/ مناطق / منطقه 11

منطقه 11

عمارت تاریخی موسسه حکمت و فلسفه 1

عمارت تاریخی موسسه حکمت و فلسفه عکاس: وحید مینا

ساختمان انجمن حکمت و فلسفه ایران که مربوط به دوره پهلوی اول است و در پهنه رودکی واقع شده، در سال ۱۳۸۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. هم اکنون مالکیت این بنا متعلق به انجمن حکمت و فلسفه بوده و در حال حاضر ساختمان شماره یک برای برگزاری کلاس‌های انجمن حکمت و فلسفه و ساختمان شماره دو برای امور اداری و اتاق اساتید مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
سه شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۰
میدان رازی (گمرک) 12

شهرنگار؛ میدان رازی (گمرک) عکاس: شایان محرابی

میدان رازی (میدان گمرک) یکی از میادین اصلی تهران است که در منطقه ۱۱ قرار دارد. این میدان در جهت شمالی-جنوبی با خیابان کارگر، در جهت شرق با خیابان مولوی و در جهت غرب با خیابان هلال‌احمر و خیابان رباط‌کریم ارتباط دارد. تندیس زکریای رازی اولین مجسمه‌ای است که بعد از انقلاب اسلامی در ایران و در این میدان نصب شد. سازنده این مجسمه استاد علی قهاری کرمانی مجسمه ساز شهیر معاصر می‌باشد.
چهارشنبه ۲۰ اَمرداد ۱۴۰۰
مرمت بناهای میراثی در منطقه 11

مرمت بناهای میراثی در منطقه 11 عکاس: وحید مینا

در راستای ثبت جهانی خیابان ولی عصر(عج) 12 بنای قدیمی واجد ارزش میراثی در حد فاصل چهارراه معز السلطان تا سرگرد بشیری، شناسایی و فاز اول مرمت آنها توسط شهرداری منطقه11 تهران آغاز شد.
سه شنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۰
دروازه های تهران؛ میدان قزوین 3

دروازه های تهران؛ میدان قزوین عکاس: شایان محرابی

در زمان شاه تهماسب صفوی نخستین برج و باروی شهر تهران ساخته شد که دروازه قزوین در مدخل کنونی بازارچهٔ قوام‌الدوله و شاهپور (وحدت اسلامی) واقع بود.با گسترش شهر تهران در زمان ناصرالدین شاه، برج و باروی شاه تهماسبی را خراب کرده و سپس شهر تهران را به تقلید از نقشهٔ شهر پاریس به صورت هندسی یک هشت ضلعی نامتساوی‌الاضلاع گسترش دادند و ۱۲ دروازه در اطراف آن احداث نمودند و دروازه قزوین در ورودی خیابان قزوین (میدان قزوین کنونی) ساخته شد.حالا و با هدف احیای دروازه‌های قدیمی شهر به صورت نمادین ،با توجه به اسناد تاریخی این دروازه با سازه‌ای بتونی و نمایی آجری در میدان قزوین تهران بنا شده‌ است.
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
بیمارستان تاریخی نجمیه تهران 22

بیمارستان تاریخی نجمیه تهران عکاس: شایان محرابی

بیمارستان نجمیه بیمارستانی در تهران با سبک معماری اواخر دورهٔ قاجار است که در دهه اول دورهٔ پهلوی افتتاح شده و در خیابان حافظ پایین‌تر از خیابان جمهوری اسلامی واقع شده‌است. نجمیه در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۴۹۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده و همچنین در فهرست موقوفات سازمان اوقاف و امور خیریه کشور قرار دارد. بنیان‌گذار این بیمارستان، ملک تاج خانم فیروز نجم‌السلطنه است. او نوهٔ عباس میرزا، همسر میرزا هدایت الله وزیر دفتر و مادر محمد مصدق است.وى در آن سال ها به ساخت و وقف بیمارستانی در محل سکونت خود، خیابان دروازه یوسف آباد (حافظ امروزی)، همت گمارد که این موقوفه به نام بیمارستان نجمیه تهران تا به امروز باقی است. این بیمارستان نخستین بیمارستان مدرن تهران است که در سال ۱۳۰۶ افتتاح شدو وقف بیماران مستمند ایران گردید. بیمارستان نجمیه محل وفات دکتر مصدق نیز است.
چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
بازدید مهندس مصطفی کاظمی از محور ولیعصر عج ( تجریش-راه آهن) 12

بازدید مهندس مصطفی کاظمی از محور ولیعصر عج ( تجریش-راه آهن) عکاس: حمیدرضا حسن پور

کاظمی اسفه، مشاور عالى و مدیر کل حوزه شهردار و یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران طی یک بازدید ۴ ساعته از خیابان ولیعصر عج (تجریش-راه آهن) بازدید کردند و برای رفع نواقص موجود در جداره ها با معاونین خدمات شهری مناطق ۱ ،۳ ،۶ و ۱۱ گفتگو کردند.
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
آیین درختکاری دوچرخه سواران تهران 21

آیین درختکاری دوچرخه سواران تهران عکاس: مجتبی عرب زاده

آیین درختکاری دوچرخه سواران تهران صبح پنج‌شنبه 14 اسفند 1399 با حضور نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 و مهندس یعقوب آزاده‌دل مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک سازمان حمل و نقل و ترافیک, در پارک رازی برگزار شد.
پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
بوستان دامپزشکی 25

بوستان دامپزشکی عکاس: وحید مینا

توسعه و رشد فضاهای سبز در مناطق مختلف پایتخت متوازن نیست و این امر دلایل مختلفی دارد، در منطقه11 تراکم‌های ساختمانی، جمعیتی و کمبود زمین خالی مهم‌ترین این دلایل است. با همت شهرداری منطقه11با تملک یکی از باغ های این منطقه و بهره برداری از آن به نام بوستان دامپزشکی به مساحت 14 هزار و 560 متر مربع با همکاری سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران واقع در محله اسکندری این سرانه بیشتر خواهد شد.
یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹
سی نهمین جشنواره تئاتر خیابانی فجر 2

سی نهمین جشنواره تئاتر خیابانی فجر عکاس: وحید مینا

سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر با توجه به شرایط کرونا و رعایت پروتوکل های بهداشتی در پهنه فرهنگ و هنر رودکی با مشارکت شهرداری منطقه11 تهران در حال برگزاری است .
یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
تئاتر شهر در چهل و هشتمین سالگرد گشایش 51

تئاتر شهر در چهل و هشتمین سالگرد گشایش عکاس: شایان محرابی

تئاتر شهر ؛ یک معماری با شکوه در پایتخت ایران زمین است، که در هشتم بهمن ماه سال 1351 تاسیس شد. این مکان قبلا یکی از تفرجگاه های مردم تهران بوده است؛ البته در این فضا ساختمانی معروف به «مهمانخانه بلدیه (کافه شهرداری)» قرار داشت که در سال 1309 ساخته شده بود و گاهی گروه های شعبده باز و سیرک بازان در فضای باز اطراف این مهمانخانه به اجرای برنامه می پرداختند. از نظر بافت ظاهری بنا، ساختما آن شبیه برج طغرل در شهر ری به نظر می رسد. دیوار بیرونی، ترکیب انتزاعی و زیبای کاشی فیروزه ای و سبز و آجر به شکل برجسته، یادآور نشانه های معماری دوره ایلخانیان است. ساخت این مجموعه در سال 1346 بر اساس طرحی از بیژن انصاری و با نظارت مهندس سردار افخمی آغاز و در هشتم بهمن 1351 افتتاح شد. این مجموعه در ابتدا تنها برای تالار اصلی در نظر گرفته شده بود که به مرور محل پارکینگ اتومبیل های تماشاگران ،کارکنان و همچنین برخی انبارها و سالن های تمرین هم با اعمال تغییراتی به عنوان تالار نمایشی مورد استفاده قرار گرفت. تالارهای مجموعه تئاتر شهر در حال حاضر شامل «تالار اصلی» در طبقه همکف، تالارهای «چهارسو»، «قشقایی»، «سایه» و «پلاتو اجرا» در طبقه زیرین است.
پنج شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
مشاغل قدیمی محلات مرکزی تهران 15

مشاغل قدیمی محلات مرکزی تهران عکاس: وحید مینا

با فراگیر شدن و رشد زندگی صنعتی، اندک اندک مشاغلی که زمانی برای خود جایگاهی دارا بودند به بوته فراموشی سپرده شدند مشاغلی که روزگاری باعث نام و آوازه‌ی خانوادگی بودند، به مرور زمان به انزوا رانده شدند. حفظ کردن این صنایع نه تنها هزینه ندارد بلکه درآمدزا هم است. فقط همت و حمایت لازم است.
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
توسعه متروی تهران؛ ورودی شرقی مترو کمیل 1

توسعه متروی تهران؛ ورودی شرقی مترو کمیل عکاس: علی عارفی فرد

ایستگاه‌های مترو معمولا نسبت به موقعیتشان چند ورودی دارند که مردم بتوانند از نقاط مختلف وارد ایستگاه شوند، در این ایستگاه نیز ورودی اول در جهت غرب و شمال به جنوب بزرگراه شهید نواب قرار دارد و ورودی دوم در شرق بزرگراه قرار دارد و دیگر نیازی نیست که مردم عرض بزرگراه را طی کنند تا به ایستگاه برسند، گفتنی است ورودی شرقی ایستگاه کمیل و تجهیزات و امکانات جانبی آن در کمتر از 2 سال با هزینه ای بالغ بر 50 میلیارد تومان ساخته شده و آماده خدمت رسانی به مسافران متروی تهران است.
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
مرمت ساعت قاجارى 15

