جشن روز دختر "دختران آرمانی" 4

جشن «دختران آرمانی» در تهران

جشن «دختران آرمانی» به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری، علیرضا زاکانی شهردار تهران، صحرایی، وزیر آموزش و پرورش، فخار، استاندار تهران، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و جمعی از مسئولان، مدیران دولتی و شهری و جمعی از دختران مدارس شهر تهران در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد.
جشن روزه‌ اولی‌ها دختر در تهران 2

جشن دختران روزه‌ اولی‌ها در پایتخت

جشن روزه اولی‌ها با حضور دانش آموزان مدارس دخترانه پایتخت در ورزشگاه شهید شیرودی برگزار شد.
تمرین زلزله و ایمنی در منطقه ۲۲ 6

تمرین زلزله و ایمنی در منطقه ۲۲

تمرین زلزله و ایمنی در دبیرستان دخترانه حاجی بابا یکرنگ شهرک چشمه منطقه ۲۲، دوشنبه ۱۳ آذرماه، برگزار شد.
بهره‌برداری از ناوگان جدید سرویس مدارس استثنایی شهر تهران 6

بهره‌برداری از ناوگان جدید سرویس مدارس استثنایی شهر تهران

آیین بهره‌برداری از ناوگان جدید سرویس مدارس استثنایی شهر تهران، صبح دوشنبه 3 مهرماه در مجتمع آموزشی نیمروز برگزار شد.
نشست هماهنگی استقبال از ماه مهر 9

نشست هماهنگی استقبال از ماه مهر

باتوجه به آغاز سال جدید تحصیلی و بازگشایی مدارس و به منظور مدیریت یکپارچه ترافیک تهران در آغاز سال جدید تحصیلی، جلسه هماهنگی با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، شنبه اول مهرماه در مرکز کنترل ترافیک تهران برگزار شد.
ویژه برنامه نسیم مهر 11

ویژه برنامه نسیم مهر

به مناسبت فرارسیدن ماه مهر و فصل بازگشایی مدارس ویژه برنامه نسیم مهر با هدف کمک به رفع دغدغه و نیاز دانش آموزان خانواده‌های محروم و کمتر برخوردار شهر تهران، با حضور سید احمد علوی و علیرضا نادعلی، اعضای شورای اسلامی شهر تهران، محمد امین توکلی زاده، معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران، مصطفی زیبایی نژاد، مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، محمدهادی علی احمدی، شهردار منطقه ۱۳ و مهدی امیری، مدیرکل آموزش های شهروندی، بعد از ظهر سه‌شنبه ۲۸ شهریورماه در نگارخانه شرق برگزار شد.
بازار لوازم التحریر در آستانه مهر 29

بازار لوازم التحریر در آستانه مهر

با توجه به نزدیک شدن به ماه مهر و بازگشایی مدارس خانواده‌ها جهت تهیه لوازم فرزندان محصل خود به بازار لوازم التحریر آمده و نیازهای خود را برطرف میکنند.
"نقش مهر" بر دیوارهای مدارس پایتخت 19

"نقش مهر" بر دیوارهای مدارس پایتخت

همزمان با فرارسیدن مهرماه و آغاز سال جدید تحصیلی ، سازمان زیباسازی شهر تهران به منظور بهبود فضای بصری شهر و افزایش شور و نشاط دانش آموزان، طرح "نقش مهر" را روی دیوارهای مدارس مناطق ۲۲ گانه تهران اجرا کرده است.
زنگ مدرسه در منطقه 5

زنگ ترافیک در منطقه 5

روز چهارشنبه ٦ مهرماه ١٤٠١ ویژه برنامه زنگ ترافیک در منطقه 5 به مناسبت بازگشایی مدارس با حضور شهردار منطقه و جمعی از مسئولان برگزار شد.
بازار لوازم التحریر در آستانه بازگشایی مدارس 32

بازار لوازم التحریر در آستانه بازگشایی مدارس

با توجه به فرا رسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس خانواده‌ها جهت تهیه لوازم مورد نیاز فرزندان محصل خود به بازار تهران آمده و رونق دیگری به این بازار بخشیده اند.
آغاز بکار حضوری مدارس در سال جدید 19

