اتمام عملیات حفاری تونل خط ۶ مترو 3

اتمام عملیات حفاری تونل خط ۶ مترو

آیین پایان عملیات حفاری مکانیزه و احداث تونل پروژه توسعه جنوبی خط ۶ متروی تهران ظهر سه‌شنبه ۲۲ اسفند ماه در قالب یکصد و یازدهمین پویش امید و افتخار با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
پل مکانیزه B9 8

پل مکانیزه B9

پل B9 در بزرگراه ارتش واقع در منطقه یک تهران است که غرب به غرب این بزرگراه را به یکدیگر متصل می‌کند، این پل مکانیزه مجهز به سیستم پاشش استات منیزیم جهت عدم یخ زدگی معبر است.
بهره‌برداری از پل مجهز به سامانه برف‌زدایی 10

بهره‌برداری از پل مجهز به سامانه برف‌زدایی

مراسم افتتاح و بهره‌برداری از پل مجهز به سامانه برف‌زدایی با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری، صبح روز شنبه 30 دی‌ماه در بلوار ارتش برگزار شد.
اینجا کارگاهه؛ پل مجهز به سیستم برف‌روبی خودکار 17

اینجا کارگاهه؛ پل مجهز به سیستم یخ زدایی خودکار

پل B9 در بزرگراه ارتش واقع در منطقه یک تهران است که غرب به غرب این بزرگراه را به یکدیگر متصل می‌کند، این پل مکانیزه مجهز به سیستم پاشش استات منیزیم جهت عدم یخ زدگی معبر خواهد شد.  پل مجهز به پمب‌خانه است که لوله‌کشی شده و سیستم نازل، مخزن مایع و سنسور دارد که بصورت اتوماتیک و با بارش باران و برف، اقدام به پاشش مایع استات منیزیم و در نهایت مانع از یخ زدگی معبر خواهد شد و دیگر نیاز نیست کارگر و ماشین برف‌روبی جهت شن پاشی وارد عمل شوند.
به وقت خدمت؛ احداث تونل هدایت آب‌های سطحی 8

به وقت خدمت؛ احداث تونل هدایت آب‌های سطحی

پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی محدوده بزرگراه فتح، یکی از مجاری در حال اجرای حوضه آبریز چیتگر به شمار می‌آید. این تونل به روش مکانیزه و با استفاده از دستگاه حفار تی‌بی‌ام در بخش حدفاصل مجرای کاروانسرا سنگی تا مجرای شهریار در حال اجرا است تا پس از تکمیل و بهره برداری، رواناب‌های مناطق ۲۱ و ۲۲ شهرداری تهران با عبور مطمئن از کانال‌های ارتباطی به سمت تخلیه‌گاه مناسب (شاخه‌ای از رودخانه کرج) هدایت شوند.
بازدید معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران از منطقه ۸ 22

بازدید معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران از منطقه ۸

صبح امروز، جمعه ۱۹ خردادماه، عباس شعبانی، معاون هماهنگی و امور مناطق به همراه فاطمه تنهایی، شهردار منطقه ۸ و جمعی از مدیران ستادی این منطقه از مخزن مکانیزه مسیل باختر، پروژه خیالستان زندگی و پارکینگ شهید مدنی منطقه ۸، بازدید کردند.
فعالیت شبانه‌روزی مرکز معاینه فنی بیهقی  16

فعالیت شبانه‌روزی مرکز معاینه فنی بیهقی

به منظور خدمت‌رسانی به شهروندان در ایام پایانی سال مرکز مکانیزه معاینه فنی پارک‌سوار بیهقی از ۱۴ اسفندماه به صورت شبانه‌روزی فعالیت می‌کند.
عملیات تراش و روکش مکانیزه آسفالت در سطح منطقه ۱۷

عملیات تراش و روکش مکانیزه آسفالت در منطقه ۱۷

عملیات تراش و روکش مکانیزه آسفالت در سطح معابر نواحی سه گانه منطقه ۱۷ که از اواسط تیرماه آغاز شده، به صورت شبانه روزی در حال انجام است و به زودی به اتمام خواهد رسید.
بازدید مهندس علیپور از پروژه های مدیریت پسماند شهرداری تهران 32

بازدید مهندس علیپور از پروژه های مدیریت پسماند شهرداری تهران

صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران به همراه جمعی از معاونین صبح روز سه شنبه 25 خرداد 1400 از مراحل احداث نخستین مرکز MRF (پردازش تمیز و مکانیزه پسماند) در مرکز جمع آوری پسماند کوهک بازدید کرد. مراحل ساخت دستگاه های MRF توسط تولیدکنندگان داخلی در کارخانه شهاب خودرو و مرکز جمع آوری و پردازش پسماندهای حجیم و ضایعات فضای سبز شهر تهران و تبدیل آنها به نئوپان و کودکمپوست از دیگر مکان هایی بود که علیپور از آنها بازدید کرد.
مرکز معاینه فنی خودرو سراج 11

مرکز معاینه فنی خودرو سراج

مرکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای سبک و موتورسیکلت سراج در میدان رسالت, خیابان فـرجام, خیابان سراج, جنب پمپ گاز قرار دارد که روز های شنبه تا پنجشنبه از ساعت 7:30 الی 17:00 آماده ارائه خدمات به شهروندان تهرانی می باشد .
ورود دستگاه تمام مکانیزه(TBM) به ایستگاه مترو شهدا 24

ورود دستگاه تمام مکانیزه(TBM) به ایستگاه مترو شهدا

مراسم ورود دستگاه تمام مکانیزه(TBM) به ایستگاه مترو شهدا با حضور مازیار حسینی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مهدی پورهاشمی معاون عمرانی شرکت مترو تهران، هادی ذاکری شهردار منطقه 13 تهران برگزار شد.خط 6 مترو تهران با اشاره به اینکه دستگاه حفار (تی بی ام) پس از حفاری ٨.٥ کیلومتر مسیر از دولت آباد و عبور از ایستگاه های کیان شهر، بعثت، منصور، میدان خراسان و امیرکبیر امروز به میدان شهدا رسیده است
برداشت گندم در مزارع جنوب تهران‎ 11

برداشت گندم در مزارع جنوب تهران‎

برداشت مکانیزه گندم در مزارع جنوب تهران‎ در فصل بهار انجام شد. برداشت گندم در ایران از اوائل بهار (در مناطق گرمسیر) آغاز مى‌شود و تا اواخر تابستان (در مناطق سردسیر) ادامه مى‌یابد.
مراسم ورود ماشین حفاری(TBM) به ایستگاه مترو امیرکبیر در خط 6 متروی تهران 22

مراسم ورود ماشین حفاری(TBM) به ایستگاه مترو امیرکبیر در خط 6 متروی تهران

پروژه خط 6 متروی تهران به طول 31200 متر به دو روش مکانیزه (TBM Tunneling) و سنتی (TBM) در حال لحداث می باشد. بخش ایتدایی مسیر به طول 10771 متر از ایستگاه دولت آباد تا ایستگاه شهید صیاد شیرازی توسط دستگاه حفاری تونل تمام مقطع (TBM) حفاری می شود و در ادامه مسیر تا ایستگاه سولقان، روش سنتی مورد استفاده قرارگرفته است.
ورود دستگاه حفار مکانیزه خط ۷ مترو به ایستگاه میدان صنعت 10

ورود دستگاه حفار مکانیزه خط ۷ مترو به ایستگاه میدان صنعت

صبح روز دوشنبه ۲۵ اسفند ماه ، طی مراسمی دستگاه حفار مکانیزه خط ۷ مترو تهران به ایستگاه میدان صنعت وارد شد .