مرمت ساعت قاجارى عکاس: وحید مینا

مسجد مشیر السلطنه با قدمت بیش از ١٠٠ سال در خیابان مولوى واقع شده است. ساعت این مسجد قاجارى یکى از قدیمى ترین ساعت هاى شهرى است که با همت شهردارى منطقه ١١ هم اکنون توسط متخصصین این امر در حال مرمت و راه اندازى مجدد است.
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹
پاییز در بوستان رازی 18

پاییز بوستان رازی عکاس: وحید مینا

بوستان رازی یکی از بوستان‌های بزرگ شهر تهران است و در مرکز تهران در منطقه ۱۱ شهرداری قرار دارد. مساحت بوستان رازی بیش از ۲۵۷۰۰۰ متر مربع است و شامل امکاناتی نظیر شهربازی، دریاچه مصنوعی، کتابخانه، سالن سینمایی، بازارچه صنایع دستی و هنری، فرهنگسرا و انواع امکانات و سالن های ورزشی است.
یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹
کوچه هایی با کاشی فیروزه ای 20

کوچه هایی با کاشی فیروزه ای عکاس: وحید مینا

کاشی های قدیمی که در سال های دور معرف نام معابر بودند اکنون نیز در برخی کوی های محلات مرکزی و بافت تاریخی پایتخت بر دیواره ها نصب و معرف قدمت محله ها به گردشگران و تهرانگردان هستند.
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹
کافه و گالری ریرا  15

کافه و گالری ریرا عکاس: وحید مینا

کافه و گالری ریرا از جمله خانه های قرینه کوچه لولاگر است که بیش از 70 سال قدمت دارد. این خانه قدیمی به همت و تلاش بخش خصوصی با حمایت و تسهیلگری شهرداری منطقه11 تهران مرمت شد و هم اکنون به عنوان کافه و گالری ریرا در کوچه لولاگر قرار دارد.
پنج شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹
خانه تیمورتاش و موزه جنگ 8

خانه تیمورتاش و موزه جنگ عکاس: وحید مینا

خانه تیمورتاش از خانه های تاریخی منطقه11 است که با مشارکت ارتش جمهوری اسلامی و شهرداری منطقه11 تهران به موزه جنگ تبدیل شد و بازدید برای عموم شهروندان ممکن شد . این موزه در خیابان کارگر جنوبی، میدان پاستور و روبروی مترو میدان حر در داخل دانشگاه جنگ واقع شده است.
پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
بازدید عضو شورای اسلامی شهر تهران از پروژه های منطقه 11

بازدید عضو شورای اسلامی شهر تهران از پروژه های منطقه 11 عکاس: وحید مینا

صبح چهارشنبه 23 مهر ماه 1399 محمد سالاری رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران از پروژه های در دست احداث منطقه ۱۱ بازدید کرد و در جلسه ملاقات مردمی با شهردار این منطقه حضور یافت.
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹
نمایشگاه عطر سیب 17

نمایشگاه عطر سیب عکاس: شایان محرابی

در این نمایشگاه آثار مختلف فرهنگی و هنری شهروندان که حول محور واقعه عاشورا و جریان قبل و بعد از آن شکل گرفته در در پیاده راه استاد شهریار ، به نمایش گذاشته شده است.
پنج شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۹
کافه کتاب دارالخلافه 7

کافه کتاب دارالخلافه عکاس: حمید رضا درجاتی

این بنای ارزشمند مربوط به مرحوم مزینانی ملقب به مهین الملوک (داماد مظفرالدین شاه) میباشد، که در دهه 40 ه.ش توسط علی امینی وقف بر درمانگاه مهینیه شده است. این عمارت شامل دو بخش می باشد؛ بخش عمارت جنوبی که متشکل از نمازخانه و کتابخانه اصلی است بخش دوم حیاط و عمارت شمالی شامل پنج اتاق است که بر حسب محلات دارالخلافه به نام های زیر نامگذاری شده است. بازار و چاله میدان،ارگ،عودلاجان و سنگلچ
دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹
اجرای تعزیه در پهنه رودکی، گذر استاد شهریار 22

اجرای تعزیه در پهنه رودکی، گذر استاد شهریار عکاس: مرضیه نورعلی

اجرای تعزیه در پیاده راه استاد شهریار توسط شهرداری منطقه۱۱تهران و اداره کل هنرهای نمایشی در دهه اول محرم با رعایت کامل پیمان های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار میشود. این تعزیه بعد از نماز مغرب روبروی تالار وحدت به مدت ۱۰ شب از تلوزیون اینترنتی namayesh.net نیز پخش خواهد شد .
جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۹
موزه خیابان ولیعصر؛ خانه مینایی 2

موزه خیابان ولیعصر؛ خانه مینایی عکاس: حمید رضا درجاتی

خانه تاریخی مینایی نام خود را از آخرین ساکنان خود به یادگار برده است؛ فرهاد مینایی در سال 1345 خورشیدی این خانه را خرید و تا پایان عمر به همراه خانواده در آن زندگی کرد. این خانه ی پرقصه با بی شمار خنده و غصه در تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان منیریه واقع شده است.این اثر در تاریخ ۳ خرداد ۱۳۸۶ به‌عنوان یک اثر ملی به ثبت رسید و سپس توسط شهرداری از ورثه خریداری شد. 16 مهر ماه 1398 خانه ی مینایی به عنوان موزه ی خیابان ولیعصر گشایش یافت.
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹
گذر پیاده راه استاد شهریار 5

گذر پیاده راه استاد شهریار عکاس: شایان محرابی

گذر پیاده راه استاد شهریار چند ماهی است که توسط سازمان زیباسازی شهرداری تهران در حال بازسازی می باشد و فرایند آماده سازی آن همزمان با متناسب سازی برای معلولین صورت گرفته و صبح روز دوشنبه دوم تیرماه افتتاح شد.
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹
افتتاح پیاده راه استاد شهریار 14

افتتاح پیاده راه استاد شهریار عکاس: شایان محرابی

مراسم افتتاح و بهره برداری از پیاده ‌راه استاد شهریار و پهنه فرهنگ و هنر رودکی با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهری و فرهنگی در مقابل تالار وحدت برگزار شد.
دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۹
حضور پرندگان مهاجر در تهران 6

پرواز پرندگان مهاجر بر فراز دریاچه بوستان رازی عکاس: وحید مینا

با آغاز فصل بهار، باکلان های مهاجراز حاشیه دریای خزر و مناطق شمالی کشور به شهر تهران و بوستان رازی رسیده اند.
سه شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹
جشن نور نیمه شعبان در میدان انقلاب 11

جشن نور نیمه شعبان در میدان انقلاب عکاس: سبحان فرج ون

شامگاه روز چهارشنبه 20 فروردین ماه 1399، به مناسبت ولادت حضرت ولی عصر (عج) مراسم نورافشانی و لیزرافکتیو در میدان انقلاب برگزار گردید .
چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
| ویدئو | میدان مشق در یک روز برفی

میدان مشق در یک روز برفی عکاس: احمد آقاسیانی

برف بامدادی یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ، بیشتر مناطق شهر تهران را سفیدپوش کرد.
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
بازدید شهردار تهران از ستاد برف روبی شهرداری منطقه شش 12

بازدید شهردار تهران از ستاد برف روبی شهرداری منطقه شش عکاس: محسن قزل سوفلو

پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز 29 دی ماه 98 از ستاد برف روبی منطقه شش بازدید کرد.
یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸
افتتاح نمایشگاه دست های بینا 9

افتتاح نمایشگاه دست های بینا عکاس: سبحان فرج ون

بعد از ظهر شنبه 21 دی ماه 1398، نمایشگاه دست های بینا با حضور زهرا نژاد بهرام و مجید فراهانی اعضای شورای شهر تهران و نصرالله آبادیان شهردار منطقه 11 در گالری رودکی افتتاح شد . این نمایشگاه به کوشش سیما شاهرخی مدرس تصویرسازی به کودکان نابینا، برگزار گردیده است که حاصل فعالیت 30 دانش آموز نابینا و کم بینا در سنین مختلف از مجتمع نابینایان نرجس است .
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸
همایش دوچرخه سواری دانش آموزان در منطقه 11 6

همایش دوچرخه سواری دانش آموزان در منطقه 11 عکاس: وحید شیخی

همایش دوچرخه سواری دانش آموزان در منطقه 11 صبح امروز جمعه 15 آذر ماه برگزار شد .
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
مراسم افتتاح خانه موزه مینایی 14

مراسم افتتاح خانه موزه مینایی عکاس: سبحان فرج ون

خانه موزه مینایی با حضور محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، معاونین و مدیران ارشد شهرداری تهران سه شنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۸ افتتاح شد.
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸
موزه جنگ تهران خانه تیمورتاش 19

موزه جنگ تهران، خانه تیمورتاش عکاس: احمد آقاسیانی

خانه تیمورتاش یا موزه جنگ، یکی از بناهای تاریخی زیبای تهران است که متعلق به «عبدالحسین تیمورتاش» وزیر دربار پهلوی اول بوده است. ساختمان موزه دانشگاه جنگ (عمارت تیمورتاش) که در ضلع شمال غربی مجموعه کاخ‌های باغشاه واقع شده، در حدود ۱۶۰ سال قبل و در دوره قاجاریه ساخته شده است.
یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸
محله امیریه 4

