: شایان محرابی

پیروز حناچی شهردار تهران، صبح 28 خرداد 1400 با حضور در مسجد النبی(ص) در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره مجلس شورای اسلامی، میان دوره ای مجلس و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری، به همراه خانواده شرکت کرد.
جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو شهرک آزمایش 27

آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو شهرک آزمایش
عکاس: سعید ربیعی

آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه مترو شهرک آزمایش در خط 6 متروی تهران صبح روز پنجشنبه 27 خرداد 1400 با حضور حسن روحانی رئیس جمهور بصورت ویدئو کنفرانسی، سیدمناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، جمعی از مدیران شهری و اعضای شورای شهر در ایستگاه مترو شهرک آزمایش برگزار شد.
پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهرک آزمایش 24

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهرک آزمایش
عکاس: سعید ربیعی

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است بزودی ایستگاه های جدید در حال ساخت در خطوط 6 و 7 به بهره برداری برسد. حال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، دغدغه اصلی مدیران شهری ایجاد فضایی امن و به دور از هرگونه خطر برای شهروندان است و این امر میتواند با گسترش شبکه حمل و نقل ریلی شهری و ایجاد زیرساخت های ایمن فراهم شود. بر همین اساس قرار است ایستگاه متروی شهرک آزمایش در خط 6 متروی تهران که به لحاظ استراتژیکی در نقطه ای مهم و حیاتی در شهر قرار گرفته، بزودی به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
مجموعه تفریحی و گردشگری برج میلاد تهران 46

مجموعه تفریحی و گردشگری برج میلاد تهران
عکاس: شایان محرابی

مجموعه تفریحی و گردشگری برج میلاد تهران، شامل بخش هایی مانند: موزه شهرداری، موزه مشاهیر، سکوی دید باز، گنبد آسمان، کاربازیا ، مجموعه هفتا و ... است، که با گسترش این مجموعه، شهربازی، بولینگ، سالن ورزشی اسکواش و... به زودی به این مجموعه اضافه خواهد شد تا مراجعین به این مجموعه از آن بهره مند شوند.
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰
بازدید اصحاب رسانه از برج میلاد 35

تور عکاسی از برج میلاد
عکاس: شایان محرابی

تور عکاسى از برج میلاد و پروژه هاى در دست احداث این مجموعه صبح سه شنبه 11 خرداد ماه 1400 با همت روابط عمومى مجموعه میلاد و همکارى آژانس عکس تهران برگزار شد.
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰
رقـابت یکصد خودرو در رالی تهران 25

رقـابت یکصد خودرو در رالی تهران
عکاس: حمید رضا درجاتی

مسابقات رالی تفریحی-خانوادگی تهران ، جام زنده‌یاد سامیار مظاهری با حضور ۱۰۰ شرکت کننده امروز ٧ خرداد ماه ١٤٠٠ برگزار شد. دراین رالی که با مجوز ستاد مقابله با کرونا در ورزش و رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، شرکت‏ کنندگان مسافت ۱۲۰ کیلومتری از پیست آزادی را در حدود چهار ساعت ونیم پیمودند. در مسابقه رالی تهران که اولین مسابقه بعد از زمان همه‏ گیری کرونا بود، ٥٠ عضو داوطلب و ٢٢ ایستگاه کنترل نیز همکاری داشتند.
جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰
آیین امضای دو تفاهم نامه همکاری فی مابین شهرداری تهران و دانشگاه تهران 25

آیین امضای تفاهم نامه همکاری فی مابین شهرداری تهران و دانشگاه تهران
عکاس: حمید رضا درجاتی

آیین امضای دو تفاهم نامه همکاری شهرداری پایتخت با دانشگاه تهران در زمینه باغ موزه علم دانشگاه تهران و باغ گیاه شناسی تهران و همچنین کلنگ زنی باغ گیاه شناسی با حضور دکتر حناچی شهردار تهران عصر امروز یکشنبه ٢ خرداد ١٤٠٠ در بوستان گفتگو برگزار شد.
یکشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۰
اقامه نماز عید سعید فطر در مسجد بقیه الله اعظم - محله چهاردیواری 16

