۲۳ آبان ۱۳۹۸
ورود ثبت نام کنید
به آژانس عکس و فیلم تهران خوش آمدید.
» مناطق » منطقه 14

منطقه 14

سقوط جرثقیل در بزرگراه شهید محلاتی 2

سقوط جرثقیل در بزرگراه شهید محلاتی عکاس: مهدی الله وردیان

صبح روز گذشته یک دستگاه جرثقیل ساختمانی در اتوبان شهید محلاتی بر روی خودروهای عبوری سقوط کرد که منجر به کشته شدن 2 نفر از شهروندان گردید.
یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸
بوستان سهند 1

بوستان سهند عکاس: احمد آقاسیانی

بوستان سهند با مساحت 50000 متر مربع در منطقه 14 شهرداری تهران قرار گرفته است. محدوده کنونی منطقه چهارده که در جنوب شرقی شهر تهران واقع است پیش از صد سال پیش، بیرون از حصار ناصری قرار داشته و تنها شامل هسته‌های روستایی دولاب و سلیمانیه بوده است. اما با گسترش مراکز مسکونی در شهر تهران و اطراف آن بعد از جنگ جهانی دوم این منطقه نیز در راستای دو محور شرقی (خیابان پیروزی) و جنوبی (خیابان ۱۷ شهریور) ساخته شد و محله‌های آن شکل گرفت. بوستان سهند نیز از نوع بوستان های ناحیه ای محله سلیمانیه محسوب می شود.
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸
آیین بهره برداری از بخش شرقی خط 7 مترو تهران 17

آیین بهره برداری از بخش شرقی خط 7 مترو تهران عکاس: شایان محرابی

آیین افتتاح و بهره برداری 8/5 کیلومتر از بخش شرقی خط 7 مترو تهران ( ایستگاه محمدیه و بسیج) و ورود 4 رام قطار شهری به حوزه حمل و نقل عمومی با حضور دکتر حناچی شهردار تهران، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و دیگر مدیران و معاونین ارشد شهرداری تهران دوشنبه، ۴ شهریور ۱۳۹۸ برگزار شد.
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸
شبگردی اصحاب رسانه به میزبانی منطقه 14 5

شبگردی اصحاب رسانه به میزبانی منطقه 14 عکاس: شایان محرابی

تور بازدید خبرنگاران از پروژه های شاخص منطقه 14 که با حضور مدیران شهری تحت عنوان "شبگردی" سه شنبه 18 تیر ماه 1398 برگزار شد.
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸
بیست و ششمین جلسه شورای معاونین، مشاورین و شهرداران مناطق 55

بیست و ششمین جلسه شورای معاونین، مشاورین و شهرداران مناطق عکاس: شایان محرابی

بیست و ششمین جلسه شورای معاونین، مشاورین و شهرداران مناطق شهرداری تهران با حضور شهردار تهران در شهرداری منطقه 14 برگزار شد.
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
باز آفرینی باغ وثوق الدوله منطقه ۱۴ 23

باز آفرینی باغ وثوق الدوله منطقه ۱۴ عکاس: وحید شیخی

باز آفرینی باغ وثوق الدوله صبح امروز با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار محترم تهران در منطقه ۱۴ شهرداری تهران برگزار شد .
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
یادواره شهدای مدافع حرم 15

یادواره شهدای مدافع حرم منطقه ۱۴ عکاس: محمد محسنی فر

یادواره شهدای مدافع حرم منطقه ۱۴ شامگاه پنجشنبه در مسجد علی ابن الحسین با حضور محسن هاشمی برگزار شد.
جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
اجرای طرح «با هم»در منطقه 14  1

اجرای طرح «با هم»در منطقه 14 عکاس: حامد پری

اجرای طرح «با هم»در منطقه 14 با حضور شهربانو امانی و شجاع پوریان‎ برگزار شد
یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷
بازار گل شهید محلاتی در آستانه نوروز 27

بازار گل شهید محلاتی در آستانه نوروز عکاس: ساناز دریایی

دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
گورستان لهستانی‌های تهران 1

