منطقه 5

پروژه اکوپارک فرحزاد 3

پروژه اکوپارک فرحزاد
عکاس: شایان محرابی

پروژه اکوپارک فرحزاد یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شهرداری تهران واقع در منطقه پنج است که در آینده نزدیک فاز اول آن افتتاح خواهد شد.
یکشنبه۱۳ خرداد ۱۴۰۳
اجتماع صادقیون در میدان صادقیه تهران 14

اجتماع صادقیون در میدان صادقیه تهران
عکاس: سبحان فرج ون

اجتماع صادقیون در روز سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) با حضور عزاداران مکتب جعفری و اهل بیت علیهم السلام و سخنرانی حجت‌الاسلام سیدعلیرضا حسینی و مداحی حاج سعید حدادیان و تشییع پیکر شهید گمنام، صبح روز شنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه در میدان صادقیه برگزار شد.
شنبه۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
بازدید اصحاب رسانه از منطقه ۵ شرکت واحد اتوبوسرانی 30

بازدید اصحاب رسانه از منطقه ۵ شرکت واحد اتوبوسرانی
عکاس: محسن ابوالقاسم

تور بازدید خبرنگاران از منطقه ۵ شرکت واحد اتوبوسرانی (شهید جم) صبح امروز دوشنبه ۱۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ با حضور مهدی علیزاده مدیرعامل این شرکت برگزار شد.
دوشنبه۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
ایستگاه متروی آیت‌الله کاشانی 6

ایستگاه متروی آیت‌الله کاشانی
عکاس: سبحان فرج ون

خط ششم متروی تهران، به طول ۴۲ کیلومتر از منطقه کن در شمال غربی تهران آغاز و با گذر از خیابان کوهسار و بزرگراه‌های شهید همت و آیت‌الله اشرفی اصفهانی وارد خیابان مرزداران شده و با عبور از بزرگراه یادگار امام(ره)، میدان‌های ولیعصر(عج)، شهدای هفتم تیر، امام حسین(ع) و ... به ایستگاه منطقه دولت آباد در جنوب شرقی تهران منتهی می‌شود.
یکشنبه۲ اردیبهشت ۱۴۰۳
ایستگاه متروی شهر زیبا 24

ایستگاه متروی شهر زیبا
عکاس: شایان محرابی

ایستگاه متروی شهر زیبا، یکی از ایستگاه‌های خط ۶ متروی تهران در محله شهر زیبا است. این خط به طول ۴۲ کیلومتر از منطقه کن (شمال غرب تهران) آغاز و با گذر از خیابان کوهسار و بزرگراه‌های شهید همت و آیت‌الله اشرفی اصفهانی وارد خیابان مرزداران شده و با عبور از بزرگراه یادگار امام(ره) در ادامه مسیر به میدان‌های ولیعصر(عج)، هفتم تیر، امام حسین(ع) و شهدا می‌رسد. در نهایت این خط به منطقه دولت‌آباد در جنوب شرقی تهران منتهی می‌شود.
یکشنبه۲۶ فروردین ۱۴۰۳
نماز عید فطر در شهرک اکباتان 26

نماز عید فطر در شهرک اکباتان
عکاس: سبحان فرج ون

نماز عید سعید فطر، با حضور اقشار مختلف مردم، صبح چهارشنبه ۲۲ فروردین‌ماه در شهرک اکباتان اقامه شد.
چهارشنبه۲۲ فروردین ۱۴۰۳
ایستگاه مترو شهران 28

ایستگاه مترو شهران
عکاس: شایان محرابی

ایستگاه متروی شهران یکی از ایستگاه‌های شمالی خط ۶ متروی تهران است که در جنوب محله شهران واقع شده و در ۱۸ مهر ماه ۱۴۰۲ به بهره‌برداری رسید.
دوشنبه۲۰ فروردین ۱۴۰۳
مترو شهید آرمان علی‌وردی(کوهسار) 34

ایستگاه متروی شهید آرمان علی‌وردی(کوهسار)
عکاس: شایان محرابی

متروی کوهسار، ایستگاه پایانی بخش شمالی خط ۶ مترو تهران است. این خط به طول ۴۲ کیلومتر از منطقه کن (شمال غرب تهران) آغاز و با گذر از خیابان کوهسار و بزرگراه‌های شهید همت و آیت‌الله اشرفی اصفهانی وارد خیابان مرزداران شده و با عبور از بزرگراه یادگار امام(ره) در ادامه مسیر به میدان‌های ولیعصر(عج)، هفتم تیر، امام حسین(ع) و شهدا می‌رسد. در نهایت این خط به منطقه دولت‌آباد در جنوب شرقی تهران منتهی می‌شود. این ایستگاه ۱۸ مهر ۱۴۰۲ افتتاح شد.
یکشنبه۱۹ فروردین ۱۴۰۳
افتتاح ایستگاه متروی آیت‌الله کاشانی 7

افتتاح ایستگاه متروی آیت‌الله کاشانی
عکاس: محسن ابوالقاسم

مراسم افتتاح ایستگاه متروی مرحوم آیت‌الله کاشانی با حضور خانواده معظم شهدا و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
شنبه۲۶ اسفند ۱۴۰۲
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه آیت‌الله کاشانی 20

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه آیت‌الله کاشانی
عکاس: سبحان فرج ون

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه‌های عظیم خاورمیانه یاد می شود، حالا به روزهای بهره‌برداری از ایستگاه‌ جدید خود نزدیک شده و قرار است در آینده نزدیک و به همت دستگاه های ذیربط، ایستگاه متروی آیت‌الله کاشانی که در بخش شمالی خط 6 مترو تهران قرار دارد افتتاح شود. خط ۶ متروی تهران به طول ۴۲ کیلومتر از منطقه کن در شمال غربی تهران آغاز و با گذر از خیابان کوهسار و بزرگراه‌های شهید همت و آیت الله اشرفی اصفهانی وارد خیابان مرزداران شده و با عبور از بزرگراه یادگار امام(ره) در ادامه مسیر به میدان‌های ولیعصر(عج)، هفتم تیر، امام حسین(ع) و شهدا می‌رسد. در نهایت این خط به منطقه دولت آباد در جنوب شرقی تهران منتهی می‌شود.
جمعه۲۵ اسفند ۱۴۰۲
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهدای کن 4

