منطقه 2 شهرداری تهران

صدوبیست و دومین پویش امید و افتخار 5

صدوبیست‌ودومین پویش امید و افتخار
عکاس: سبحان فرج ون

آیین بهره‌برداری از دسترسی جنوب به غرب بزرگراه شهید همت و بازگشایی فاز دوم تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید نواب - شهید تندگویان در قالب صدوبیست و دومین پویش امید و افتخار با حضور مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، سید محمد آقا میری و علی اصغر قائمی، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، هادی حق بین، معاون فنی و عمران شهرداری تهران، مهدی صالحی، شهردار منطقه 2 و حمید جوانی، شهردار منطقه 3، صبح روز شنبه 29 اردیبهشت ماه برگزار شد.
شنبه۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳
افتتاح بلندترین سکوی بانجی جامپینگ دنیا 8

افتتاح بلندترین سکوی بانجی جامپینگ دنیا در تهران
عکاس: سبحان فرج ون

بلندترین سکوی بانجی جامپینگ دنیا با ارتفاع ۲۸۰ متر دوشنبه ۱۰ اردیبهشت‌ماه با حضور اهالی ورزش در برج میلاد تهران به طور رسمی افتتاح شد.
دوشنبه۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های شهری منطقه 2 44

آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های شهری منطقه 2
عکاس: سبحان فرج ون

آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های شهری منطقه 2 در قالب صدوهفدهمین پویش امید و افتخار، با حضور مهدی پیرهادی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، حسین نظری، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و مهدی صالحی، شهردار منطقه 2، صبح روز شنبه یکم اردیبهشت‌ماه در پارکینگ بوستان پردیسان برگزار شد.
شنبه۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
برج میلاد در ایام نوروز قرآنی 32

برج میلاد در ایام نوروز
عکاس: شایان محرابی

تور بازدید اصحاب رسانه از مجموعه برج میلاد تهران برگزار شد. در ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان برج میلاد ویژه برنامه‌های فرهنگی و هنری ویژه گردشگران برگزار میکند.
پنج شنبه۹ فروردین ۱۴۰۳
بهره‌برداری از پروژه‌های شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران 5

بهره‌برداری از پروژه‌های شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران
عکاس: شایان محرابی

آیین بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی و خدماتی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، دوشنبه ۲۸ اسفندماه، مصادف با یکصدوچهاردهمین پویش امیدوافتخار با حضور حسین نظری معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، سعید بیگی مدیرعامل شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران، مهدی صالحی شهردار منطقه ۲، مسعود رنجبریان مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران، هلیا حسینی مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و جمعی از مسئولان و مدیران شهری برگزار شد.
دوشنبه۲۸ اسفند ۱۴۰۲
استقبال از بهار - ۳ 1

استقبال از بهار - ۳
عکاس: سبحان فرج ون

شهرداری تهران همزمان با فرا رسیدن سال نو و بهار طبیعت در آخرین روزهای فصل زمستان، طرح استقبال از بهار را شامل؛ گل‌آرایی، دیوارنگاره، حجم‌های ترکیبی و ... اجرا می‌کند.
یکشنبه۲۷ اسفند ۱۴۰۲
طرح استقبال از بهار 11

استقبال از بهار - ۱
عکاس: مهدی عسکری، ایمان خان محمدی، پویا بیگدلی، زهرا شهبازی‌تبار، محمدرضا کریمی

شهرداری تهران همزمان با فرا رسیدن سال نو و بهار طبیعت در آخرین روزهای فصل زمستان، طرح استقبال از بهار را شامل؛ گل‌آرایی، دیوارنگاره، حجم‌های ترکیبی و ... اجرا می‌کند.
یکشنبه۲۷ اسفند ۱۴۰۲
ایستگاه متروی میدان کتاب

ایستگاه متروی میدان کتاب
عکاس: شایان محرابی-سبحان فرج ون

خط هفت متروی تهران، که با رنگ بنفش از باقی خطوط متروی تهران متمایز می‌گردد، از شهرک امیرالمؤمنین علیه‎السلام (قصر فیروزه) جنب ورزشگاه تختی، در شرق تهران آغاز و پس از طی کردن ۲۷ کیلومتر به ایستگاه میدان کتاب می‌‌رسد. ایستگاه میدان کتاب با توجه به همجواری با محله‌های سعادت‌آباد، فرحزاد، ایثارگران و آسمان‌ها یکی از ایستگاه‌های شلوغ متروی تهران است. شایان ذکر است این ایستگاه در مهرماه ۱۴۰۲ به بهره‌برداری رسید.
یکشنبه۲۷ اسفند ۱۴۰۲
یکصد و چهارمین پویش امید و افتخار 1

یکصد و چهارمین پویش امید و افتخار
عکاس: سهیل صحرانورد

آیین بهره‌برداری از ورودی دوم ایستگاه مترو شهید دادمان و آغاز عملیات اجرایی ضلع شمال غربی خط ۷ مترو در قالب یکصد و چهارمین پویش امید و افتخار صبح شنبه 12 اسفند ماه با حضور محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سیدمحمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران، پرویز سروری نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، سردار اکبری جانشین قرارگاه خاتم الانبیا، گودرزی شهردار منطقه ۵ و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
شنبه۱۲ اسفند ۱۴۰۲
ایستگاه مترو دادمان 20

ایستگاه مترو دادمان
عکاس: شایان محرابی

ایستگاه مترو شهید دادمان در خط ۷ متروی تهران است، این ایستگاه در منطقه ۲ تقاطع بلوار دادمان و بلوار پاکنژاد قرار دارد که ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ افتتاح شد.
یکشنبه۱۵ بهمن ۱۴۰۲
صبح آدینه برفی 19

صبح آدینه برفی
عکاس: سبحان فرج ون

بارش برف در سیزدهمین روز از بهمن‌ماه، شهر تهران را سفیدپوش کرد.
جمعه۱۳ بهمن ۱۴۰۲
بارش برف زمستانی در معابر شمالی پایتخت - 2 49