شهرنگار؛ محله امیریه عکاس: احمد آقاسیانی

محله امیریه یکی از قدیمی‌ترین محله‌های تهران است. این محله یکی از محله‌های خوب تهران در روزگار گذشته به حساب می‌آمد. با پیاده‌روی در کوچه‌های امیریه متوجه خواهید شد خانه‌های نوساز در کنار خانه‌های قدیمی ساخته شده‌اند اما همچنان کوچه‌های پس کوچه‌های این محله، بافت قدیمی خود را حفظ کرده‌اند. هر طرف این محله باغ و عمارت یک اشراف زاده بود. یکی از این باغ‌ها به کامران میرزا پسر ناصرالدین شاه و نایب السلطنه تعلق داشت. کامران میرزا ملقب به امیر جنگ بود، عمارتی در باغی زیبا ساخت و نام آن را امیریه گذاشت. این نام از آن زمان تا کنون روی این محله ماند. نام محله‌ی همسایه‌ی امیریه یعنی منیریه نیز از نام مادر کامران میرزا که منیر نام داشت اقتباس شد.این محله در جنوب پایتخت است و از ابتدای خیابان ولیعصر، حد فاصل میدان راه آهن و خیابان امام خمینی را امیریه محله امیریه محسوب می‌شود. امیریه از شرق به خیابان وحدت اسلامی (شاهپور سابق) و از غرب به کارگرجنوبی (سی متری سابق) محدود می‌شود.
پنج شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸
افتتاح اولین کافه گالری پهنه فرهنگی رودکی 9

افتتاح اولین کافه گالری پهنه فرهنگی رودکی عکاس: وحید مینا

اولین کافه گالری پهنه فرهنگی رودکی به نام کافه گالری رودکی با حضور وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران شهری منطقه11 در خیابان استاد شهریار افتتاح شد.
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸
مراسم یادواره شهدا در منطقه 11 13

مراسم یادواره شهدا در منطقه 11 عکاس: وحید مینا

برگزاری مراسم یادواره شهدا با حضور خانواده شهدای دفاع مقدس و سرداران سپاه انقلاب اسلامی در مسجد آیت الله ایروانی برگزار شد.
چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸
دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با شهروندان منطقه 11 12

دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با شهروندان منطقه 11 عکاس: وحید مینا

به مناسبت هفته دفاع مقدس و به همت شهرداری منطقه 11، جلسه ملاقات مردمی؛ نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، فرماندار تهران و شهردار منطقه 11 در مسجد حضرت ولی عصر (عج) برگزار شد.
چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸
شب تاسوعای حسینی در شهر  25

شب تاسوعای حسینی در شهر عکاس: سبحان فرج ون

شامگاه یکشنبه 17 شهریور ماه همزمان با شب تاسوعای حسینی، شهر تهران حال و هوای عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین(ع) را به خود گرفته است .
دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸
موکب هیئت الرضا(ع) در میدان حسن آباد 19

موکب هیئت الرضا(ع) در میدان حسن آباد عکاس: شایان محرابی

همزمان با شب‎های عزاداری و سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تعدادی از جوانان محب اهل بیت(ع) با برپایی موکب پذیرایی نذری، هر شب مردم عزادار و عاشق سیدالشهداء را با انواع خوراکی‎ها و نوشیدنی‎ها در میدان حسن‎آباد تهران اطعام می‎کنند.
یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸
نظافت شهر توسط انجمن ها مردمی 11

نظافت شهر توسط انجمن های مردمی عکاس: شایان محرابی

انجمن مردم نهاد ارفک امسال طی حرکتی تصمیم به تمیز کردن شهر و محیط هیئت های عزاداری کردند تا به نحوی ارادت خود را به این ایام نشان دهند.
یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸
آئین تکریم روز خبرنگار در موزه مقدم 27

آئین تکریم روز خبرنگار در موزه مقدم عکاس: محمد محسنی فر

آئین تکریم روز خبرنگار به میزبانی شهرداری منطقه یازده صبح جمعه در موزه مقدم برگزار شد.
جمعه ۱۸ اَمرداد ۱۳۹۸
نشست دورنگاه مدیران روابط عمومی 8

نشست دورنگاه ارتباطات شهر تهران عکاس: محمد محسنی فر

نشست دورنگاه ارتباطات شهر تهران، شورای مدیران روابط عمومی روز چهارشنبه به میزبانی شهرداری منطقه یازده در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.
چهارشنبه ۱۶ اَمرداد ۱۳۹۸
بازدید شهردار تهران از خسارت آتش سوزی اخیر میدان حسن آباد 18

بازدید شهردار تهران از خسارت آتش سوزی اخیر میدان حسن آباد عکاس: شایان محرابی

پیروز حناچى شهردار تهران از خسارت وارده به میدان حسن آباد بعد از آتش سوزى اخیر، جمعه ٢٨ تیر 1398 بازدید کرد. ایشان در حاشیه این برنامه از ایستگاه شماره یک آتش نشانی بازدید کردند.
جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۸
آتش سوزی ساختمان میدان حسن آباد-2‎ 13

آتش سوزی ساختمان میدان حسن آباد-2‎ عکاس: سبحان فرج ون

ساختمان شمال غربی میدان حسن آباد شامگاه چهارشنبه 26 تیر ماه دچار حریق شد .
پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
آتش سوزی ساختمان میدان حسن آباد 29

آتش سوزی ساختمان میدان حسن آباد عکاس: شایان محرابی

ساختمان شمال غربی میدان حسن آباد شامگاه چهارشنبه 26 تیر ماه آتش گرفت.
پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
تور دوچرخه سواری خانوادگی منطقه 11 1

تور دوچرخه سواری خانوادگی منطقه 11 عکاس: وحید شیخی

تور دوچرخه سواری خانوادگی منطقه 11 صبح امروز جمعه 21 تیر ماه از میدان حسن آباد و گذر از بافت تاریخی این منطقه تا خانه تیمور تاش برگزار شد .
جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸
شهرنگار؛ خیابان انقلاب 7

شهرنگار؛ خیابان انقلاب عکاس: محمد محسنی فر

این خیابان محل جای‌گرفتن دانشگاه تهران و فروشگاه‌های بزرگ کتاب و نشریات در کناره آن است و کتاب های ممنوعه در این خیابان به فروش میرسد و پاتوق روشنفکران ایرانی است . از خیابان‌های مهم تهران است که یکی از خیابان‌های اصلی شهر در راهپیمایی‌ها و از کانون‌های گردهمایی‌های خیابانی به‌شمار می‌آید. این خیابان پیش از انقلاب اسلامی، خیابان شاهرضا نامیده می‌شد.
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸
شهرنگار؛ منیریه 24

شهرنگار؛ منیریه عکاس: مازن هواشم

«منیریه» محله‏‌ای قدیمی و اصیل در مرکز تهران است که در زمان قاجار یکی از بخش‌های اعیان نشین تهران بوده‌است. نام این محله از نام منیرالسلطنه مادر کامران‌میرزا گرفته شده‌است. کامران‌میرزا پسر سوم ناصرالدین‌شاه قاجار و نایب‌السلنه او بود. منیرالسلطنه ساکن در عمارت منیریه بود که در این محل قرار داشت. از خیابان ولیعصر تا میدان منیریه که بخش اصلی خیابان منیریه هم هست، بورس کالاهای ورزشی و پر از نمایندگی برندهای لباس، ابزار و کیف و کفش‏‌های ورزشی است. اینجا تقریبا برای هر ورزشی ابزار، وسایل و لباس‌‏های لازم وجود دارد. منیریه از جنوب به خیابان فرهنگ و از شمال به چهارراه سپه و از شرق و غرب به ترتیب به چهارراه ابوسعید و چهارراه لشکر منتهی می‌شود.
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
جشنواره نوروزگاه در میدان راه آهن 15

جشنواره نوروزگاه در میدان راه آهن عکاس: مازن هواشم

جشنواره نوروزگاه شهر تهران در نقاط مختلف تهران،از ساعت ۱۵ تا ۲۰ تا 10 فروردین در حال برگزاری است.
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸
جشنواره نوروزگاه در میدان منیریه 10

جشنواره نوروزگاه در میدان منیریه عکاس: شایان محرابی

جشنواره نوروزگاه شهر تهران در نقاط مختلف تهران،از ساعت ۱۵ تا ۲۰ تا 10 فروردین در حال برگزاری است.
دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
جشنواره نوروزگاه در میدان راه آهن 15

جشنواره نوروزگاه در میدان راه آهن عکاس: شایان محرابی

جشنواره نوروزگاه شهر تهران به در نقاط مختلف شهر تهران از ساعت ۱۵ تا ۲۰ تا 10 فروردین برپپاست.
دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
همایش بزرگ دوچرخه سواری 14

همایش بزرگ دوچرخه سواری عکاس: محمد محسنی فر

همایش بزرگ دوچرخه سواری صبح جمعه با حضور علامندان دوچرخه سواری از میدان انقلاب شروع و تا میدان راه آهن ادامه پیدا کرد.
جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷
تهران گردی احمد مسجدجامعی 31

تهران گردی احمد مسجدجامعی عکاس: محمد محسنی فر

مسجدجامعی صبح جمعه به محله امیریه در خیابان ولیعصر(عج) و منطقه 11 شهرداری تهران رفت. وی از باغ امیریه، قدیمی ترین آرایشگاه مردانه امیریه، اولین مدرسه اسلامی دخترانه امیریه، قنادی های قدیمی امیریه، باشگاه قدیمی پولاد امیریه و هنرستان موسیقی پسران تهران بازدید کرد. مسجد جامعی همچنین در طرح احیای درختان خیابان ولیعصر شرکت کرد.
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
بهره برداری از پروژه بازآفرینی شهری «کوچه لولاگر» با حضور شهردار تهران 31