اقامه نماز عید سعید فطر در مسجد بقیه الله اعظم - محله چهاردیواری
عکاس: سعید ربیعی

نماز عید سعید فطر با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از انتقال بیماری کرونا، صبح روز پنجشنبه 23 اردیبهشت 1400 در مسجد بقیه الله اعظم محله چهاردیواری در منطقه 2 برگزار شد.
پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
افتتاح نخستین خانه محیط زیست شهرداری 24

افتتاح نخستین خانه محیط زیست شهرداری
عکاس: سعید ربیعی

همزمان با هفته زمین پاک، نخستین خانه محیط زیست شهرداری تهران صبح روز دوشنبه 6 اردیبهشت 1400 با حضور محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و همینطور جمعی از مدیران شهری و اعضای شورای شهر در سرای محله صادقیه افتتاح شد.
دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
وضعیت ترافیکی خیابان های تهران پس از تعطیلات نوروز 1400

وضعیت ترافیکی خیابان های تهران پس از تعطیلات نوروز 1400
عکاس: سعید ربیعی - مجتبی عرب‌زاده

پس از تعطیلات نوروز ,صبح روز شنبه 14 فروردین 1400 شهر تهران در ساعات پیک ترافیک شاهد ترافیک کم حجم و روان در خیابان ها و بزرگراه ها بود.
شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه یادگار امام (ره) 28

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه یادگار امام (ره)
عکاس: سعید ربیعی

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است تا پایان سال 1399، دوازده ایستگاه جدید آن درخطوط 3،6 و 7 افتتاح شود. حال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، دغدغه اصلی مدیران شهری ایجاد فضایی امن و به دور از هرگونه خطر برای شهروندان است و این امر میتواند با گسترش شبکه حمل و نقل ریلی شهری و ایجاد زیرساخت های ایمن فراهم شود. بر همین اساس قرار است ایستگاه متروی یادگار امام (ره) که به لحاظ استراتژیکی در نقطه ای مهم و حیاتی و در خط 6 متروی تهران قرار گرفته ، بزودی به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹
بازدید عضو شورای شهر از ایستگاه مترو یادگار امام(ه) 20

بازدید عضو شورای شهر از ایستگاه مترو یادگار امام(ره)
عکاس: سعید ربیعی

الهام فخاری عضو شورای اسلامی شهر تهران و مهندس علی امام مدیرعامل شرکت متروی تهران به همراه جمعی از معاونین عصر روز سه شنبه 5 اسفند 99 با حضور در ایستگاه مترو یادگار امام (ره) خط 6 مترو از روند پیشرفت و آماده سازی این ایستگاه بازدید به عمل آوردند.
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹
پلی که بود، پلی که نیست 1

پلی که بود، پلی که نیست
عکاس: شایان محرابی

پل گیشا پلی در شهر تهران بود که در راستای بزرگراه جلال آل‌احمد ساخته شده و از روی اتوبان شهید چمران می‌گذشت. این پل با داشتن راه‌های فرعی، از بلندترین پل‌های فلزی سواره‌رو تهران به‌شمار می‌آمد که در دهه 1350 ساخته شده بود. رفت‌وآمد خودروهای سواری بر روی این پل تا ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ادامه داشت و در تیر همان سال به‌طور کامل جمع‌آوری شد. پس از جمع آوری این پل عملیات احداث زیرگذر گیشا آغاز شد و این پروژه در 7 اسفند ماه 1398 به صورت آزمایشی به بهره برداری رسید.
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹
دنیای موازی 10

