منطقه 18

جلسه بررسی کلان‌پروژه‌های بازار گل و شن‌چاله‌ها 8

جلسه بررسی کلان‌پروژه‌های بازار گل و شن‌چاله‌ها

جلسه بررسی کلان پروژه های «بازار گل» در منطقه ۱۴ و «شن چاله ها» واقع در منطقه ۱۸ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و تعدادی از مدیران و معاونان شهری، برگزار شد.
پنج شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱
عکاس: مجتبی عرب زاده
آیین افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های شهری 46

آیین افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های شهری

آئین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های شهری با حضور علیرضا زاکانی شهرار تهران، شنبه ۲۳ بهمن ماه 1400، در زیرگذر عابر پیاده شهید جناح و به صورت همزمان در مناطق ۱۵، ۱۸، ۱۹ و ۵ همزمان با ایام چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.
شنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۰
عکاس: شایان محرابی
آیین تشییع پیکر پاک طلبه شهید "عبدالله پولادوند" 51

آیین تشییع پیکر پاک طلبه شهید "عبدالله پولادوند"

آیین تشییع پیکر پاک طلبه شهید "عبدالله پولادوند" همزمان با ایام فاطمیه و اقامه عزای فاطمی، پنجشنبه 2دی ماه 1400 از میدان معلم تا گلزار شهدای یافت آباد منطقه ۱۸، با حضور گستره مردم برگزار شد.
پنج شنبه ۲ دی ۱۴۰۰
عکاس: شایان محرابی
بازدید اعضای مجلس شورای اسلامی از منطقه 18

بازدید اعضای مجلس شورای اسلامی از منطقه 18

سیدمحسن دهنوی، نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی روز ( پنج شنبه، ٢۵ آذرماه 1400) به همراه شهردار منطقه ۱۸ و جمعی از مسئولان شهری این منطقه در بازدیدهایی از روند پروژه های این منطقه در مسجد باب الحوائج حضور یافت و در دیدار با مردم در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.
پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۴۰۰
عکاس: احسان کامفر
روند پاکسازی انهار و مسیل های پایتخت 30

روند پاکسازی انهار و مسیل های پایتخت

معاونت خدمات شهری شهرداری تهران جهت آمادگی برای فصل بارش‌، لایروبی ۵۳۰ کیلومتر کانال و مسیر در شهر تهران را آغاز کرد. تعدادی از خبرنگاران رسانه‌، چهارشنبه ۲۶ ‌آبان، از روند لایروبی در مناطق ۱۶، ۱۸ و ۲۰ بازدید کردند.
چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰
عکاس: شایان محرابی
تعزیه خوانی در باغ راه حضرت زهرا(س) 20

تعزیه خوانی در باغ راه حضرت زهرا(س)

مراسم تعزیه خوانی به مناسبت شهادت امام رضا(ع) چهارشنبه 14 مهر ماه 1400 مصادف با شب شهادت ایشان، در باغ راه حضرت زهرا(س) برگزار شد.
چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰
عکاس: شایان محرابی
اجرای طرح واکسیناسیون مناطق کم برخوردار  15

اجرای طرح واکسیناسیون مناطق کم برخوردار

اجرای طرح واکسیناسیون مناطق کم برخوردار از روز نخست مهر به مدت 10روز آغاز شده است . در این طرح که به همت سازمان رفاه،خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران اجرایی شده، به ساکنان آسیب دیده و یا در معرض آسیب حاشیه پایتخت، واکسن کرونا تزریق می شود.
چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰
عکاس: حمید رضا درجاتی
نگاهی به پروژه های سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران 28

نگاهی به پروژه های سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران

شهر تهران با جمعیت میلیونى خود نیازمند سیستم جامعى براى تفکیک ، حمل ، پردازش و دفن زباله است و سازمان مدیریت پسماند شهردارى تهران تمام تلاش خود را به کار بسته است تا بتواند با پروژه هاى جدید و سرویس دهى به موقع بهترین خدمت را به شهرندان تهرانى کند.
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰
عکاس: سعید ربیعی
بازدید اعضای شورای شهر از پروژه های سازمان مدیریت پسماند 24

بازدید اعضای شورای شهر از پروژه های سازمان مدیریت پسماند

مهدی پیرهادی، رییس کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر به همراه سوده نجفی و مهدی بابایی نایب رییس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری روز چهارشنبه دهم شهریور 1400 از اقدامات سازمان مدیریت پسماند بازدید کردند. در این بازدید مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران و صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند درباره اقدامات صورت گرفته در این سازمان توضیحاتی به اعضای شورای شهر ارائه کردند.
چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰
عکاس: سعید ربیعی
فاز نخست پروژه باغ راه حضرت فاطمه الزهرا(س) 41

فاز نخست پروژه باغ راه حضرت فاطمه الزهرا(س)

