اینجا کارگاهه؛ بزرگراه شهید شوشتری 21

اینجا کارگاهه؛ بزرگراه شهید شوشتری

تعداد زیادی کارگاه در حوزه‌های خدمت‌رسانی(عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک) در شهر تهران فعال است. کمپین «اینجا کارگاهه» به منظور اطلاع‌رسانی دقیق به مردم در بیش از ۱۰۰ نقطه کارگاهی پایتخت دایر است. گزارش زیر فاز یک بزرگراه شهید شوشتری در شرق تهران را به تصویر کشیده است.
اینجا کارگاهه؛ فاز یک بزرگراه شهید شوشتری 14

اینجا کارگاهه؛ فاز یک بزرگراه شهید شوشتری

تعداد زیادی کارگاه در حوزه‌های خدمت‌رسانی(عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک) در شهر تهران فعال است. کمپین «اینجا کارگاهه» به منظور اطلاع‌رسانی دقیق به مردم در بیش از ۱۰۰ نقطه کارگاهی پایتخت است. گزارش زیر فاز یک بزرگراه شهید شوشتری در شرق تهران را به تصویر کشیده است.
افتتاح تقاطع باقری - زین‌الدین 11

بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری و زین‌الدین

آیین بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید باقری و بزرگراه شهید زین‌الدین صبح پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه با حضور مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، هادی حق‌بین معاون فنی عمرانی شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
پروژه تکمیل تقاطع‌های بزرگراه شهید همدانی 2

تکمیل پروژه تقاطع‌های بزرگراه شهید همدانی

در چهلمین رویداد امید و افتخار، دسترسی تقاطع‌های بزرگراه شهید همدانی با خیابان شهید پوررضا(گلها) و خیابان شهید زینعلی(کاج)، با حضور مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، عباس شعبانی، معاون فنی عمرانی شهرداری تهران، حمیدرضا حاجوی، شهردار منطقه ۲۲، سردار محمدحسین حمیدی، رییس پلیس راهور تهران بزرگ، مسعود حق لطفی، مدیرعامل سازمان مهندسی عمران شهرداری تهران، شنبه ۱۳ اسفندماه در منطقه ۲۲ به بهره‌برداری رسید.
نقد و بررسی عملکرد معاونت «فنی عمرانی» در سال گذشته و سال جدید 5

نقد و بررسی عملکرد معاونت «فنی عمرانی» در سال گذشته و سال جدید

نقد و بررسی عملکرد معاونت «فنی عمرانی» در سال گذشته و سال جدید با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از معاونین و مدیران ارشد شهرداری تهران، پنج شنبه 11 فروردین 1400 برگزار شد.
مراسم بهره برداری از میدانگاه شهدای صادقیه 9

مراسم بهره برداری از میدانگاه شهدای صادقیه

مراسم بهره برداری از میدانگاه شهدای صادقیه صبح روز شنبه یازدهم دی ماه 1400 با حضور عباس شعبانی معاون فنی عمرانی شهرداری تهران، شهردار منطقه 2 و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
بازدید معاون فنی عمرانی از پروژه های منطقه 12

بازدید معاون فنی عمرانی از پروژه های منطقه 12

صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران به همراه محمد حسین کریمی معاون فنی و عمرانی منطقه، سعید شاهمیر معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه، زینب عبادی معاون حمل و نقل و ترافیک، مصطفی حسینی کومله معاون برنامه ریزی و توسعه شهری و جمعی از مدیران شهری از پروژه‌های در دست اجرا در میدان امام خمینی(ره) بازدید کردند.
پل‌های تهران؛ پل حافظ 30

پل‌های تهران؛ پل حافظ

پل‌های سه‌گانه حافظ که در دهه٥٠ برای ورود کاروان بازی‌هایی آسیایی ١٩٧٤ در تهران احداث شد، به دلیل موقت بودن هیچ کدام طراحی لرزه‌ای نداشتند. لیکن مسئولان معاونت عمرانی شهرداری تهران اخیرا نسبت به تحقیق و بررسی در این زمینه اقدام نموده اند، که ماحصل آن جمع آوری پل گیشا با آن همه خاطره و تبدیل آن به زیرگذر شد. به گفته معاون فنی عمرانی شهرداری تهران پل حافظ پی عمیق و ایمنی مناسبی ندارد، و در مقایسه با پل کریم‌خان که چندی پیش ایمن‌سازی شد از لحاظ اقتصادی و شاخصه های مهندسی به دلیل طولانی تر بودن آن مقرون به صرفه نیست که آن را ایمن سازی کنیم، چرا که به اندازه احداث پل جدید هزینه در بر دارد.
نشست شوراى ویژه معاونان شهردارى تهران با حضور شهردار تهران 35