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهدای کن
عکاس: سبحان فرج ون

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه‌های عظیم خاورمیانه یاد می شود، حالا به روزهای بهره‌برداری از ایستگاه‌ جدید خود نزدیک شده و قرار است در آینده نزدیک و به همت دستگاه های ذیربط، ایستگاه متروی شهدای کن که در بخش شمالی خط 6 مترو تهران قرار دارد افتتاح شود. خط ۶ متروی تهران به طول ۴۲ کیلومتر از منطقه کن در شمال غربی تهران آغاز و با گذر از خیابان کوهسار و بزرگراه‌های شهید همت و آیت الله اشرفی اصفهانی وارد خیابان مرزداران شده و با عبور از بزرگراه یادگار امام(ره) در ادامه مسیر به میدان‌های ولیعصر(عج)، هفتم تیر، امام حسین(ع) و شهدا می‌رسد. در نهایت این خط به منطقه دولت آباد در جنوب شرقی تهران منتهی می‌شود.
جمعه۲۵ اسفند ۱۴۰۲
یکصدودهمین پویش امید و افتخار 5

یکصدودهمین پویش امید و افتخار
عکاس: سبحان فرج ون

آیین بهره‌برداری از پروژه دسترسی شمال به غرب تقاطع بزرگراه شهید ستاری با بزرگراه شهید لشگری و کندروهای مربوطه همزمان با یکصد و دهمین پویش امید و افتخار با حضور هادی حق بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، داوود گودرزی، شهردار منطقه ۵، مهدی صداقتی مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران و سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور رییس پلیس راهور تهران بزرگ، بعد از ظهر روز یکشنبه ۲۰ اسفندماه برگزار شد.
یکشنبه۲۰ اسفند ۱۴۰۲
آئین غرس درخت به پاسداشت شهدای منطقه ۵ 11

آئین غرس درخت به پاسداشت شهدای منطقه ۵
عکاس: سبحان فرج ون

آئین غرس درخت به پاسداشت شهدای منطقه ۵ با حضور خانواده معظم شهدا و داوود گودرزی شهردار منطقه ۵، بعد از ظهر یکشنبه ۲۰ اسفندماه در بوستان الهام محله سازمان برنامه برگزار شد.
یکشنبه۲۰ اسفند ۱۴۰۲
یکصد و چهارمین پویش امید و افتخار 1

یکصد و چهارمین پویش امید و افتخار
عکاس: سهیل صحرانورد

آیین بهره‌برداری از ورودی دوم ایستگاه مترو شهید دادمان و آغاز عملیات اجرایی ضلع شمال غربی خط ۷ مترو در قالب یکصد و چهارمین پویش امید و افتخار صبح شنبه 12 اسفند ماه با حضور محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سیدمحمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران، پرویز سروری نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، سردار اکبری جانشین قرارگاه خاتم الانبیا، گودرزی شهردار منطقه ۵ و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
شنبه۱۲ اسفند ۱۴۰۲
جشن سالگرد پیروزی انقلاب با حضور شهردار تهران 4

جشن سالگرد پیروزی انقلاب با حضور شهردار تهران
عکاس: محسن ابوالقاسم

جشن شب چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد امام حسین (ع) محله جنت آباد برگزار شد.
شنبه۲۱ بهمن ۱۴۰۲
صبح آدینه برفی  19

صبح آدینه برفی
عکاس: سبحان فرج ون

بارش برف در سیزدهمین روز از بهمن‌ماه، شهر تهران را سفیدپوش کرد.
جمعه۱۳ بهمن ۱۴۰۲
بارش برف زمستانی در معابر شمالی پایتخت - 2 49

بارش برف زمستانی در معابر شمالی پایتخت - 2
عکاس: شایان محرابی

با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران در پایتخت همزمان با روزهای پایانی هفته جاری، شهرداری مناطق در کنار معاونت خدمات شهری، نیروها و تجهیزات خود را در معابر مستقر کردند تا تردد شهروندان در سطح شهر با مشکل مواجه نشود.
جمعه۱۳ بهمن ۱۴۰۲
بارش برف زمستانی در معابر شمالی پایتخت - 1 50

بارش برف زمستانی در معابر شمالی پایتخت - 1
عکاس: شایان محرابی

با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران در پایتخت همزمان با روزهای پایانی هفته جاری، شهرداری مناطق در کنار معاونت خدمات شهری، نیروها و تجهیزات خود را در معابر مستقر کردند تا تردد شهروندان در سطح شهر با مشکل مواجه نشود.
جمعه۱۳ بهمن ۱۴۰۲
آیین کاشت 1310 نهال در منطقه 5 33

آیین کاشت 1310 نهال در منطقه 5
عکاس: فرزام طائفه

آیین کاشت 1310 نهال به نیت 1310 شهید منطقه 5 شهرداری تهران با حضور خانواده معظم شهدا، روز یکشنبه 8 بهمن‌ماه در منطقه 5 برگزار شد.
دوشنبه۹ بهمن ۱۴۰۲
آیین پهلوانی و زورخانه‌ای جوانمردان شهر 19

آیین پهلوانی و زورخانه‌ای جوانمردان شهر
عکاس: سهیل صحرانورد

آیین پهلوانی و زورخانه‌ای جوانمردان شهر عصر سه‌شنبه 3 بهمن ماه با حضور محمدامین توکلی‌زاده معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، احمد قیومی فرماندار تهران، حسین اجاقی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران وپیشکسوتان ورزش های پهلوانی و زورخانه ای در مجموعه ورزشی شفیع پور واقع در منطقه ۵ برگزار شد.
سه شنبه۳ بهمن ۱۴۰۲
اینجا کارگاهه؛ اکو پارک فرحزاد 33

