/ مناطق / منطقه 16

مراسم بزرگداشت مرحوم علی سلیمانی 20

مراسم بزرگداشت مرحوم علی سلیمانی عکاس: مجتبی عرب زاده

مراسم بزرگداشت و تقدیر از همسر و فرزند مرحوم علی سلیمانی (بازیگر سینما، تاتر و تلوزیون) عصر یکشنبه 21 شهریور 1400 با حضور جمعی از هنرمندان و پیمان پورنصر شهردار منطقه 16 در موزه محلات این منطقه برگزار شد.
یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰
مرکز واکسیناسیون شهر سالم در منطقه 16 تهران 34

مرکز واکسیناسیون شهر سالم در منطقه 16 تهران عکاس: شایان محرابی

مرکز واکسیناسیون شرکت شهر سالم شهرداری تهران در ساختمان مدیریت بحران منطقه ۱۶ در خیابان شهید بخارایی شمالی است. این مرکز آمادگی پذیرش روزانه هزار نفر از شهروندانی که از طریق سایت نوبت دهی وزارت بهداشت ثبت نام کرده اند را دارد.
شنبه ۳۰ اَمرداد ۱۴۰۰
هنرستان فنی امیرکبیر 5

هنرستان فنی امیرکبیر عکاس: محمد رضا کریمی

این هنرستان در سال 1339 تاسیس شده بود و در زمان اوایل جنگ از جمله مدارسی بود که به دلیل امکانات و تجهیزات با ساخت خمپاره های 60 به رزمندگان کمک می کرد.
یکشنبه ۱۰ اَمرداد ۱۴۰۰
رونمایی از دیوار نگار شهدای محیط بان 19

رونمایی از دیوار نگار شهدای محیط بان عکاس: شایان محرابی

مراسم رونمایی از دیوار نگار شهدای محیط بان با حضور جمشید محبت خانی فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط زیست، شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، پیمان پورنصر شهردار منطقه 16، صدرالدین علیپور سازمان مدیریت پسماند شهر تهران و جمعی از محیط بانان برگزار شد.
چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
روز جهانی دوچرخه سواری با حضور توان یابان در بزرگترین بوستان ترافیک تهران 18

روز جهانی دوچرخه سواری با حضور توان یابان در بزرگترین بوستان ترافیک تهران عکاس: محمد رضا کریمی

اجرای برنامه های شاد و متنوع با موضوع فرهنگسازی دوچرخه سواری و استفاده درست از وسایل نقلیه پاک ، تقدیر از رانندگان تاکسی و اتوبوس برای همراهی در این امر با شعار " هوای دوچرخه سواران را داشته باشید " در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در منطقه 16 شهرداری تهران برگزار شد.
سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰
بازدید محسن هاشمی از منطقه 16

بازدید محسن هاشمی از منطقه 16 عکاس: محمد رضا کریمی

صبح روز 23 فروردین 1400 رئیس شورای اسلامی شهر تهران به همراه جمیعی از مدیران شهری از منطقه 16 بازدید کرد.
سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
دیدار با مادران جبهه و جنت در منطقه ۱۶

دیدار با مادران جبهه و جنت در منطقه ۱۶ عکاس: محمد رضا کریمی

همزمان با ایام نوروز ۱۴۰۰ شهردار منطقه ۱۶ به دیدار مادران جبهه و جنت رفت.
چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰
سیلوی گندم تهران 60

سیلوی گندم تهران عکاس: شایان محرابی

ساخت این سیلو در سال ۱۳۱۴ و در منطقه جنوب تهران و توسط آلمانها آغاز شد و فقط طی چهار سال به بهره برداری رسید تا نخستین گام‌ها را برای توسعه و پیشرفت برداشته شود. بعدها به دلیل حضور آلمانها (نازی ها) آن منطقه ، به نام نازی آباد نامگذاری شد . در این پروژه آلمان ها ۹۰ درصد این سازه را ساخته و با قدرت گرفتن کشور روسیه براحوال ایران آن زمان و نفوذ روسها بر حکام وقت ، این پروژه از آلمانها در اواخر کارشان گرفته شده و به روسها تحویل می شود و از این رو است که تقریباً تمامی تجهیزات و دستگاه های داخل سیلو ساخت کشور روسیه است. سیلوی تهران مربوط به دوره پهلوی اول است و در تاریخ 19 مرداد 1384 باشماره ثبت 12782 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این سیلو در منطقه 16 شهرداری تهران، حوالی ترمینال جنوب و در بزرگراه شهید رجایی واقع شده است.
سه شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۰
دیدار شهردار تهران با مادر شهیدان خالقی پور 18

