به وقت خدمت؛ بازآمادسازی اتوبوس‌های شهری تهران 57

به وقت خدمت؛ بازآمادسازی اتوبوس‌های شهری تهران

اتوبوس‌های شهری شرکت اتوبوسرانی شهرداری تهران که دارای وضعیت نامناسب و نیازمند بازسازی و تعمیرات اساسی هستند شناسایی و توسط اکیپ‌های فنی و خدماتی در شرکت شهاب خودرو مورد تعمیر و بازسازی قرار می گیرند.
تست گرم متروباس 22

تست گرم متروباس

تست گرم از اولین متروباس (اتوبوس سه کابین) در خط ۲ اتوبوس‌های تندرو (BRT) بعد از گذشت ۵ سال از خریداری شدنشان امروز شنبه اول مهرماه انجام شد.
سریع، ارزان، قرمز 1

سریع، ارزان، قرمز

یکی از خدمات موثر برای شهروندان تهرانی در حمل و نقل عمومی استفاده از خطوط اتوبوس تندرو (BRT) است، که با هزینه پایین خود در 9 خط مجزا و 164 کیلومتر مسیر به صورت شبانه روزی به جابجایی شهروندان در شهر تهران کمک می‌کند و تردد در شهر تهران را سرعت می‌بخشد. یکی از اصلی‌ ترین ویژگی‌های این سامانه اختصاص یک خط ویژه به آن است، که فارغ از ترافیک شهری بتواند با سرعت بالا مسافران را جابجا کند.
پویش "سلامتی هدیه خداست" 33

پویش "سلامتی هدیه خداست"

در پی شیوع روز افزون ویروس کرونا و به منظور فرهنگ سازی پیرامون مسائل بهداشتی، پویش مردمی "سلامتی هدیه خداست" صبح امروز چهارشنبه 5 آذر 1399 و با مشارکت نیروهای جهادی در قالب اکیپ های اهدای ماسک رایگان به مسافران BRT در راستای یادآوری لزوم استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در چند ایستگاه منتخب خط پایانه آزادی-چهارراه تهرانپارس برگزار شد.
پل غیر‌ همسطح روشندلان 16

پل‌های تهران؛ پل روشندلان

پل غیر‌همسطح روشندلان با طول 900 متر، حد فاصل کوچه اعتمادی تا خیابان شهید مفتح جنوبی قراردارد و دارای 6 باند است، به طوری که 2 باند وسط آن ویژه سامانه اتوبوس تندرو (BRT) خط یک و 4 باند شمال و جنوب آن ویژه وسایل نقلیه است. با بهره برداری از این پل وسایل نقلیه بدون توقف از پل چوبی به هریک از خیابان‌های شریعتی، بهار و خاقانی دسترسی پیدا کردند. پل روشندلان قرار بود در ابتدا تنها تقاطع روشندلان را قطع کرده و ظرف مدت 6 ماه به پایان برسد، اما با افزایش میزان پروژه به طول ۹۰۰ متر و با عرض متغیر 16 تا 32 متر، در تاریخ 18 مهر سال 1388 در منطقه 7 شهرداری به بهره‌برداری رسید. این پل با هدف حذف تقاطع‌های هم سطح خیابان انقلاب با شریعتی، بهار و روشندلان - روان‌سازی ترافیک خیابان انقلاب و روان‌سازی گردش‌های فرعی و ترافیک منطقه بهره برداری شد. ایستگاه پیچ شمیران، (خط 1 BRT) روی این پل قرار دارد و شهروندان تهرانی و شهروندان به وسیله ی پله‌ برقی به این ایستگاه دسترسی پیدا کردند.
| ویدئو | ضدعفونی اتوبوس‌های تندرو شهری (BRT)

ضدعفونی اتوبوس‌های تندرو شهری (BRT)

ضدعفونی اتوبوس‌های تندرو شهری (BRT)
عملیات ضدعفونی المان های شهری منطقه 6 12

عملیات ضدعفونی المان های شهری منطقه 6

چهارمین عملیات ضدعفونی معابر و المان های شهری و ورودی مراکز درمانی قلب پایتخت برگزار شد. عملیات ضدعفونی نواحی ششگانه قلب پایتخت در راستای مقابله و پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، در ششمین روز از نوروز 99 انجام شد. در این مانور که با محوریت عوامل خدمات شهری شهرداری منطقه و نیروها و تجهیزات و ایستگاههای آتش نشانی برگزار شد تمامی معابر و المان ها، مبلمان شهری، پمپ بنزین، مساجد، بانک ها، بازارچه ها، ایستگاه های اتوبوس، ایستگاه هاى BRT ، مراکز درمانى و بیمارستان ها ضدعفونی شدند. این مانور در محور خیابان حضرت ولیعصر(عج) به عنوان شاهراه اصلی منطقه و معابر پرتردد نواحی ششگانه برگزار شد.
خطوط اتوبوس تندرو تهران BRT 15

خطوط اتوبوس تندرو تهران BRT

یکی از خدمات موثر برای شهروندان تهرانی در حمل و نقل عمومی استفاده از خطوط اتوبوس تندرو (BRT) است، که با هزینه پایین خود در 10 خط مجزا، به جابجایی شهروندان در شهر تهران کمک می کند و تردد در شهر تهران را سرعت می بخشد.یکی از اصلی‌ ترین ویژگی‌های این سامانه اختصاص یک خط ویژه به آن است، که فارغ از ترافیک شهری بتواند با سرعت بالا مسافران را جابجا کند.
فعالیت شبانه روزی BRT تهران 11

فعالیت شبانه روزی BRT تهران

خطوط عادی اتوبوسرانی تهران از ساعت پنج و نیم صبح تا و 22 سی دقیقه به شهروندان خدمات رسانی می کنند اما خطوط BRT با توجه به استقبال شهروندان به صورت 24 ساعته فعال هستند و شهروندان می توانند در طول شب نیز برای تردد در شهر از اتوبوس های تندرو استفاده کنند.
خطوط اتوبوس تندرو تهران BRT‎ 10

خطوط اتوبوس تندرو تهران BRT‎

یکی از خدمات موثر برا شهروندان تهرانی در حمل و نقل عمومی استفاده از خطوط اتوبوس تندرو (BRT) است، که با هزینه پایین خود در 10 خط مجزا، به جابجایی شهروندان در شهر تهران کمک می کند و تردد در شهر تهران را سرعت میبخشد.یکی از اصلی‌ ترین ویژگی‌های این سامانه اختصاص یک خط ویژه به آن است، که فارغ از ترافیک شهری بتواند با سرعت بالا مسافران را جابجا کند.