اینجا کارگاهه؛ اکو پارک فرحزاد
عکاس: سبحان فرج ون

تعداد زیادی کارگاه در حوزه‌های خدمت‌رسانی(عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک) در شهر تهران فعال است. کمپین «اینجا کارگاهه» به منظور اطلاع‌رسانی دقیق به مردم در بیش از ۱۰۰ نقطه کارگاهی پایتخت است. گزارش زیر مجموعه اکو پارک فرحزاد را به تصویر کشیده است.د فاز اول رود دره فرحزاد به مساحت ۵۴ هکتار تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید، مساحت کل پروژه حدود ۱۴۰ هکتار است که فاز نخست آن ۵۴ هکتار (حدفاصل پل آبشار تا پل خوش مرام) است.
سه شنبه۱۲ دی ۱۴۰۲
پنجمین پویش آزادی و حمایت از مادران زندانی  21

پنجمین پویش آزادی و حمایت از مادران زندانی
عکاس: فرزام طایفه

در آستانه میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، پنجمین پویش آزادی و حمایت از مادران زندانی، با حضور مسئولین استانی و خانواده‌های زندانیان، شامگاه دوشنبه (۱۱ دی ۱۴۰۲) ماه به میزبانی برج آزادی برگزار شد.
سه شنبه۱۲ دی ۱۴۰۲
بازدید اصحاب رسانه از پروژه اکوپارک فرحزاد 6

بازدید اصحاب رسانه از پروژه اکوپارک فرحزاد
عکاس: سبحان فرج ون

جمعی از اصحاب رسانه به همراهی علی‌محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و توسعه فضای سبز شهر تهران، صبح روز دوشنبه 11 دی‌ماه از پروژه اکوپارک فرحزاد بازدید کردند.
دوشنبه۱۱ دی ۱۴۰۲
تشییع پیکر شهید گمنام دفاع مقدس "همسایه فردوس" 21

تشییع پیکر شهید گمنام دفاع مقدس «همسایه فردوس»
عکاس: فرزام طایفه

مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر شهید گمنام ۸ سال دفاع مقدس در هشتمین روز از فصل زمستان ساعت ۸ صبح در محله فردوس از مسجد قمر بنی هاشم(ع) تا مسجد حضرت زینب(س) با حضور خادمیاران کانون خدمت رضوی منطقه۵ تهران و اهالی منطقه برگزار شد.
شنبه۹ دی ۱۴۰۲
هشتادوششمین رویداد امیدوافتخار 42

هشتادوششمین رویداد امیدوافتخار
عکاس: فرزام طائفه

همزمان با هشتادوششمین رویداد امیدوافتخار، آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۵۰ پروژه شهری، ۲۵ آذرماه در منطقه ۵ برگزار شد.
شنبه۲۵ آذر ۱۴۰۲
نشست صمیمی دانشجو و شهر در منطقه 5 1

نشست صمیمی دانشجو و شهر
عکاس: فرزام طایفه

نشست صمیمی دانشجو و شهر، صبح روز گذشته 18 آذر 1402 با دعوت جمعی از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با حضور احسان شریفی « شهردار منطقه ۵ » و تعدادی از معاونین و دانشجویان نخبه این دانشگاه به مناسبت روز دانشجو برگزار شد.
یکشنبه۱۹ آذر ۱۴۰۲
تشییع پیکر شهدای مدافع حرم در منطقه ۵ 33

تشییع پیکر شهدای مدافع حرم در منطقه ۵
عکاس: فرزام طایفه

مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای مدافع حرم« شهید مهدی ذاکر حسینی و شهید مصطفی صادقی» صبح امروز 16 آذرماه در مسجد امام خمینی(ره) محله اکباتان برگزار شد.
پنج شنبه۱۶ آذر ۱۴۰۲
تشییع پیکر شهید مدافع حرم در منطقه ۵  19

تشییع پیکر شهید مدافع حرم در منطقه ۵
عکاس: فرزام طائفه

مراسم تشییع و تدفین پیکر شهید مدافع حرم سردار پناه تقی زاده از شهدای حملات رژیم صهیونسیتی در سوریه، صبح امروز سه‌شنبه ۱۴ آذر‌ماه از میدان شهدای باغ فیض به سمت آستان مقدس امامزادگان سیدجعفر (ع) وسیده حمیده خاتون (س) واقع در شهرداری منطقه ۵ برگزار شد.
سه شنبه۱۴ آذر ۱۴۰۲
ملاقات مردمی شهردار منطقه ۵ 6

ملاقات مردمی شهردار منطقه ۵
عکاس: فرزام طائفه

ملاقات مردمی احسان شریفی، شهردار منطقه ۵ با حضور جعفر شربیانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، روز دوشنبه ۱۳ آذرماه در ساختمان این منطقه برگزار شد.
سه شنبه۱۴ آذر ۱۴۰۲
به وقت خدمت؛ ایستگاه علامه جعفری 13

ایستگاه علامه جعفری
عکاس: شایان محرابی

ایستگاه علامه جعفری واقع در خط ۴ متروی تهران، ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ افتتاح شد. این ایستگاه در منطقه ۵ شهر تهران قرار دارد که امکان دسترسی مسافران در محدوده‌ای کم برخوردار از نظر حمل و نقل عمومی را به شبکه خطوط مترو فراهم می‌کند. خط ۴ از زیر معابر پرترددی همچون خیابان‌های آزادی، انقلاب، پیروزی و شهرک اکباتان عبور می‌کند. این خط یکی از پرمسافرترین کریدورهای شرقی–غربی حمل‌ونقل درون شهری به شمار می‌آید.
دوشنبه۱۳ آذر ۱۴۰۲
ششمین جشنواره خرمالو 10

ششمین جشنواره خرمالو
عکاس: فرزام طائفه

ششمین جشنواره خرمالو با حضور احسان شریفی، شهردار منطقه ۵، روز پنجشنبه ۹ آذرماه در محله کن برگزار شد.
شنبه۱۱ آذر ۱۴۰۲
محفل انس با قرآن در منطقه ۵ 10