دنیای موازی
عکاس: سعید ربیعی

اطلاعات موجود نشان می دهد حجم زباله‌های عادی روزانه در پایتخت، ۶ هزارو ۵۰۰ تن بوده که در حال حاضر به ۸ هزار و ۵۰۰ تن افزایش یافته است و البته ذکر این نکته ضروری ست که این آمار اعلام شده نیز خیلی دقیق و قابل اتکا نیست. زباله تولید شده در شمال شهر تهران طبق مطالعات انجام شده حداقل دو برابر میانگین آن در سطح کشور و چهار برابر استاندارد جهانی است. حجم بسیار بالای تولید زباله از طرفی، و فشار اقتصادی و فقر ناشی از بیکاری از طرفی دیگر منجر به ظهور پدیده ای بنام زباله گردی در سطح شهرها شده که علاوه بر ایجاد مشکلات اجتماعی، چهره شهر را نیز زشت و مذموم کرده و این اختلاف طبقاتی در شهر دنیایی موازی ایجاد کرده است. امید است با اجرایی شدن کامل طرح کاپ و تفکیک زباله از مبداء و ایجاد بستر مناسب برای اشتغال جوانان، این معضل رفته رفته کمرنگ شود.
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹
بازدید شهردار تهران از خط 6 مترو تهران 40

بازدید شهردار تهران از خط 6 مترو تهران
عکاس: شایان محرابی

پیروز حناچی شهردار تهران به همراه مهندس سیدمناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک ، مهندس علی امام مدیر عامل شرکت مترو و جمعی از مدیران ارشد شهری از خط 6 مترو تهران دوشنبه 27 بهمن ماه 1399 بازدید کردند.
دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹
بازدید نمایندگان سازمان ملل از دره فرحزاد و محله اسلام آباد 8

بازدید نمایندگان سازمان ملل از دره فرحزاد و محله اسلام آباد
عکاس: سعید ربیعی

صبح امروز یکشنبه 26 بهمن 1399 رئیس دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد و رئیس دفتر برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران به همراه شهرداران مناطق 2 و 5 و جمعی از معاونین شهرداری با حضور در روددره فرحزاد و محله اسلام آباد، از این مناطق بازدید به عمل آورده و از نزدیک با مشکلات اجتماعی و شهری در این مناطق آشنا شدند.
یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹
خدمات شهرداری تهران در پایان راهپیمایی ۲۲ بهمن-2 10

خدمات شهرداری تهران در پایان راهپیمایی ۲۲ بهمن
عکاس: شایان محرابی - سعید ربیعی

نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران در پایان مراسم راهپیمایی یوم الله 22 بهمن، شهر را برای تردد راحت تر شهروندان آماده میکند.
چهارشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۹
آیین بهره برداری از ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس ناوگان حمل و نقل عمومی تهران 10

آیین بهره برداری از ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس ناوگان حمل و نقل عمومی تهران
عکاس: سعید ربیعی

آیین بهره برداری از ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس و تحویل تاکسی های نوسازی شده ناوگان حمل و نقل عمومی تهران صبح امروز شنبه 18 بهمن 1399 و با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری در بوستان گفتگو برگزار شد.
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
آخرین روز پاییز 12

آخرین روز پاییز
عکاس: مهدی عسگری

نه بهار با هیچ اردیبهشتی/ نه تابستان با هیچ شهریوری/ و نه زمستان با هیچ اسفندی/ اندازه پاییز به مذاق خیابان‌ها خوش نمی آید/ پاییز مهری دارد که به دل هر خیابانی می نشیند. در شهری که همه هزار و یک بهانه برای ناراحتی دارند، حال و روزمان با دیدن چنین منظره هایی خوب می شود.
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹
بارش نخستین برف پاییزی در تهران 30

بارش نخستین برف پاییزی در تهران
عکاس: سعید ربیعی

بارش نخستین برف پاییزی امروز صبح 17 آذر 1399 در تهران چهره برخی از مناطق شمال شهر را سپیدپوش کرد.
دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹
مانور عملیات برف روبی شهرداری منطقه 2

