منطقه 15

گردهمایی پیشکسوتان اطلاعات عملیات تهران  1

همایش «چشم‌های آسمانی»
عکاس: مجتبی عرب زاده

گردهمایی پیشکسوتان اطلاعات عملیات سپاه تهران با عنوان «چشم‌های آسمانی» شامگاه روز گذشته هفدهم فروردین ماه 1401 با حضور عیلرضا زاکانی، شهردار تهران در فرهنگسرای بهمن تهران برگزار شد.
جمعه۱۸ فروردین ۱۴۰۲
اردوی یک روزه مرکز یاورشهر2

اردوی یک روزه مرکز یاورشهر ۲
عکاس: حمید رضا درجاتی

اردوی یک روزه مرکز یاورشهر ۲ با عنوان جشن بزرگ یوسف لیلا(ع) به‌مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت علی‌اکبر(ع) و روز جوان در مددسرای یاورشهر خاوران برگزار شد.
شنبه۱۳ اسفند ۱۴۰۱
آیین افتتاح تقاطع غیر همسطح شهید آوینی 29

افتتاح تقاطع غیر همسطح شهید آوینی
عکاس: مجتبی عرب زاده

آیین افتتاح تقاطع غیر همسطح شهید آوینی و دسترسی بزرگراه شهید نجفی رستگار به امام علی(ع) در سی‌وپنجمین پویش امید و افتخار با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، عباس شعبانی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، جعفر بندی شربیانی، عضو هیات رئیسه شورای اسلامی سردار محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ و دیگر مدیران ارشد شهری برگزار شد.
شنبه۶ اسفند ۱۴۰۱
قرار خدمت؛ دیدار شهردار تهران با خانواده شهید مرتضی غفوری 12

قرار خدمت؛ دیدار شهردار تهران با خانواده شهید مرتضی غفوری
عکاس: مجتبی عرب زاده

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در سلسله بازدیدهای خود از مناطق تهران با عنوان طرح قرار خدمت، امروز پنج‌شنبه ۲۷ بهمن‌ماه در منطقه ۱۵ به دیدار خانواده معظم شهید مرتضی غفوری از شهدای لشکر فاطمیون رفت.
پنج شنبه۲۷ بهمن ۱۴۰۱
قرار خدمت؛ دیدار مردمی شهردار تهران در مسجد جامع مسعودیه 26

قرار خدمت؛ دیدار مردمی شهردار تهران در مسجد جامع مسعودیه
عکاس: مجتبی عرب زاده

علیرضا زاکانی، شهردار تهران، امروز پنجشنبه ۲۷ بهمن‌ماه با حضور در مسجد جامع مسعودیه با شهروندان منطقه ۱۵ دیدار و در جمع آنان سخنرانی کرد.
پنج شنبه۲۷ بهمن ۱۴۰۱
قرار خدمت؛ دیدار با کارکنان منطقه ۱۵ 21

قرار خدمت؛ دیدار با کارکنان منطقه ۱۵
عکاس: مجتبی عرب زاده

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در سلسله بازدیدهای خود از مناطق تهران با عنوان طرح قرار خدمت، امروز ۲۷ بهمن‌ماه، با کارکنان شهرداری منطقه ۱۵ دیدار و در جمع آنان سخنرانی کرد.
پنج شنبه۲۷ بهمن ۱۴۰۱
قرار خدمت؛ منطقه ۱۵ 4

قرار خدمت؛ منطقه ۱۵
عکاس: مجتبی عرب زاده

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در ادامه سلسله بازدیدهای خود از مناطق تهران با عنوان طرح قرار خدمت، امروز ۲۷ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ به منطقه ۱۵ پایتخت رفت و پس از زیارت مقبره شهدای گمنام از روند اجرای پروژه‌های این منطقه بازدید و در جلسه نظارت ستادی منطقه ۱۵ با حضور مدیران ارشد شهرداری تهران شرکت کرد.
پنج شنبه۲۷ بهمن ۱۴۰۱
حضور مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری در منطقه ۱۵ 15

حضور مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری تهران در منطقه ۱۵
عکاس: محمدرضا عبدالطیفی

اکبر مردانی، مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری تهران به همراه جمعی از معاونین خود با شهردار منطقه ۱۵، مدیران و کارکنان این منطقه دیدار کرد.
سه شنبه۲۵ بهمن ۱۴۰۱
سومین سالگرد شهادت حاج اصغر پاشاپور 15