محفل انس با قرآن در منطقه ۵
عکاس: فرزام طایفه

همزمان با فرارسیدن شهادت حضرت زهرا(س) و هفته بسیج، محفل انس با قرآن، سه‌شنبه ۷ آذر‌ماه در مسجد جامع امام سجاد(ع) منطقه ۵ برگزار شد.
چهارشنبه۸ آذر ۱۴۰۲
اجتماع بسیجیان ناحیه قدس منطقه ۵ 15

اجتماع بسیجیان ناحیه قدس
عکاس: فرزام طایفه

اجتماع بسیجیان ناحیه قدس، چهارشنبه اول آذرماه در مسجد جامع امام سجاد(ع) منطقه ۵ برگزار شد.
پنج شنبه۲ آذر ۱۴۰۲
افتتاحیه کلبه کتاب در منطقه ۵ 2

افتتاحیه کلبه کتاب در منطقه ۵
عکاس: فرزام طایفه

افتتاحیه کلبه کتاب در منطقه ۵، چهارشنبه ۱ آذرماه، برگزار شد.
چهارشنبه۱ آذر ۱۴۰۲
ویژه برنامه نشست فناوری‌های نوین شهرسازی  7

ویژه برنامه نشست فناوری‌های نوین شهرسازی
عکاس: فرزام طائفه

نشست بررسی و هم‌افزایی فناوری و ایده‌های نوین در حوزه معماری و شهرسازی با حضور حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، احسان شریفی، شهردار منطقه ۵ و جمعی از دانشگاهیان و مدیران شهری، روز سه شنبه ۲۳ آبانماه برگزار شد.
سه شنبه۲۳ آبان ۱۴۰۲
ورود تانکر حامل سوخت به فروشگاه 13

سانحه تانکر حامل سوخت در منطقه ۵
عکاس: فرزام طایفه

یک دستگاه تانکر حامل سوخت گازوئیل، بامداد روز پنجشنبه ۱۸ آبان‌ماه در بلوار کوهسار به علت نامشخص با سه دستگاه خودرو سواری تصادف و سپس با تغییر مسیر به ساختمان ۶ طبقه مسکونی ـ تجاری که طبقه همکف آن یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای است؛ برخورد کرد و با وارد شدن به فروشگاه، در محل واژگون شد.
جمعه۱۹ آبان ۱۴۰۲
اولین سالگرد شهادت «آرمان علی‌وردی» 15

اولین سالگرد شهادت «آرمان علی‌وردی»
عکاس: فرزام طایفه

مراسم اولین سالگرد شهادت شهید آرمان علی‌وردی عصر جمعه ۵ آبان‌ ۱۴۰۲ با حضور مردم شهیدپرور تهران در شهرک اکباتان و در محل شهادت این شهید برگزار شد.
شنبه۶ آبان ۱۴۰۲
تور بازدید اصحاب رسانه از روند لایروبی مسیل ها و قنوات 15

تور بازدید اصحاب رسانه از روند لایروبی مسیل ها و قنوات
عکاس: سبحان فرج ون

تور بازدید اصحاب رسانه از روند لایروبی مسیل ها و قنوات از سرشاخه اصلی باکری واقع در منطقه ۵ تهران با حضور حسین نظری، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و علیرضا جعفری، مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران، صبح روز دوشنبه ۲۴ مهرماه برگزار شد.
دوشنبه۲۴ مهر ۱۴۰۲
یادواره شهدای باغ فیض 14

یادواره شهدای باغ فیض
عکاس: فرزام طایفه

یادواره شهدای محله باغ فیض و پنج شهید گمنام؛ عصر جمعه ۲۱ مهر ۱۴۰۲ با حضور «محمد باقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی و خانواده های شهدای این محله در امام زادگان حمیده خاتون و سید جعفر (علیهم السلام) برگزار شد.
شنبه۲۲ مهر ۱۴۰۲
حضور عضو شورای شهر در منطقه ۵ 12

حضور عضو شورای شهر در منطقه ۵
عکاس: فرزام طائفه

سید محمد آقامیری، عضو شورای اسلامی شهر تهران با حضور در شهرداری منطقه ۵ با شهروندان این منطقه در مسجد صادق آل‌محمد (ص) دیدار کرد و در ادامه در بیست‌وپنجمین مجمع مشورتی و تخصصی محلات شهر تهران حضور یافت.
یکشنبه۱۶ مهر ۱۴۰۲
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه کوهسار 41

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه کوهسار
عکاس: شایان محرابی

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه‌های عظیم خاورمیانه یاد می‌شود، حالا به روزهای بهره‌برداری از ایستگاه‌ جدید خود نزدیک شده و قرار است در آینده‌ای نه چندان دور و به همت دستگاه‌های ذیربط، ایستگاه مترو کوهسار که ایستگاه پایانی بخش شمالی خط 6 مترو تهران قرار دارد افتتاح شود. خط ۶ متروی تهران به طول ۴۲ کیلومتر از منطقه کن در شمال غربی تهران آغاز و با گذر از خیابان کوهسار و بزرگراه‌های شهید همت و آیت الله اشرفی اصفهانی وارد خیابان مرزداران شده و با عبور از بزرگراه یادگار امام(ره) در ادامه مسیر به میدان‌های ولیعصر(عج)، هفتم تیر، امام حسین(ع) و شهدا می‌رسد. در نهایت این خط به منطقه دولت‌آباد در جنوب شرقی تهران منتهی می‌شود.
یکشنبه۱۶ مهر ۱۴۰۲
آیین تقدیر از خادمین اربعین حسینی در مرز مهران 4

آیین تقدیر از خادمین اربعین حسینی در مرز مهران
عکاس: فرزام طائفه

آیین تقدیر از خادمین اربعین حسینی در مرز مهران با حضور احسان شریفی، شهردار منطقه ۵، یکشنبه ۹ مهرماه برگزار شد.
یکشنبه۹ مهر ۱۴۰۲
تشییع پیکر جانباز شهید سردار محمدحسین منصوری 2

تشییع پیکر جانباز شهید سردار محمدحسین منصوری
عکاس: فرزام طایفه

مراسم تشییع پیکر جانباز شهید سردار محمدحسین منصوری صبح شنبه 8 مهر ماه در گلزار شهدای فرحزاد برگزار شد.
شنبه۸ مهر ۱۴۰۲
مراسم روز جهانی بدون خودرو در منطقه ۵ 20