بارش برف زمستانی در معابر شمالی پایتخت - 2
عکاس: شایان محرابی

با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران در پایتخت همزمان با روزهای پایانی هفته جاری، شهرداری مناطق در کنار معاونت خدمات شهری، نیروها و تجهیزات خود را در معابر مستقر کردند تا تردد شهروندان در سطح شهر با مشکل مواجه نشود.
جمعه۱۳ بهمن ۱۴۰۲
بارش برف زمستانی در معابر شمالی پایتخت - 1 50

بارش برف زمستانی در معابر شمالی پایتخت - 1
عکاس: شایان محرابی

با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران در پایتخت همزمان با روزهای پایانی هفته جاری، شهرداری مناطق در کنار معاونت خدمات شهری، نیروها و تجهیزات خود را در معابر مستقر کردند تا تردد شهروندان در سطح شهر با مشکل مواجه نشود.
جمعه۱۳ بهمن ۱۴۰۲
بارش برف زمستانی در منطقه ۲ 35

بارش برف زمستانی در منطقه ۲
عکاس: مهدی عسگری

بارش برف زمستانی در منطقه ۲ تهران از ساعات اولیه صبح امروز پنجشنبه ۱۲ دی‌ماه آغاز شد و این منطقه را سفید پوش کرد و جلوه زیبایی به این منطقه داد.
پنج شنبه۱۲ بهمن ۱۴۰۲
عملیات برف‌روبی در منطقه 2 11

عملیات برف‌روبی در منطقه 2
عکاس: مهدی عسگری

با توجه به بارش برفی که از بامداد امروز ۱۲ بهمن‌ماه در پایتخت آغاز شده است، نیروهای خدمات شهری منطقه 2 شهرداری تهران از ساعات اولیه بارش با تمام توان و تجهیزات برای جلوگیری از انسداد معابر در حال تلاش هستند.
پنج شنبه۱۲ بهمن ۱۴۰۲
ایستگاه متروی توحید 2

ایستگاه متروی توحید
عکاس: شایان محرابی

ایستگاه تقاطعی توحید در خط ۷ مترو تهران، چهارشنبه اول دیماه ۱۴۰۰ افتتاح شد. توحید هفدهمین ایستگاهی است که در خط ۷ مترو به بهره‌برداری رسیده است. از آنجا که ایستگاه تقاطعی با خط ۴ است و در مرز مناطق ۲ و ۶ و ۱۰ و ۱۱ قرار گرفته با بهره‌برداری آن گشایش ارزنده‌ای بین دو خط مهم برای تبادل سفر ایجاد می‌شود و مسافرانی که از کرج و از ایستگاه صادقیه وارد تهران می‌شوند می‌توانند از این ایستگاه با خط ۷ و در ایستگاه مهدیه با خط ۳ تبادل سفر داشته باشند.
یکشنبه۸ بهمن ۱۴۰۲
بازدید اصحاب رسانه از پروژه اکوپارک فرحزاد 6

بازدید اصحاب رسانه از پروژه اکوپارک فرحزاد
عکاس: سبحان فرج ون

جمعی از اصحاب رسانه به همراهی علی‌محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و توسعه فضای سبز شهر تهران، صبح روز دوشنبه 11 دی‌ماه از پروژه اکوپارک فرحزاد بازدید کردند.
دوشنبه۱۱ دی ۱۴۰۲
اینجا کارگاهه؛ منطقه دو 42

اینجا کارگاهه؛ منطقه دو
عکاس: محسن ابوالقاسم

تعداد زیادی کارگاه در حوزه‌های خدمت‌رسانی(عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک) در شهر تهران فعال است. کمپین «اینجا کارگاهه» به منظور اطلاع‌رسانی دقیق به مردم در بیش از ۱۰۰ نقطه کارگاهی پایتخت است. گزارش زیر کارگاه‌ حسینیه مقبره شهدای بوستان پرواز، پایدار سازی دیوار پارک پرواز، پمپ بنزین یادگار امام جنوب، ایستگاه تاکسیرانی سازمان آب، تصویه‌خانه نهج‌البلاغه، فاز دوم پل تندرستی در منطقه 2 را به تصویر کشیده است.
سه شنبه۵ دی ۱۴۰۲
هشتادودومین رویداد امیدوافتخار 6

هشتادودومین رویداد امیدوافتخار
عکاس: سبحان فرج ون

همزمان با هشتادودومین رویداد امیدوافتخار، مراسم ایمن سازی گود برج میلاد و مقاوم سازی ۶ پل سواره رو با حضور هادی حق بین، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، سردار عباس اکبری، جانشین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، مهدی صالحی، شهردار منطقه ۲ و جمعی از مدیران شهری، بعد از ظهر روز شنبه ۲۷ آبان‌ماه در مجاورت گود برج میلاد برگزار شد.
شنبه۲۷ آبان ۱۴۰۲
ت مثل طهران 34

ت مثل طهران
عکاس: شایان محرابی

به مناسبت نکوداشت هفته تهران، رویداد هنری (ت مثل طهران) در خانه اتحادیه به همت سازمان زیباسازی شهر تهران در حال برگزاری است..
سه شنبه۱۸ مهر ۱۴۰۲
نوزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی 34

نوزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی
عکاس: شایان محرابی

نوزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی از ۱۲ تا ۲۱ مهرماه در بوستان گفت‌وگو درحال برگزاری است.
سه شنبه۱۸ مهر ۱۴۰۲
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه میدان کتاب 29

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه میدان کتاب
عکاس: سبحان فرج ون

خط هفت متروی تهران، که با رنگ بنفش از باقی خطوط متروی تهران متمایز می گردد، از از شهرک امیرالمؤمنین (قصر فیروزه) در کنار ورزشگاه تختی، در شرق تهران آغاز شده و پس از طی کردن ۲۷ کیلومتر به ایستگاه میدان کتاب می‌‌رسد. مراحل آماده‌سازی این ایستگاه در روزهای پایانی خود است و مهرماه ۱۴۰۲ به بهره‌برداری خواهد رسید. ایستگاه میدان کتاب با توجه به همجواری با محله‌های سعادت‌آباد، فرحزاد، ایثارگران و آسمان‌ها یکی از ایستگاه‌های شلوغ متروی تهران خواهد بود.
سه شنبه۴ مهر ۱۴۰۲
بهره‌برداری از ناوگان جدید سرویس مدارس استثنایی شهر تهران 6