دیدار شهردار تهران با مادر شهیدان خالقی پور عکاس: وحید احمدی

ظهر جمعه 22 اسفند 1399 پیروز حناچی شهردار تهران و علی ربیعی سخنگوی دولت به همراه پیمان پور نصر شهردار منطقه 16 با حضور در منزل شهیدان خالقی پور با مادر این شهیدان دیدار و به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.
جمعه ۲۲ اسفند ۱۳۹۹
بزرگترین پارک آموزش ترافیک شهر تهران 1

بزرگترین پارک آموزش ترافیک شهر تهران عکاس: مجتبی عرب زاده-شایان محرابی

بزرگترین پارک آموزش ترافیک با هدف آموزش دوچرخه سواری برای کودکان توان یاب, آموزش قوانین ترافیکی برای بزرگسالان و کودکان به صورت تخصصی و آموزش کاشت و نگه داری گل و گیاه با مشارکت مرکز مشاوره فضای سبز در منطقه 16 واقع در بلوار 21 متری بعثت بهره برداری و آماده خدمت رسانی به شهروندان میباشد.
یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹
تور عکاسی از منطقه 16

تور عکاسی از پروژه های منطقه 16 عکاس: مجتبی عرب زاده

صبح شنبه 16 اسفند 1399 جمعی از عکاسان رسانه ها از سیلوی گندم تهران , کوچه های رنگی منطقه شانزده و بوستان آموزش ترافیک , با همکارى آژانس عکس تهران و روابط عمومى شهردارى منطقه 16 بازدید به عمل آوردند و پس از آن با شهردار منطقه دیدار و گفتگو کردند.
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
کوچه های رنگی منطقه شانزده 10

کوچه های رنگی منطقه شانزده عکاس: شایان محرابی

چند کوچه در نواحی مختلف منطقه 16 با مشارکت شهرداری و اهالی محل رنگی شد تا فضای رخوت و سستی را از این محل دور کند و روحیه اهالی آن را با رنگهای دیوار و کف بالا ببرد.
شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
بازدید شهردار تهران از پروژه های مدیریت شهری منطقه 16

بازدید شهردار تهران از پروژه های مدیریت شهری منطقه 16 عکاس: سعید ربیعی

مراسم بازدید و بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه 16 ظهر امروز سه شنبه 12 اسفند 1399 با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
محله رنگ ها 8

محله رنگ ها عکاس: محمدرضا کریمى

چند کوچه در نواحی مختلف منطقه 16 با مشارکت شهرداری و اهالی محل رنگی شد تا فضای رخوت و سستی را از این محل دور کند و روحیه اهالی آن را با رنگهای دیوار و کف بالا ببرد.
دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹
رونمایی از دیوارنگاره شهید یدالله قاسم زاده 18

رونمایی از دیوارنگاره شهید یدالله قاسم زاده عکاس: محمدرضا کریمی

با فرارسیدن ایام الله دهه فجر، آئین رونمایی از دیوارنگاره تمثال شهید مدافع حرم یدالله قاسم زاده در منطقه 16، با حضور پیمان پورنصر شهردار منطقه ، سرهنگ اکبری فرمانده ناحیه بسیج شهید رجایی، سرهنگ طریقت فرمانده پلیس راهور، تاجیک رئیس بنیاد شهید مناطق 16، 17، 18 و 19 و جمعی از مدیران شهری، خانواده و فرزندان شهید قاسم زاده در بزرگراه بعثت چهارراه روغن نباتی - خیابان خزانه بخارایی- فلکه اول برگزار شد.
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
آغاز فصل هرس درختان- 3

آغاز فصل هرس درختان- 3 عکاس: محمدرضا کریمى

همه ساله با نزدیک شدن به اواخر پاییز و آغاز فصل سرما، معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در منطقه 16 به منظور جلوگیری از بروز خطرات احتمالی در پی بارش برف و شکستن درختان و همینطور به منظور رشد بیشتر آنها اقدام به هرس شاخه های اضافی درختان می کند.
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۹
مراسم گرامیداشت هفته هوای پاک  9

مراسم گرامیداشت هفته هوای پاک عکاس: محمدرضا کریمى

در هفته هوای پاک، واحد توسعه سیستم های حمل و نقل پاک با مشارکت معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه ۱۶ تهران و هیات ورزش های معلولین استان تهران و حضور شهردار منطقه با هدف حمایت و توسعه دوچرخه سواری شهری توان یابان، اقدام به برگزاری دورهمی در روز جمعه سوم بهمن ماه ۱۳۹۹ نمود. همزمان با این دورهمی، اولین دوره آموزش دوچرخه سواری توان یابان در بوستان آموزش ترافیک منطقه ۱۶ با رویکرد آموزشی- ترویجی برای خدمت رسانی به توان یابان عزیز افتتاح شد و از فعالان در این حوزه تقدیر به عمل آمد.
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
آتش به وطن زد 37