مراسم روز جهانی بدون خودرو در منطقه ۵
عکاس: فرزام طایفه

مراسم روز جهانی بدون خودرو عصر جمعه ۳۱ شهریور ماه با حضور جمعی از اهالی منطقه 5 تهران در خیابان فرهنگ برگزار شد.
جمعه۳۱ شهریور ۱۴۰۲
خدمات شهرداری تهران در مرز مهران 29

خدمات شهرداری تهران در مرز مهران
عکاس: دریافتی

کارکنان شهرداری مناطق 11 و 5 در مرز مهران، مشغول خدمت‌رسانی به زائران حسینی هستند.
دوشنبه۱۳ شهریور ۱۴۰۲
خدمات نیروهای پاکبان شهر تهران در اربعین حسینی 41

پاکبانی در گوشه‌ای از بهشت
عکاس: دریافتی

پاکبانان شهرداری مناطق 21، 8، 5، 2 به منظور خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در مسیرهای راهپیمایی حضور دارند.
یکشنبه۱۲ شهریور ۱۴۰۲
اعزام کاروان خادم الحسین (ع) منطقه 5 11

اعزام کاروان خادم الحسین (ع) منطقه 5
عکاس: فرزام طایفه

اولین کاروان خادم الحسین (ع) منطقه 5 به پایانه مرزی مهران صبح روز ۲۸ مرداد ماه ۱۴۰۲ اعزام شد.
شنبه۲۸ اَمرداد ۱۴۰۲
دومین نشست تخصصی «شهرگفت» 5

دومین نشست تخصصی «شهرگفت»
عکاس: فرزام طایفه

دومین نشست تخصصی «شهرگفت» عصر دوشنبه 16 مرداد با سخنرانی محمدرضا اسلامی، استاد دانشگاه ایالتی پلی‌تکنیک کالیفرنیا در سالن اجتماعات شهرداری منطقه 5 برگزار شد.
سه شنبه۱۷ اَمرداد ۱۴۰۲
نشست تخصصی "شهر گفت" 20

نشست تخصصی "شهر گفت"
عکاس: فرزام طایفه

نشست تخصصی "شهر گفت" صبح امروز 9 مرداد 1402 با موضوع درس آموزه های سیل امام زاده داوود(ع) , با حضور شهردار منطقه ۵، بخشدار کن، مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی، نظامی، انتظامی، امدادی و جمعی از مدیران شهری در سالروز حادثه سیل برگزار شد.
دوشنبه۹ اَمرداد ۱۴۰۲
نماز جمعه عاشورایی در منطقه ۵ 8

نماز ظهر عاشورا در منطقه ۵
عکاس: فرزام طایفه

نماز ظهر عاشورا با حضور عزاداران اباعبدالله الحسین(ع)، ظهر روز جمعه ۶ مردادماه در مسجد الزهرا(س) منطقه ۵ برگزار شد.
جمعه۶ اَمرداد ۱۴۰۲
«آیین گِل» لرستانی‌های پایتخت  36

«آیین گِل» لرستانی‌های پایتخت
عکاس: سبحان فرج ون

«آیین گِل» لرستانی‌های پایتخت، صبح روز ۶ مردادماه، مصادف با عاشورای حسینی، در محله فردوس غرب برگزار شد.
جمعه۶ اَمرداد ۱۴۰۲
شب اول محرم در هیئت ریحانة الحسین (س) 2

شب اول محرم در هیئت ریحانة الحسین‌(س)

مراسم شب اول محرم با سخنرانی حجت‌الاسلام حامد کاشانی و مداحی سیدمجید بنی‌فاطمه در هیئت ریحانة‌ الحسین‌ (س) برگزار شد.
چهارشنبه۲۸ تیر ۱۴۰۲
تقدیر از فرزندان همکاران شهرداری تهران 7

تقدیر از فرزندان کارمندان شهرداری تهران
عکاس: فرزام طایفه

مراسم تقدیر از فرزندان همکاران شهرداری تهران در رقابت بین‌المللی نقاشی و فیلم اتحادیه جهانی شهرهای تاریخی، سه‌شنبه ۲۷ تیرماه در سالن اجتماعات منطقه ۵، با حضور احسان شریفی، شهردار منطقه ۵، حمیدرضا غلام‌زاده، معاون امور بین‌الملل مرکز ارتباطات شهرداری تهران، جمعی از مدیران شهری و خانواده شرکت کنندگان برگزار شد.
چهارشنبه۲۸ تیر ۱۴۰۲
تمرین زلزله، تخلیه امن و اسکان اضطراری در منطقه ۵ 5

تمرین زلزله، تخلیه امن و اسکان اضطراری در منطقه ۵
عکاس: فرزام طائفه

تمرین زلزله، تخلیه امن و اسکان اضطراری با مشارکت سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، اداره آب و فاضلاب استان تهران و جمعیت هلال احمر در منطقه ۵ شهرداری تهران برگزار شد.
جمعه۲۳ تیر ۱۴۰۲
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر از منطقه ۵ 27

بازدید اعضای شورای اسلامی شهر از منطقه ۵
عکاس: فرزام طایفه

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با هدف نظارت میدانی از پیشرفت فیزیکی پروژه های توسعه محلی سال ۱۴۰۲ و اتمام پروژه های توسعه محلی سال ۱۴۰۱ از منطقه ۵ بازدید کردند.
دوشنبه۲۹ خرداد ۱۴۰۲
افتتاح استخر روباز مجموعه فرهنگی هنری ورزشی شهربانو 2

افتتاح استخر روباز مجموعه شهربانو منطقه ۵
عکاس: فرزام طایفه

آیین افتتاح استخر روباز مجموعه فرهنگی، هنری و ورزشی شهربانو (ویژه بانوان) در پنجاه‌وهفتمین رویداد «امید و افتخار» با حضور مریم اردبیلی، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران، احسان شریفی شهردار منطقه ۵، در این منطقه برگزار شد.
شنبه۲۰ خرداد ۱۴۰۲
یادواره شهدای بخش کن 38