مانور عملیات برف روبی شهرداری منطقه 2
عکاس: مهدی عسگری

مانور عملیات برف روبی شهرداری منطقه۲ صبح امروز با حضور یزدانی معاون خدمات شهری ومحیط زیست شهرداری تهران، حسن رحمانی شهردارمنطقه و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
به مناسبت روز و هفته تربیت بدنی 19

به مناسبت روز و هفته تربیت بدنی
عکاس: محسن روشن ده

به مناسبت روز و هفته تربیت بدنی مراسمی با حضور شهردار تهران ،رئیس سازمان ورزش شهرداری و جمعی از ورزشکاران رشته های مختلف در مجموعه تخصصی تیراندازی پردیسان برگزار شد.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
ویژه برنامه هفته دفاه مقدس منطقه 2 19

ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در منطقه 2
عکاس: مهدی عسگری

همزمان با هفته دفاع مقدس و با همت شهرداری منطقه 2 نمایشگاه و ویژه برنامه ای تحت این عنوان در منطقه برگزار شد.
یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
بهره برداری از پروژه های منطقه 2

بهره برداری از پروژه های منطقه 2
عکاس: مهدی عسگری

آیین افتتاح و بهره بردارى از ١٠ پروژه عمرانى، فرهنگى، اجتماعى شهردارى منطقه ٢ با حضور پیروز حناچی شهردار تهران (به صورت مجازی)، اعضای شورای شهردار و مدیران ارشد شهرداری در پروژه سینما کودک این منطقه برگزار شد.
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹
آیین افتتاح و بهره بردارى از ١٠ پروژه عمرانى، فرهنگى، اجتماعى شهردارى منطقه ٢ 2

آیین افتتاح و بهره بردارى از ١٠ پروژه عمرانى، فرهنگى، اجتماعى شهردارى منطقه ٢
عکاس: شایان محرابی

آیین افتتاح و بهره بردارى از ١٠ پروژه عمرانى، فرهنگى، اجتماعى شهردارى منطقه ٢ با حضور پیروز حناچی شهردار تهران (به صورت مجازی)، اعضای شورای شهردار و مدیران ارشد شهرداری در پروژه سینما کودک این منطقه برگزار شد.
شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۹
سینما کودک در آستانه افتتاح 8

سینما کودک در آستانه افتتاح
عکاس: مهدی عسگری

سینما کودک که با هدف کارکرد تخصصی جهت کودکان و نوجوانان طراحی و ساخته شده است ظهر شنبه 15 شهریور به صورت ویدیو کنفرانس توسط شهردار تهران آغار به کار می کند.
جمعه ۱۴ شهریور ۱۳۹۹
کاروان عزاداری خودرویی شهربانان و معبربانان بسیجی منطقه ۲

کاروان عزاداری خودرویی شهربانان و معبربانان بسیجی منطقه ۲
عکاس: مهدی عسگری

کاروان عزاداری خودرویی شهربانان و معبربانان بسیجی منطقه ۲ از میدان صادقیه در محور ستارخان _ توحید حرکت کرد و در انتهای مسیر در میدان طهرانی مقدم مراسم روضه خوانی و پخش دعای فرج برگزار شد.
دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹
تکیه سیار عزای حسینی در پایانه تاکسیرانی سازمان آب 8

تکیه سیار عزای حسینی در پایانه تاکسیرانی سازمان آب
عکاس: سعید ربیعی

همزمان با شروع ماه محرم و ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع)، تاکسیرانان پایانه سازمان آب در منطقه 2 شهرداری تهران صبح امروز سه شنبه چهارم شهریورماه 1399 با برپایی تکیه سیار در این پایانه برای سالار شهیدان عزاداری و سوگواری کردند.
سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹
مراسم افتتاح نخستین برج فناوری 3