بهره‌برداری از ناوگان جدید سرویس مدارس استثنایی شهر تهران
عکاس: شایان محرابی

آیین بهره‌برداری از ناوگان جدید سرویس مدارس استثنایی شهر تهران، صبح دوشنبه 3 مهرماه در مجتمع آموزشی نیمروز برگزار شد.
دوشنبه۳ مهر ۱۴۰۲
هفتاد‌ودومین رویداد امید و افتخار 25

هفتاد‌ودومین رویداد امید و افتخار
عکاس: سبحان فرج ون

پل دسترسی بلوار شقایق به خیابان ایثارگران واقع در منطقه ۲ شهرداری تهران در هفتاد‌ودومین رویداد امید و افتخار، با حضور هادی حق‌بین، سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری تهران و مهدی صالحی، شهردار منطقه ۲ به بهره‌برداری رسید.
شنبه۱۸ شهریور ۱۴۰۲
خدمات نیروهای پاکبان شهر تهران در اربعین حسینی 41

پاکبانی در گوشه‌ای از بهشت
عکاس: دریافتی

پاکبانان شهرداری مناطق 21، 8، 5، 2 به منظور خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در مسیرهای راهپیمایی حضور دارند.
یکشنبه۱۲ شهریور ۱۴۰۲
شصت‌وسومین پویش امید و افتخار 30

شصت‌وسومین پویش امید و افتخار
عکاس: سبحان فرج ون

آیین افتتاح پروژه انتقال پساب تصفیه‌ خانه شهرک غرب به منطقه ۶، در راستای شصت‌وسومین پویش امید و افتخار با حضور عباس شعبانی، معاون امور مناطق شهرداری تهران، علی‌محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران و مرتضی روحانی، شهردار منطقه ۶، صبح روز شنبه ۲۴ تیرماه برگزار شد.
شنبه۲۴ تیر ۱۴۰۲
نور افشانی عید غدیر در برج میلاد 10

نور افشانی عید غدیر در برج میلاد
عکاس: شایان محرابی

مراسم نورافشانی در برج میلاد تهران، همزمان با فرارسیدن عید غدیر خم، پنج‌شنبه ۱۵ تیرماه در شب عید ولایت و امامت، برگزار شد.
جمعه۱۶ تیر ۱۴۰۲
مرکز عرضه دام بهداشتی به مناسبت عید قربان 1

مرکز عرضه دام بهداشتی به مناسبت عید قربان
عکاس: سبحان فرج ون

همزمان با فرا رسیدن عید قربان، ۸ تیرماه ۱۴۰۲، شهرداری تهران مراکزی را براى ارائه دام زنده و بهداشتی برای شهروندان تهرانی فراهم کرده است که شهروندان می‌توانند با مراجعه به این مراکز دام خود را خریداری و ذبح شرعی کنند.
پنج شنبه۸ تیر ۱۴۰۲
رصد خورشید در برج میلاد 20

رصد خورشید در برج میلاد
عکاس: شایان محرابی

همزمان با رویداد «روز انقلاب تابستانی خورشید» برنامه رصد خورشید با حضور استاد حمید خداشناس، مرد کسوف ایران، ۱ تیرماه در برج میلاد برگزار شد.
پنج شنبه۱ تیر ۱۴۰۲
ایستگاه مترو میدان کتاب 24

به وقت خدمت؛ پروژه مترو میدان کتاب
عکاس: شایان محرابی

ایستگاه میدان کتاب بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. این ایستگاه دو ورودی دارد که یکی در ضلع شمال غربی و دیگری در ضلع جنوب شرقی میدان جانمایی شده است. ورودی جنوب شرقی در میانه تابستان افتتاح خواهد شد و ورودی شمال غربی دی‌ماه و شش ماه بعد از افتتاح اصلی ایستگاه مورد استفاده عموم قرار می‌گیرد. ایستگاه میدان کتاب بیست و یکمین ایستگاه خط ۷ متروی تهران است که ظرف دو ماه آینده افتتاح می‌شود. ایستگاه تختی نیز آخرین ایستگاه این خط است که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
شنبه۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
تجمع صادقیون غرب تهران 6

تجمع صادقیون غرب تهران
عکاس: فرزام طایفه

هم‌زمان با سالروز شهادت امام صادق (ع)، تجمع عزاداران آن حضرت با حضور هیئت‌های عزاداری غرب تهران و مداحی حاج سعید حدادیان و سخنرانی حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ مصطفی کرمی و تشییع پیکر شهید گمنام، صبح روز سه شنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه در فلکه دوم صادقیه برگزار شد.
سه شنبه۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
سلسله نشست‌های آرمان شهر 13

سلسله نشست‌های آرمان شهر
عکاس: مجتبی عرب زاده

مراسم آغاز سلسله جلسات آرمان شهر و اهدای احکام بخشی از اعضای هیات امنای محلات شهر تهران عصر روز یکشنبه ۲۴اردیبهشت‌ماه با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران برگزار شد.
یکشنبه۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲
نوزدهمین نمایشگاه گل و گیاه تهران 44

نوزدهمین نمایشگاه گل و گیاه تهران
عکاس: شایان محرابی

نوزدهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه تهران از ۱۶ تا ۲۲ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرداری تهران بوستان گفت‌وگو، میزبان علاقه‌مندان گل و گیاه است.
دوشنبه۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲
جشن تولد ۵۶ سالگی «پیکان» 5

جشن تولد ۵۶ سالگی «پیکان»
عکاس: شایان محرابی

پیکان‌سواران همزمان با ۵۶ سالگی ساخت «پیکان» در ایران، جمعه ۱۵ اردیبهشت‌ماه در محوطه برج میلاد گردهم جمع شدند. این گردهمایی با حضور بیش از ۶۰۰ دستگاه انواع خودرو پیکان کلاسیک و کلکسیونی تولیدشده از مدل‌های جوانان، کار، تاکسی، دولوکس، اتوماتیک و پیکان وانت انجام شد.
جمعه۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
پروژه ساخت سازه در کنار گود برج میلاد 39