بهره برداری از پروژه بازآفرینی شهری «کوچه لولاگر» با حضور شهردار تهران عکاس: شایان محرابی

پیروز حناچی شهردار تهران عصر سه شنبه، ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ به همراه علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به کوچه «لولاگر» واقع در خیابان نوفل‌لوشاتو رفت و از پروژه های بازآفرینی شهری در منطقه ١١ بهره برداری کرد.
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
نور افشانی در میدان انقلاب بمناسبت 22 بهمن 14

نور افشانی در میدان انقلاب بمناسبت 22 بهمن عکاس: وحید شیخی

نور افشانی در میدان انقلاب بمناسبت 22 بهمن
یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
پاکسازی خیابان ولیعصر به مناسبت روز جهانی داوطلب 4

پاکسازی خیابان ولیعصر به مناسبت روز جهانی داوطلب عکاس: وحید شیخی

به مناسبت روز جهانی داوطلب برنامه پاکسازی خیابان ولیعصر (عج)از جنوبی ترین نقطه این خیابان در میدان راه آهن با حضور گروه های داوطلب و مردم و NGOها انجام شد
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷
بازدید شهردار تهران از موزه مقدم به مناسبت روز تهران 18

بازدید شهردار تهران از موزه مقدم به مناسبت روز تهران عکاس: شایان محرابی

بازدید شهردار تهران و اعضای شورای شهر از موزه مقدم به مناسبت روز تهران
جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷
رونمایی از سردیس شهید سید مجتبی هاشمی 1

رونمایی از سردیس شهید سید مجتبی هاشمی عکاس: وحید مینا

مراسم رونمایی از سردیس شهید سید مجتبی هاشمی به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
بازدید شجاع پوریان و دانش آموزان از موزه ملی ایران 17

بازدید شجاع پوریان و دانش آموزان از موزه ملی ایران عکاس: حامد پری

شجاع پوریان معاون اجتماعی، فرهنگی شهردار تهران به دانش آموزان از موزه ملی ایران بازدید کرد.
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷
بازار سیاهه فروشی در آستانه ماه محرم پاساژ مهستان 1

بازار سیاهه فروشی در آستانه ماه محرم پاساژ مهستان عکاس: متین قاسمی

با نزدیک شدن به ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) بازار فروش وسایل عزاداری رونق پیدا کرده است
دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷
جشنواره طولانی ترین نقاشی کودکان 11

جشنواره طولانی ترین نقاشی کودکان عکاس: شایان محرابی

به مناسبت در پیش بودن روز ملی خانواده، سومین جشنواره طولانی ترین نقاشی کودکان به طول بیش از یک کیلومتر با حضور 2 هزار کودک و نوجوان در ضلع شمالی بوستان رازی برگزار شد.
جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷
محله منیریه 10

محله منیریه عکاس: ساناز دریایی

«منیریه» محله‏‌ای قدیمی و اصیل در مرکز تهران است که در زمان قاجار یکی از بخش‌های اعیان نشین تهران بوده‌است. نام این محله از نام منیرالسلطنه مادر کامران‌میرزا گرفته شده‌است. کامران‌میرزا پسر سوم ناصرالدین‌شاه قاجار و نایب‌السلنه او بود. منیرالسلطنه ساکن در عمارت منیریه بود که در این محل قرار داشت. از خیابان ولیعصر تا میدان منیریه که بخش اصلی خیابان منیریه هم هست، بورس کالاهای ورزشی و پر از نمایندگی برندهای لباس، ابزار و کیف و کفش‏‌های ورزشی است. اینجا تقریبا برای هر ورزشی ابزار، وسایل و لباس‌‏های لازم وجود دارد. منیریه از جنوب به خیابان فرهنگ و از شمال به چهارراه سپه و از شرق و غرب به ترتیب به چهارراه ابوسعید و چهارراه لشکر منتهی می‌شود.
دوشنبه ۲۹ اَمرداد ۱۳۹۷
بازدید اعضا شورای شهر از خانه فروغ  15

خانه پدری فروغ فرخزاد عکاس: ساناز دریایی

آقای حجت نظری امروز دوشنبه، ۱۵ مردادماه جهت بررسی شرایط خانه٬ از خانه پدری فروغ فرخزاد واقع در خیابان ولیعصر، پایین تر از تقاطع مولوی، کوچه خادم آزاد کاشی ۳۹ ( پلاک قدیم ۲۸) بازدید کردند.
دوشنبه ۱۵ اَمرداد ۱۳۹۷
آغاز مرمت و بهسازی آرامگاه ملک المتکلمین 31

آغاز مرمت و بهسازی آرامگاه ملک المتکلمین و صوراسرافیل عکاس: ساناز دریایی

مرمت و بهسازی آرامگاه ملک المتکلمین و صوراسرافیل از روزنامه نگاران مشروطه خواه با حضور الهام فخاری و علی اعطا، اعضا شورای اسلامی شهر تهران آغاز شد.
یکشنبه ۱۴ اَمرداد ۱۳۹۷
بازدید اعضای شورای شهر تهران از مزار شهدای مشروطه 3

بازدید اعضای شورای شهر تهران از مزار شهدای مشروطه عکاس: ساناز دریایی

امروز شنبه ۹ تیرماه آقای علی اعطا و خانم الهام فخاری از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و آقای برزین ضرغامی رئیس سازمان زیباسازی شهر تهران از مزار شهدای مشروطه واقع در خیابان کمالی، خیابان مخصوص، بن‌بست شهید سیدمحمد ابراهیمی، چسبیده به یکی از ورودی‌های بیمارستان لقمان در منطقه ۱۱ شهرداری تهران بازدید کردند.
شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷
افتتاح اولین دفتر تسهیلگری فرهنگی اجتماعی پهنه رودکی 1

اولین دفتر تسهیلگری فرهنگی اجتماعی پهنه رودکی عکاس: عطیه نیکنام

اولین دفتر تسهیلگری فرهنگی اجتماعی پهنه رودکی باحضور دکتر اعطا و دکتر حق شناس و بازدید از خانه مینایی،دارالقرآن(خانه وزیری) میدان رازی،راه آهن
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
اختتامیه مسابقات فوتسال جام رمضان 35

اختتامیه مسابقات فوتسال جام رمضان عکاس: شایان محرابی

اختتامیه مسابقات فوتسال جام رمضان با حضور رئیس شورا اسلامی شهر تهران، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مدیر کل رفاه و تعاون و خدمات اجتماعی، معاون توسعه منابع انسانی، شهرداران مناطق، اعضای شورا اسلامی شهر و ورزشکاران نام آشنا در مجموعه ورزشی شهرداری منطقه 11 برگزار شد.
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷
موزه جنگ (خانه تیمورتاش) 1

موزه جنگ (خانه تیمورتاش) عکاس: ساناز دریایی

موزه جنگ (خانه تیمورتاش) از جمله آثار دوره پهلوی اول است و در تهران، شمال‌غرب پادگان باغشاه سابق، داخل محوطه دانشگاه فرماندهی و ستاد قرار دارد. این خانه در حدود سال 1310 در دو طبقه ساخته شد و به عبدالحسین تیمورتاش، وزیر دربار رضا پهلوی تعلق داشت. خانه تیمورتاش در 2 طبقه ساخته شد و دارای زیرزمین است. ارتفاع در طبقات این ساختمان متفاوت است. تزئینات بنا شامل نمای آجری است که به شکلی استادانه از آجر استفاده شده است. همچنین آئینه‌کاری‌های نفیس که در گیلویی‌ها و سقف تالار اصلی کار شده‌اند، قابل توجه می‌باشد. گچبری‌های ظریف و زیبایی نیز در سرستون‌ها و سایر بخش‌های بنا وجود دارد. درها و پنجره‌های چوبی نیز با وجود فرم‌های و اشکال خاص خود، جلوه زیبایی به این بنا داده‌اند.
دوشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۷
موزه جنگ (خانه تیمورتاش) 45

موزه جنگ (خانه تیمورتاش) عکاس: شایان محرابی

موزه جنگ؛ خانه "عبدالحسین تیمور تاش" وزیر دربار پهلوی اول بوده و حدود سال ۱۳۱۰ در دو طبقه ساخته شده است؛ این موزه ارزشمند برای نوروز امسال آماده بازدید علاقمندان است و شهروندان می‌توانند علاوه بر تماشای معماری زیبای بنا، آئینه کاری های نفیس که در سقف تالار اصلی کار شده است، گچبری های ظریف و استادانه در سر ستون ها و درها و پنجره‌های چوبی با فرم ها و اشکال زیبا؛ از ادوات جنگی و سلاح های قدیمی نیز بازدید کنند.موزه جنگ در میدان پاستور ،خیابان پاستور شرقی،میدان جنگ قرار دارد.
یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷
جشنواره تخم مرغ های رنگی در پارک دانشجو 1

جشنواره تخم مرغ های رنگی در پارک دانشجو عکاس: ساناز دریایی

جشنواره تخم مرغ های رنگی در پارک دانشجو منطقه ۱۱ تهران به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران در حال برگزاری است.
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶
بازارچه نوروزی بساط گستران منطقه ۱۱ 14

بازارچه نوروزی بساط گستران منطقه ۱۱ عکاس: ساناز دریایی

بازارچه نوروزی طرح ساماندهی بساط گستران در خیابان ولیعصر، خیابان سرمد، منطقه ۱۱ شهرداری تهران با نزدیک شدن به سال نو توسط شهرداری ایجاد شد.
جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶
بازارچه نوروزی بساط گستران پارکینگ پروانه 13