پروژه باغ راه حضرت فاطمه الزهرا(س)، بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری در راستای شعار "تهران شهری برای همه" در مناطق کمتر برخوردار 17 و 18 است. این پروژه به طول 9 کیلومتر بر بام تونل قطار تهران تبریز و عرض 30 متر با وسعت حدود 27 هکتار تعریف شده است که با احتساب فضای بین جدار ساختمان ها این محدوده در مجموع به حدود 50 هکتار در فازهای بعدی افزایش پیدا می کند. در حال حاضر فاز نخست این پروژه مورد بهره برداری قرار گرفته است.
چهارشنبه ۲۰ اَمرداد ۱۴۰۰
عکاس: سعید ربیعی
آیین افتتاح و بهره برداری از فاز نخست پروژه باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) 41

آیین افتتاح و بهره برداری از فاز نخست پروژه باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س)

آیین افتتاح و بهره برداری از فاز نخست پروژه باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س) عصر روز شنبه نهم مردادماه 1400 با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، جمعی از معاونین و مدیران شهری و اعضای شورای شهر در خیابان درجزینی منطقه 18 برگزار شد.
یکشنبه ۱۰ اَمرداد ۱۴۰۰
عکاس: سعید ربیعی
طرح گلماند در منطقه 18

طرح گلماند در منطقه 18

اجرای طرح گلماند ویژه شهروندان مسئولیت پذیر و همیار مدیریت شهری منطقه 18 جهت ترغیب آنها به مشارکت در اجرای طرح کاپ (تفکیک پسماند از مبداء) و تحقق دیگر رسالت های مدیریت شهری در اداره امور شهر برای نخستین بار در این منطقه اجرا شد. در این طرح شهروندان به میزان پسماند های خشک خود، می توانند از گلدان های این مرکز خریداری کنند.
شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
عکاس: شایان محرابی
بازدید و بهره برداری از پروژه های منطقه ۱۸

بازدید و بهره برداری از پروژه های منطقه ۱۸

صبح سه شنبه 10 فروردین 1400 شهردار تهران بعد از رکاب زنی در پویش سه شنبه های بدون خودرو به منطقه 18 رفت و از تعدادی از پروژه های این منطقه بازدید به عمل آورد.در ادامه پروژه شهربانو به صورت رسمى افتتاح و به بهره بردارى رسید.
سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۰
عکاس: حمید رضا درجاتی
پروژه شار باغ حضرت فاطمه الزهرا(س) 5

پروژه باغ راه حضرت فاطمه الزهرا(س)

پروژه باغ راه حضرت فاطمه الزهرا(س)، بزرگترین پروژه بازآفرینی شهری در راستای شعار "تهران شهری برای همه" با رویکرد کاهش شکاف اجتماعی، افزایش سرانه فرهنگی و رفاهی مناطق 17 و 18، رونق گردشگری شهری و افزایش تاثیرات مثبت فرهنگی در مناطق کمتر برخوردار شهر آغاز به کار کرد. این پروژه به طول 9 کیلومتر بر بام تونل قطار تهران تبریز و عرض 30 متر با وسعت حدود 27 هکتار تعریف شده است که با احتساب فضای بین جدار ساختمان های شمالی تا جنوبی طرح و خیابان موجود، این محدوده در مجموع به حدود 50 هکتار در فازهای بعدی افزایش پیدا می کند.
پنج شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹
عکاس: شایان محرابی - وحید دانشور
بازدید نماینده مجلس و معاون شهردار از پروژه شار باغ حضرت فاطمه الزهرا(س) 9

بازدید نماینده مجلس و معاون شهردار از پروژه باغ راه حضرت فاطمه الزهرا(س)

دکتر اقبال شاکری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با همراهی مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، مدیر عامل سازمان عمرانی آقای مهندس سید مجید غمخوار، داود لطفی زاده شهردار منطقه 17 تهران، سید محمد فیاض شهردار منطقه ۱۸ تهران، پنجشنبه 30 بهمن ماه 1399 از پروژه باغ راه حضرت فاطمه الزهرا(س) بازدید کرد.
پنج شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹
عکاس: شایان محرابی
افتتاح مجموعه ورزشی چندمنظوره نارون در منطقه 18

افتتاح مجموعه ورزشی چندمنظوره نارون در منطقه 18

مجموعه ورزشی چندمنظوره نارون در منطقه 18 ظهر روز دوشنبه 27 بهمن 99 با حضور مهندس گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، محمد سالاری و زهرا نژاد بهرام اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهردار منطقه 18 و جمعی از اهالی محله و اعضای شورایاری محله یافت آباد افتتاح شد. در حاشیه این افتتاح، مراسم کلنگ زنی مجموعه پلازا "دریافت" در محله یافت آباد نیز برگزار شد.
دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹
عکاس: سعید ربیعی
بهره برداری از کانال جمع آوری آب های سطحی 18

بهره برداری از کانال جمع آوری آب های سطحی

صفا صبوری دیلمی معاون فنی وعمرانی شهرداری تهران به همراه سید محمد فیاض شهردار منطقه 18 در بازدیدی چند ساعته ازاین منطقه, ضمن افتتاح کانال ۱۰۵۰ متری جمع آوری آبهای سطحی مدائن , تمهیدات ویژه ای را برای سرعت بخشی به احداث و تکمیل دو پروژه بزرگراه شهید بروجردی و باغ راه حضرت فاطمه زهرا (س) اتخاذ کردند.
پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
عکاس: علی حشمتی
تولید کود کمپوست در پارک جنگلی آزادشهر 8