پروژه ساخت سازه در کنار گود برج میلاد
عکاس: شایان محرابی

پروژه ساخت سازه در کنار گود برج میلاد در دو فاز در حال انجام است. این پروژه در سنوات گذشته به دلیل اختلاف بین شهرداری و سرمایه گذار، متوقف شد که در حال حاضر ۷۲ درصد پیشرفت کرده است و دیگر نگرانی بابت حرکت جداره گود وجود ندارد. اصحاب رسانه سه‌شنبه شش اردیبهشت‌ماه از این پروژه بازدید کردند.
چهارشنبه۶ اردیبهشت ۱۴۰۲
اقامه نماز عید فطر در محله بهرود 26

اقامه نماز عید فطر در محله بهرود
عکاس: سبحان فرج ون

نماز عید سعید فطر، با حضور اقشار مختلف مردم، صبح امروز دوم اردیبهشت‌ماه در منطقه دو محله بهرود اقامه شد.
شنبه۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
پرش چتربازان از برج میلاد تهران 28

پرش چتربازان از برج میلاد تهران
عکاس: شایان محرابی

در آستانه «روز جمهوری اسلامی» تعدادی از چتربازان سپاه و ارتش‌ جمهوری اسلامی ایران از برج میلاد و هلیکوپتر عملیات پرش را انجام دادند و در پایان این مجموعه با هلی کوپتر گل باران شد.
جمعه۱۱ فروردین ۱۴۰۲
کاشت نهال به یاد شهدا در برج میلاد 13

کاشت نهال به یاد شهدا در برج میلاد
عکاس: حمید رضا درجاتی

مراسم کاشت نهال به یاد شهدا عصر امروز پانزدهم اسفندماه با حضور جمعی از خانواده معظم شهدا در برج میلاد برگزار شد.
دوشنبه۱۵ اسفند ۱۴۰۱
هجدهمین نمایشگاه زنان و تولید‌ملی 21

هجدهمین نمایشگاه زنان و تولید‌ ملی
عکاس: حمید رضا درجاتی

هجدهمین نمایشگاه زنان و تولید‌ ملی عصر امروز پنجشنبه یازدهم اسفندماه 1401 با حضور محمد‌امین توکلی‌زاده، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران و مریم اردبیلی، مدیر‌کل زنان و خانواده شهرداری در بوستان گفتگو آغاز به کار کرد.
پنج شنبه۱۱ اسفند ۱۴۰۱
. 18

جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران
عکاس: مجتبی عرب زاده

هفتاد‌‌‌‌‌وهفتمین جلسه شورای حمل و نقل ترافیک شهر تهران به ریاست علیرضا زاکانی، شهردار تهران و اعضای این شورا، چهارشنبه ۳ اسفندماه در محل برج میلاد برگزار شد.
پنج شنبه۴ اسفند ۱۴۰۱
بازدید از تست گرم خط ۷ مترو 25

تست گرم خط 7 مترو تهران
عکاس: مجتبی عرب زاده

تست گرم مسیر منتهی الیه شمالی خط 7 مترو تهران از ایستگاه کتاب تا ایستگاه شهید دادمان و میدان صنعت، با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، معاونان شهردار و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران انجام شد.
چهارشنبه۲۶ بهمن ۱۴۰۱
جام بازی‌های الکترونیکی 17

جام بازی‌های الکترونیکی
عکاس: حمید رضا درجاتی

مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره جایزه بزرگ بازی های الکترونیکی شهر تهران صبح امروز 24 بهمن‌ماه در 4 رشته مختلف در برج میلاد تهران آغاز به کار کرد.
دوشنبه۲۴ بهمن ۱۴۰۱
ترافیک روان در روز برفی تهران 15

ترافیک روان در روز برفی تهران
عکاس: سبحان فرج ون

با تلاش نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران در جهت جلوگیری از انسداد معابر و تسهیل در رفت و آمد شهروندان، عصر روز یکشنبه ۲۳ بهمن‌ماه شاهد ترافیک روان در معابر سطح شهر تهران بودیم.
یکشنبه۲۳ بهمن ۱۴۰۱
عملیات برف‌روبی در منطقه 2

عملیات برف‌روبی در منطقه 2
عکاس: مهدی عسگری

با توجه به بارش برفی که از بامداد امروز ۲۳ بهمن‌ماه در پایتخت آغاز شده است، نیروهای خدمات شهری منطقه 2 شهرداری تهران از ساعات اولیه بارش با تمام توان و تجهیزات برای جلوگیری از انسداد معابر در حال تلاشند.
یکشنبه۲۳ بهمن ۱۴۰۱
نورافشانی جشن پیروزی انقلاب اسلامی در برج میلاد 24

نور‌افشانی جشن پیروزی انقلاب اسلامی در برج میلاد
عکاس: حمید رضا درجاتی

همزمان با فرارسیدن چهل‌و‌چهارمین سالرگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شامگاه جمعه ۲۱ بهمن‌ماه، مراسم نور‌افشانی در میدان برج میلاد برگزار شد.
جمعه۲۱ بهمن ۱۴۰۱
پیروز؛ پسر ایران 42

پیروز؛ یوز ایرانی
عکاس: حمید رضا درجاتی

پیروز، همان توله یوزی که این روزها وارد 10 ماهگی شده است. به گفته مسئولان سازمان محیط زیست، از پیروز تا یک سالگی در سایت پردیسان نگهداری و بعد از آن با صلاحدید مربیان و گروه تیمارگر، به محل زیست اصلی‌اش، پارک ملی توران منتقل خواهد شد.
دوشنبه۱۷ بهمن ۱۴۰۱
پنجاه‌‌و‌سومین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای 11

پنجاه‌‌و‌سومین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای
عکاس: حمید رضا درجاتی

پنجاه‌و‌سومین نمایشگاه دستاوردهای حوزه صنعت هسته‌ای و رونمایی از آخرین دستاوردهای سازمان انرژی اتمی ایران صبح امروز پنج شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ با حضور محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در سایت نمایشگاهی برج میلاد تهران برگزار شد.
پنج شنبه۱۳ بهمن ۱۴۰۱
همایش شهروندان مشارکت‌جو 36

همایش شهروندان مشارکت‌جو
عکاس: مجتبی عرب زاده

اولین همایش یاران شهر «تجلیل از شهروندان مشارکت‌جو تهران» عصر امروز سه‌شنبه 4 بهمن‌ماه با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.
سه شنبه۴ بهمن ۱۴۰۱
مراسم تجلیل از زنان تاریخ‌‌ساز 32