آغاز به کار حضوری مدارس در سال جدید

طبق اعلام یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، فعالیت مدارس از صبح روز ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۱ به مانند پیش از آغاز شیوع ویروس کرونا بازگشت و با تدابیر ترافیکی شهرداری تهران و پلیس راهور، دانش آموزان به صورت حضوری در کلاس های درس خود شرکت کردند.
بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی 17

بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی

بیست وسومین مانور زلزله و ایمنی در روز دوشنبه ۸ آذرماه ۱۴۰۰ با پخش آژیر زلزله از رادیو ایران به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.این مانور همه ساله به عنوان بزرگترین فعالیت آموزش همگانی کشور در حیطه ایمنی مدارس در برابر زلزله، با مشارکت پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، سازمان دانش آموزی و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، سازمان مدیریت بحران کشور، سازمان جوانان و سازمان امداد و نجات، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.
هنرستان فنی امیرکبیر 5

هنرستان فنی امیرکبیر

این هنرستان در سال 1339 تاسیس شده بود و در زمان اوایل جنگ از جمله مدارسی بود که به دلیل امکانات و تجهیزات با ساخت خمپاره های 60 به رزمندگان کمک می کرد.
البرز، خالی از سکنه 11

البرز، خالی از سکنه

دبیرستان ماندگار البرز یکی از مراکز آموزشی معتبر و قدیمی شهر تهران است. این دبیرستان که از نخستین نمادهای آموزشی در ایران است در شمال‌غربی چهارراه کالج، کوچه البرز قرار دارد. این دبیرستان به خاطر نمای رشته کوه البرز در پس، البرز نام گرفته‌است. اما این روزها با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، این مدرسه نیز روزهای خلوتی را سپری میکند.
چشمان باز و بسته

چشمان باز و بسته

با تصمیم وزارت آموزش و پرورش مدارس پایه های مختلف آرام آرام در حال بازگشایی هستند، تصمیمی که در شرایط حال حاضر تهران که در آن وضعیت قرمز کرونایی وجود دارد، به نظر عجولانه و با چشمان بسته گرفته شده است. . تدوین: حمید رضا درجاتی عکاس: مجتبی عرب زاده
زنگ مهر در مدرسه نابینایان شهید خزائلی 13

زنگ مهر در مدرسه نابینایان شهید خزائلی

آیین بازگشایی مدارس و نواختن زنگ مهر شنبه 15 شهریور 1399 در مجتمع نابینایان شهید خزائلی, با حضور سمیه حاجوی شهردار منطقه 7 برگزار شد.
جلسه ستاد کنترل و نظارت ترافیکی بازگشایی مدارس 30

جلسه ستاد کنترل و نظارت ترافیکی بازگشایی مدارس

جلسه ستاد کنترل و نظارت ترافیکی بازگشایی مدارس صبح امروز شنبه 15 شهریور 1399 و با حضور پیروز حناچی شهردار تهران در محل ساختمان کنترل ترافیک شهر تهران برگزار شد.
جلسه ستاد کنترل و نظارت ترافیکی بازگشایی مدارس 5

جلسه ستاد کنترل و نظارت ترافیکی آغاز سال تحصیلی

جلسه ستاد کنترل و نظارت ترافیکی آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس با حضور معاون حمل و نقل شهرداری تهران برگزار شد.
ضد عفونى مساجد و کلیساهاى منطقه 6 16

ضد عفونى مساجد و کلیساهاى منطقه 6

باشروع فاز جدید کاهش محدودیت های اجتماعی ناشی از کرونا مدارس مساجد کلیساها و کلانتر ی های سطح شهرداری منطقه شش ضد عفونی شدند.
وضعیت هوای ناسالم برای گروه حساس در تهران 7

وضعیت هوای ناسالم برای گروه حساس در تهران

روز 22 آبان ماه 1398، وضعیت هوای شهر تهران،با شاخص 131 در 24 ساعت گذشته برای گروه های حساس ناسالم اعلام شده است . مهدهای کودک و پیش دبستانی و مدارس مقطع دبستان شهر تهران نیز تعطیل می باشند .