مراسم افتتاح نخستین برج فناوری بنتک
عکاس: مهدی عسگری

نخستین برج فناوری بخش خصوصی مستقر در ناحیه نوآوری شریف پیش از ظهر امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و پیروز حناچی شهردار تهران افتتاح شد.
دوشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۹
بازدید مدیرکل محیط‌زیست و‌ توسعه پایدار شهرداری تهران از مرکز معاینه فنی نیایش 14

بازدید مدیرکل محیط‌زیست و‌ توسعه پایدار شهرداری تهران از مرکز معاینه فنی نیایش
عکاس: سعید ربیعی

صبح امروز یکشنبه دوم شهریور 1399،دکتر شینا انصاری مدیرکل محیط‌زیست و‌ توسعه پایدار شهرداری تهران به همراه حسین مقدم مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران باحضور در مرکز معاینه فنی خودروهای سبک نیایش از بخش های مختلف این مرکز بازدید کردند.
یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۹
آیین پاسداشت استاد ابراهیم قنبری مهر 8

آیین پاسداشت استاد ابراهیم قنبری مهر
عکاس: محمد دلکش

ابراهیم قنبری‌مهر در سال ۱۳۰۷ متولد شد. این سازندهٔ سازهای موسیقی، از شاگردان ابوالحسن صباست.یک روز پس از تولد ۹۲ سالگی استاد مراسمی برایش در بوستان شقایق سعادت آباد برگزار شد که در این مراسم عنوان پارک از «شقایق» به «شقایق مهر» تغییر کرد.
یکشنبه ۱۲ اَمرداد ۱۳۹۹
پیوستن وزارت کار به طرح کاپ 12

پیوستن وزارت کار به طرح کاپ
عکاس: مهدی عسگری

با امضای یک تفاهم نامه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اجرای طرح کاهش پسماند «کاپ» پیوست؛ در این مراسم انعقاد تفاهم نامه با حضور شهردار و مدیران منطقه2، مدیرکل سازمان محیط زیست شهرداری تهران و مدیران سازمان پسماند و مدیران وزارتخانه انجام شد.
دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹
نه به کیسه های پلاستیکی 6

نه به کیسه های پلاستیکی
عکاس: سعید ربیعی

همزمان با روز جهانی بدون پلاستیک، پیروز حناچی شهردار تهران با حضور در فروشگاه شهروند بهرود در پویش خرید بدون کیسه‌های پلاستیکی مشارکت کرد.
پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پل معلق بوستان نهج البلاغه 5

پل معلق بوستان نهج البلاغه
عکاس: سعید ربیعی

پل معلق بوستان نهج البلاغه در ارتفاع ۶۵ متری و در فاز 2 بر روی بوستان نهج البلاغه احداث شده است.این پل تحمل بار به صورت همزمان با ظرفیت ۲۰۰ نفر را دارد. طول مفید دهانه این پل ۲۸۰ متر، عرض آن ۲ متر و ارتفاع حداکثر آن ۸۰ متر است. بوستان نهج البلاغه یکی از مهمترین مراکز تفریحی و تفرجگاهی منطقه 2 تهران به حساب می آید.
یکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹
شبهای خیابان لبخند 22

شب های خیابان لبخند
عکاس: شایان محرابی

شهرداری منطقه 2 تهران طی عملی ابتکاری یکی از خیابان‌های این منطقه را با نورپردازی و استفاده از مجسمه و المانهای شهری تبدیل به فضایی شادی‌آور کرده است. خیابان لبخند در بلوار دادمان واقع شده است.
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
سه شنبه های بدون خودرو شهردار منطقه 2 5

سه شنبه های بدون خودرو شهردار منطقه 2
عکاس: مهدی عسگری

رسول کشت پور شهردار منطقه دو تهران و امیر محسنی مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری همزمان با ۲ژوئن روز جهانی دوچرخه و با رعایت پروتکل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا مسیر باغ راه فدک در منطقه دو تهران را با دوچرخه رکاب زدند.
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