/ مناطق / منطقه 14

منطقه 14

مرکز عرضه دام بهداشتی به مناسبت عید قربان در منطقه 14

مرکز عرضه دام بهداشتی به مناسبت عید قربان در منطقه 14 عکاس: مجتبی عرب زاده

همزمان با فرا رسیدن عید قربان، شهرداری تهران مراکزی را براى ارائه دام زنده و بهداشتی برای شهروندان تهرانی فراهم کرده است که شهروندان می توانند با مراجعه به این مراکز دام خود را خریداری و ذبح کنند.
چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۰
آیین بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه 14 و بهسازی میدانگاه و مجموعه آرامستان های دولاب 26

آیین بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه 14 و بهسازی میدانگاه و مجموعه آرامستان های دولاب

صبح چهارشنبه ٢ تیر ماه ١٤٠٠ پیروز حناچى شهردار تهران و محسن هاشمى رییس شوراى اسلامى شهر تهران با حضور در منطقه ١٤ پروژه هاى این منطقه را طى مراسمى به بهره بردارى رساندند.
چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه آهنگ 11

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه آهنگ عکاس: حمید رضا درجاتی

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است در روزهاى پایان سال 1399، چند ایستگاه جدید دیگر افتتاح شود.یکى از این ایستگاه ها ، آهنگ است که از لحاظ معمارى بسیار فاخر و زیبا است.این ایستگاه در خط ٧ مترو و جنوب شرقى پایتخت واقع شده است.
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹
آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه های مترو دولاب و میدان قیام 21

آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه های مترو دولاب و میدان قیام عکاس: شایان محرابی

آیین افتتاح و بهره برداری از ایستگاه های مترو دولاب و میدان قیام با حضور مجازی حسن روحانی رییس جمهوری ایران، پیروز حناچی شهردار تهران، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، اعضای شورای شهر، شهرداران، معاونین و مدیران ارشد شهرداری تهران پنجشنبه 14 اسفند ماه 1399 برگزار شد.
پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه دولاب 28

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه دولاب عکاس: شایان محرابی

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است تا پایان سال 1399، دوازده ایستگاه جدید آن درخطوط 3،6 و 7 افتتاح شود. ایستگاه دولاب بین ایستگاه‌های آهنگ و ۱۷ شهریور قرار داشته و در هم‌افزایی با این ایستگاه‌ها همچنین ایستگاه‌های امیرکبیر و میدان قیام، شرایط دسترسی اهالی جنوب شرق تهران، خصوصاً شهروندان محله تاریخی دولاب به شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری را به میزان قابل توجهی تسهیل خواهند کرد. این ایستگاه با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان ساخته شده و دسترسی خط ۷ به بزرگراه امام علی (ع) و بالعکس را امکان پذیر کرده است.
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
توسعه متروی تهران؛ بزرگراه شهید محلاتی 4

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه بزرگراه شهید محلاتی عکاس: سعید ربیعی

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است تا پایان سال 1399، دوازده ایستگاه جدید آن درخطوط 3،6 و 7 افتتاح شود. حال با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری اجتماعی در اماکن عمومی، دغدغه اصلی مدیران شهری ایجاد فضایی امن و به دور از هرگونه خطر برای شهروندان است و این امر میتواند با گسترش شبکه حمل و نقل ریلی شهری و ایجاد زیرساخت های ایمن فراهم شود. بر همین اساس قرار است ایستگاه متروی بزرگراه شهید محلاتی که به لحاظ استراتژیکی در نقطه ای مهم و حیاتی و در جنوب شرقی تهران، در کنار بزرگراه شهید محلاتی قرار گرفته، بزودی به بهره برداری برسد. گزارش تصویری زیر تنها گوشه ای از مجموعه تلاش های مهندسین ایرانی و همچنین مدیران شهری برای توسعه هرچه بیشتر این حمل و نقل ارزان و حیاتی را به تصویر کشیده است.
دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹
کنگره بزرگداشت سردار دلها 24

کنگره بزرگداشت سردار دلها عکاس: مجتبی عرب زاده

نخستین کنگره بزرگداشت سردار دلها، شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم در منطقه ۱۴ شهر تهران ,شامگاه چهارشنبه 17 دی ماه 1399 در مسجد علی بن الحسین(ع) برگزار شد.
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹
آیین بهره برداری از باغ سلیمانیه 40