سومین سالگرد شهادت حاج اصغر پاشاپور
عکاس: مجتبی عرب زاده

مراسم سومین سالگرد شهادت حاج اصغر پاشاپور از فرماندهان محور مقاومت در سوریه امشب سه شنبه ۱۸ بهمن‌ماه با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و خانواده شهید پاشاپور در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.
سه شنبه۱۸ بهمن ۱۴۰۱
دیدار مردمی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران  14

دیدار مردمی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران
عکاس: علی سلیمی

دیدار مردمی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران شامگاه سه شنبه 20 دی‌ماه با حضور گودرزی و جمعی از شهروندان منطقه 15 در مسجد المهدی محله ابوذر برگزار شد.
چهارشنبه۲۱ دی ۱۴۰۱
آیین تکریم و معارفه شهرداران مناطق تهران 17

آیین تکریم و معارفه شهرداران مناطق تهران
عکاس: شایان محرابی، علی آل عمران

آیین تکریم و معارفه شهرداران مناطق 15-10-6-1-4 شهرداری تهران، با حضور علیرضا جاوید معاون هماهنگی و امور مناطق شهردار تهران، صبح دوشنبه 25 مهر ماه 1401 برگزار شد.
دوشنبه۲۵ مهر ۱۴۰۱
حضور کودکان در مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی(ع) 19

حضور کودکان در مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی(ع)
عکاس: شایان محرابی

با شروع مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی(ع) در تهران، کودکان هم همپای دیگر اقشار مردم در این برنامه حضور دارند.
شنبه۲۶ شهریور ۱۴۰۱
پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی(ع) در تهران 52

پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی(ع) در تهران
عکاس: شایان محرابی

صبح شنبه 26 شهریور ماه 1401 همزمان با اربعین حسینی(ع)، مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین از میدان امام حسین به سمت حرم عبدالعظیم حسنی آغاز شد و بسیاری از عاشقان دلباخته و جامانده از مراسم اربعین کربلا در این پیاده روی شرکت کردند.
شنبه۲۶ شهریور ۱۴۰۱
اجرای بیست و نهمین آیین تعزیه در فرهنگسرای خاوران

آیین تعزیه شام غریبان در فرهنگسرای خاوران
عکاس: محمد دلکش

فرهنگسرای خاوران در دهه اول ماه محرم به مدت ۱۰ شب میزبان اجرای بیست و نهمین آیین مجلس تعزیه با عنوان «تعزیت خورشید» بود.این مراسم عصر دوشنبه همزمان با مراسم شام غریبان حضرت اباعبدالله(ع) از ساعت ۱۸ با اجرای مجلس شهادت امام حسین (ع) همراه بود.
دوشنبه۱۷ اَمرداد ۱۴۰۱
کوچه های رنگی منطقه پانزده 9

کوچه های رنگی منطقه پانزده
عکاس: علی سلیمی

چند کوچه در نواحی مختلف منطقه 15 با مشارکت شهرداری و اهالی محل رنگی شد تا فضای رخوت و سستی را از این محل دور کند و روحیه اهالی آن را با رنگهای دیوار و کف بالا ببرد.
چهارشنبه۲۲ تیر ۱۴۰۱

بازدید جمعى از نمایندگان مجلس و شوراى شهر از بوستان هاى مادر و کودک
عکاس: علی عارفی فرد

عصر چهارشنبه 21 اردیبهشت ماه 1400 جمعى از نمایندگان مجلس و شوراى شهر از بوستان هاى مادر و کودک بازدید کردند. در این برنامه فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی، زهرا شمس‌ احسان عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، جلال بهرامی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، حسین نظری معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران، علی محمد مختاری مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران، امین سالاری پور شهردار منطقه 4، سید مهدی صباغ شهردار منطقه 15 و فاطمه تنهایی شهردار منطقه 8 از بوستان هاى مادر و کودک باغ سلیمانیه منطقه ۱۴، بوستان خلیج فارس منطقه ١٥ و پارک ترنج زندگی منطقه ٨ بازدید کردند.
چهارشنبه۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
بوستان نرجس خاتون (س) و بوستان هاى منطقه ١٥ در روز طبیعت 9