مراسم تجلیل از زنان تاریخ‌‌ساز
عکاس: حمید رضا درجاتی

مراسم تجلیل از زنان تاریخ‌‌ساز به همت بسیج دانشجویی دانشگاههای تهران با همکاری معاونت فرهنگی‌ و‌ اجتماعی شهرداری عصر امروز پنج‌شنبه 22 دی‌ماه با حضور جمعی از بانوان فرهیخته و مدال‌آور در برج میلاد برگزار شد.
پنج شنبه۲۲ دی ۱۴۰۱
نشست هم‌اندیشی رسیدگی به تخلفات اداری 17

نشست هم‌اندیشی رسیدگی به تخلفات اداری
عکاس: سبحان فرج ون

نشست هم‌اندیشی اداره کل هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری و هیأت‌های بدوی و تجدید‌نظر با حضور حجت‌الله ابراهیمیان، نماینده شهردار و مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت بر هیأت‌ها رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و مهدی صالحی، شهردار منطقه ۲، صبح امروز سه شنبه، ۲۰ دی‌ماه در ساختمان شهرداری منطقه ۲ برگزار شد.
سه شنبه۲۰ دی ۱۴۰۱
همایش بزرگداشت شهدای مدافع سلامت و بهداری مقاومت 33

همایش بزرگداشت شهدای مدافع سلامت و بهداری مقاومت
عکاس: مجتبی عرب زاده

همایش بزرگداشت شهدای مدافع سلامت و بهداری مقاومت، شامگاه یکشنبه ۱۸ دی‌ماه ۱۴۰۱ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، جمعی از مدیران شهری، تعدادی از پزشکان و اعضای کادر درمان به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.
یکشنبه۱۸ دی ۱۴۰۱
همایش یاران سلیمانی در برج میلاد 4

همایش یاران سلیمانی در برج میلاد
عکاس: شایان محرابی

دومین همایش گرامیداشت شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع امنیت تهران، شامگاه روز گذشته با عنوان «یاران سلیمانی» و با حضور سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه، علیرضا زاکانی، شهردار تهران و عباسعلی کدخدایی عضو شورای نگهبان و مسئول پیگیری حقوقی پرونده ترور شهید سلیمانی و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری در برج میلاد برگزار شد.
شنبه۱۷ دی ۱۴۰۱
اولین یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموزی منطقه 2 شهر تهران 31

اولین یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموزی منطقه 2 شهر تهران
عکاس: علی عارفی فرد

همزمان با سومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، اولین یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموزی آموزش و پرورش منطقه 2 شهر تهران، سه شنبه 13 دی‌ماه 1401 در برج میلاد تهران برگزار شد.
سه شنبه۱۳ دی ۱۴۰۱
تجمع فاطمیون سعادت آباد 6

اجتماع فاطمیون در سعادت آباد
عکاس: سبحان فرج ون

اجتماع فاطمیون در سعادت آباد، بعد از ظهر امروز سه‌شنبه ۶ دی‌ماه با سخنرانی حجت‌الاسلام بی آزار تهرانی و‌ مرثیه‌خوانی حاج میثم مطیعی و کربلایی سید مهدی حسینی در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) با حضور عزاداران آن حضرت در میدان شهید حسن طهرانی مقدم(کاج) برگزار شد.
سه شنبه۶ دی ۱۴۰۱
رونمایی از سردیس شیخ فضل الله نوری 6

رونمایی از سردیس شیخ فضل الله نوری
عکاس: حمید رضا درجاتی

آیین رونمایی از سردیس شیخ فضل الله نوری همزمان با سالروز ولادت این شیخ شهید، صبح امروز پنجم دی ماه با حضور علیرضا نادعلی سخنگو و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی ، سید احمد علوی، رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، رضا صیادی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران و مهدی صالحی شهردار منطقه 2 در میدان صنعت برگزار شد.
دوشنبه۵ دی ۱۴۰۱
بارش اولین برف زمستانی در تهران 3

بارش اولین برف زمستانی در تهران -۱
عکاس: سبحان فرج ون

بارش برف پس از چند روز آلودگی هوا، در سوم دی ماه، خیابان‌های مناطق شمالی تهران را سفیدپوش کرد.
شنبه۳ دی ۱۴۰۱
بازدید خبرنگاران از پروژه‌ های شاخص مناسب‌ سازی شهرداری در مناطق ۲ و ۵ تهران 13

بازدید خبرنگاران از پروژه‌ های شاخص مناسب‌ سازی شهرداری در مناطق ۲ و ۵ تهران
عکاس: شایان محرابی

تور بازدید خبرنگاران از پروژه‌های شاخص مناسب سازی شهرداری تهران در مناطق ۲ و ۵ تهران، چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ برگزار شد.
چهارشنبه۱۶ آذر ۱۴۰۱
اکران عمومی فوتبال ایران_آمریکا در برج میلاد تهران 22

اکران عمومی فوتبال ایران_آمریکا در برج میلاد تهران
عکاس: حمید رضا درجاتی

شامگاه روز سه شنبه هشتم آذر ماه 1401 دهکده ورزشی برج میلاد تهران میزبان تماشاگران بازی فوتبال ایران - آمریکا در مرکز همایش های برج میلاد تهران بود.
چهارشنبه۹ آذر ۱۴۰۱
بازدید شهردار تهران از چهارمین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج 31

بازدید شهردار تهران از چهارمین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج
عکاس: مجتبی عرب زاده

علیرضا زاکانی شهردار تهران به همراه سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، محمد امین توکلی‌ زاده معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران، جمعه 27 آبان 1401، از چهارمین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج در برج میلاد تهران بازدید کردند.
جمعه۲۷ آبان ۱۴۰۱
آیین بهره برداری از پنج پروژه جمع آوری و هدایت آب های سطحی در تهران 6

آیین بهره برداری از پنج پروژه جمع آوری و هدایت آب های سطحی در تهران
عکاس: مجتبی عرب زاده

صبح امروز چهاردهم ابان ماه 1401 مراسم آیین بهره برداری از پنج پروژه جمع آوری و هدایت آب های سطحی در تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.
شنبه۱۴ آبان ۱۴۰۱
تشکیل حلقه اتحاد دانش آموزی در برج میلاد 6