تولید کود کمپوست از سرشاخه درختان

همه ساله با نزدیک شدن به آغاز فصل سرما، معاونت خدمات شهری شهرداری تهران به منظور جلوگیری از بروز خطرات احتمالی در پی بارش برف و شکستن درختان و همینطور به منظور رشد بیشتر آنها اقدام به هرس شاخه های اضافی درختان می کند. در سالهای گذشته این شاخه های هرس شده بدون استفاده دفع می شدند. اما اکنون شهرداری تهران با استفاده از علم روز دنیا این سرشاخه ها را به کود کمپوست تبدیل کرده و علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، از این کمپوست ها در فضای سبز شهر تهران استفاده میکند.
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
عکاس: سعید ربیعی
بازدید شهردار تهران از پروژه کانال شماره یک بزرگراه آزادگان 21

بازدید شهردار تهران از پروژه کانال شماره یک بزرگراه آزادگان

دکتر پیروز حناچی شهردار تهران چهارشنبه 14 آبان 1399 به همراه مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران و الهام فخاری عضو شورای شهر تهران, از پروژه کانال شماره یک بزرگراه آزادگان بازدید به عمل آوردند.
چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹
عکاس: مجتبی عرب زاده
افتتاح و بازدید از پروژه های منطقه 18 با حضور شهردار تهران 35

افتتاح و بازدید از پروژه های منطقه 18 با حضور شهردار تهران

مراسم افتتاح مسجد امام هادی(ع) و مجموعه ورزشی طبقاتی شهید وحید دستگردی در منطقه 18 و بازدید از روند پیشرفت فاز اول پروژه بیمارستان کودکان حکیم این منطقه با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و مدیران ارشد شهرداری تهران برگزار شد.
شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
عکاس: شایان محرابی
شهرنگار؛ بوستان قائم 30

شهرنگار؛ بوستان قائم

بوستان حضرت قائم (عج) واقع در شهرک ولیعصر در سال 1376 تاسیس شده و پیش از اون یکی از باغ‌های شخصی یافت آباد بوده که به باغ نعیمی معروف بوده است. این پارک برای استفاده‌ی توان‌خواهان ساخته شده و امکانات خوبی را دارا می باشد.
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
عکاس: محمد محسنی فر
مرکز خرید و فروش پرندگان زینتی غرب تهران (خلیج)  35

مرکز خرید و فروش پرندگان زینتی غرب تهران (خلیج)

مرکز خرید و فروش پرندگان زینتی غرب تهران (خلیج)
سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸
عکاس: ساناز دریایی
هجدهمین جلسه شورای معاونان،مشاورین و شهرداران مناطق 26

هجدهمین جلسه شورای معاونان،مشاورین و شهرداران مناطق

هجدهمین جلسه شورای معاونان،مشاورین و شهرداران مناطق عصر امروز دوشنبه 24 دی ماه با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار محترم تهران برگزار شد .
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷
عکاس: وحید شیخی
اختتامیه پنجمین کنگره شعر فاطمی 14

اختتامیه پنجمین کنگره شعر فاطمی

اختتامیه پنجمین کنگره شعر فاطمی امروز با حضور محمد فیاض شهردار منطقه ۱۸ و فرهیختگان و شاعران کشور برگزار شد.
جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶
عکاس: ساناز دریایی
جشن «شاپرک ها» 5

جشن «شاپرک ها»

عصر روز دوشنبه 22 خرداد 1396، جشن شاپرک ها به میزبانی گروه خیریه رادمان برای کودکان بدسرپرست و کار در مجتمع مختار سلیمانی منطقه 18 شهرداری تهران برگزار شد.
سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶
عکاس: احسان طالب زاده
اختتامیه جشنواره مشکات 5 22

اختتامیه جشنواره مشکات 5

صبح روز سه شنبه 17 اسفند ماه آیین اختتامیه مشکات 5 با تجلیل از برگزیدگان این جشنواره در منطقه 18 برگزار شد .
سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵
عکاس: سبحان فرج‌ون
جشن بزرگ غدیر درکوره های آجرپزی شمس آباد 12

جشن بزرگ غدیر درکوره های آجرپزی شمس آباد

جشن بزرگ غدیر با اجرای زنده خواننده محبوب مهدی یراحی با مشارکت خیریه های همیاری و شمس الشموس(ع) و برنامه خندوانه در میان خانواده های کارگران و کودکان کوره های آجرپزی شمس آباد برگزار شد.
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵
عکاس: احمد آقاسیانی
یادواره شهید دکتر چمران 19

یادواره شهید دکتر چمران

عصر شنبه 29 خرداد یادواره شهید دکتر چمران با حضور شهردار تهران برگزار شد
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵
عکاس: امیر حدیدی
نشست خبری شهردار منطقه 18 10

نشست خبری شهردار منطقه 18

صبح شنبه 29 خرداد نشست خبری دکتر سلیمی شهردار منطقه 18 با خبر نگاران رسانه های جمعی برگزار شد
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵
عکاس: امیر حدیدی