تفرجگاه نرجس خاتون (س) و بوستان هاى منطقه ١٥ در روز طبیعت
عکاس: علی سلیمی

در روز طبیعت و مصادف با 13 فروردین ماه، خانواده های تهرانی و مسافران نوروزی با حضور در تفرجگاه بزرگ نرجس خاتون (س) و دیگر بوستان هاى منطقه 15 ، این روز را گرامی داشتند
شنبه۱۳ فروردین ۱۴۰۱
زندان هارون‌الرشید 29

زندان هارون‌ الرشید
عکاس: حمید رضا درجاتی

زندان هارون یا زندان هارون‌الرشید یا زندان خان مربوط به سدهٔ ۴ ه‍.ق است این اثر در تاریخ ۱۱ بهمن ۱۳۳۴ با شمارهٔ ثبت ۴۰۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است و یکی از آثار تاریخی پس از اسلام در شهر ری است. این بنا در ده کیلومتری جاده تهران به خراسان در دامنه کوه‌های مسگرآباد واقع است. به‌طور تحقیق نام زندان در قدیم‌الایام بدین بنا اطلاق شده و امروزه هم به همین نام خوانده می‌شود.به عقیده آندره گدار بنای مزبور از زمان سلجوقی است و یکی از استحکامات نظامی آن عصر به شمار می‌آید.
دوشنبه۲۵ بهمن ۱۴۰۰
آیین افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های شهری 46

آیین افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های شهری
عکاس: شایان محرابی

آئین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های شهری با حضور علیرضا زاکانی شهرار تهران، شنبه ۲۳ بهمن ماه 1400، در زیرگذر عابر پیاده شهید جناح و به صورت همزمان در مناطق ۱۵، ۱۸، ۱۹ و ۵ همزمان با ایام چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.
شنبه۲۳ بهمن ۱۴۰۰
تشییع دو شهید گمنام در منطقه 15 1

تشییع و تدفین دو شهید گمنام در منطقه 15
عکاس: محمد دلکش

صبح امروز هفدهم دی ماه 1400 دو شهید گمنام دفاع مقدس در میان خیل عظیم مردم منطقه با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و محمد حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) در بوستان ولیعصر(عج) به خاک سپرده شدند.
جمعه۱۷ دی ۱۴۰۰
بهره برداری از پروژه غیر هم‌سطح ثامن 4

بهره برداری از پروژه غیر هم‌سطح ثامن
عکاس: علی سلیمی

پروژه تقاطع غیر همسطح ثامن واقع در منطقه 15 صبح امروز دوشنبه 22 آذر 1400 با حضور شهردار منطقه ، جمعی از مدیران شهری و خانواده شهدا به بهره برداری رسید.‌
دوشنبه۲۲ آذر ۱۴۰۰
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهید رضایی 13

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه شهید رضایی
عکاس: شایان محرابی

ایستگاه در حال احداث شهید رضایی که یکی از ایستگاه های نیمه جنوبی خط ۶ و در خیابان ۱۷ شهریور (پایین تر از میدان خراسان) واقع شده است. این ایستگاه سیزدهمین ایستگاهی است که در خط ۶ راه اندازی می شود و در مجاورت با خیابان های پرترددی از قبیل ۱۷شهریور، ‌شهید رضایی (منصور) و تیردوقلو، مسافران پرشماری از مناطق ۱۲ و ۱۵ خواهد داشت. ایستگاه مترو شهید رضایی بین ایستگاه های بعثت و میدان خراسان قرار دارد که پیش از این ایستگاه بعثت در خط ۶ به بهره برداری رسیده است.قرار است این ایستگاه که یکصد و چهلمین ایستگاه شبکه خطوط مترو محسوب می شود، به زودی افتتاح شود.
سه شنبه۲۳ شهریور ۱۴۰۰
رزمایش زیستی طرح شهید قاسم سلیمانی 18

رزمایش زیستی طرح شهید قاسم سلیمانی
عکاس: مجتبی عرب زاده

رزمایش زیستی طرح شهید قاسم سلیمانی عصر دوشنبه 15 شهریور 1400 با حضور سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در فرهنگسراى خاوران منطقه 15 برگزار شد.
دوشنبه۱۵ شهریور ۱۴۰۰
بوستان آزادگان 43