تشکیل حلقه اتحاد دانش آموزی در برج میلاد
عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز چهارشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۴۰۱، حلقه اتحاد دانش آموزان دبستانی دو مدرسه از منطقه ۲ تهران دور برج میلاد تهران تشکیل گردید.
چهارشنبه۱۱ آبان ۱۴۰۱
پروژه مقاوم‌سازی پل تقاطع یادگار امام و خیابان ستارخان 17

تعمیرات تخصصی پل تقاطع یادگار امام و خیابان ستارخان
عکاس: سبحان فرج ون

پروژه تعمیرات تخصصی پل تقاطع بزرگراه یادگار امام(ره) با خیابان ستارخان که چندی پیش در دستور کار قرار گرفته بود حالا به پیشرفت 50 درصدی رسیده است، این اقدامات شامل اجرای ملات ترمیمی برای ستون های با تخریب کم و مرمت با بتن و گروت(نوعی ملات با مقاومت بالا) برای ستون های با تخریب زیاد است و هم اکنون فعالیت های مختلفی از قبیل چکش کاری به همراه تعیین و تخریب موضعی بتن های پوک شده ستون ها، رنگ زدایی و نیز کاشت آرماتور و مرمت ستون ها با بتن و گروت در حال انجام است.
دوشنبه۹ آبان ۱۴۰۱
پروژه مقاوم‌سازی پل تقاطع بزرگراه همت و شیخ فضل الله نوری 20

پروژه مقاوم‌سازی پل تقاطع بزرگراه های همت و شیخ فضل الله نوری
عکاس: سبحان فرج ون

پروژه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل تقاطع بزرگراه های شهید همت و شیخ فضل الله نوری که از پل های قدیمی شهر تهران با عمر تقریبی 40 ساله می باشد، در سال 1396 آغاز اما در فاصله سال های 1397 تا ابتدای سال 1401 با وقفه ای چهارساله مواجه شد. سرانجام تکمیل پروژه متعاقب واگذاری مجدد مسئولیت مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل ‌های شهر تهران به شرکت یادمان سازه، در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.
چهارشنبه۲۷ مهر ۱۴۰۱
جشن پیامبر مهربانی در برج میلاد 22

جشن پیامبر مهربانی در برج میلاد
عکاس: علی عارفی فرد

ویژه برنامه های جشن پیامبر مهربانی با اجرای برنامه شعر عصر وحدت، اجرای کارگاه هنری نقاشی و ویژه برنامه کودکان، پنجشنبه 21 مهر 1401 در برج میلاد تهران برگزار شد.
پنج شنبه۲۱ مهر ۱۴۰۱
مرمت و تعمیر مخازن زباله 5

مرمت و تعمیر مخازن زباله
عکاس: سبحان فرج ون

به همت شهرداری منطقه ۲ تهران، مخازن زباله ای که از چرخه خدمات شهری خارج شده اند پس از بررسی و رفع نواقص و آسیب ها و تعمیر، شست و شو و رنگ آمیزی می شوند و مجددا در جهت پاکیزگی شهر به کار گرفته می شوند.
سه شنبه۱۹ مهر ۱۴۰۱
وقتی هنوز میلاد نبود 45

وقتی هنوز میلاد نبود
عکاس: محمد جعفری - سینا جم - سالار بی باک - صالح رسولی - صادق صدقی - اباصلت بیات - معین شافعی

برج میلاد سازه‌ای بلندآوازه است و یکی از نمادهای تهران در کنار برج آزادی و پل طبیعت به شمار می‌رود. سازه‌ای با ارتفاع 435 متر که همچون نگینی در پایتخت می‌درخشد. این سازه که بلندترین برج ایران است و به عنوان ششمین سازه بلند مخابراتی دنیا نیز شناخته می‌شود پس از 3 سال، مطالعات جغرافیایی، امکان‌سنجی و زمین‌شناسی، در دی ماه 1376 کلنگ آغاز ساخت آن را در تپه‌های نصر بر زمین زدند و پس از حدود 11 سال در 16 مهر 1387 برج در مراسمی با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار تهران با شعار "آسمان نزدیک است " افتتاح شد و درِ آن را به روی مردم گشوده شد.
شنبه۱۶ مهر ۱۴۰۱
من ژوان یک کلاس اولی 29

من ژوان یک کلاس اولی
عکاس: حمید رضا درجاتی

امروز با همه روزهای قبل تر از این برای "من" فرق داشت؛ امروز، روز بزرگ شدن من بود، روز برآورده شدن آرزوی سالیان سال بابا و مامانم که همیشه می گفتن «ان شاءالله بزرگ بشی و بری مدرسه ». حالا دیگه بزرگ شدم و پا به کلاس اول گذاشتم. آرزو می‌کنم در همه این سالهایی که سهم من از زندگی، دفتر و کتاب و نیمکت است، بیاموزم آداب زندگی کردن را، دوست داشتن را، مهربانی را. بیاموزم که«بابا که آب و نان می دهد » در راه تهیه آن چه سختی ها می کشد . امروز، روز من بود؛ من ژوان یک کلاس اولی.
شنبه۲ مهر ۱۴۰۱
پروژه مرمت کانال هاى جمع آورى آب هاى سطحى 20

پروژه مرمت کانال هاى جمع آورى آب هاى سطحى
عکاس: شایان محرابی

با نزدیک شدن به فصل پاییز و بارش باران، پروژه عملیات اجرایی ترمیم و مرمت مجاری شبکه اصلی لوله ها و کانال های سرپوشیده آبهای سطحی در حوضه آبریز مرکزی تهران (قلقلی) در منطقه 2 شهرداری تهران، به طول ۱۶۰۰ متر از ابتدای خیابان تاکستان تا انتهای خیابان حبیب اللهی به همت شرکت خاکریز آب در حال اجراست و به زودى به مراحل نهایى خواهد رسید.
چهارشنبه۳۰ شهریور ۱۴۰۱
مسابقات پارکور فری استایل 20

مسابقات پارکور فری استایل
عکاس: حمید رضا درجاتی

عصر امروز جمعه هجدهم شهریور ماه 1401 مسابقات بزرگ پارکور استان تهران سبک فری استایل با حضور ورزشکاران این رشته ورزشی در مجموعه آدرنالین پارک سعادت آباد برگزار شد.
جمعه۱۸ شهریور ۱۴۰۱
هفدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی 22

هفدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی
عکاس: شایان محرابی

هفدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی از 9 تا 17 شهریور 1401 در محل دائمی نمایشگاه‌ های شهرداری تهران، واقع در بوستان گفتگو در حال برگزاری است.
شنبه۱۲ شهریور ۱۴۰۱
پروژه احداث کانال انحرافی آریافر 3

پروژه احداث کانال انحرافی آریافر
عکاس: شایان محرابی

پروژه احداث کانال انحرافی آریافر و تکمیل حوضچه رسوب‌گیر تقاطع بزرگراه جلال آل احمد و خیابان آریافر به طول کلی ۴۵۰ متر، با هدف جبران کمبود ظرفیت هیدرولیکی کانال سیل برگردان غرب در محدوده بزرگراه جلال آل احمد تعریف شده است. پیشرفت فیزیکی این پروژه در بخش احداث کانال انحرافی بیش از ٨٦ درصد، در بخش احداث حوضچه رسوبگیر بیش از ٨٥ درصد و در بخش اجرای عملیات سگمنت گذاری بیش از ٤٠ درصد برآورد شده است.
دوشنبه۳۱ اَمرداد ۱۴۰۱
نشست صمیمانه شهردار منطقه ۲ با خبرنگاران 8

نشست صمیمانه شهردار منطقه ۲ با خبرنگاران
عکاس: سبحان فرج ون

بعد از ظهر روز دوشنبه ۲۴ مردادماه ۱۴۰۱، نشست صمیمانه شهردار منطقه ۲ با خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن کنفرانس ساختمان منطقه ۲ شهرداری تهران برگزار شد.
دوشنبه۲۴ اَمرداد ۱۴۰۱
عزاداری ظهر عاشورا در میدان شهید طهرانی مقدم

عزاداری ظهر عاشورا در میدان شهید طهرانی مقدم
عکاس: مهدی عسگری

روز دوشنبه 17 مرداد ماه 1401 و همزمان با روز عاشورای حسینی دسته های عزاداری محله سعادت آباد پس از خروج از کوچه های خود نهایتا در میدان شهید طهرانی مقدم گرد هم می آیند و با تجمیع دسته ها به عزاداری واحد در مقابل مسجد الرسول(ص) می پردازند.
دوشنبه۱۷ اَمرداد ۱۴۰۱
دسته عزاداری دانشگاه امام صادق(ع) در ظهر تاسوعا 22

دسته عزاداری دانشگاه امام صادق(ع) در ظهر تاسوعا
عکاس: سبحان فرج ون

ظهر روز یکشنبه ۱۶ مردادماه ۱۴۰۱ مصادف با تاسوعای حسینی، دسته عزاداری دانشگاه امام صادق(ع) با عبور از خیابان های محله شهرک غرب و مداحی و مرثیه سرایی میثم مطیعی به اقامه عزا پرداختند.
یکشنبه۱۶ اَمرداد ۱۴۰۱
جلسه شورای معاونین و فرماندهان یگان حفاظت شهرداری تهران

جلسه شورای معاونین و فرماندهان یگان حفاظت شهرداری تهران
عکاس: مجتبی عرب زاده

جلسه شورای معاونین و فرماندهان یگان حفاظت شهرداری تهران عصر روز چهارشنبه دوازدهم مرداد ماه 1401 با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران به میزبانی منطقه دو برگزار شد.
پنج شنبه۱۳ اَمرداد ۱۴۰۱
پایتخت، غرق در نور غدیر 4

پایتخت، غرق در نور غدیر
عکاس: حمید رضا درجاتی - سبحان فرج ون - شایان محرابی

در شب عید ولایت و امامت میادین پایتخت غرق در نور شدند. سازمان زیباسازی شهر تهران،با نورافشانی میادین شهر و برخی از بوستان ها و اماکن خاص از جمله برج میلاد، بوستان ملت، محوطه میدان آزادی و... به استقبال عید بزرگ غدیر رفت.
یکشنبه۲۶ تیر ۱۴۰۱
افتتاح بزرگترین تونل نقش و نور کشور در بوستان نهج‌البلاغه 20

افتتاح بزرگترین تونل نقش و نور کشور در بوستان نهج‌البلاغه
عکاس: مهدی عسگری

همزمان با دهه ولایت بزرگترین تونل نقش و نور کشور به طول ۳۰۰ متر با حضور جلال بهرامی معاون خدمات شهری شهرداری، رضا صیادی مدیر عامل سازمان زیباسازی، مهدی صالحی شهردار منطقه 2، مدیران شهری پایتخت و خانواده شهدا در بوستان نهج البلاغه افتتاح شد.
یکشنبه۲۶ تیر ۱۴۰۱
پایتخت، مزین به نام مولا(ع) 16

پایتخت، مزین به نام مولا(ع)
عکاس: حمید رضا درجاتی-سبحان فرج ون

در آستانه عید بزرگ شیعیان جهان، پایتخت مزین به نام مولا علی بن ابیطالب (ع) شد.سازمان زیباسازی شهرداری تهران همزمان با عید ولایت و دهه امامت با آذین بندی میادین، خیابان ها و همچنین بهره مندی از المان های مزین به نام مولی الموحدین (ع) به پیشواز این عید سعید رفته است.ضیافت نور و نقش و حجم تدارک هنرهای شهری است که سازمان زیباسازی شهر تهران برای رقم زدن عیدی متفاوت تر از همیشه پیشکش پایتخت نشینان و مهمانان تهران کرده است .
یکشنبه۲۶ تیر ۱۴۰۱
کنسرت راه عشق

اجرای راه عشق به مناسبت عید غدیر
عکاس: حمید رضا درجاتی

همزمان با آغاز دهه ولایت و جشنواره تابستانی برج میلاد، اجرای کنسرت نمایش بزرگ راه عشق باصدای فرمان فتحعلیان آغاز شد.این کنسرت نمایش رایگان، تلفیقی از نور، نوا، تصویر و نمایش است که طراح و کارگردان آن حمید حسین خانی و تهیه کننده آن علیرضا کوهفر است. این برنامه با مشارکت برج میلاد، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و سازمان فرهنگی رسانه ای اوج هر شب ساعت ۲۰:۳۰ تا 28 تیرماه اجرا خواهد داشت.
شنبه۲۵ تیر ۱۴۰۱
پل تندرستی 16