آیین بهره برداری از باغ سلیمانیه عکاس: مجتبی عرب زاده

صبح دوشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٩ آیین افتتاح و بهره برداری از باغ سلیمانیه " با حضور دکتر حناچی شهردار تهران و مهندس هاشمی رفسنجانی ریاست شورای اسلامی شهر و جمعی ار مدیران شهری برگزار شد.
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۹
پلازای شهری میدانگاه امیر‌‌کبیر 25

میدانگاه امیرکبیر عکاس: مجتبی عرب زاده

«پلازا» که در زبان اسپانیایی به معنی «میدان» است، به آن دسته از فضاهای عمومی اطلاق می‌شود که در دل شهرها قرار دارند و در واقع، فارغ از ابعاد تجاری، صرفا کارکردی پاتوق‌گونه برای شهروندان دارند. پلازای شهری میدانگاه امیر‌‌کبیر با ۶۵۰۰ متر مربع مساحت در محله شکوفه در خیابان ۱۷شهریور در منطقه 14 قرار دارد.
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹
ضدعفونی محلات جنوب شرق تهران 13

ضدعفونی محلات جنوب شرق تهران عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز دوشنبه 11 فروردین ماه 1399، محلات جنوب شرق تهران واقع در مناطق 14 و 15 توسط نیروهای آتش نشانی و خودروهای جدید ضدعفونی این سازمان، ضدعفونی گردید .
دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹
بخش بیماران کرونایی بیمارستان بعثت 34

بخش بیماران کرونایی بیمارستان بعثت عکاس: سبحان فرج ون

با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و شهر تهران، بیمارستان ها اقدام به پذیرش بیماران بدحال کرونایی کرده اند که بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بعثت نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم جز بیمارستان هایی است که بیماران کرونایی را پذیرش می کند .
سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹
بازدید شهردار تهران از پروژه میدانگاه شهری امیر کبیر 33

بازدید شهردار تهران از پروژه میدانگاه شهری امیر کبیر عکاس: شایان محرابی

پیروز حناچی شهردار تهران از پروژه میدانگاه شهری امیر کبیر سه شنبه 1 بهمن بازدید کرد.
سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸
آیین افتتاح ایستگاه مولوی 1

آیین افتتاح ایستگاه مترو مولوی عکاس: شایان محرابی

آیین افتتاح ایستگاه مترو مولوی از بخش شرقی خط 7 مترو تهران و بهره برداری از 2 رام قطار جدید با حضور دکتر حناچی شهردار تهران و محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران دوشنبه 2 دی ماه 1398 برگزار شد.
دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸
شب یلدا در کنار حافظان امنیت 1

شب یلدا در کنار حافظان امنیت عکاس: شایان محرابی

ویژه برنامه شب یلدا با عنوان "یلدا در کنار حافظان امنیت،در کنارسربازان وظیفه غیر بومی که در این شب دور از خانواده هستند به همت اداره‌ کل فرهنگی و شهرداری منطقه ۱۴ (ناحیه۶) برگزار شد.
جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸
طرح ایمنی وسایل گرمایشی 7

طرح پایش وسایل گرمایشی بافت های فرسوده شرق تهران عکاس: احمد آقاسیانی

طرح پایش وسایل گرمایشی صبح امروز پنجشنبه 21 آذر ۱۳۹۸ با حضور تیم های کارشناسان آتش نشانی، مربیان و داوطلبان آتش نشانی در شرق شهر تهران اجرا شد. در این طرح کارشناسان آتش نشانی به در منازل مراجعه می‌کند و با اجازه مالکان وارد خانه شده و از حنبه ایمنی نصب تجهیزات گرمایشی، منازل را مورد بازدید قرار می‌دهند در صورتی که منازل از نظر ایمنی شرایط خوبی نداشته باشند یک دستگاه دتکتور (دستگاه سنجش میزان گاز منوکسید کربن) توسط ماموران آتش نشانی در محل نصب و طرز کار با آن را به مالکان آموزش داده می‌شود به این امید که بتوانیم تعداد جانباختگان حوادث گازگرفتگی را کاهش دهیم.
پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸
سقوط جرثقیل در بزرگراه شهید محلاتی 2