بوستان آزادگان
عکاس: شایان محرابی

بوستان آزادگان با ۱۱۲ هزار هکتار یکی از بزرگ‌ترین بوستان شهری ایران است، این پارک مجهز به رستوران ، دریاچه ، پارکینگ خودرو، امکانات فرهنگی ، تفریحی و ورزشی ویژه ست. این منطقه در گذشته سلیمانیه نام داشت. نام سلیمانیه منسوب به امیرسلیمانی پسر عضدالملک رئیس ایل قاجار است. در این بوستان عمارت کوشک امیر سلیمانی وجود دارد که قدمت آن به اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی اول برمی‌گردد. این بوستان در منطقه 15، میدان بسیج، کمربندی بزرگراه آزادگان، جنوب بوستان آبی آزادگان واقع شده است.
دوشنبه۲۳ فروردین ۱۴۰۰
۱۰۰ نهال به نام ۱۰۰ زن نامدار قرن 8

۱۰۰ نهال به نام ۱۰۰ زن نامدار قرن
عکاس: مهدی الله وردیان

یکصد اصله نهال همزمان با هفته درختکاری به نام یکصد زن نامدار قرن همچون توران میرهادی، سیمین دانشور و طاهره صفارزاده، خدیجه ثقفی و مرضیه حدیدچی در بوستان پردیس بانوان واقع در منطقه ۱۵ تهران کاشته شد.
شنبه۲۳ اسفند ۱۳۹۹
رونمایی از سردیس شهید طیب حاج رضایی 24

رونمایی از سردیس شهید طیب حاج رضایی
عکاس: شایان محرابی

مراسم رونمایی از سردیس شهید طیب حاج رضایی در منطقه 15 با حضور خانواده ایشان، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه 15، حسن خلیل ابادی عضو شورای اسلامی شهر، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران و اهالی محله طیب یکشنبه 26 بهمن 1399 برگزار شد.
یکشنبه۲۶ بهمن ۱۳۹۹
آیین رونمایی از  کتاب های سازمان نوسازی  5

آیین رونمایی از کتاب های منتشر شده سازمان نوسازی
عکاس: مرضیه نورعلی

مرکز محله چند منظوره درخشان، امروز با حضور معاون شهرسازی و معماری، رئیس مرکز ارتباطات، مدیرعامل سازمان نوسازی و شهردار منطقه در محله اتابک افتتاح شد؛ همچنین از کتاب های سازمان نوسازی رونمایی شد.
دوشنبه۲ تیر ۱۳۹۹
ضدعفونی محلات جنوب شرق تهران 13

ضدعفونی محلات جنوب شرق تهران
عکاس: سبحان فرج ون

صبح روز دوشنبه 11 فروردین ماه 1399، محلات جنوب شرق تهران واقع در مناطق 14 و 15 توسط نیروهای آتش نشانی و خودروهای جدید ضدعفونی این سازمان، ضدعفونی گردید .
دوشنبه۱۱ فروردین ۱۳۹۹
جشن به بلندای یلدا 20

جشن به بلندای یلدا
عکاس: وحید شیخی

جشن ویژه شب یلدا به همت سازمان رفاه خدمات و مشارکت های اجتماعی در گرمخانه خاوران برگزار شد .
یکشنبه۱ دی ۱۳۹۸
جشن شب یلدای کودکان و نوجوانان نابینا 17

جشن شب یلدای کودکان و نوجوانان نابینا
عکاس: وحید شیخی

جشن شب یلدای کودکان و نوجوانان نابینا در باغچه حواس منطقه 15 برگزار شد.
چهارشنبه۲۷ آذر ۱۳۹۸
افتتاح فاز نخست پروژه بزرگراه شهید رستگاری 34

افتتاح فاز نخست پروژه بزرگراه شهید رستگاری
عکاس: شایان محرابی

آیین افتتاح فاز نخست پروژه بزرگراه شهید نجفی رستگار و پل تقاطع خیابان شهید مزینانی با حضور دکتر حناچی شهردار تهران محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران و اعضای محترم شورای اسلامی شهر شنبه 16 آذر ماه برگزار شد.
شنبه۱۶ آذر ۱۳۹۸
افتتاح ۱۵ پروژه شهری منطقه ۱۵ با حضور شهردار تهران 25