بازارچه نوروزی بساط گستران پارکینگ پروانه عکاس: ساناز دریایی

بازارچه نوروزی طرح ساماندهی بساط گستران در پارکینگ پروانه منطقه ۱۱ شهرداری تهران با نزدیک شدن به سال نو توسط شهرداری ایجاد شد.
پنج شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
اختتامیه جشنواره ورزشی دهه فجر شهرداری تهران 38

اختتامیه جشنواره ورزشی دهه فجر شهرداری تهران عکاس: شایان محرابی

اختتامیه جشنواره ورزشی دهه فجر شهرداری تهران بدر بخش فوتسال با قهرمانی تیم آتش نشانان به پایان رسید، همچینین تیم های شهرداری منطقه 20 و برج میلاد تهران به ترتیب مقام های دوم و سوم این بخش از مسابقات را دریافت نمودند. فینال این مسابقات امروز سه شنبه 17 بهمن ما در ورزشگاه شهرداری منطقه 11 برگزار شد.
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
موزه ثبت احوال 1

موزه ثبت احوال عکاس: ساناز دریایی

ساختمان گنجینه اسناد هویتی مفاخر کشور (موزه ثبت احوال) همزمان با انقراض سلسله قاجار و شروع حکومت پهلوی اول در محله حسن آباد تهران در دو طبقه و به مساحت 780 مترمربع ساخته شد. آنگونه که در سند رسمی ملک به ثبت رسیده، گنجینه اسناد هویتی مفاخر کشور، یک باب عمارت مشتمل بر اندرونی و بیرونی و باغ بنمره سه هزار و یکصد و شصت و دو واقع در تهران ناحیه 3 حسن آباد خیابان سپه روبروی باستیون انتقالی از صمت الملوک خانم و قمر خانم مبشر و عزت خانم مبشر و احمد میرزا دولتشاهی و محمد علی میرزا دولتشاهی قیم عباس میرزا صغیر بوده که در سال 1313 هجری شمسی به نام اداره احصاییه و سجل احوال ثبت گردیده است. این ساختمان دارای دو ایوان سراسری بوده که در دو ضلع شرقی و غربی ساختمان امتداد یافته و ستون‎های آن یادآور معماری قبل از اسلام و تلفیق آن با طرح‎های معماری نوین است. آنچه در این بنا بیش از همه چشم نوازی می‎کند نوع پوشش فوقانی بام ساختمان، شیروانی و سقف زیرزمین است که از جنس آجر بوده و در شکل‎ها و فرم‎های مختلف جنبه تزیینی به بنا بخشیده است. گچبری‎های بکار رفته در بخش‎های داخلی و خارجی، کاشی کاری طبقه زیرین و سنگ‎های حکاکی بکار رفته در قسمت بیرونی ساختمان، از دیگر جنبه‎های هنری و تزیینی موزه ثبت احوال به شمار می‎آید. نخستین سند سجلی متعلق به خانم فاطمه ایرانی که در سال 1297 در محله سنگلج تهران به دنیا آمده است نیز در این موزه نگهداری می‎شود. در این گنجینه، اسناد هویتی شخصیت هایی چون امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری، آیت‌الله بروجردی، آیت‌الله مرعشی نجفی، آیت‌الله محمدرضا گلپایگانی،پروفسورحسابی ،غلامرضا تختی، دکتر علی شریعتی، دکتر سیدجعفر شهیدی، سهراب سپهری، پروین اعتصامی و سایر چهره های فرهنگی، هنری، علمی و سیاسی کشور نگهداری می‌شود.
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶
موزه مقدم 14

موزه مقدم عکاس: ساناز دریایی

خانه و موزهٔ مقدم مربوط به اواخر دورهٔ قاجار است و در تهران، در ضلع شمالی خیابان امام خمینی، خیابان شیخ هادی واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۲۹۲۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. موزه و خانهٔ مقدم در آغاز، عمارتی بزرگ و مجلل و محل سکونت خاندان محمدتقی خان احتساب‌الملک از صاحب‌منصبان مشهور دربار قاجاریان و رئیس ادارهٔ احتسابیهٔ تهران و وزیر مختار ایران در برن سوئیس، بوده که بعدها در اختیار محسن مقدم، استاد باستان‌شناسی دانشگاه تهران، قرار می‌گیرد. او به همراه همسر فرانسوی‌اش در خانهٔ پدری خود در تهران ساکن شد. محسن مقدم و همسرش «سلما» که کارمند کتابخانه و موزهٔ ملی ایران بود، در کنار فعالیت‌های علمی، آثار و اشیاء فراوانی را با هدف حفظ میراث فرهنگی و تاریخی ایران گردآوری کردند. استاد مقدم بسیاری از آثار ارزشمند جمع‌آوری شده مانند کاشی، قطعات سنگی تراشیده شده و غیره را با الهام از فضاهای سنتی ـ تاریخی به نحو چشمگیری در جای جای این عمارت قدیمی نصب و برخی دیگر مانند کلکسیون پارچه، چپق و قلیان، سفالینه، شیشه، تابلو نقاشی، مسکوکات، مهرها و اسناد تاریخی و غیره. را با نظم و ترتیب خاصی در خانه پدری نگهداری نموده است.
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶
بازدید شهردار تهران از ستاد برف روبی منطقه 11 1

بازدید شهردار تهران از ستاد برف روبی منطقه 11 عکاس: احسان رأقتی

محمدعلی نجفی شهردار تهران بعدازظهر امروز 8 بهمن ماه 96 از ستاد برف روبی منطقه 11 و ایستگاه آتش نشانی شماره 46 ( شهید امیرحسین داداشی ) بازدید کرد.
یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶
افتتاح اولین مسیر گردشگری با دوچرخه 6

افتتاح اولین مسیر گردشگری با دوچرخه عکاس: شایان محرابی، ساناز دریایی

به مناسبت 29 دی ماه روز هوای پاک، افتتاح اولین مسیر گردشگری با دوچرخه و بازدید از مکان‌های تاریخی منطقه 11 با حضور مهدی حجت معاون شهردار تهران، شهردار منطقه ۱۱ و اعضای شورای شهر تهران برگزار شد. این مسیر از میدان حسن آباد آغاز شد، و از موزه ثبت احوال، خانه موزه مقدم،هنرستان موسیقی پسران تهران و موزه جنگ بازدید شد.در
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
محله گمرک تهران (میدان رازی) 16

محله گمرک تهران (میدان رازی) عکاس: شایان محرابی

محله گمرک تهران ، بازار کالایی مانند کتانی، پوتین، اورکت و همچنین موتور سیکلت و لوازم جانبی آن است. محله گمرک تهران که امروز به نام میدان رازی آن را می‌شناسند یکی قدیمی ترین محله های تهران است که در منطقه ۱۱ شهرداری تهران قرار دارد و تغییرات زیادی کرده است؛ اما از گذشته تاکنون بورسی برای فروش کالاهای کشورهایی مثل چین و کره بوده است. این میدان در جهت شمالی- جنوبی با خیابان کارگر، در جهت شرق با خیابان مولوی و در جهت غرب با خیابان هلال‌احمر و خیابان رباط‌کریم ارتباط دارد.
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶
| ویدئو | خانه تیمورتاش

خانه تیمورتاش ( موزه جنگ )

موزه جنگ؛ عمارتی با نمای آجری، آیینه‌کاری‌های نفیس و زیبا در سقف تالار اصلی، گچ بری‌های ظریف و زیبا در سرستون‌ها و سایر بخش‌های بنا و درها و پنجره‌های چوبی با فرم و اشکال خاص که پس از پیروزی انقلاب به آن خانه «تیمورتاش» می‌گویند.
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶
آیین بهره برداری از 53 پروژه شهری در منطقه 11  1

آیین بهره برداری از 53 پروژه شهری در منطقه 11 عکاس: احسان طالب زاده

صبح امروز 13 آذرماه 1396 مراسم افتتاح 53 پروژه اجتماعی، فرهنگی، ترافیکی، عمرانی، خدمات شهری و محیط زیست برای ارتقای کیفیت زندگی شهروندان منطقه 11؛ با حضور دکتر محمد علی نجفی شهردار تهران برگزار شد.
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶
بازدید دکتر مسجدجامعی از مقبره ملک المتکلمین و صوراسرافیل  1

