اربعین حسینی در کربلای معلی 25

اربعین حسینی در کربلای معلی

در روز اربعین حسینی میلیون‌ها زائر از سرتاسر جهان خود را به کربلا رسانده تا در مراسم اربعین در کربلا حضور یابند. این در حالی است که صدها هزار نفر از زائران، طی روزهای اخیر پس از زیارت کربلا به شهرها و کشورهای خود بازگشته تا فضا برای حضور دیگر زائران فراهم شود.
از حرم تا حرم 36

از حرم تا حرم

کربلا هم‌زمان با نزدیک شدن به اربعین سرور و سالار شهید حضرت اباعبدالله‌الحسین (علیه‌السلام) میزبان جمعی از شیعیان از کشورهای مختلف بوده که با برپایی دسته‌های عزاداری در حرم‌های مطهر به سوگواری می‌پردازند.
پیاده‌روی زائرین اربعین حسینی در مسیر نجف به کربلا 19

پیاده‌روی زائرین اربعین حسینی در مسیر نجف به کربلا

میلیون ها نفر از عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) همانند هرسال از سراسر جهان برای شرکت در مراسم اربعین خود را به کربلا می رسانند. بخشی از زائران مسیر نجف به کربلا را برای رسیدن به کربلا و شرکت در اجتماع عزاداران اربعین انتخاب کرده‌اند.
مشق عاشقی 15

مشق عاشقی

زائران حسینی با وجود گرمای هوا مسیر راهپیمایی تا حرم امام حسین(ع) را می‌پیمایند.
دسته عزاداری گروه سرود نوجوانان راهیان کربلا 2

دسته عزاداری گروه سرود نوجوانان راهیان کربلا

همزمان با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی جمعی از نوجوانان گروه سرود راهیان کربلا با تشکیل دسته، ضمن اقامه عزا در مقابل حرم سیدالشهدا(ع) به اجرای سرود پرداختند.
دسته عزاداری پاکبانان شهر تهران در کربلا 12

دسته عزاداری پاکبانان شهر تهران در کربلا

همزمان با ایام اربعین حسینی، دسته عزاداری پاکبانان شهر تهران ظهر دوشنبه ۱۲ شهریور از محل اسکان شهرداری تهران تا حرم امام حسین (ع) حرکت کردند.
کاروان نمادین اسرای کربلا در مسیر طویریج  9

کاروان نمادین اسرای کربلا در مسیر طویریج

بسیاری از شیفتگان اباعبدالله الحسین (ع) مسیر طویریج را برای پیاده‌روی اربعین به کربلا انتخاب می‌کنند. دسته‌های عزاداری رنگ و بوی خاصی به این مسیر داده است، یکی از این دسته‌ها، کاروان نمادین اسرای کربلا است.
پیاده روی اربعین حسینی؛ طریق العلماء 1

پیاده‌روی اربعین حسینی در طریق العلماء

با نزدیک شدن به اربعین حسینی، زائران حرم اباعبدلله الحسین(ع) از شهرهای مختلف عراق به سمت حرم سومین امام شیعیان در حرکتند. هرساله میلیون‌ها نفر این مسیر چندین کیلومتری را با پای پیاده می‌پیمایند. این مسیر در کنار رود فرات قرار دارد و از بین نخلستان ها نجف عبور کرده و معروف به مسیر علما است که بیشتر بومی‌های این منطقه این مسیر را برای رسیدن به کربلا انتخاب می‌کنند.
حال و هوای نجف اشرف در آستانه اربعین 19

حال و هوای نجف اشرف در آستانه اربعین

شهر نجف اشرف در آستانه اربعین حسینی حال و هوای دیگری دارد.
خدمات نیروهای پاکبان شهر تهران در نجف اشرف 18

خدمات نیروهای پاکبان شهر تهران در نجف اشرف

پاکبانان شهرداری تهران به منظور خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در شهر نجف حضور دارند.
محفل قرآنی شهرداری تهران در نجف اشرف 3

محفل قرآنی شهرداری تهران در نجف اشرف

محفل قرآنی کارکنان شهرداری تهران در نجف اشرف، شامگاه گذشته برگزار شد.
پایگاه اورژانس شهر سالم در مسیر نجف - کربلا 11