یادواره شهدای بخش کن
عکاس: فرزام طایفه

اولین یادواره شهدای بخش کن (مناطق ۵-۲۱-۲۲) در مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع) با حضور سردار نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه، شهردار مناطق ۵-۲۱-۲۲، مقامات ارشد کشوری و لشکری و خانوده معظم شهدا برگزار شد.
پنج شنبه۴ خرداد ۱۴۰۲
تجمع صادقیون غرب تهران 6

تجمع صادقیون غرب تهران
عکاس: فرزام طایفه

هم‌زمان با سالروز شهادت امام صادق (ع)، تجمع عزاداران آن حضرت با حضور هیئت‌های عزاداری غرب تهران و مداحی حاج سعید حدادیان و سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ مصطفی کرمی و تشییع پیکر شهید گمنام، صبح روز سه شنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه در فلکه دوم صادقیه برگزار شد.
سه شنبه۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
همایش تجلیل از کارگران شهرداری منطقه ۵ 44

همایش تجلیل از کارگران شهرداری منطقه ۵
عکاس: فرزام طایفه

به مناسبت گرامیداشت روز کارگر، همایش تجلیل از کارگران شهرداری منطقه ۵ با حضور احسان شریفی شهردار منطقه، مسعود رنجبریان مدیرعامل شرکت شهربان، معاونین منطقه و شهرداران نواحی، چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت‌ماه از ۱۵۰ نفر از نمایندگان کارگران این منطقه تقدیر و قدردانی شد.
پنج شنبه۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲
افتتاح مجموعه های ورزشی آستان امامزادگان عینعلی‌وزینعلی (ع) 28

افتتاح مجموعه های ورزشی آستان امامزادگان عینعلی‌وزینعلی (ع)
عکاس: حمید رضا درجاتی

آیین افتتاح مجموعه های ورزشی آستان امامزادگان عینعلی‌وزینعلی (ع) عصر روز شنبه نهم اردیبهشت‌ماه با حضور سردار رحیم صفوی افتتاح شد.
شنبه۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
بهره‌برداری از ایستگاه متروی«علامه جعفری» 32

بهره‌برداری از ایستگاه مترو «علامه جعفری»
عکاس: مجتبی عرب زاده

در پنجاه‌وسومین پویش امید و افتخار، آیین بهره‌برداری از ایستگاه مترو «علامه جعفری» و ۱۴۰۰ متر مسیر تونلی در پروژه توسعه غربی خط ۴ مترو تهران با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، اعضای شورای شهر و مدیران ارشد شهری برگزار شد.
شنبه۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
دومین جشنواره شکوفه‌های گیلاس 37

دومین جشنواره شکوفه‌های گیلاس
عکاس: فرزام طایفه

دومین جشنواره شکوفه‌های گیلاس روستاهای سنگان، بخش‌کن صبح امروز هفتم اردیبهشت‌ماه با حضور جمعی از شهروندان برگزارشد.
پنج شنبه۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه علامه جعفری 16

توسعه متروی تهران(ایستگاه علامه جعفری)
عکاس: سبحان فرج ون

طبق برنامه‌ریزی به عمل آمده، در پنجاه‌وسومین رویداد امید و افتخار، ایستگاه علامه جعفری که در خط ۴ متروی تهران واقع شده است، افتتاح خواهد شد. این ایستگاه در منطقه ۵ شهر تهران قرار دارد که امکان دسترسی مسافران در محدوده‌ای کم برخوردار از نظر حمل و نقل عمومی را به شبکه خطوط مترو فراهم می‌کند. خط ۴ از زیر معابر پرترددی همچون خیابان‌های آزادی، انقلاب، پیروزی و شهرک اکباتان عبور می‌کند. این خط یکی از پرمسافرترین کریدورهای شرقی – غربی حمل‌ونقل درون شهری به شمار می‌آید.
پنج شنبه۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
اقامه نماز عید سعید فطر در محله شهران 33

اقامه نماز عید سعید فطر در محله شهران
عکاس: فرزام طایفه

مراسم نماز عید سعید فطر، صبح شنبه ۲ اردیبهشت‌ماه، در مسیر مسجد امام علی ابن ابیطالب(ع) محله شهران شمالی، اقامه شد.
شنبه۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
اقامه نماز عید فطر در شهرک اکباتان 22

اقامه نماز عید فطر در شهرک اکباتان
عکاس: شایان محرابی

مراسم اقامه نماز عید فطر، صبح شنبه دوم تیرماه، همزمان با سراسر کشور در شهرک اکباتان تهران برگزار شد.
شنبه۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
روز جهانی قدس در محله‌کن 6

مراسم روز جهانی قدس در محله‌ کن
عکاس: فرزام طایفه

راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور اقشار مختلف مردم، جمعه ۲۵ فروردین‌ماه درمحله کن منطقه ۵ شهرداری تهران برگزار شد.
جمعه۲۵ فروردین ۱۴۰۲
مراسم احیا شب ۲۳ ماه رمضان و تشییع شهید گمنام در حسینیه یرکی های مقیم تهران 18

مراسم احیا شب ۲۳ ماه رمضان در حسینیه یرکی های مقیم تهران
عکاس: فرزام طایفه

مراسم عزاراری و احیا شب ۲۳ ماه رمضان و تشییع شهید گمنام شامگاه پنج شنبه بیست‌وچهارم فروردین‌ماه در حسینیه یرکی‌های مقیم تهران محله کن برگزار شد.
پنج شنبه۲۴ فروردین ۱۴۰۲
مراسم احیای شب نوزدهم در امامزاده سید جعفر و حمیده خاتون(ع) 37

مراسم احیای شب نوزدهم در امامزاده سید جعفر و حمیده‌خاتون(ع)
عکاس: فرزام طایفه

مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، شامگاه یکشنبه بیست فروردین‌ماه با حضور مردم در امامزاده سید جعفر و حمیده‌خاتون علیهم‌السلام محله باغ‌فیض تهران برگزار شد.
دوشنبه۲۱ فروردین ۱۴۰۲
پنجاه‌ویکمین رویداد امید و افتخار 27