بازدید دکتر مسجدجامعی از مقبره ملک المتکلمین و صوراسرافیل عکاس: احسان رأفتی

چهار سال پیش، خبرهایی از آرامگاه «ملک‌المتکلمین» و «صوراسرافیل» تهیه و در آن‌ها وضعیت این آرامگاه نامناسب گزارش شد؛ اما شرایط نامناسب این مکان همراه با بی‌توجهی‌ها آن‌قدر ادامه یافت تا امروز آرامگاه این دو روزنامه‌نگار آزادی‌خواه یا به قول رییس شورای شهر تهران «شهیدان قلم مشروطه» امروز به ویرانه تبدیل شده است. خیابان کمالی، خیابان مخصوص در محدوده‌ی مرکزی شهر تهران، بن‌بست شهید سیدمحمد ابراهیمی، درست در کنار یکی از ورودی‌های بیمارستان لقمان، در آبی رنگی قرار دارد که در ظاهر فقط شبیه خانه‌ای فرسوده است، اما پشت این در، پنج نفر از جمله دو مبارز دوره‌ی مشروطه دفن شده‌اند. این محدوده، آرامگاه «صوراسرافیل»، «ملک‌المتکلمین» و برادر او در حیاط خانه و مهدی ملک‌زاده فرزند ملک‌المتکلمین و همسرش خدیجه‌سلطان در زیرزمین خانه بوده، زیرزمینی که حالا با آواری از آجر و سیمان پر شده است. در حیاط خانه و در کنار وسایل انبارشده‌ی سرایدار نیز آجرهای ریخته‌شده از سایبانی جمع شده که برای محافظت از قبر دو روزنامه‌نگار ایجاد شده بود تا از نور آفتاب و برف و باران مصون بماند، اما حالا خود بلای جان قبرها شده است. می‌گویند این خانه در گذشته، بزرگتر بوده، اما در سال‌های پیش، بیمارستان لقمان با تصرف بخش‌هایی از آن، اقدام به ساخت‌وساز در اطراف خانه کرده و اکنون فقط مساحتی حدود 50 متر به‌عنوان آرامگاه این پنج نفر باقی مانده است. به بهانه برگزاری جشنواره مطبوعات صبح امروز 10 آبان ماه 1396 ، دکتر مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهرتهران،حجت الاسلام دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات،شهردار منطقه۱۱، امیدوار رضایی از مقبره ملک المتکلمین و صوراسرافیل دیدن کردند و برای بهبود این مکان صحبت هایی انجام دادند.
چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶
مراسم نصب تابلوی کوچه به نام شهید آتش نشان داداشی 1

مراسم نصب تابلوی کوچه به نام شهید آتش نشان داداشی عکاس: محسن ونایی

مراسم نصب تابلوی کوچه به نام شهید آتش نشان امیرحسین داداشی هم زمان با روز آتش نشان و با حضور خانواده معزز شهدای حادثه پلاسکو برگزار شد.
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶
نشست بین المللی "جوانان و صلح شهری" 1

نشست بین المللی "جوانان و صلح شهری" عکاس: احسان طالب زاده

همزمان با روز جهانی صلح؛ روز پنج شنبه 30 شهریور ماه، نشست بین المللی "جوانان و صلح شهری" در حوزه توانمند سازی جوانان و متشکل از جوانان داوطلب، با همکاری کمیسیون ملی یونسکو در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.
پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
جشنواره طولانی‌ترین نقاشی‌ کودکانه 1

جشنواره طولانی‌ترین نقاشی‌ کودکانه عکاس: احسان طالب زاده

جشنواره طولانی‌ترین نقاشی‌ کودکانه شهر تهران، روز دوشنبه ۲۷ شهریور بر روی بوم به طول ۲ هزار متر با حضور کودکان کار در کنار ۳ هزار کودک و هنرمندان عضو پویش «بدسرپرست تنهاتر است» در بوستان رازی واقع در خیابان قزوین برگزار شد.
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶
آیین اختتامیه دومین مسابقه عکس سلفی «من و دوست اربعینی ام» 4

آیین اختتامیه دومین مسابقه عکس سلفی «من و دوست اربعینی ام» عکاس: احسان طالب زاده

آیین اختتامیه دومین مسابقه عکس سلفی «من و دوست اربعینی ام» که در قالب پویش مردمی عشاق الحسین(ع) برپا شد، با حضور محمود صلاحی، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، امیرخوراکیان، معاون محتوای شورای ملی فضای مجازی و جمعی از چهره‌های فرهنگی عصر روز سه شنبه 14 شهریور 1396 در فرهنگسرای انقلاب برگزار شد.
سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶
آیین نامگذاری خیابان شهید علی آقا عبدللهی 1

آیین نامگذاری خیابان شهید علی آقاعبدللهی عکاس: احسان طالب زاده

شهید علی آقاعبداللهی، داوطلبانه راهی سوریه شد و در دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید. علی آقاعبداللهی متولد 1369 دارای یک فرزند 1 ساله، از پاسداران سپاه حفاظت انصارالمهدی بود که از مدت‌ها پیش برای پیوستن به جمع مدافعان حرم لحظه‌شماری می‌کرد. او سرانجام به خیل شهدای مدافع حرم حضرت زینب‌(س) پیوست. پیکر مطهر این شهید همچنان مفقود است. که صبح روز دوشنبه 2 مرداد 1396 آیین نامگذاری خیابان به نام آن شهید با حضور اعضای کمیسیون نامگذاری معابر شورای اسلامی شهر تهران، جمعی از مدیران و مسئولین شهری برگزار شد.
دوشنبه ۲ اَمرداد ۱۳۹۶
آیین نامگذاری خیابان شهید مرتضی کریمی شالی 7

آیین نامگذاری خیابان شهید مرتضی کریمی شالی عکاس: احسان طالب زاده

شهید مفقودالاثر مدافع حرم مرتضی کریمی شالی، جانشین فرمانده گردان امام حسن مجتبی (علیه السلام) بود که 21 دی‌ سال 94 در منطقه خان‌طومان سوریه به مقام شهادت نائل شد. با تصویب کمیته نامگذاری شورای شهر تهران، خیابان چهارم واقع در خیابان کمالی منطقه 11 به نام این شهید نام‌گذاری و صبح امروز 26 تیرماه 1396 طی مراسمی با حضور مجتبی شاکری رئیس کمیته نام‌گذاری شورای شهر تهران از پلاک جدید معبر رونمایی شد.
دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
کوچه لولاگر؛ کوچه قرینه پایتخت 1

کوچه لولاگر؛ کوچه قرینه پایتخت عکاس: احسان طالب زاده

خیابان حافظ خیابان شلوغی است و در کمتر روزی روی آرامش را به خود می‌بیند. از یک طرف به خیابان انقلاب راه دارد و از یک طرف می‌رسد به خیابان پر رفت و آمد جمهوری و موبایل فروشی‌هایش. اما بین اینهمه شلوغی کوچه‌ای قرار گرفته که از آن همه هیاهو به دور است و حیات جداگانه‌ای را از سر می‌گذراند. کوچه‌ای که گذر زمان شکل و شمایلش را تغییر نداده و به آن لولاگر یا کوچه قرینه پایتخت می‌گویند. کوچه لولاگر در خیابان نوفل لوشاتو کوچه عجیب و غریبی است. اول و آخرش در دارد و همه ساختمان‌ها در آن شبیه به هم و قرینه هستند، به همین دلیل هم به آن متفاوت‌ترین کوچه پایتخت می‌گویند. می‌روید خیابان حافظ که تعدادی از قدیمی ترین هتل های تهران هم نزدیکش است، وارد خیابان نوفل لوشاتو که سفارت فرانسه و ایتالیا هم آنجاست، می‌شوید، ۵۰ متر می‌روید و به کوچه لولاگر می‌رسید، جایی که هنوز ساختمان‌های آجری با بهارخواب‌های دل انگیزش به قوت سابق درآن باقیست. جایی که پای ساختمان‌های مرتفع هنوز به آن بازنشده و حتی ساکنانش هم، همان ساکنان قدیمی‌اند، مگر ساکنان ارمنی‌ و جوانترها که حالا بعضی‌هایشان رفته‌اند خارج و مگر بعضی از خانه‌ها‌ که خالی است و قرار است به بیمارستان مروستی اضافه شود. کوچه لولاگر، جذابیت‌های دیگری هم به غیر از خانه‌های قرینه‌اش دارد. قدیمی‌ترین پیتزا فروشی تهران یعنی پیتزا داوود ته همین کوچه است. جاذبه دیگر کوچه لولاگر کافه ری راست. کافه‌ای که فضای دلنشین و پرنوری دارد و پنجره‌هایی بزرگ روبه حیاتی باصفا. ساختمان کافه ری‌‌را که زمانی یکی از خانه‌های قدیمی کوچه بوده، توسط یکی از نوه‌های تازه از فرنگ برگشته لولاگرها بازسازی شده، خانه‌ای که زمانی برای اهالی کوچه در حکم بچه کوچک و کر و کثیفی بوده که هر روز در کوچه بدو بدو می‌کرده و حالا بچه سربه راهی شده. خانه علاوه بر کافه رستوران، گالری هم هست و در یکی از طبقاتش سفیر فرانسه زندگی می‌کند. اگرچه قرار است به زودی بقیه خانه‌های کوچه لولاگر هم به شکل و شمایل همین خانه دربیایند. به زودی کوچه توسط شهرداری کف پوش می‌شود و نورپردازی همه جایش را روشن می‌کند، چون به قول آقا داوود این‌جا یک کوچه معمولی نیست.
چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶
آتش سوزی پاساژ مهستان-2 8

آتش سوزی پاساژ مهستان-2 عکاس: شایان محرابی

در روز جمعه 8 اردیبهشت ماه طبقه سوم پاساژ مهستان واقع در خیابان کارگر دچار حریق شد که با تلاش آتش نشانان ، مهار گردید.
جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
آتش سوزی پاساژ مهستان 22

آتش سوزی پاساژ مهستان-1 عکاس: سبحان فرج ون

در روز جمعه 8 اردیبهشت ماه طبقه سوم پاساژ مهستان واقع در خیابان کارگر دچار حریق شد که با تلاش آتش نشانان ، مهار گردید.
جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
آیین رونمایی از شیرسنگی بردشیر 20

آیین رونمایی از شیرسنگی بردشیر عکاس: احمد آقاسیانی

صبح امروز از مجسمه شیرسنگی «برد شیر» اهدایی قوم بختیاری به خانواده شهدای آتش نشان، در میدان حسن آباد مقابل نخستین ایستگاه آتش نشانی شهر تهران رونمایی شد.
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
دهکده سلامت در بوستان رازی  3

