پیاده‌روی زائرین اربعین حسینی در مسیر نجف به کربلا 19

پیاده‌روی زائرین اربعین حسینی در مسیر نجف به کربلا

میلیون ها نفر از عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) همانند هرسال از سراسر جهان برای شرکت در مراسم اربعین خود را به کربلا می رسانند. بخشی از زائران مسیر نجف به کربلا را برای رسیدن به کربلا و شرکت در اجتماع عزاداران اربعین انتخاب کرده‌اند.
مشق عاشقی 15

مشق عاشقی

زائران حسینی با وجود گرمای هوا مسیر راهپیمایی تا حرم امام حسین(ع) را می‌پیمایند.
گرم‌ترین روزهای تهران 33

روزهای گرم تهران

روند افزایش دما در کشور باعث رسیدن مجدد هوای پایتخت به دمای ۴۰ درجه در روز سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ شد. اهالی پایتخت گرمترین روزهای تابستان را تجربه می کنند.
زیر آفتاب سوزان 18

زیر آفتاب سوزان

با وجود افزایش دمای هوا در پایتخت شهروندان تهرانی به هر طریقی سعی بر فرار از این گرما را دارند. مدیرکل هواشناسی استان تهران با اشاره به از راه رسیدن هوای گرم در استان گفت: گرمای هوا از دوشنبه ۱۴ تیرماه تا پایان هفته در استان تهران اوج می‌گیرد.
گرمابه مهتاب 15

گرمابه مهتاب

گرمابه مهتاب یکی از حمام‌های قدیمی محله سبلان است که سال‌ها ست از کارکرد اصلی خود دور مانده و با توجه به توسعه شهرنشینی ، تغییر فرهنگ و آداب ورسوم شهروندان، دیگر کسی تمایلی به استفاده از گرمابه‌های قدیمی ندارد. به همین دلیل برای افرایش سرانه فضای سبز، تامین اوقات فراغت اهالی محله سبلان زمین گرمابه مهتاب به مساحت 840 متر مربع واقع در میدان سبلان، خیابان حیدری تملک شده و در حال حاضر تخریب ملک انجام شده و قرار است یک بوستان به جای آن ساخته شود.
چراغ هایی که خاموش نمی شوند 5

چراغ هایی که خاموش نمی شوند

یکم خرداد هر سال در ایران به نام روز بهره وری و بهینه سازی مصرف نامگذاری شده است. بهره وری عبارتست از استفاده مطلوب و موثر از انرژی، منابع و سرمایه های یک جامعه. از همین رو در این روز با پایان ساعت کاری مجموعه های اقتصادی سری به سطح شهر پایتخت زدیم و تصاویری از یکی از معضلات مصرف انرژی در سطح شهر تهیه کردیم. متاسفانه چند سالی است شاهد آن هستیم که برخی واحد های تجاری سیستم روشنایی خود را پس از پایان ساعت کاری خاموش نمیکنند و تا صبح روز بعد میزان زیادی انرژی در این واحد ها در حال مصرف بیهوده می باشد. لازم است همزمان با فصل گرما و افزایش مصرف برق در سطح شهر ارگان های مربوط تصمیمات لازم در این خصوص را اعمال کنند تا با هدر رفت بخش زیادی از انرژی در سطح شهرها مقابله کرد.
طرح ایمنی وسایل گرمایشی 7

طرح پایش وسایل گرمایشی بافت های فرسوده شرق تهران

طرح پایش وسایل گرمایشی صبح امروز پنجشنبه 21 آذر ۱۳۹۸ با حضور تیم های کارشناسان آتش نشانی، مربیان و داوطلبان آتش نشانی در شرق شهر تهران اجرا شد. در این طرح کارشناسان آتش نشانی به در منازل مراجعه می‌کند و با اجازه مالکان وارد خانه شده و از حنبه ایمنی نصب تجهیزات گرمایشی، منازل را مورد بازدید قرار می‌دهند در صورتی که منازل از نظر ایمنی شرایط خوبی نداشته باشند یک دستگاه دتکتور (دستگاه سنجش میزان گاز منوکسید کربن) توسط ماموران آتش نشانی در محل نصب و طرز کار با آن را به مالکان آموزش داده می‌شود به این امید که بتوانیم تعداد جانباختگان حوادث گازگرفتگی را کاهش دهیم.
آغاز طرح پایش وسایل گرمایشی بافت های فرسوده شرق پایتخت 21