آتش به وطن زد عکاس: شایان محرابی

انبار باربری وطن واقع در خیابان شوش، عصر سه شنبه 30 دی ماه 1399 و در سالروز حادثه پلاسکو دچار حرق شد. این انبار که حدود ۱۲ هزار متر مربع وسعت دارد با حضور ۹ ایستگاه آتش نشانی، چندین دستگاه تانکر آب و خودرو های پشتیبانی با تلاش آتش نشانان خاموش شد.
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹
عزاداری ایام سوگواری حضرت زهرا سلام الله در محلات منطقه ۱۶

عزاداری ایام سوگواری حضرت زهرا (س) در محلات منطقه ۱۶ عکاس: محمد رضا کریمی

همزمان با روز شهادت حضرت صدیقه کبری (س)، دخت پیامبر اکرم (ص) و همسر حضرت علی علیه سلام، دسته های عزاداری در محلات منطقه ۱۶ به حرکت در آمدند وجلوه هایی زیبا از حزن و اندوه را بر پا داشتند.
یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
بازدید شهردار منطقه ۱۶ از حوزه علیمه حضرت امیرالمومنین(ع) 14

بازدید شهردار منطقه ۱۶ از حوزه علیمه حضرت امیرالمومنین(ع) عکاس: محمدرضا کریمى

بازدید شهردار منطقه ۱۶ از حوزه علیمه حضرت امیرالمومنین(ع) با حضور پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶ ، کرباسی مدیر حوزه علمیه امیرالمومنین(ع) ، معاونین و شهردار ناحیه ۵ منطقه ۱۶ از مجموعه حوزه علمیه ، کتابخانه و ... بازدید بعمل آمد.
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹
مراسم نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی منطقه۱۶

مراسم نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی منطقه۱۶ عکاس: محمدرضا کریمى

در نخستین سالگرد مراسم حاج قاسم سلیمانی با حضور پیمان پورنصر شهردار منطقه۱۶ ، سرهنگ اکبری_فرمانده حوزه بسیج شهید رجایی، حجةالاسلام کرباسیان_مدیر حوزه علمیه حضرت امیرالمومنین(ع)، پالیزدار_رئیس آموزش و پرورش منطقه۱۶، تاجیک _رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مناطق 16 الی 19 از سرکار خانم ایمانی_همسر شهید اصغر پاشاپور یار و همرزم شهید سلیمانی تقدیر بعمل آمد.
یکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر تهران از روند توسعه مشارکت و پروژه های شهری منطقه ۱۶

بازدید اعضای شورای اسلامی شهر تهران از روند توسعه مشارکت و پروژه های شهری منطقه ۱۶ عکاس: محمد رضا کریمی

فراهانی عضو و رئیس کمیسیون نظارت و برنامه بودجه شورای اسلامی شهر تهران ، سالاری عضو و رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران ، پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶ ، مالک حسینی رئیس سازمان مشارکت اجتماعی شهرداری تهران و ... از روند پیشرفت پروژه های منطقه بازدید کردند. در این بازدید ضمن قدردانی از حمایت شهردار منطقه ۱۶ از جلب مشارکت شهروندان و خیرین ، این دست اقدامات را گامهای موثر و مد نظر اعضای شورای اسلامی شهر تهران دانستند که رضایت حداکثری شهروندان را بدنبال دارد.
جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹
بازدید مدیر کل دفتر شهردار از منطقه 16 29

بازدید مدیر کل دفتر شهردار از منطقه 16 عکاس: سعید ربیعی

مشاور عالی و مدیرکل حوزه شهردار تهران از پروژه هایی مانند کوچه رنگی، موزه محلی نازی آباد، نخستین آکادمی تخصصی فوتبال بانوان، سامانه معرفی مشاهیر با QR کد و مجموعه شهربانو در منطقه ۱۶ بازدید کرد.
چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹
مراسم کلنگ زنی تقاطع غیر همسطح شهید نواب-شهید تندگویان 14

مراسم کلنگ زنی تقاطع غیر همسطح شهید نواب-شهید تندگویان عکاس: مجتبی عرب زاده

مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات ساخت تقاطع غیرهمسطح شهید تندگویان-شهید نواب صفوی شنبه 10 آبان 1399 با حضور دکتر پبروز حناچی شهردار تهران به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور افشین حبیب زاده، عضو شورای اسلامی شهر تهران.شهردار منطقه ۱۶ سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهور تهران برگزار شد.
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹
ویژه برنامه هفته دفاه مقدس منطقه 16

ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در منطقه 16 عکاس: محمدرضا کریمى

