آیین تقدیر از عوامل کلان پروژه‌های محرم و صفر 4

آیین تقدیر از عوامل کلان پروژه‌های محرم و صفر

آیین تقدیر از عوامل کلان پروژه‌های محرم و صفر , عصر دوشنبه ۱۷ مهرماه ۱۴۰۲ با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران، امین توکلی زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی و عوامل دست اندرکار این پروژه‌ها در محل ساختمان شهرداری برگزار شد.
«قرار هشتم» ویژه برنامه شهادت امام رضا (ع) 9

«قرار هشتم» ویژه برنامه شهادت امام رضا (ع)

شهروندان منطقه ۸ تهران با حضور در اجتماع "قرار هشتم"، مراسم وداع با ماه محرم و صفر را همزمان با روز شهادت امام مهربانی‌ها و در سی‌امین روز ماه صفر، در میدان نبوت تهران برگزار کردند.
خیمه عاشورایی در میدان هفتم تیر 24

خیمه عاشورایی میدان شهدای هفتم تیر

به همت سازمان زیباسازی شهر تهران خیمه عاشورایی در میدان هفتم تیر برپا شده است. این خیمه قرار است در طول محرم و صفر، محل برپایی تعزیه و برگزاری نمایشگاه‌ هنرهای عاشورایی باشد. عصر روز شنبه 31 تیر مهدی چمران رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران از این خیمه بازدید کردند و با هنرمندان گفت‌وگو نشستند.
تکیه هـای شمرون 33

تکیه هـای شمرون

تهران به عنوان پایتخت ایران در دوره‌های مختلف در حدود ۱۵۰ سال پیش بین ۵۰ تا ۷۰ تکیه محلی داشته است. از زمان صفویان کارکرد تکیه‌ها تغییر کرد و به مکانی برای سوگواری اهل بیت به ویژه در ماه محرم تبدیل شد. تکیه‌هایی که به مرور زمان از بین رفته اند یا به حسینیه‌ها تغییر پیدا کرده‌اند. با این حال تکیه‌های قدیمی تهران هنوز هم محل تجمع قدیمی‌های هر محله همراه با آداب و مناسک عزاداری است؛ عزادارانی که محرم و صفر را با رسوم تهران قدیم به جا می‌آورند.در این گزارش به قدیمی ترین تکایای شمرون تکیه بالا تجریش،تکیه پایین،تکیه دزاشیب،تکیه حصار بوعلی و تکیه نیاوران می پردازیم.
جلسه‌ شورای فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری تهران 15

جلسه‌ شورای فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تهران

جلسه شورای عالی فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تهران با محوریت محرم و صفر و مراسم اربعین با حضور شهردار تهران برگزار شد.
ویژه برنامه "سوگ آواهای کهن" در برج میلاد 13

ویژه برنامه "سوگ آواهای کهن" در برج میلاد

برگزاری ویژه برنامه محرم و صفر با عنوان "سوگ آواهای کهن" توسط رسول نجفیان هنرمند و بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون 18 الی 28 مهرماه از ساعت 18 تا 20 در گالری غربی برج میلاد تهران برگزار می شود.
آیین اختتامیه سومین سوگواره عاشورایی خیمه 2

آیین اختتامیه سومین سوگواره عاشورایی خیمه

به مناسبت ایام عزاداری ماه های محرم و صفر آیین اختتامیه سومین سوگواره فرهنگی هنری خیمه به روایت بازنشستگان و سالمندان تهرانی با پریایی نمایشگاهی با هزاران آثار ارسالی یکم آبان ماه در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.