سقوط جرثقیل در بزرگراه شهید محلاتی عکاس: مهدی الله وردیان

صبح روز گذشته یک دستگاه جرثقیل ساختمانی در اتوبان شهید محلاتی بر روی خودروهای عبوری سقوط کرد که منجر به کشته شدن 2 نفر از شهروندان گردید.
یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸
بوستان سهند 1

بوستان سهند عکاس: احمد آقاسیانی

بوستان سهند با مساحت 50000 متر مربع در منطقه 14 شهرداری تهران قرار گرفته است. محدوده کنونی منطقه چهارده که در جنوب شرقی شهر تهران واقع است پیش از صد سال پیش، بیرون از حصار ناصری قرار داشته و تنها شامل هسته‌های روستایی دولاب و سلیمانیه بوده است. اما با گسترش مراکز مسکونی در شهر تهران و اطراف آن بعد از جنگ جهانی دوم این منطقه نیز در راستای دو محور شرقی (خیابان پیروزی) و جنوبی (خیابان ۱۷ شهریور) ساخته شد و محله‌های آن شکل گرفت. بوستان سهند نیز از نوع بوستان های ناحیه ای محله سلیمانیه محسوب می شود.
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸
آیین بهره برداری از بخش شرقی خط 7 مترو تهران 17

آیین بهره برداری از بخش شرقی خط 7 مترو تهران عکاس: شایان محرابی

آیین افتتاح و بهره برداری 8/5 کیلومتر از بخش شرقی خط 7 مترو تهران ( ایستگاه محمدیه و بسیج) و ورود 4 رام قطار شهری به حوزه حمل و نقل عمومی با حضور دکتر حناچی شهردار تهران، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و دیگر مدیران و معاونین ارشد شهرداری تهران دوشنبه، ۴ شهریور ۱۳۹۸ برگزار شد.
دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸
شبگردی اصحاب رسانه به میزبانی منطقه 14 5

شبگردی اصحاب رسانه به میزبانی منطقه 14 عکاس: شایان محرابی

تور بازدید خبرنگاران از پروژه های شاخص منطقه 14 که با حضور مدیران شهری تحت عنوان "شبگردی" سه شنبه 18 تیر ماه 1398 برگزار شد.
چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸
بیست و ششمین جلسه شورای معاونین، مشاورین و شهرداران مناطق 55

بیست و ششمین جلسه شورای معاونین، مشاورین و شهرداران مناطق عکاس: شایان محرابی

بیست و ششمین جلسه شورای معاونین، مشاورین و شهرداران مناطق شهرداری تهران با حضور شهردار تهران در شهرداری منطقه 14 برگزار شد.
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
باز آفرینی باغ وثوق الدوله منطقه ۱۴ 23

باز آفرینی باغ وثوق الدوله منطقه ۱۴ عکاس: وحید شیخی

باز آفرینی باغ وثوق الدوله صبح امروز با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار محترم تهران در منطقه ۱۴ شهرداری تهران برگزار شد .
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
یادواره شهدای مدافع حرم 15

یادواره شهدای مدافع حرم منطقه ۱۴ عکاس: محمد محسنی فر

یادواره شهدای مدافع حرم منطقه ۱۴ شامگاه پنجشنبه در مسجد علی ابن الحسین با حضور محسن هاشمی برگزار شد.
جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
اجرای طرح «با هم»در منطقه 14  1

اجرای طرح «با هم»در منطقه 14 عکاس: حامد پری

اجرای طرح «با هم»در منطقه 14 با حضور شهربانو امانی و شجاع پوریان‎ برگزار شد
یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷
بازار گل شهید محلاتی در آستانه نوروز 27

بازار گل شهید محلاتی در آستانه نوروز عکاس: ساناز دریایی

دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
گورستان لهستانی‌های تهران 1