همزمان با هفته دفاع مقدس و با همت شهرداری منطقه 16 نمایشگاهی تحت این عنوان در منطقه برگزار شد.
یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹
پویش سه شنبه های بدون خودرو در منطقه۱۶

پویش سه شنبه های بدون خودرو در منطقه۱۶ عکاس: محمدرضا کریمى

در بیستمین پویش سه شنبه های بدون خودرو، پیمان پورنصر شهردار منطقه باتفاق معاونین ، شهردار ناحیه 3 ، محله خزانه را با دوچرخه رکاب زدند.
سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹
آیین بزرگداشت و تکریم خانواده های معظم شهدای مدافع حرم و مدافع سلامت 15

آیین بزرگداشت و تکریم خانواده های معظم شهدای مدافع حرم و مدافع سلامت عکاس: محمدرضا کریمى

آیین بزرگداشت و تکریم خانواده های معظم شهدای مدافع حرم و مدافع سلامت با عنوان مهر آیین با حضور خانواده شهدا برگزار شدو از خانواده های شهدای مدافع سلامت و مدافع حرم منطقه۱۶ تجلیل و قدردانی شد.
سه شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹
پویش سه شنبه هاى بدون خودرو شهردار منطقه شانزده 17

پویش سه شنبه هاى بدون خودرو شهردار منطقه شانزده عکاس: محمدرضا کریمى

پویش سه شنبه هاى بدون خودرو شهردار منطقه ١٦، با حضور پیمان بیابانى و سعید مسلمى از پیشکسوتان ورزش کشتى تا منطقه ١٦ تیتر میشه برگزار شد.
سه شنبه ۲۸ اَمرداد ۱۳۹۹
آیین رونمایى از تابلوى دارالشهدای دانش آموزى شهر تهران در منطقه 16 21

آیین رونمایى از تابلوى دارالشهدای دانش آموزى شهر تهران در منطقه 16 عکاس: شایان محرابی

آیین رونمایى از تابلوى دارالشهدای دانش آموزى شهر تهران با حضور مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران، منصور احمدلو، دبیر هیأت مرکزی گزینش شهرداری تهران، پیمان پورنصر، شهردار منطقه ۱۶، مصطفی پالیزدار، مدیر آموزش و پرورش منطقه 16 دوشنبه 27 مرداد 1399 برگزار شد.
دوشنبه ۲۷ اَمرداد ۱۳۹۹
افتتاح طرح کاپ و پروژه هاى زیست محیطى منطقه 16 13

افتتاح طرح کاپ و پروژه هاى زیست محیطى منطقه 16 عکاس: شایان محرابی

مراسم افتتاحیه طرح کاپ و بهره برداری از نیروگاه خورشیدی و منبع ذخیره آب در منطقه ۱۶ با حضور مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، آرش حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران، صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، شینا انصاری مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، پیمان پورنصر ، شهردار منطقه ۱۶ و هایده شیرزادی، فعال محیط زیست دوشنبه 27 مرداد 1399 برگزار شد.
دوشنبه ۲۷ اَمرداد ۱۳۹۹
بهره برداری از 30 پروژه توسعه محور در محلات منطقه شانزده 23

بهره برداری از 30 پروژه توسعه محور در محلات منطقه شانزده عکاس: شایان محرابی

بهره برداری از 30 پروژه توسعه محور محلات منطقه 16 با حضور دکتر حامد مظاهریان معاون شهردار تهران دوشنبه 30 تیر 1399 انجام شد و در حاشیه آن از پروژه های در دست احداث این منطقه بازدید کرد.
دوشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۹
افتتاح 7 زمین ورزشی با حضور رئیس کمیسیون ورزش شورای شهر تهران 4

افتتاح ٧ زمین ورزشى در منطقه ١٦ عکاس: سعید زارعیان

هفت زمین ورزشی صبح امروز جمعه نهم خرداد ماه در منطقه 16 با حضور حجت نظری رئیس کمیسیون ورزشی شورای شهر تهران افتتاح شد.
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
ایستگاه مترو علی آباد 13

ایستگاه متروی علی آباد عکاس: احمد آقاسیانی

ایستگاه متروی علی‌آباد، یکی از ایستگاه‌های خط یک متروی تهران است که در محله علی اباد، بلوار دستواره واقع شده‌است.
جمعه ۲۹ فروردین ۱۳۹۹
رونمایی از جدیدترین دستگاه ضدعفونی شهری 16

رونمایی از جدیدترین دستگاه ضدعفونی شهری عکاس: شایان محرابی

مراحل ضدعفونی کردن بلوار الغدیر تهران و محلات اطراف (یافت آباد) و رونمایی از جدیدترین دستگاه ضدعفونی شهری توسط آتش نشانی تهران 21 اسفند 1398 انجام شد.
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸
| ویدئو | عملیات ضدعفونی پایانه جنوب تهران 1