پایگاه اورژانس شرکت شهر سالم در مسیر نجف - کربلا

پایگاه اورژانس شرکت شهر سالم در عمود ۷۰۷ مسیر نجف به کربلا راه‌اندازی شده و مشغول خدمت‌رسانی به زائران و خادمان اربعین حسینی (ع) هستند. ویزیت پزشک، سرم درمانی، دندانپزشکی، پانسمان زخم پا و ارائه دارو ازجمله خدمات کادر درمان شرکت شهر سالم است که به زائران و خادمان اربعین حسینی (ع) به صورت رایگان ارائه می‌شود.
آیین بدرقه خادمین سازمان آتش‌نشانی 1

آیین بدرقه خادمین سازمان آتش‌نشانی

آیین بدرقه خادمین سازمان آتش‌نشانی تهران برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی(ع)، با حضور سید محمد آقامیری، علیرضا نادعلی، مهدی بابائی، اعضا شورای اسلامی شهر تهران،حسین نظری، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و قدرت‌الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، صبح روز سه شنبه ۳۱ مردادماه، در ایستگاه شماره ۱۳ آتش‌نشانی برگزار شد.
حسینیه تهران - 2 24

حسینیه تهران - 2

همزمان با ایام شهادت حضرت امام حسین(ع) آیین عزاداری هیات مذهبی با حضور خیل گسترده مردم مومن شهر تهران در حال برگزاری است.
خیمه سوزان ظهر عاشورا در چهارراه گلوبندگ 13

خیمه سوزان ظهر عاشورا در چهارراه گلوبندک

همزمان با عاشورای حسینی محرم ۱۴۴۵،مراسم خیمه سوزان کربلایی‌های مقیم تهران همراه با تعزیه‌خوانی و عزاداری دسته طویریج ظهر امروز جمعه ۶ مرداد در چهارراه گلوبندک تهران برگزار شد.
ورود نمادین کاروان امام حسین‌(ع) به کربلا 17

کاروان نمادین امام حسین‌(ع) در روز تاسوعا

کاروان نمادین امام حسین‌(ع) در روز تاسوعا توسط هیات کاظمینی‌های مقیم مرکز در میدان منیریه برگزار شد.
المان نوری بین الحرمین در دریاچه شهدای خلیج فارس  13

المان نوری بین الحرمین در دریاچه شهدای خلیج فارس

در آستانه فرارسیدن ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، المان نوری بین الحرمین در دریاچه شهدای خلیج فارس با الهام از تناسبات مکان اصلی در کربلای معلی با عرض ۱۰ متر و ۳۱ مترمربع طول با ارتفاع ۷ متر با استفاده بیش از ۵ تن آهن و ۴۵۰۰ متر مربع ریسه نوری ساخته شده است.
سفر کاری شهردار تهران به کشور عراق 47

سفر کاری شهردار تهران به کشور عراق

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در سفر به کشور عراق با نصیف الخطابی، استاندار کربلا، آیت‌الله سیدمجتبی حسینی، نماینده ولی فقیه در عراق، شیخ مهدی کربلایی، تولیت آستان مبارک امام حسین(ع) دیدار و در ادامه از سرداب حرم امام حسین(ع) بازدید کرد.
تجمع صادقیون شرق تهران 26

تجمع صادقیون شرق تهران

اجتماع عظیم عزاداران امام صادق(ع) در ویژه برنامه‌ در سوگ صادق(ع) همراه با سخنرانی حجت الاسلام‌و‌المسلمین ابوترابی و مرثیه‌سرایی ذاکران اهل بیت‌(ع) حاج حیدر خمسه، حاج حسن شال بافان، حاج فریدون کریم پور، کربلایی امیر عباسی و کربلایی امین قدیم عصر روز سه‌شنبه بیستم‌وششم اردیبهشت ماه در میدان امام حسین(ع) برگزار شد.
تجمع فاطمیون سعادت آباد 6

اجتماع فاطمیون در سعادت آباد

اجتماع فاطمیون در سعادت آباد، بعد از ظهر امروز سه‌شنبه ۶ دی‌ماه با سخنرانی حجت‌الاسلام بی آزار تهرانی و‌ مرثیه‌خوانی حاج میثم مطیعی و کربلایی سید مهدی حسینی در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) با حضور عزاداران آن حضرت در میدان شهید حسن طهرانی مقدم(کاج) برگزار شد.