نشست شوراى ویژه معاونان شهردارى تهران با حضور شهردار تهران

نشست شوراى ویژه معاونان شهردارى تهران با حضور پیروز حناچی شهردار تهران در معاونت فنی عمرانی شهرداری تهران دوشنبه، ۳ دی ۱۳۹۷ برگزار شد.
عمارت کاظمی (سرای کاظمی) 36

عمارت کاظمی (سرای کاظمی)

عمارت کاظمی یا همان سرای کاظمی که «خانه موزه تهران قدیم» نام جدید آن است از خانه‌های قدیمی تهران، در محله چاله میدان قدیم در همسایگی امام زاده یحیی با ارزشی استثنایی قرار دارد . موقعیت فعلی بنا سرای کاظمی از خانه‌های قدیمی تهران، در خیابان 15 خرداد، در محله‌ی امامزاده یحیی کوچه ابوالقاسم شیرازی واقع شده است. این محله قدیمی، دارای ارزش‌های خاص معماری و شهر سازی شامل بافت مسکونی، راسته، گذرهای ارتباطی، فضای شهری خصوصی و عمومی است. این محله، با توجه به تخریب‌های ناشی از ساخت و ساز جدید، بخش عمده ای از ساکنان خود را از دست داده است و اقشار جدید با تفاوت‌های فرهنگی و اجتماعی در این محله سکنی گزیده اند. ملک فوق در مرکز پلاک‌های همجوار خود چون نگینی قرار گرفته است. این بنا که حدود ۱۰۰ سال از ساخت آن می‌گذرد، با توجه به جدا شدن از املاک جنبی، با مساحتی حدود ۲۰۳۳ متر مربع باقی مانده که شامل ۱۲۱۵متر مربع عرصه و فضای باز و ۶۵۰ متر مربع عیان و زیر بنا است. مرمت این پروﮊه از سال ۱۳۸۶، به سفارش معاونت فنی عمرانی منطقه ۱۲ انجام شده است.
شبگردی اصحاب رسانه به میزبانی معاونت فنی عمرانی  11

شبگردی اصحاب رسانه به میزبانی معاونت فنی عمرانی

شبگردی اصحاب رسانه به میزبانی معاونت فنی عمرانی با حضور علیرضا جاوید معاونت فنی عمرانی شهرداری تهران برگزار شد.
جشن روز جمهوری اسلامی در میدان مشق 1

جشن روز جمهوری اسلامی در میدان مشق-2

جشن قلب تهران به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت روز جمهوری اسلامی ایران همراه با اجرای حمیدماهی صفت و کنسرت موسیقی سالار عقیلی ۱۲ فروردین ۹۵ با حضور دکتر چمران رییس شورای شهر تهران، علیرضا جاوید معاون فنی عمرانی شهرداری تهران، عابدملکی شهردار منطقه ۱۲ و جمعی از مدیران شهری در میدان مشق برگزار شد و درهای این میدان بعد از ۶۰ سال به روی مردم باز شد.
جشن روز جمهوری اسلامی در میدان مشق 1

جشن روز جمهوری اسلامی در میدان مشق-۱

جشن قلب تهران به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت روز جمهوری اسلامی ایران همراه با اجرای حمیدماهی صفت و کنسرت موسیقی سالار عقیلی ۱۲ فروردین ۹۵ با حضور دکتر چمران رییس شورای شهر تهران، علیرضا جاوید معاون فنی عمرانی شهرداری تهران، عابدملکی شهردار منطقه ۱۲ و جمعی از مدیران شهری در میدان مشق برگزار شد و درهای این میدان بعد از ۶۰ سال به روی مردم باز شد.