عملیات ضدعفونی پایانه جنوب تهران عکاس: احمد آقاسیانی

عملیات ضدعفونی پایانه جنوب تهران
شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
برنامه شادستان 98 منطقه 16 6

برنامه شادستان 98 منطقه 16 عکاس: وحید شیخی

برنامه شادستان 98 منطقه 16 در بوستان ترافیک منطقه 16 شامگاه یکشنبه 27 مرداد ماه برگزار شد .
دوشنبه ۲۸ اَمرداد ۱۳۹۸
بزرگداشت روز کارگر با حضور شهردار تهران 39

بزرگداشت روز کارگر با حضور شهردار تهران عکاس: شایان محرابی

آئین بزرگداشت روز کارگر با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، اعضای شورای شهر معاونین و مدیران ارشد شهرداری تهران و جمعی از کارگران شهرداری تهران چهارشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.
چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
اجرای کنسرت موسیقی حامد همایون 3

اجرای کنسرت موسیقی حامد همایون عکاس: محمد محسنی فر

اجرای کنسرت موسیقی حامد همایون ویژه کارکنان شهرداری صبح امروز پنجشنبه در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.
جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
ویژه برنامه بهار مهربانی  1

ویژه برنامه بهار مهربانی عکاس: معین باقری

ویژه برنامه بهار مهربانی یکشنبه شب با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سعید اوحدی ریاست سازمان فرهنگی هنری و هنرمندانی همچون لیندا کیانی، بهنوش بختیاری، گلاره عباسی، یوسف تیموری، سیاوش خیرابی و پژمان بازغی در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
نشست صمیمی شهردار منطقه 16 با اصحاب رسانه 25

نشست صمیمی شهردار منطقه 16 با اصحاب رسانه عکاس: وحید شیخی

نشست صمیمی شهردار منطقه 16 با اصحاب رسانه
چهارشنبه ۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷
محله خرانه بخارایی 13

محله خرانه بخارایی عکاس: شایان محرابی

خزانه بخارایی از لحاظ قدمت تاریخی ، بسیار نوساز تر از محلات علی آباد شمالی ، نازی آباد و یاخچی آباد است . نام اولیه محله خزانه ، فرح آباد بوده است . علل تغیر نام آن به خزانه ، دو برادر به نامهای مهدی و عباس خزانه یوده اند . (حجت الله مقصودی ) این دو برادر که نقش بسیاری در آبادانی این محله داشتند ، در مقبره خانوادگی در قبرسان ابن بابویه به خاک سپرده شده اند .
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
بازدید اعضا شورای شهر از دیوارنگاری جدار مترو خزانه 15

بازدید اعضا شورای شهر از دیوارنگاری جدار مترو خزانه عکاس: ساناز دریایی

اعضا شورای شهر تهران و آقای برزین ضرغامی‬‎٬ مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران امروز چهارشنبه، ۲۰ تیرماه از ورکشاپ دیوارنگاری جدار مترو خزانه واقع در منطقه ۱۶ تهران بازدید کردند.
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷
بازدید مدیر کل دفتر شهردار تهران از منطقه 16 25

بازدید مدیر کل دفتر شهردار تهران از منطقه 16 عکاس: وحید شیخی

عبدالرحیم کرکه آبادی ، مدیر کل دفتر شهردار تهران به همراه شهردار منطقه16 از پروژه های این منطقه بازدید کردند.
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷
بوستان بعثت 49

بوستان بعثت عکاس: شایان محرابی

پارک بعثت در جنوب تهران واقع است. این پارک با مساحت حدود 53 هکتار در سال 1352 خورشیدی ایجاد شده و تحت پوشش سازمان پارک ها نگهداری می شود. بوستان بعثت از بوستان‌های شهری است که در کنار ترمینال جنوب قرار دارد و از این جهت محل استراحتگاه بسیاری از مسافران تهران به شمار می‌آید. بوستان بعثت دارای 3 ورودی شمالی، جنوبی و شرقی می باشد. پارک بعثت درواقع اولین مجموعه تفریحی و ورزشی است که در جنوب تهران، در دوره پهلوی دوم بنا شد و تاثیر مهمی در بهبودی شرایط هوای جنوب تهران داشت و نیز به عنوان مرکزی برای تفریح‌ مورد توجه اهالی خیابان‌های جنوبی تهران بود. پارک بعثت دارای 2 دریاچه پرورش ماهی، قایقرانی و آبیاری پارک است. دریاچه، جزیره ای را دربرگرفته است که لانه های پرندگان در آن جای گرفته و محل اجتماع و پرورش اردک و غاز است و همچنین قایق ها در کنارش پهلو می گیرند.
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷
پایانه جنوب تهران (ترمینال جنوب) 9