دهکده سلامت در بوستان رازی عکاس: سبحان فرج ون

دهکده سلامت با برگزاری ویژه برنامه های متنوع پزشکی، آموزشی، ورزشی و فرهنگی با شعار فشارخون به مناسبت هفته سلامت از 18 تا 24 فروردین در بوستان رازی دایر است.
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
چهره جدید میدان انقلاب اسلامی

چهره جدید میدان انقلاب اسلامی عکاس: شایان محرابی

چهره جدید میدان انقلاب اسلامی در بهار 96 رونمایی شد.
چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶
ساخت پروژه بوستان تبسم 21

ساخت پروژه بوستان تبسم عکاس: احمد آقاسیانی

یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
روز درختکاری در بوستان تبسم 15

روز درختکاری در بوستان تبسم عکاس: احمد آقاسیانی

صبح امروز مراسم روز درختکاری باحضور سه تن از خانواده های شهدای مدافع حرم، دو شهید آتش نشان و شهردار منطقه 11 شهرداری تهران در بوستان تبسم تهران به نشانی بزرگراه نواب صفوی، خیابان شیخ محمدی، نرسیده به پل جوادیه برگزار شد.
یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
خانه و موزه مقدم  8

خانه و موزه مقدم عکاس: سبحان فرج‌‌ون

خانه و موزهٔ مقدم مربوط به اواخر دورهٔ قاجار است و در تهران،در ضلع شمالی خیابان امام خمینی، خیابان شیخ هادی واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۲۹۲۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. موزه و خانهٔ مقدم در آغاز، عمارتی بزرگ و مجلل و محل سکونت خاندان محمدتقی خان احتساب‌الملک از صاحب‌منصبان مشهور دربار قاجاریان و رئیس ادارهٔ احتسابیهٔ تهران و وزیر مختار ایران در برن سوئیس بوده که بعدها در اختیار محسن مقدم، استاد باستان‌شناسی دانشگاه تهران، قرار می‌گیرد. او به همراه همسر فرانسوی‌اش در خانهٔ پدری خود در تهران ساکن شد. محسن مقدم و همسرش «سلما» که کارمند کتابخانه و موزهٔ ملی ایران بود، در کنار فعالیت‌های علمی، آثار و اشیاء فراوانی را با هدف حفظ میراث فرهنگی و تاریخی ایران گردآوری کردند. استاد مقدم بسیاری از آثار ارزشمند جمع‌آوری شده مانند کاشی، قطعات سنگی تراشیده شده و غیره را با الهام از فضاهای سنتی ـ تاریخی به نحو چشمگیری در جای جای این عمارت قدیمی نصب و برخی دیگر مانند کلکسیون پارچه، چپق و قلیان، سفالینه، شیشه، تابلو نقاشی، مسکوکات، مهرها و اسناد تاریخی و غیره. را با نظم و ترتیب خاصی در خانه پدری نگهداری نموده است. خانهٔ احتساب‌الملک یکی از یادگارهای تهران قدیم است که اکنون به موزه تبدیل شده‌است. این خانه در سال ۱۳۵۱ از سوی محسن مقدم پسر احتساب‌الملک به دانشگاه تهران اهدا شد. استاد محسن مقدم در سال ۱۳۶۶ ه. ش دارفانی را وداع گفت و پس از مرگِ همسر ایشان در سال۱۳۶۹ه. ش، تولیت موزه مقدم در اختیار مستقیم دانشگاه تهران قرار گرفت. مقدم از بنیان‌گذاران دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران و استاد ممتاز این دانشگاه بود. نشان دانشگاه تهران را که با الهام از تاریخ و فرهنگ کهن ایران طراحی کرده‌است، علی‌رغم همهٔ تحولات دهه‌های اخیر، هنوز هم بر سردر دانشگاه باقی است. او اولین ایرانی است که به دریافت نشان لژیون دو نور با درجهٔ «اوفیسیه» از طرف شارل دو گل رئیس‌جمهور فرانسه مفتخر شده‌است.
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
زیرگذر چهارراه ولیعصر 2

زیرگذر چهارراه ولیعصر عکاس: احمد آقاسیانی

چهار راه ولیعصر(عج) یکی از تقاطع‌های اصلی شهر تهران است که روزانه بیش از سه میلیون نفر در آن تردد می‌کنند. چهارراهی که جنوب خیابان ولیعصر از جمهوری را به شمال آن و شرق خیابان انقلاب از پل کالج را به غرب آن یعنی میدان انقلاب متصل می‌کند.گذر سال‌ها، این چهارراه را به یکی از شلوغ‌ترین معابر شهری تبدیل کرده است، طبق اعلام شهردار منطقه ۶ تهران در این چهارراه در هر ساعت حدود ۱۵هزار عابر پیاده، ۶ هزارخودرو و ۲۵۷ دستگاه اتوبوس بی. آر. تی عبور می‌کند.این چهارراه طولانی‌ترین مسیر شرق به غرب یعنی دماوند به خیابان آزادی و طولانی‌ترین مسیر شمال به جنوب یعنی تجریش به راه آهن را به هم متصل می‌کند.این گذرگاه موجب شده که تردد عابران پیاده به یک طبقه پایین‌تر از چهارراه ولیعصر منتقل شود، تا علاوه بر ایمن سازی این چهارراه از میزان چراغ قرمز خودرو‌ها نیز کاسته شود.
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
مجتمع مهارت آموزی و کارآفرینی بهاران منطقه 11 25

مجتمع مهارت آموزی و کارآفرینی بهاران منطقه 11 عکاس: احمد آقاسیانی

سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵
اجرای برنامه تاتر ترافیکی برای کودکان و دانش آموزان در مترو  راه آهن 26

اجرای برنامه تاتر ترافیکی برای کودکان و دانش آموزان در مترو راه آهن عکاس: احمد آقاسیانی

اجرای برنامه تاتر ترافیکی برای کودکان و دانش آموزان دوشنبه 27 دی در مترو راه آهن برگزار شد.
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵
خانه مقدم، باارزش ترین خانه تهران 24

خانه مقدم، باارزش ترین خانه تهران عکاس: احمد آقاسیانی

استاد محسن مقدم و همسرش سلما، در کنار فعالیت های علمی به گردآوری آثار و اشیاء تاریخی و فرهنگی پرداختند. استاد مقدم بسیاری از آثار ارزشمند جمع آوری شده مانند کاشی، قطعات سنگی تراشیده شده و غیره را با الهام از فضاهای سنتی و تاریخی به نحو چشمگیری در جای جای این عمارت قدیمی نصب و برخی دیگر مانند کلکسیون پارچه، چپق و قلیان، سفالینه، شیشه، تابلو نقاشی، مسکوکات، مهرها و اسناد تاریخی و غیره را با نظم و ترتیب خاصی در خانه پدری نگهداری نمود.
یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵
مراسم نام گذاری کوچه شهید روبرت لازار 24

مراسم نامگذاری خیابان شهید روبرت لازار عکاس: احمد آقاسیانی

همزمان با سال نو میلادی امروز دوشنبه سیزدهم دی ماه، خیابان سوم کمالی در محدوده خیابان قزوین به نام شهید مسیحی روبرت لازار نامگذاری شد.
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵
انتخابات شهردار مدرسه شهید کدخدایی 39

انتخابات شهردار مدرسه شهید کدخدایی عکاس: احمد آقاسیانی

صبح امروز دوشنبه 17 آبان انتخابات شهردارمدرسه دبیرستان شهید کدخدایی باحضور مجتبی عبدالهی معاونت اجتماعی وفرهنگی شهرداری تهران، رئیس آموزش پرورش منطقه 11 و معاونین شهرداری منطقه 11 برگزار شد.
دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵
افتتاحیه فعالیتهای ورزشی محلات منطقه 11 35

افتتاحیه فعالیتهای ورزشی محلات منطقه 11 عکاس: شایان محرابی

افتتاحیه فعالیت های ورزشی محلات منطقه 11 چهارشنبه 10 شهریور در بوستان رازی با روشن کردن مشعل مسابقات به دست حسن رحیمی کشتی گیر تیم ملی کشورمان حضور مدیران شهرداری، قهرمانان ورزشی و شهروندان برگزار شد.
پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵
جشنواره طولانی ترین نقاشی ایران 27

جشنواره طولانی ترین نقاشی ایران عکاس: شایان محرابی

جشنواره طولانی ترین نقاشی ایران صبح روز چهارشنبه 27 مرداد ماه با حضوز جمعی از کودکان و نوجوانان در بوستان رازی منطقه 11 برگزار شد.
چهارشنبه ۲۷ اَمرداد ۱۳۹۵
عبور از گذر مستوفی 15

گذر مستوفی عکاس: احمد آقاسیانی

گذرها معابری بودند که محلات مختلف شهر قدیم را به هم متصل می‌کردند. از گذرهای معروف تهران که تا امروز نیز نام آنها بین مردم رواج دارد می‌توان گذر امامزاده یحیی، گذر تقی‌خان، گذر حمام خانم، گذر حمام میرزا ولی و گذر حمام نواب را نام برد. گذرهای دانگی، دباغخانه، سرپولک، قلی، مروی، مستوفی، مهدی موش، میرزا محمود وزیر، نوروزخان و لوطی صالح از دیگر گذرهای قدیمی تهران به شمار می‌روند.
پنج شنبه ۱۴ اَمرداد ۱۳۹۵
نشست خبری تهران 230 1