گورستان لهستانی‌های تهران عکاس: محسن ونایی

گورستان لهستانی‌های تهران گورستانی در محله دولاب در جنوب شهر تهران است که آرامگاه ۱۸۹۲ شهروند لهستانی در آن قرار دارد. از این تعداد، ۴۰۸ قبر متعلق به نظامیان لهستانی در جنگ جهانی دوم است. بیشتر شهروندان لهستانی که در این گورستان دفن شده‌اند، کسانی بودند که پس از آزادی از اردوگاه‌های کار اجباری استالین در سیبری و قزاقستان، از راه ایران به اروپا باز می‌گشتند. هیچ یک از نظامیان مدفون در این گورستان در عملیات نظامی کشته نشده‌اند.
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶
قبرستان ارامنه دولاب تهران 14

قبرستان ارامنه دولاب تهران عکاس: شایان محرابی

گورستان تاریخی ارمنه تهران که در محدوده اتوبان شهید محلاتی و شمال خیابان پاسدار گمنام واقع شده است محل دفن بسیاری از مشاهیری است که نام نخستین ها را در ایران یدک می کشند به طوری که از این مشاهیر می توان به آنتوان سوریوگین اولین عکاس مستند ساز زمان قاجار ، اوانس اوگانیانس اولین کارگردان سینمای ایران ، نیکولاس کنسول سفارت فرانسه که برای نخستین بار رباعیات خیام را به زبان فرانسه باز گرداند، اشاره کرد.
شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵
بوستان بسیج 11

بوستان بسیج عکاس: شایان محرابی

پارک بسیج یک شهربازی نسبتا بزرگ در منطقه جنوب شرق تهران است. این شهربازی روباز بیش از 3 هزار متر مربع وسعت داشته و وسایل بازی متنوعی را در خود جای داده است. آدرس: اتوبان بسیج - اتوبان محلاتی
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵
افتتاح پروژه‌های منطقه ۱۴ 15

افتتاح پروژه‌های منطقه ۱۴ عکاس: امیر حدیدی

مراسم بهره‌برداری از ۸۰ پروژه اجتماعی، فرهنگی و عمرانی منطقه ۱۴ شهر تهران صبح امروز یکشنبه با حضور محمدباقر قالیباف ،عباس جدیدی،آیت الله طباطبایی، فرهود حمیدی شهردار منطقه۱۴ و جمعی از خانواده های شهدای منطقه۱۴ برگزار شد.
یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵
مجموعه فرهنگی آموزشی ورزشی شهربانو 17

مجموعه فرهنگی آموزشی ورزشی شهربانو عکاس: ساناز دریایی

شهربانو مرکزی زنانه است که سعی دارد بتواند نیازهای ضروری فرهنگی، هنری، اقتصادی، تفریحی، ورزشی و... زن ایرانی را در یک محیط امن و سالم برآورده کند. شهربانو به عنوان مرکزی زنانه عهده دار ارائه خدمات مختلف به بانوان منطقه و فرزندان­ دخترشان است. علاوه بر این، ارتقاء سطح فرهنگی و اجتماعی بانوان منطقه از طریق ارائه خدمات مشاوره­ا، کلاس­ها و بروشورهای آموزشی، ترویج فرهنگ ورزش و... ، ایجاد بسترهای مناسب جهت کسب مهارت­های تولیدی با رویکرد اشتغال­ زایی به منظور ارتقاء فرهنگ تولید در خانواده و جامعه از دیگر زمینه ­هایی است که مراکز شهربانو در آن فعالیت می­کنند. ارائه تسهیلات برای مشاغل خانگی از طریق راه ­اندازی بازارچه ­های کوثر، تلاش در جهت ارتقاء فرهنگ معنوی و اخلاقی در سطح منطقه از طریق برگزاری دوره های آموزش قرآن و اخلاق به فرزندان و بانوان از دیگر خدمات مجموعه شهربانو است. این مجموعه در منطقه 14 شهرداری تهران واقع شده است.
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
شبگردی اصحاب رسانه به میزبانی منطقه 14 27

شبگردی اصحاب رسانه به میزبانی منطقه 14 عکاس: شایان محرابی

شبگردی اصحاب رسانه به میزبانی منطقه 14 سه شنبه 16 مرداد ماه برگزار شد و اصحاب رسانه از قبرستان ارتدوکس ارامنه، منزل استاد سیدحسین مدنى، بوستان زیتون و مقبره دو شهید گمنام، مجموعه فرهنگی ورزشی شهربانو(1) ساختمان شهید علیمرادیان، خانه موزه استاد معین و استاد جاهد بازدید کردند.
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