پایانه مسافربری جنوب تهران (ترمینال جنوب) عکاس: شایان محرابی

پایانه جنوب یا ترمینال جنوب یا ترمینال خزانه مکانی در تهران جهت مدیریت جابجایی بین شهری مسافران با استفاده از اتوبوس است. این پایانه در منطقه 16 شهرداری تهران، خیابان بعثت در جنوب تهران قرار دارد. ایستگاه متروی پایانه جنوب راهی برای دسترسی آسانتر به این پایانه است.
پنج شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷
درختکاری و لانه گذاری کبوتر در بوستان بعثت 26

درختکاری و لانه گذاری پرندگان در بوستان بعثت عکاس: ساناز دریایی

درختکاری و لانه گذاری پرندگان در بوستان بعثت با حضور هادی زبده شهردار منطقه ۱۶ ٫ صدرالدین علیپور رییس مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و خانواده های محترم شهدا برگزار شد.
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
بازدید قائم مقام معاونت اجتماعی و جعمی از هنرمندان از سرای امید طلوع 19

بازدید قائم مقام معاونت اجتماعی و جعمی از هنرمندان از سرای امید طلوع عکاس: شایان محرابی

بازدید حجت الله ایوبی قائم مقام معاونت اجتماعی شهردادی تهران به همران جمعی از هنرمندان فیلم "بدون تاریخ بدون امضا" از مجموعه بهاران "سرای امید طلوع" منطقه 16 چهارشنبه 11 بهمن ماه انجام شد.
چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶
جشن "هر کودک نشانی خدا است" در فرهنگسرای بهمن 1

جشن "هر کودک نشانی خدا است" در فرهنگسرای بهمن عکاس: احسان طالب زاده

به مناسبت گرامی داشت روز جهانی کودک جشن "هر کودک نشانی خدا است" در فرهنگسرای بهمن با حضور مسئولان شهرداری تهران و اعضاء شورای اسلامی شهر تهران و برخی از چهر های هنری و فرهنگی برگزار شد.
پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶
نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی توسط دکتر حسن رباطی 1

نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی توسط دکتر حسن رباطی عکاس: احسان طالب زاده

آیین نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی ۹۶-۹۷ توسط دکتر حسن رباطی، معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در دبیرستان دخترانه معراج برگزر شد.
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶
آتش سوزی انبار کالا در خیابان فداییان اسلام 1

آتش سوزی دو انبار کالا در خیابان فداییان اسلام عکاس: احسان طالب زاده

صبح امروز (4 شهریور 1396) حدود ساعت 6 و نیم صبح دو انبار کالا، هر کدام به وسعت سه هزار متر دچار آتش سوزی در خیابان فداییان اسلام تهران در جنوب تهران شد. که در حین عملیات دکتر نجفی در محل حادثه حاضر شدند و به گفته سید جلال ملکی: خوشبختانه در این آتش سوزی به کسی آسیبی وارد نشد و فقط یکی دو نفر دچار دود گرفتگی شده بودند و هم اکنون علت حریق در دست بررسی است.
شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶
آیین افتتاح زیرگذر و تونل شهید ضربعلی زاده با حضور شهردار تهران 1

آیین افتتاح زیرگذر و تونل شهید ضربعلی زاده با حضور شهردار تهران عکاس: احسان طالب زاده

آیین افتتاح زیرگذر و تونل شهید ضربعلی زاده روز چهارشنبه ۴ مرداد ماه در خیابان شهید رجایی، خیابان شهید مداح با حضور دکتر قالیباف، شهردار تهران و شهردار منطقه 16 برگزار شد که با بهره‌برداری از این پروژه بار ترافیکی در این محدوده کاهش می یابد. تونل و زیرگذر ضربعلی زاده به طول ۵۵۰ متر واقع در منطقه ۱۶ حد فاصل خیابان شهید رجایی تا میدان عباسی است.
چهارشنبه ۴ اَمرداد ۱۳۹۶
آیین نامگذاری خیابان شهید آتش نشان فریدون علی تبار 1

آیین نامگذاری خیابان شهید آتش نشان فریدون علی تبار عکاس: احسان طالب زاده

آیین نامگذاری خیابان «شهید آتش نشان فریدون علی تبار» که در حاثه ساختمان پلاسکو در حین عملیات بر اثر ریزش ساختمان به شهادت رسیدند؛ با حضور شهردار منطقه 16، اعضاء سرای محله و خانواده شهید علی تبار، صبح امروز 13 تیر 1396 برگزار شد.
سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶
بوستان بازیافت 3