نشست خبری تهران 230 عکاس: امیر حدیدی

ظهر دو شنبه 11 مرداد نشست خبری تهران 230 با خضور دکتر گیل آبادی و شهرداران مناطق 11 و 17 در محل شهرداری منطقه 17 برگزار شد
دوشنبه ۱۱ اَمرداد ۱۳۹۵
چهارشنبه های عاشقانه، سفره های پُر نور 15

چهارشنبه های عاشقانه، سفره های پُر نور عکاس: احمد آقاسیانی

گروه مردمی پردیس پاک پایان کارتن خوابی ،چهارشنبه شب با پهن کردن سفره عاشقانه کارتن خوابهای پارک شوش را به شام دعوت کردند. این گروه مردمی هر چهارشنبه بساط عاشقی اش را کنار کارتن خوابها پهن میکند و با شام و شیرینی و چای بی خانمانهای شهر را به یک مهمانی ساده و دوستانه دعوت میکند. آرایشگران موهای کارتن خوابها را کوتاه میکنند و تا پاسی از شب پردیسی ها با بی خانمانها گل میگویند و گل میشنوند. آخر شب هم هر کدامشان که مایل باشند ،با همیاران پردیس پاک، راهی کمپ های ترک اعتیاد میشوند تا پاکی را برای پردیسی ها به ارمغان بیاورند.
پنج شنبه ۳ تیر ۱۳۹۵
تهرانگردی با احمد مسجدجامعی 16

تهرانگردی با احمد مسجدجامعی عکاس: احمد آقاسیانی

احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران در برنامه تهرانگردی رمضان1395 به اتفاق نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 ، هیئت همراه و جمعی از خبرنگاران از ابنیه مذهبی تاریخی و جاذبه های گردشگری تهران قدیم در منطقه 11 بازدید کردند.
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵
تهرانگردی احمد مسجدجامعی در منطقه یازده‎ 1

تهرانگردی احمد مسجدجامعی در منطقه یازده‎ عکاس: میلاد بهشتی

احمد مسجد جامعی روز جمعه از منطقه یازده و بازار چارسو دیدن کرد.
شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵
جلسه دورنگاه ارتباطات تهران شهر 15

جلسه دورنگاه ارتباطات تهران شهر عکاس: امیر حدیدی

صبح سه شنبه 7 اردیبهشت اولین جلسه دورنگاه ارتباطات تهران شهر به میزبانی شهرداری منطقه 11 برگزار شد
سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
بورس لوازم ورزشی منیریه 16

بورس لوازم ورزشی منیریه عکاس: شایان محرابی

میدان منیریه یکی از میادین قدیمی تهران است که در محله منیریه قرار دارد. این میدان از شرق از طریق خیابان ابوسعید به بازار تهران و چهارراه گلوبندک، از غرب از طریق خیابان معیری به چهارراه لشکر و خیابان کارگر جنوبی و از شمال از طریق خیابان ولیعصر به میدان ولیعصر و از جنوب باز هم از طریق خیابان ولیعصر به میدان راه‌آهن ارتباط دارد.میدان منیریه تهران یکی از بزرگترین بازار های خرید و فروش لوازم ورزشی تهران است
یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
کتاب فروشی های میدان انقلاب 9

کتاب فروشی های میدان انقلاب عکاس: شایان محرابی

با گسترش نفوذ دانشگاه‌ها و به خصوص دانشگاه تهران در منطقه میدان انقلاب، رفته رفته بازار اصالی کتاب تهران و ایران به این منطقه نقل مکان کرد. اکثر کتابفروشی‌های فعال در این منطقه از ضلع جنوب شرقی میدان شروع شده و تا تقاطع خیابان انقلاب و دانشگاه ادامه پیدا می‌کنند.
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
افتتاح دهکده سلامت بوستان رازی 9

افتتاح دهکده سلامت بوستان رازی عکاس: احمد آقاسیانی

ده ها عنوان فعالیت سلامت‌محور با هدف ارتقای سلامت شهروندان با شعار "غلبه بر دیابت"، به مناسبت هفته سلامت از سوی شهرداری منطقه 11 در دهکده سلامت بوستان رازی و محله های مرکزی شهر تهران افتتاح شد.
پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
خیابان جمهوری 25

خیابان جمهوری عکاس: شایان محرابی

خیابان جمهوری تهران بورس لوازم الکتریکی و لوازم منزل است. جمهوری خیابانی غربی-شرقی در شهر تهران است که از میدان جمهوری آغاز شده و تا میدان بهارستان کشیده می‌شود.
سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵
بازدید دکتر قالیباف از بوستان تبسم در منطقه 11‎ 3

بازدید دکتر قالیباف از بوستان تبسم در منطقه 11‎ عکاس: وحید مینا

شهردار تهران ار بوستان در حال ساخت تبسم در منطقه 11 بازدید کرد.
سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵
روز طبیعت بارانی در بوستان رازی 3

روز طبیعت بارانی در بوستان رازی-2 عکاس: احمد آقاسیانی

سیزده‌به‌در ، سیزدهمین روزِ فروردین‌ماه و از جشن‌های نوروزی است. در تقویم‌های رسمیِ ایران، بعد از انقلاب، این روز روز طبیعت نامگذاری شده‌است و از تعطیلات رسمی است. برخی بر این باورند که در این روز باید برای راندن نحسی از خانه بیرون روند و نحسی را در طبیعت به‌در کنند. اما برای اثبات اینکه ایرانیان قدیم هم این دیدگاه را داشتند هیچ روایت تاریخی و قابل استنادی وجود ندارد. بعد از سیزده‌به‌در، جشن‌های نوروزی پایان می‌پذیرد. / در انتهای خیابان قزوین و نرسیده به میدان رازی، در میان فروشگاه‌ها و مغازه های لباس و کفش دست چندم و هیاهوی خریداران و فروشندگان موتورسیکلت، سربازانی که برای خرید پتو و لباس سربازی به این خیابان آمده‌اند و …و گاراژهای بزرگ تعمیر اتومبیل، دروازه‌ای سفید رنگ وجود دارد که در آن برای همه شهروندان و عابران باز است. دروازه‌ای که حکم دالان سبزی را در میان دود و دم و سیاهی شهر دارد و این دالان شهروندان را به بوستان رازی دعوت می‌کند. / دریاچه بزرگ مصنوعی با امکان ماهیگیری، فانوس دریایی، پردیس سینمایی و فرهنگسرا، بازارچه صنایع دستی، پیست دوچرخه سواری و پین بال، فضای سبز زیبا با تنوع گیاهی فراوان از امکانات بوستان رازی تهران است.
جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵
روز طبیعت بارانی در بوستان رازی 1

روز طبیعت بارانی در بوستان رازی-۱ عکاس: احمد آقاسیانی

سیزده‌به‌در ، سیزدهمین روزِ فروردین‌ماه و از جشن‌های نوروزی است. در تقویم‌های رسمیِ ایران، بعد از انقلاب، این روز روز طبیعت نامگذاری شده‌است و از تعطیلات رسمی است. برخی بر این باورند که در این روز باید برای راندن نحسی از خانه بیرون روند و نحسی را در طبیعت به‌در کنند. اما برای اثبات اینکه ایرانیان قدیم هم این دیدگاه را داشتند هیچ روایت تاریخی و قابل استنادی وجود ندارد. بعد از سیزده‌به‌در، جشن‌های نوروزی پایان می‌پذیرد. / در انتهای خیابان قزوین و نرسیده به میدان رازی، در میان فروشگاه‌ها و مغازه های لباس و کفش دست چندم و هیاهوی خریداران و فروشندگان موتورسیکلت، سربازانی که برای خرید پتو و لباس سربازی به این خیابان آمده‌اند و …و گاراژهای بزرگ تعمیر اتومبیل، دروازه‌ای سفید رنگ وجود دارد که در آن برای همه شهروندان و عابران باز است. دروازه‌ای که حکم دالان سبزی را در میان دود و دم و سیاهی شهر دارد و این دالان شهروندان را به بوستان رازی دعوت می‌کند. / دریاچه بزرگ مصنوعی با امکان ماهیگیری، فانوس دریایی، پردیس سینمایی و فرهنگسرا، بازارچه صنایع دستی، پیست دوچرخه سواری و پین بال، فضای سبز زیبا با تنوع گیاهی فراوان از امکانات بوستان رازی تهران است.
جمعه ۱۳ فروردین ۱۳۹۵
ششمین دوره‌همی روزانه تهرانگردی عکاسی آژانس عکس تهران 1

ششمین دوره‌همی روزانه تهرانگردی عکاسی آژانس عکس تهران عکاس: ساناز دریایی

ششمین دوره همی روزانه تهرانگردی عکاسی مشترک دوربین.نت و آژانس عکس تهران از دیدنی های منطقه ۱۱ به میزبانی شهرداری منطقه ۱۱ برگزار شد
سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵
موزه مقدم در ایام نوروز 5

موزه مقدم در ایام نوروز عکاس: شایان محرابی

موزه مقدم دانشگاه تهران و درحقیقت خانه مقدم از جمله خانه های مجلل دوران قاجار ـ متعلق به یکی از درباریان آن زمان به نام محمد تقی خان احتساب الملک ـ بوده است.ایم موزه در ایام نوروز با بازدید گسترده مردم همراه بوده است.
جمعه ۶ فروردین ۱۳۹۵
فیلم / دیدنی های گردشگری منطقه 11

دیدنی های گردشگری منطقه 11

سه شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۵

دیدار دانش آموزان کلاس اولی با شهردار منطقه ۱۱تهران عکاس: سبحان فرج ون

یکشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۳