پنجاه‌ویکمین رویداد امید و افتخار
عکاس: فرزام طایفه

در پنجاه‌ویکمین رویداد امید و افتخار، صبح امروز، شنبه ۱۹ فروردین، پروژه دژباغ کن با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران در منطقه ۵ افتتاح شد.
شنبه۱۹ فروردین ۱۴۰۲
روز طبیعت در منطقه ۵ 32

روز طبیعت در منطقه ۵
عکاس: فرزام طایفه

سیزده فروردین، جشن بدرقه نوروز و یکی از مهمترین رسم‌های ایرانیان از گذشته‌های دور بوده و به عنوان روز طبیعت در فرهنگ ایرانی جایگاه ویژه‌ای داشته است. هر ساله در این تاریخ مردم ایران با حضور در طبیعت این روز را گرامی می‌دارند.
یکشنبه۱۳ فروردین ۱۴۰۲
و اینک بهار 18

و اینک بهار
عکاس: فرزام طایفه

هوا مسیح نفس گشت و باد نافه گشای درخت سبز شد و مرغ در خروش آمد تنور لاله چنان بر فروخت باد بهار که غنچه غرق عرق گشت و گل به جوش آمد.
پنج شنبه۳ فروردین ۱۴۰۲
تهران دوست‌ داشتنی 8

تهران دوست‌ داشتنی
عکاس: فرزام طایفه

ستاد گردشگری منطقه 5 اقدام به توزیع بسته‌های گردشگری در غرفه های نوروزی و ایستگاه استقبال و بدرقه ویژه شهروندان کرد. در این بسته‌ ها نقشه گردشگری شهر تهران است که تمام اماکن و جاذبه‌های گردشگری، موزه‌ها و باغ موزه‌ها و بقاع متبرکه نشان داده شده است. همچنین در پشت این نقشه‌ها تصاویری از اماکن و جاذبه‌های گردشگری شهرداری قرار داده شده است.
پنج شنبه۳ فروردین ۱۴۰۲
نشست خبری شهردار منطقه ۵ با اصحاب رسانه 21

نشست خبری شهردار منطقه ۵ با اصحاب رسانه
عکاس: شایان محرابی

نشست خبری احسان شریفی، شهردار منطقه ۵ با اصحاب رسانه، پنج‌شنبه ۲۵ اسفندماه در ساختمان مرکزی شهرداری این منطقه برگزار شد.
پنج شنبه۲۵ اسفند ۱۴۰۱
مراسم جشن میلاد ولادت حضرت صاحب‌الزمان(عج) 1

مراسم جشن میلاد ولادت حضرت صاحب‌الزمان(عج)
عکاس: حمید رضا درجاتی

مراسم جشن میلاد ولادت حضرت صاحب‌الزمان(عج) با سخنرانی شیخ مهدی گودرزی و مدیحه‌سرایی مداحان حاج سید‌مجید بنی‌فاطمه و محمدحسین پویانفر شامگاه سه‌شنبه شانزدهم اسفندماه در حسینیه معظم ریحانه‌الحسین(س) باغ فیض برگزارشد.
چهارشنبه۱۷ اسفند ۱۴۰۱
آیین درختکاری در منطقه‌5 35

آیین روز درختکاری در منطقه‌ 5

آیین روز درختکاری در منطقه 5 شهرداری تهران صبح روز گذشته با حضور بانوان دیپلمات و همسران سفرای خارجی کشورهای مقیم برگزار شد.
سه شنبه۱۶ اسفند ۱۴۰۱
جلسه کمیته ایمنی منطقه 5 19

جلسه کمیته ایمنی و مدیریت بحران شهرداری منطقه 5
عکاس: فرزام طایفه

چهل‌و‌ششمین جلسه کمیته ایمنی و مدیریت بحران شهرداری منطقه 5 با حضور دکتر مهدی بابایی، رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران، احسان شریفی، شهردار منطقه و اعضای تخصصی این کمیته عصر روز گذشته در این منطقه برگزار شد.
سه شنبه۱۶ اسفند ۱۴۰۱
آیین افتتاح پروژه ‌های منطقه 5 شهرداری تهران 12

آیین افتتاح پروژه ‌های منطقه ۵ شهرداری تهران
عکاس: فرزام طایفه

آیین افتتاح سالن ورزشی شهید آرمان کن و بسته پروژه‌های منطقه ۵ شهرداری تهران، عصر یک‌شنبه ۷ اسفندماه در سی‌وششمین رویداد امید و افتخار با حضور حسین اوجاقی، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری، احسان شریفی، شهردار منطقه ۵ و مدیران ارشد شهرداری تهران برگزار شد.
دوشنبه۸ اسفند ۱۴۰۱
سی‌وششمین قرارگاه اجتماعی شهر تهران 17

سی‌وششمین قرارگاه اجتماعی شهر تهران
عکاس: مجتبی عرب زاده

سی‌وششمین قرارگاه اجتماعی شهر تهران با حضور علیرضا زاکانی٬ شهردار تهران٬ یک‌شنبه ۷ اسفندماه برگزار شد. شهردار تهران در ادامه این برنامه از دره فرحزاد بازدید کرد.
یکشنبه۷ اسفند ۱۴۰۱
باغ گلاریس 32

باغ گلاریس
عکاس: شایان محرابی

باغ گلاریس به مساحت ۹ هزار و ۸۰۰ مترمربع در محله باغ فیض در منطقه ۵ واقع شده است. گلاریس به زبان کردی استعاره از ماهیت باغ و درختان فراوان در هم تنیده شده دارد. گلاریس باغ هنر دارای شیب 4 درصد از شمال به جنوب و 2 دسترسی از شمال غربی (کوچه باغ ملی سوم) و دسترسی جنوب شرقی (کوچه نائینی) است. این باغ در بیست‌وسومین رویداد امید و افتخار، با حضور شهردار تهران افتتاح شد.
چهارشنبه۳ اسفند ۱۴۰۱
تمرین دور میزی زلزله کلانشهر تهران 16