پل تندرستی
عکاس: سبحان فرج ون

با همت شهرداری منطقه 2 تهران و به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها برای تقویت زیرساخت های پیاده روی، پل تندرستی برفراز بزرگراه شیخ فضل اله نوری احداث شده است که بوستان فدک را به بوستان 13 هکتاری در ضلع شمال بزرگراه شهید همت متصل کرده و شهروندان می توانند ازاین مسیر طولانی به عنوان فضایی برای دوچرخه سواری و پیاده روی استفاده کنند.
چهارشنبه۱ تیر ۱۴۰۱
اولین دوره مسابقات پرش بانجی نمایشی 1

اولین دوره مسابقات پرش بانجی نمایشی
عکاس: حمید رضا درجاتی

عصر امروز چهارشنبه 25 خرداد 1401 اولین دوره مسابقات پرش بانجی نمایشی با حضور علاقه مندان به این رشته ورزشی در مجموعه آدرنالین پارک تهران برگزار شد.
پنج شنبه۲۶ خرداد ۱۴۰۱
آستان دل ها؛ امامزاده صالح (ع) فرحزاد 30

آستان دل ها؛ امامزاده صالح (ع) فرحزاد
عکاس: حمید رضا درجاتی

این امامزاده در شمال شرقی محله فرحزاد و در شمال غربی شهر تهران و در دامنه کوهستان قرار دارد. در ضلع جنوبی بنای این امامزاده ایوانی بلند با دو ستون چوبی وجود دارد و بر روی سنگ این امام زاده تاریخ بنای این ساختمان 986 قمری نوشته شده است.در حیاط این امامزاده نیز، پنچ تن از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس دفن شده اند که می توانید علاوه بر زیارت امامزاده، بر سر قبور این عزیزان نیز حاضر شوید، یکی از قبرستان های قدیمی فرحزاد نیز در کنار این امامزاده واقع شده است.
شنبه۲۱ خرداد ۱۴۰۱
بهسازی لرزه ای پل یادگار امام(ره) - مرزداران 46

مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل یادگار امام(ره) - مرزداران
عکاس: شایان محرابی

عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل یادگار امام(ره) - مرزداران با هدف تقویت ستون ها و سرستون ها زیر نظر معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران توسط شرکت یادمان سازه در حال اجرا است.
چهارشنبه۱۱ خرداد ۱۴۰۱
آدرنالین پارک 16

آدرنالین پارک
عکاس: حمید رضا درجاتی

اولین آدرنالین پارک کشور در پارک پرواز منطقه ۲ تهران عصر روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ افتتاح شد. بانجی جامپینگ با ارتفاع ۴۰ متر، سویینگ (تاب غول‌آسا) با ارتفاع ۳۰ متر، ادونچر پارک، تشک پرش از ارتفاع، زیپ لاین، اسلک لاین، هایلاین، ترامپولین، فلو آرتز، یورو بانجی از امکانات این مجموعه می‌باشد.
پنج شنبه۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
آیین بهره برداری از بوستان اوتیسم کودکان

آیین بهره برداری از بوستان اوتیسم کودکان
عکاس: مهدی عسگری

بخشی از فاز 2 بوستان نهج البلاغه جهت بهره برداری کودکان دارای اختلال اوتیسم مناسب سازی شده است و امروز شنبه 17 اردیبهشت ماه 1401 مراسم اغاز به کار این فضا در بوستان نهج البلاغه برگزار شد.
شنبه۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱
جشنواره رمضان برج میلاد 8

جشنواره رمضان برج میلاد
عکاس: حمید رضا درجاتی

ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان هرشب از ساعت ۱۹ الی ۲ بامداد در مجموعه تفریحی گردشگری برج میلاد میزبان شهروندان تهرانی است.
چهارشنبه۲۴ فروردین ۱۴۰۱
استقبال مسافران نوروزی از برج میلاد تهران 3

استقبال مسافران نوروزی از برج میلاد تهران
عکاس: حمید رضا درجاتی

برج میلاد تهران همزمان با آغاز قرن تازه میزبان مسافران و گردشگران نوروزی پایتخت است که نسبت به نوروزهای پیش از اپیدمی کرونا، رشد بی سابقه ای داشته است.
چهارشنبه۳ فروردین ۱۴۰۱
آیین افتتاح بوستان گفتگو 6

آیین افتتاح ایستگاه مترو بوستان گفتگو
عکاس: محمد حسن واضح

ظهر چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ با حضور دکتر زاکانی شهردار تهران و برخی از مدیران شهری ایستگاه مترو بوستان گفتگو افتتاح شد.
چهارشنبه۲۵ اسفند ۱۴۰۰
بازارچه محلی دست آفرین در بوستان نهج البلاغه 19

بازارچه محلی دست آفرین در بوستان نهج البلاغه
عکاس: شایان محرابی

بازارچه محلی دست آفرین به همت سازمان رفاه،خدمات و مشارکت های اجتماعی در بوستان نهج البلاغه و 5 پهنه دیگر شهر برپاشده است.
چهارشنبه۱۸ اسفند ۱۴۰۰
نمایشگاه «ساز و آلات موسیقی» در برج میلاد تهران 11

نمایشگاه «ساز و آلات موسیقی» در برج میلاد تهران
عکاس: حمید رضا درجاتی

نخستین نمایشگاه «ساز و آلات موسیقی» در برج میلاد، همزمان با مبعث رسول اکرم (ص) افتتاح شد، تا معرف صنعت‌کاران مغفول این عرصه و مشکلات عدیده معیشتی و حرفه‌ای آنان باشد، هنرمندانی که در حوزه گسترده موسیقی سهم عمده‌ای در جلوگیری از خروج ارز از کشور و ورود نمونه‌های خارجی دارند. این نمایشگاه با حمایت مجموعه فرهنگی هنری «هفتا» از ۱۰ الی ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۰ پذیرای حضور و بازدید کلیه علاقمندان است.
شنبه۱۴ اسفند ۱۴۰۰