افتتاح ۱۵ پروژه شهری منطقه ۱۵ با حضور شهردار تهران
عکاس: شایان محرابی

مراسم افتتاحیه و بهره برداری از ۱۵ پروژه عمرانی، فرهنگی و ترافیکی شهرداری منطقه ۱۵ تهران با حضور پیروز حناچی شهردار و جمعی از مدیران شهری همزمان با دهه کرامت سه شنبه 18 تیر ماه 1398 برگزار شد.
چهارشنبه۱۹ تیر ۱۳۹۸
بوستان پردیس بانوان 1

بوستان پردیس بانوان
عکاس: ساناز دریایی

پردیس بانوان یکی از بوستان های ویژه بانوان است که در جنوب شرقی تهران٬ میدان بسیج، ابتدای بزرگراه آزادگان، شمال بوستان آزادگان قرار دارد و امکانات متعددی را در اختیار زنان تهرانی قرار می دهد. بانوان می توانند به صورت آزادانه در این بوستان تفریح، گردش و ورزش کنند و از تجهیزات پارک لذت ببرند.
پنج شنبه۱۸ اَمرداد ۱۳۹۷
بازگشایی مجدد استخر بوستان پردیس بانوان  9

بازگشایی مجدد استخر بوستان پردیس بانوان
عکاس: ساناز دریایی

استخر بوستان پردیس بانوان منطقه 15 با انجام عملیات بهسازی و استقرار تجهیزات مناسب آماده خدمت رسانی می شود. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه درباره این خبر افزود: عملیات بهسازی و مرمت مجموعه آبی بوستان پردیس بانوان بمنظور افزایش ایمنی و رفع نواقص احتمالی تجهیزات ورزشی به اتمام رسیده است و همزمان با میلاد باسعادت امام رضا(ع)، با حضور فاطمه راکعی مشاور امور بانوان شهردار تهران بازگشایی شد.
سه شنبه۲ اَمرداد ۱۳۹۷
مراسم اختتامیه نخستین جشنواره دختران تهران در بوستان پردیس بانوان 1

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره دختران تهران در بوستان پردیس بانوان
عکاس: ساناز دریایی

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره دختران تهران همزمان با میلاد باسعادت امام رضا(ع) در بوستان پردیس بانوان برگزار شد. این جشنواره همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) و دهه کرامت در مجموعه بوستان پردیس بانوان آغاز شد و مراسم اختتامیه آن، با حضور فاطمه راکعی مشاور امور بانوان شهردار تهران٬ شهروندان و بانوان اجرایی و مسئول در امور شهری انجام شد.
سه شنبه۲ اَمرداد ۱۳۹۷
مراسم سحری تعدادی ازرفتگران شهرداری در هییت بیت الجواد 10

پذیرایی سحری از پاکبانان شهرداری در هیئت بیت‌الجواد
عکاس: عطیه نیکنام

پذیرایی سحری از پاکبانان شهرداری در هیئت بیت‌الجواد با جمعی از اهالی محل برگزار شد
یکشنبه۱۳ خرداد ۱۳۹۷
یک شب با امین عارف نیا؛ شهردار شب تهران 16

یک شب با امین عارف نیا؛ شهردار شب تهران
عکاس: احسان رأقتی

شب گذشته امین عارف نیا رییس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهردار تهران تا صبح شهردار شب تهران بود و از نمایشگاه قرآن در مصلی امام خمینی(ره)، جشنواره رمضان در محل دائمی نمایشگاه های شهرداری تهران در بوستان گفتگو، سانحه واژگونی کامیون به دلیل نشست زمین و استریت فود خیابان 30 تیر بازدید کرد. همچنین رییس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران پیرو خبر منتشر شده در خصوص حادثه پیش آمده برای یک کودک در حین استفاده از وسایل بازی برای پیگیری میدانی از بوستان گلچین منطقه 15 بازدید کرد.
پنج شنبه۱۰ خرداد ۱۳۹۷
بازدید شهردار تهران از بافت فرسوده منطقه ١٥ و مددسرای خاوران 13