تمرین دور میزی زلزله کلانشهر تهران
عکاس: محمد اقمشه

تمرین دورمیزی زلزله در کلانشهر تهران با حضور اعضای ستاد مدیریت بحران شهر تهران و مدیران بحران مناطق ۲۲گانه عصر امروز 24 بهمن‌ماه در محل ستاد مدیریت بحران برگزار شد.
دوشنبه۲۴ بهمن ۱۴۰۱
ترافیک روان در روز برفی تهران 15

ترافیک روان در روز برفی تهران
عکاس: سبحان فرج ون

با تلاش نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران در جهت جلوگیری از انسداد معابر و تسهیل در رفت و آمد شهروندان، عصر روز یکشنبه ۲۳ بهمن‌ماه شاهد ترافیک روان در معابر سطح شهر تهران بودیم.
یکشنبه۲۳ بهمن ۱۴۰۱
عملیات برف‌روبی در منطقه 5 22

عملیات برف‌روبی در منطقه 5
عکاس: علیرضا اسماعیلی

با توجه به بارش برفی که از بامداد امروز ۲۳ بهمن‌ماه در پایتخت آغاز شده است، نیروهای خدمات شهری منطقه 5 شهرداری تهران از ساعات اولیه بارش با تمام توان و تجهیزات برای جلوگیری از انسداد معابر در حال تلاشند.
یکشنبه۲۳ بهمن ۱۴۰۱
قرار خدمت؛ دیدار شهردار تهران با خانواده شهید آرمان علی وردی 14

قرار خدمت؛ دیدار شهردار تهران با خانواده شهید آرمان علی‌وردی
عکاس: مجتبی عرب زاده

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در سلسله بازدیدهای خود از مناطق تهران با عنوان طرح قرار خدمت، امروز بیستم بهمن‌ماه ۱۴۰۱ به دیدار خانواده معظم شهید آرمان علی‌وردی رفت.
پنج شنبه۲۰ بهمن ۱۴۰۱
قرار خدمت؛ دیدار مردمی شهردار تهران در مسجد جامع باغ فیض 30

قرار خدمت؛ دیدار مردمی شهردار تهران در مسجد جامع باغ فیض
عکاس: مجتبی عرب زاده

علیرضا زاکانی، شهردار تهران، امروز پنج‌شنبه ۲۰ بهمن ماه با حضور در مسجد جامع باغ فیض با مردم این محله دیدار کرد.
پنج شنبه۲۰ بهمن ۱۴۰۱
دیدار صمیمانه شهردار تهران با کارکنان شهرداری منطقه ۵

قرار خدمت؛ دیدار صمیمانه شهردار تهران با کارکنان شهرداری منطقه ۵
عکاس: مجتبی عرب زاده

دیدار صمیمانه علیرضا زاکانی، شهردار تهران با کارکنان شهرداری منطقه ۵ با حضور احسان شریفی، شهردار این منطقه، صبح امروز پنجشنبه ۲۰ بهمن ماه برگزار شد.
پنج شنبه۲۰ بهمن ۱۴۰۱
قرار خدمت؛ منطقه5

قرار خدمت؛ منطقه5
عکاس: مجتبی عرب زاده

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در سلسله بازدیدهای خود از مناطق تهران با عنوان طرح قرار خدمت، امروز بیستم بهمن‌ماه ۱۴۰۱ به منطقه ۵ پایتخت رفت و پس از زیارت مقبره شهدای گمنام از روند اجرای پروژه‌های این منطقه بازدید کرد.
پنج شنبه۲۰ بهمن ۱۴۰۱
آیین بهره‌برداری از باغ گلاریس 7

آیین بهره‌برداری از باغ گلاریس
عکاس: مجتبی عرب زاده

عصر امروز چهارشنبه ۱۲ بهمن‌ماه در بیست‌وسومین رویداد امید و افتخار، باغ ایرانی گلاریس در منطقه ۵ با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران و جمعی از مسئولین شهرداری افتتاح شد.
چهارشنبه۱۲ بهمن ۱۴۰۱
جابجایی اصولی 106 اصله درخت در منطقه 5 شهرداری 15

جابجایی اصولی 106 اصله درخت در منطقه 5 شهرداری
عکاس: فرزام طایفه

جابجایی اصولی ۱۰۶ اصله درخت در منطقه ۵ شهرداری تهران با نظارت متخصصین، کارشناسان دادگستری و دستور مقام قضایی در مجتمع شهید مفتح انجام شد. این درختان به پلاک همجوار، بوستان‌های اطراف و کوهسار منتقل شدند.
یکشنبه۹ بهمن ۱۴۰۱
بازدید عضو شورای اسلامی شهر تهران از منطقه ۵

بازدید عضو شورای اسلامی شهر تهران از منطقه ۵
عکاس: فرزام طائفه

مهدی اقراریان، عضو شورای اسلامی شهر تهران و احسان شریفی، شهردار منطقه ۵ با حضور در جلسه شورای معاونین و مدیران شهرداری این منطقه، از پروژه های احداث مترو خط ۴ و احداث باغ ایرانی گلاریس بازدید کردند و پس از آن به دیدار خانواده شهید بزرگوار مرادی رفتند و سپس با حضور در مسجد الرضا علیه السلام به ملاقات مردمی پرداختند و پاسخگوی درخواست های شهروندان شدند.
سه شنبه۴ بهمن ۱۴۰۱
به وقت خدمت؛ اورهال و نوسازی قطارهای شهری تهران 23

به وقت خدمت؛ اورهال و نوسازی قطارهای شهری تهران
عکاس: حمید رضا درجاتی

مترو تهران ۱۶۷ واگن دارد که از این تعداد ۵ واگن از رده خارج است و از این تعداد ۱۳۵ واگن برای خدمات رسانی به خطوط اعزام می شود و مابقی در تعمیرات دوره ای و اورهال قرار دارند، واگن های مترو باید در دوره ۳ ساله برای تعمیرات و بعد از ۵ سال نیز برای اورهال وارد تعمیرگاه های تخصصی شود.
دوشنبه۳ بهمن ۱۴۰۱