بوستان بازیافت عکاس: احسان طالب زاده

بوستان بازیافت تهران حاصل از مواد و وسایل دور ریختنی است. در این بوستان تندیس های حیوانات با پسماندهای خشک و زباله های دور ریختنی ساخته شده اند. بر همین اساس و بطور موردی می توان به ساخت نیمکتها و حتی گلدانها در گوشه و کنار این بوستان اشاره کرد که از لاستیک های فرسوده انواع خودروها استفاده شده است. علاوه بر این شهروندان فعال و خلاق با نبوغ و استعداد خود از آهن آلات و سایر فلزات اشکال و مجسمه های حجمی ساخته اند و به عنوان تزیین کننده بوستان در نقاط مختلف آن نصب شده است. پارک بازیافت تهران در محله علی آباد بالاتر از بزرگراه آزادگان و به عبارتی ضلع جنوب پارک خزانه در منطقه 16 شهرداری تهران قرار دارد.
شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶
مراسم احیای شب بیست و سوم ماه رمضان 1

مراسم احیای شب بیست و سوم ماه رمضان عکاس: احسان طالب زاده

مراسم احیای شب بیست و سوم ماه رمضان با قرائت دعای جوشن کبیر و مناجات خوانی توسط مداحان اهل بیت در حسینیه سجادیه واقع در نازی آباد منطقه 16 شهرداری تهران برگزار شد.
یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶
آیین افتتاح و بهره برداری از 114 پروژه منطقه 16 شهرداری تهران 1

آیین افتتاح و بهره برداری از 114 پروژه منطقه 16 عکاس: احسان طالب زاده

صبح روز چهارشنبه 27 اردیبهشت ماه 1396، ​مراسم آیین افتتاح و بهره برداری از 114 پروژه؛ اجتماعی و فرهنگی، ورزشی، عمرانی، حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری و محیط زیستی شهرداری منطقه 16 تهران. با حضور شهردار محترم منطقه و مدیران شهری در بوستان ترافیک برگزار شد.
پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
مراسم افتتاح ۱۱۴ پروژه شهری در منطقه ۱۶ 16

مراسم افتتاح ۱۱۴ پروژه شهری در منطقه ۱۶ عکاس: حامد فرج اله

با حضور دکترحسینی، معاون شهردارتهران از 114پروژه شهری مثل بهره برداری ازبزرگترین ومجهزترین بوستان ترافیک تهران، افتتاح بوستان بانوان درمحل سابق عبورخط آهن و افتتاح پل کابلی بدون پایه جوادیه در منطقه 16بهربرداری شد.
چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
پل عابرپیاده کابلی جوادیه (شرقی) 6

پل عابرپیاده کابلی جوادیه (شرقی) عکاس: احمد آقاسیانی

پل 126 متری عابر پیاده در شرقی ترین قسمت پل جدید جوادیه نصب شده است که این پل نیز برای همسطح شدن با پل کابلی، 3 متر بلندتر از پل قدیمی است.
یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
بهره برداری از ۲۴ دستگاه اتوبوس جدید در ناوگان حمل و نقل عمومی تهران 1

بهره برداری از ۲۴ اتوبوس جدید در ناوگان حمل و نقل عمومی تهران عکاس: احمد آقاسیانی

عصر امروز سه شنبه باحضور دکتر مازیار حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، از ۲۴ اتوبوس جدید تک کابین در ناوگان حمل ونقل عمومی منطقه 16 تهران در پایانه ابریشم محله علی آباد به بهره برداری رسید.
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵
پیاده روی خانوادگی نازی آبادی ها 13

پیاده روی خانوادگی نازی آبادی ها عکاس: احمد آقاسیانی

صبح امروز همایش پیاده روی خانوادگی از میدان بازاردوم محله نازی آباد تا آرامگاه شهدای گمنام واقع در بوستان بهمن برگزار شد.
سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵
| ویدئو | نگاهی به منطقه 16 شهرداری تهران

نگاهی به منطقه 16 شهرداری تهران

منطقه ۱۶ شهرداری تهران در جنوب شهر قرار دارد. این منطقه از شمال با مناطق 11 و 12 و خیابان شوش حدفاصل انبار نفت و میدان شوش همسایه هست. همچنین از شرق به منطقه 15، از جنوب به منطقه 20 و از غرب به مناطق 17 و 19 بزرگراه شهید تندگویان - خیابان بهمنیار محدود می‌شود. شهرداری منطقه 16 در میدان بهمن، ابتدای دشت آزادگان جنوبی، بعد از فرهنگسرای بهمن قرار دارد. این شهرداری دارای 6 ناحیه است و مرکز آن در میدان بهمن - ابتدای دشت آزادگان جنوبی - بعد از فرهنگسرای بهمن قرار دارد. از نقاط تاریخی و دیدنی این منطقه میتوان به منطقه بوستان زیبای بعثت با 53 هکتار مساحت و گونه‌های گیاهی مختلف، کارخانه شیشه و بلور ایران‌، سیلوی تهران و مجتمع مسکونی هزار دستگاه محله نازی آباد به عنوان نمونه ای از نخستین خانه‌های سازمانی در منطقه 16 اشاره کرد.
سه شنبه ۱۲ اَمرداد ۱۳۹۵
نگاهی به منطقه 16 شهرداری تهران 1