بازدید شهردار تهران از بافت فرسوده منطقه ١٥ و مددسرای خاوران
عکاس: احسان رأفتی

سیدمحمدعلی افشانی شهردار تهران از بافت فرسوده منطقه ١٥ و مددسرای خاوران بازدید کرد.
شنبه۵ خرداد ۱۳۹۷
حضور شهروندان منطقه 15 در راهپیمایی اربعین امام حسین(ع) 17

حضور شهروندان منطقه 15 در راهپیمایی اربعین امام حسین(ع)
عکاس: علی سلیمی

راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی از کربلا صبح روز پنج شنبه هجدهم آبان ماه با حضور خیل عظیم عاشقان حسینی علیه السلام از میدان امام حسین (ع) به سمت حرم مطهر عبدالعظیم حسنی برگزار شد.
جمعه۱۹ آبان ۱۳۹۶
نخستین همایش فرهنگ ترافیک به صورت آکادمیک 1

نخستین همایش فرهنگ ترافیک به صورت آکادمیک
عکاس: علی سلیمی

نخستین همایش فرهنگ ترافیک به صورت آکادمیک ویژه کودکان سندرم داون و دانش آموزان سال اولی در پارک آموزش ترافیک منطقه 15 برگزار شد.
چهارشنبه۲۹ شهریور ۱۳۹۶
مراسم تکریم و معارفه شهردار منطقه 15 ‎ 1

مراسم تکریم و معارفه شهردار منطقه 15 ‎
عکاس: علی سلیمی

طی مراسمی که با حضور مهندس رباطی معاون هماهنگی امور مناطق و دکتر حجت معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران برگزار شد، مهندس محمدی به عنوان شهردار جنوب شرق پایتخت معارفه و از زحمات دکتر انجمنی شهردار سابق این منطقه قدردانی شد و وحید رضا انارکی محمدی به عنوان شهردار جدید منطقه 15 معرفی شد.
سه شنبه۲۱ شهریور ۱۳۹۶
مراسم انتصاب شهرداران 6 منطقه تهران 1

مراسم انتصاب شهرداران 6 منطقه تهران
عکاس: مجید حسینی

محمدعلی نجفی در احکامی، شهرداران مناطق ۴، ۹، ۱۲، ۱۳، ۱۵ و ۲۱ تهران را منصوب کرد. بر اساس حکم شهردار تهران، حسینی نوکنده به عنوان شهردار منطقه۴، سیدعلی مفاخریان به عنوان شهردار منطقه۹، پیمان حسین محسنی به عنوان شهردار منطقه۱۲، مرتضی رحمان زاده به عنوان شهردار منطقه۱۳، وحیدرضا انارکی محمدی به عنوان شهردار منطقه۱۵ و حسن رحمانی به عنوان شهردار منطقه۲۱ تهران منصوب شدند. همچنین شهردار تهران در حکمی امین عارف نیا را به عنوان رییس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران، حسن رباطی را به عنوان معاون هماهنگی و امور مناطق و حمیدرضاقالیباف را به عنوان سرپرست حراست شهرداری تهران منصوب کرد.
دوشنبه۲۰ شهریور ۱۳۹۶
بنای تاریخی کوشک امیر سلیمانی 1

بنای تاریخی کوشک امیر سلیمانی
عکاس: علی سلیمی

این منطقه در گذشته سلیمانیه نام داشت، نام سلیمانیه منسوب به امیرسلیمانی پسر عضدالملک رییس ایل قاجار است. اراضی در سابق متعلق به روستای اصفهانک از دهات جنوب شرقی تهران بوده است و تا اواخر در آن کشت و کار می کردند.
سه شنبه۱۷ اَمرداد ۱۳۹۶
پردیس تئاتر تهران‎ 2

پردیس تئاتر تهران‎
عکاس: ساناز دریایی

پردیس تئاتر تهران که با نام تئاتر خاوران نیز شناخته می‌شود، بزرگ‌ترین مرکز تئاتر حرفه‌ای ایران است که در جنوب شرقی تهران و در نزدیکی فرهنگسرای خاوران ساخته شده است. این پردیس در زمینی به مساحت ۲۵ هزار و ۲۰۰ مترمربع و با زیربنای ۱۶ هزار و ۳۳۰ مترمربع جنب فرهنگسرای خاوران قرار گرفته است. مجموعه پردیس تئاتر تهران در بزرگراه امام علی، اتوبان شهید محلاتی شرق، خیابان شهید شاه‌آبادی جنوبی، بعد از میدان مالک اشتر، خیابان بقایی واقع است.
یکشنبه۸ اَمرداد ۱۳۹۶
مرحله سوم پویش از خودمان شروع کنیم 8