گورستان لهستانی‌های تهران عکاس: محسن ونایی

گورستان لهستانی‌های تهران گورستانی در محله دولاب در جنوب شهر تهران است که آرامگاه ۱۸۹۲ شهروند لهستانی در آن قرار دارد. از این تعداد، ۴۰۸ قبر متعلق به نظامیان لهستانی در جنگ جهاني دوم است. بیشتر شهروندان لهستانی که در این گورستان دفن شده‌اند، کسانی بودند که پس از آزادی از اردوگاه‌های کار اجباری استالین در سیبری و قزاقستان، از راه ایران به اروپا باز می‌گشتند. هیچ یک از نظامیان مدفون در این گورستان در عملیات نظامی کشته نشده‌اند.
دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶
قبرستان ارامنه دولاب تهران 14

قبرستان ارامنه دولاب تهران عکاس: شایان محرابی

گورستان تاریخی ارمنه تهران که در محدوده اتوبان شهید محلاتی و شمال خیابان پاسدار گمنام واقع شده است محل دفن بسیاری از مشاهیری است که نام نخستین ها را در ایران یدک می کشند به طوری که از این مشاهیر می توان به آنتوان سوریوگین اولین عکاس مستند ساز زمان قاجار ، اوانس اوگانیانس اولین کارگردان سینمای ایران ، نیکولاس کنسول سفارت فرانسه که برای نخستین بار رباعیات خیام را به زبان فرانسه باز گرداند، اشاره کرد.
شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵
بوستان بسیج 11

بوستان بسیج عکاس: شایان محرابی

پارک بسیج یک شهربازی نسبتا بزرگ در منطقه جنوب شرق تهران است. این شهربازی روباز بیش از 3 هزار متر مربع وسعت داشته و وسایل بازی متنوعی را در خود جای داده است. آدرس: اتوبان بسیج - اتوبان محلاتی
سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵
افتتاح پروژه‌های منطقه ۱۴ 15

افتتاح پروژه‌های منطقه ۱۴ عکاس: امیر حدیدی

مراسم بهره‌برداری از ۸۰ پروژه اجتماعی، فرهنگی و عمرانی منطقه ۱۴ شهر تهران صبح امروز یکشنبه با حضور محمدباقر قالیباف ،عباس جدیدی،آیت الله طباطبایی، فرهود حمیدی شهردار منطقه۱۴ و جمعی از خانواده های شهدای منطقه۱۴ برگزار شد.
یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵
مجموعه فرهنگی آموزشی ورزشی شهربانو 17

مجموعه فرهنگی آموزشی ورزشی شهربانو عکاس: ساناز دریایی

شهربانو مرکزی زنانه است که سعی دارد بتواند نیازهای ضروری فرهنگی، هنری، اقتصادی، تفریحی، ورزشی و... زن ایرانی را در یک محیط امن و سالم برآورده کند. شهربانو به عنوان مرکزی زنانه عهده دار ارائه خدمات مختلف به بانوان منطقه و فرزندان­ دخترشان است. علاوه بر این، ارتقاء سطح فرهنگی و اجتماعی بانوان منطقه از طریق ارائه خدمات مشاوره­ا، کلاس­ها و بروشورهای آموزشی، ترویج فرهنگ ورزش و... ، ایجاد بسترهای مناسب جهت کسب مهارت­های تولیدی با رویکرد اشتغال­ زایی به منظور ارتقاء فرهنگ تولید در خانواده و جامعه از دیگر زمینه ­هایی است که مراکز شهربانو در آن فعالیت می­کنند. ارائه تسهیلات برای مشاغل خانگی از طریق راه ­اندازی بازارچه ­های کوثر، تلاش در جهت ارتقاء فرهنگ معنوی و اخلاقی در سطح منطقه از طریق برگزاری دوره های آموزش قرآن و اخلاق به فرزندان و بانوان از دیگر خدمات مجموعه شهربانو است. این مجموعه در منطقه 14 شهرداری تهران واقع شده است.
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵
شبگردی اصحاب رسانه به میزبانی منطقه 14 27

شبگردی اصحاب رسانه به میزبانی منطقه 14 عکاس: شایان محرابی

شبگردی اصحاب رسانه به میزبانی منطقه 14 سه شنبه 16 مرداد ماه برگزار شد و اصحاب رسانه از قبرستان ارتدوکس ارامنه، منزل استاد سیدحسین مدنى، بوستان زیتون و مقبره دو شهید گمنام، مجموعه فرهنگی ورزشی شهربانو(1) ساختمان شهید علیمرادیان، خانه موزه استاد معین و استاد جاهد بازدید کردند.
چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