آغاز طرح پایش وسایل گرمایشی بافت های فرسوده شرق پایتخت

با توجه به سرد شدن هوا و بالا رفتن حوادث گازگرفتگی با گاز منوکسیدکربن به خصوص در مناطق دارای بافت فرسوده، طرح پایش وسایل گرمایشی صبح یکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ با کمک ۱۰ تیم که شامل کارشناسان آتش نشانی، مربیان و داوطلبان آتش نشانی هستند در شمال و شرق شهر تهران اجرا شد. در این طرح کارشناسان آتش نشانی به در منازل مراجعه می‌کند و با اجازه مالکان وارد خانه شده و به طور کامل منازل را مورد بازدید قرار می‌دهند در صورتی که منازل از نظر ایمنی شرایط خوبی نداشته باشند یک دستگاه دتکتور (دستگاه سنجش میزان گاز منوکسید کربن) توسط ماموران آتش نشانی نصب و طرز کار با آن به مالکان آموزش داده می‌شود به این امید که بتوانیم تعداد جانباختگان حوادث گازگرفتگی را کاهش دهیم.
شب های تهران 17

شب های تهران

ز آنجا که تهران شهر شلوغ و پر ازدحام است خیلی از ساکنین تهران ترجیح می دهند در شب که کمی خلوت تر و ترافیک روان تر است به تهرانگردی بپردازند .تهران جاهای دیدنی بسیاری دارد بخصوص که زیبایی بعضی از این جاهای دیدنی در شب چندین برابر می شود. گردش و تفریح شبانه در جاهای دیدنی تهران یکی از بهترین گزینه‌ها برای کارمندانی است که در این شهر شلوغ زندگی می‌کنند؛ چرا که در فصل زمستان و پاییز،‌ روزها کوتاه‌تر هستند و کارمندان تقریبا شب هنگام از محل کار خارج می‌شوند. در فصل تابستان هم به دلیل گرما و ترافیک آزاردهنده، بیشتر مردم ترجیح می‌دهند تفریحات خود را به ساعات اولیه شب موکول کنند.
آبتنی تابستانی در چشمه علی 5

آبتنی تابستانی در چشمه علی

همزمان با فصل گرما، آبتنی به یکی از تفریحات پرطرفدار نوجوانان تبدیل می شود. چشمه علی در جنوب شهر تهران و منطقه شهر ری از جمله مکان های شلوغ برای بازی و تفریحات آبی است.
| ویدئو | گرمابه فرد تمیز 2

گرمابه فرد تمیز

گرمابه فرد تمیز
نکوداشت دکتر سیدعلی موسوی گرمارودی 31

نکوداشت دکتر سیدعلی موسوی گرمارودی

نکوداشت دکتر سیدعلی موسوی گرمارودی .عصر روز دوشنبه 5 آذرماه با حضور دکتر پیروز حناچی سرپرست شهرداری تهران برگزار شد.
مراسم معرفی کتاب «امین زبان و ادب پارسی»‎ 12