مرحله سوم پویش از خودمان شروع کنیم
عکاس: علی سلیمی

پویش از خودمان شروع کنیم در راستای ترویج فرهنگ ترافیک و رعایت علایم راهنمایی رانندگی با اجرای نمایش و پلاکادر های آموزشی در زمان قرمز بودن چراغ تقاطع اصلی محله مشیریه منطقه 15اجرا شد.
چهارشنبه۴ اَمرداد ۱۳۹۶
یازدهمین تور عکاسی آژانس عکس تهران از مکان های شاخص منطقه پانزده 5

یازدهمین تور عکاسی آژانس عکس تهران از مکان های شاخص منطقه پانزده
عکاس: احسان طالب زاده

یازدهمین تور عکاسی آژانس عکس تهران روز سه شنبه ، 3 مرداد 1396 از دیدنی های منطقه 15 شهرداری تهران؛ گورستان های تاریخی منطقه، پردیس تئاتر تهران و... با جمعی از عکاسان مطبوعات، خبری و آزاد برگزار شد.
سه شنبه۳ اَمرداد ۱۳۹۶
یازدهمین تور عکاسی آژانس عکس تهران از مکان های شاخص منطقه پانزده‎ 1

یازدهمین تور عکاسی آژانس عکس تهران از مکان های شاخص منطقه پانزده‎
عکاس: ساناز دریایی

یازدهمین تور عکاسی آژانس عکس تهران روز سه شنبه ، 3 مرداد 1396 از دیدنی های منطقه 15 شهرداری تهران؛ گورستان های تاریخی منطقه، پردیس تئاتر تهران و... با جمعی از عکاسان مطبوعات، خبری و آزاد برگزار شد.
سه شنبه۳ اَمرداد ۱۳۹۶
مرحله دوم پویش مردمی از خودمان شروع کنیم  1

مرحله دوم پویش مردمی از خودمان شروع کنیم
عکاس: علی سلیمی

پویش از خودمان شروع کنیم در راستای ترویج فرهنگ ترافیک و رعایت علایم راهنمایی رانندگی با اجرای نمایش و پلاکادر های .آموزشی در زمان قرمز بودن چراغ تقاطع اصلی محله مشیریه منطقه 15اجرا شد.
چهارشنبه۲۸ تیر ۱۳۹۶
مرحله دوم پویش مردمی از خودمان شروع کنیم 2

مرحله دوم پویش مردمی از خودمان شروع کنیم
عکاس: علی سلیمی

مرحله دوم پویش مردمی از خودمان شروع کنیم در راستای ترویج فرهنگ ترافیک و رعایت علایم راهنمایی رانندگی با اجرای نمایش و پلاکادر های آموزشی در زمان قرمز بودن چراغ تقاطع اصلی محله مشیریه انجام می شود.
یکشنبه۲۵ تیر ۱۳۹۶
آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های منطقه 15 با حضور دکتر قالیباف 13

آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های منطقه 15 با حضور دکتر قالیباف
عکاس: شایان محرابی

آیین افتتاح و بهره برداری از 101 پروژه اجتماعی و فرهنگی،ورزشی، عمرانی، حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری و محیط زیست منطقه 15 با حضور دکتر قالیباف برگزار شد.
دوشنبه۲۸ فروردین ۱۳۹۶
آوای بارانی ها در مرکز خدمات اجتماعی پرتو 31

آوای بارانی ها در مرکز خدمات اجتماعی پرتو
عکاس: احمد آقاسیانی

صبح امروز مهران احمدی، مهران رنجبر و رضا حیدری بازیگران سریال "آوای باران" با کودکان مرکز خدمات اجتماعی پرتو واقع در مرکز خدمات اجتماعی منطقه 15 شهرداری تهران دیدار کردند.
یکشنبه۲۳ خرداد ۱۳۹۵
شبگردی اصحاب رسانه در منطقه ۱۵  18

شبگردی اصحاب رسانه در منطقه ۱۵
عکاس: سبحان فرج ون

سه شنبه۸ اردیبهشت ۱۳۹۴