نگاهی به منطقه 16 شهرداری تهران عکاس: احمد آقاسیانی

منطقه ۱۶ شهرداری تهران در جنوب شهر قرار دارد. این منطقه از شمال با مناطق 11 و 12 و خیابان شوش حدفاصل انبار نفت و میدان شوش همسایه هست. همچنین از شرق به منطقه 15، از جنوب به منطقه 20 و از غرب به مناطق 17 و 19 بزرگراه شهید تندگویان - خیابان بهمنیار محدود می‌شود. شهرداری منطقه 16 در میدان بهمن، ابتدای دشت آزادگان جنوبی، بعد از فرهنگسرای بهمن قرار دارد. این شهرداری دارای 6 ناحیه است و مرکز آن در میدان بهمن - ابتدای دشت آزادگان جنوبی - بعد از فرهنگسرای بهمن قرار دارد. از نقاط تاریخی و دیدنی این منطقه میتوان به منطقه بوستان زیبای بعثت با 53 هکتار مساحت و گونه‌های گیاهی مختلف، کارخانه شیشه و بلور ایران‌، سیلوی تهران و مجتمع مسکونی هزار دستگاه محله نازی آباد به عنوان نمونه ای از نخستین خانه‌های سازمانی در منطقه 16 اشاره کرد.
یکشنبه ۱۰ اَمرداد ۱۳۹۵
چهره جدید میدان بازار دوم نازی آباد 9

چهره جدید میدان "بازار دوم" نازی آباد عکاس: احمد آقاسیانی

میدان "بازار دوم" نازی آباد که شاید بتوان مهم ترین میدان جنوب شهر که در منطقه 16 شهرداری تهران واقع شده است، چهره جدید به خود گرفته است.
سه شنبه ۵ اَمرداد ۱۳۹۵
اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآن کریم 15

اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآن کریم عکاس: احمد آقاسیانی

آیین اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآن کریم، ویژه بازنشستگان شهرداری تهران ،کارکنان و خانواده های ایشان برگزار شد.
چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵
آیین اختتامیه هفته جوان 23

آیین اختتامیه هفته جوان عکاس: امیر حدیدی

عصر چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت آیین اختتامیه هفته جوان و جشنواره رویش با حضور شهردار تهران در محل فرهنگسرای بهمن برگزار شد
چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵
همایش شورا یاران و مدیران محلات تهران 18

همایش شورا یاران و مدیران محلات تهران عکاس: امیر حدیدی

عصر دو شنبه 13 اردیبهشت همایش شورا یاران و مدیران محلات تهران با حضور شهردار تهران و رییس مجلس شورای اسلامی در محل فرهنگسرای بهمن برگزار شد
دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
بوستان بازیافت،متفاوت ترین بوستان تهران! 1

بوستان بازیافت،متفاوت ترین بوستان تهران! عکاس: احمد آقاسیانی

این بوستان به منظور آشنایی هر چه بیشتر شهروندان با مفاهیم علمی و کاربردی بازیافت در نظر گرفته شد تا بیش از پیش به استفاده بهینه از پسماندها توجه کرده و این فرهنگ در جامعه به شکل مناسبی نهادینه شود. بسیاری از مواد قابل بازیافت در زباله های تهران بدون هیچگونه بازیافتی دور ریخته می شوند در حالیکه می توان از آنها استفاده کرد و هدف از ساخت این پارک این است که نشان دهیم می توان با استفاده از پسماندهای خشک یک پارک را تجهیز کرد. بوستان بازیافت تهران حاصل از مواد و وسایل دور ریختنی است . در این بوستان تندیس های حیوانات با پسماندهای خشک و زباله های دور ریختنی ساخته شده اند.بر همین اساس و بطور موردی می توان به ساخت نیمکتها و حتی گلدانها در گوشه و کنار این بوستان اشاره کرد که از لاستیک های فرسوده انواع خودروها استفاده شده است. علاوه بر این شهروندان فعال و خلاق با نبوغ و استعداد خود از آهن آلات و سایر فلزات اشکال و مجسمه های حجمی ساخته اند و به عنوان تزیین کننده بوستان در نقاط مختلف آن نصب شده است. آدرس : علی آباد بالاتر از بزرگراه آزادگان، ضلع جنوب پارک خزانه
یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