مراسم معرفی کتاب «امین زبان و ادب پارسی»‎

مراسم معرفی کتاب «امین زبان و ادب پارسی» -دربرگیرنده‌ی راهکارهای علمی و عملی رهبر انقلاب اسلامی در صیانت، پویش و گسترش زبان و ادبیات فارسی در مجموعه‌ی نخلستان اوج برگزار شد. در این مراسم که از سوی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و با سخنرانی حجت‌الاسلام ذوعلم (معاون آموزش و پژوهش مؤسسه‌ی انقلاب اسلامی)، استاد سیدعلی موسوی گرمارودی، محمدحسن مقیسه (نویسنده‌ی کتاب) و شعرخوانی سید حمیدرضا برقعی برگزار شد، آقایان محسن مؤمنی شریف (رئیس حوزه‌ی هنری سازمان تبلیغات اسلامی)، اسماعیل امینی (استاد ادبیات، شاعر و طنزپرداز)، محمدرضا سنگری (استاد ادبیات و پژوهشگر ادبی) و جمعی از اساتید زبان و ادبیات فارسی حضور داشتند.
سی وسومین مراسم شب شاعر‎ 1

سی وسومین مراسم شب شاعر‎

سی و سومین "شب شاعر" ، پاسداشت خسرو احتشامی با حضور سید علی موسوی گرمارودی، رضا اسماعیلی، مرتضی امیری اسفندقه، اسماعیل امینی، پرویز بیگی حبیب‌آبادی، حسین آهی و دیگر شاعران و چهره های فرهنگی ادبی در نخلستان سازمان هنری رسانه ای اوج برگزار شد.
تابستان گرم  در چشمه علی 36

تابستان گرم در چشمه علی

آب تنی در چشمه علی شهرری یکی از تفریحات مورد استقبال کودکان و نوجوانان در گرمای تابستان است.
ظهر گرم تابستان 12

ظهر گرم تابستان

در گرمای ظهر تابستان تهران شهروندان هر کدام به نوعی اوغات فراغت خود را سپری می کنند.
حمام تاریخی نواب 7

حمام تاریخی نواب

حمام نواب از جمله آثار دوره قاجاریه شهر تهران است و در خیابان 15 خرداد شرقی، کوچه بیک دامغانی( بازارچه نواب سابق) قرار دارد. توسط زنانی به نام‌های سارا سلطان خاتون و سارا حاجر خاتون که دختران فردی به نام نواب بوده‌اند ساخته شده است. حمام نواب، پاتوق فرهنگی بافت تاریخی شد حمام نواب برای جلوگیری از اتلاف گرما و امکان استفاده از آب قنوات و چشمه‌ها به برای استحمام، پایین‌تر از سطح زمین ساخته شده است. مصالح به کار رفته در ساخت این بنا شامل آجر، آهک، ساروج، سنگ و کاشی است. در این بنا پس از مرمت، از سیمان نیز برای حفظ آن استفاده شده است. حمام نواب دارای بخش‌هایی چون هشتی، سربینه، تنظیف گرمخانه، سرویس بهداشتی، خزینه، استخر و ستون است.
استراحت ظهرگاهی تاکسیرانان زیر پُل سیدخندان 4

استراحت ظهرگاهی تاکسیرانان، زیرپُل سیدخندان

در گرمای تابستان پایتخت به وقت ظهر با کم شدن شدت رفت و آمد مسافران در سطح شهر، رانندهای تاکسی هم با تجمع در سرخط ها به استراحت و ناهار و نمازشان میرسند.
حمام نواب‎ 3

حمام نواب‎

حمام نواب از جمله آثار دوره قاجاریه شهر تهران است و در خیابان 15 خرداد شرقی کوچه بیک دامغانی( بازارچه نواب سابق) قرار دارد. این بنا توسط زنانی به نام‌های سارا سلطان خاتون و سارا حاجر خاتون که دختران فردی به نام نواب بوده‌اند ساخته شده است. مصالح به کار رفته در ساخت این بنا شامل آجر، آهک، ساروج، سنگ و کاشی است. در این بنا پس از مرمت، از سیمان نیز برای حفظ آن استفاده شده است. حمام نواب دارای بخش‌هایی چون هشتی، سربینه، تنظیف گرمخانه، سرویس بهداشتی، خزینه، استخر و ستون است. حمام نواب برای جلوگیری از اتلاف گرما و امکان استفاده از آب قنوات و چشمه‌ ها به برای استحمام، پایین‌تر از سطح زمین ساخته شده است.