مجله الکترونیک 01

آن‌سو؛ پنجره‌ای به ارتباطات شهری

برنامه‌ریزی، طراحی و اجرای استراتژی‌های ارتباطی با شهروندان، رسانه‌ها و سایر نهادها در شهرداری تهران را روابط عمومی‌ها بر عهده دارند تا بتوانند با ارائه اطلاعات و خدمات به شهروندان، افزایش آگاهی و شناخت آنها درباره فعالیت‌های شهرداری، پاسخگوی نیازهای مردم باشند. کار در روابط عمومی‌ها به‌سان تلاش تولید کننده‌ای‌ است که خریدار همان کالا هیچگاه او را نمی‌بیند. مجله «آن سو» برای اولین بار به پوشش پشت صحنه فرایند و رویدادهای شهرداری و نقش روابط عمومی ها می‌پردازد. این مجله به شهروندان و علاقه‌مندان به مسائل شهری، اطلاعات جامع و دقیقی درباره فعالیت‌های روابط عمومی‌های شهرداری‌ تهران ارائه می‌دهد. در این مجله می‌خوانید تلاش قشر فعالی را که عمری در بطن رویدادهای شهری سپری کردند و بسیار کم دیده شدند؛ آن‌سو شاید بتواند قدردانی کوچکی باشد از زحمت شبانه روزی روابط عمومی‌ها.
سریع، ارزان، قرمز 1

سریع، ارزان، قرمز

یکی از خدمات موثر برای شهروندان تهرانی در حمل و نقل عمومی استفاده از خطوط اتوبوس تندرو (BRT) است، که با هزینه پایین خود در 9 خط مجزا و 164 کیلومتر مسیر به صورت شبانه روزی به جابجایی شهروندان در شهر تهران کمک می‌کند و تردد در شهر تهران را سرعت می‌بخشد. یکی از اصلی‌ ترین ویژگی‌های این سامانه اختصاص یک خط ویژه به آن است، که فارغ از ترافیک شهری بتواند با سرعت بالا مسافران را جابجا کند.
عملیات تراش و روکش مکانیزه آسفالت در سطح منطقه ۱۷

عملیات تراش و روکش مکانیزه آسفالت در منطقه ۱۷

عملیات تراش و روکش مکانیزه آسفالت در سطح معابر نواحی سه گانه منطقه ۱۷ که از اواسط تیرماه آغاز شده، به صورت شبانه روزی در حال انجام است و به زودی به اتمام خواهد رسید.
موزه بانک ملی ایران  25

موزه بانک ملی ایران

بانک‌ملی‌ایران در 17 شهریور 1307 به‌موجب "قانون تأسیس بانک ملی ایران" مصوب 14 اردیبهشت 1306 تأسیس و آغاز به کار کرد و در 20 شهریور 1307 طی مراسمی رسمی افتتاح شد. در ابتدای تأسیس، بانک فاقد ساختمانی بود که آن را مختص به خود ساخته باشد، اما در 25 تیر ماه سال 1312 ساختمان شعبه و ادارات مرکزی شروع و در سوم اردیبهشت ماه سال 1315 افتتاح گردید.موزه بانک ملی ایران برگ زرینی در دفتر افتخارات این بانک است که در تابستان سال ۱۳۹۶ با تلاش های شبانه روزی کارکنان طی مراسمی رسماً افتتاح شد.
انجام تست رایگان PCR توسط شهرداری تهران 15

انجام تست رایگان PCR توسط شهرداری تهران

درمانگاه شبانه روزی منطقه 5 شهرداری تهران جهت رفاه حال شهروندان اقدام به انجام تست کرونا PCR بصورت رایگان نموده است. این تست همه روزه بجز جمعه ها از ساعت 9 الی 10:30 صبح انجام گرفته و پاسخ آن برای شهروندان ارسال میشود.
فروشگاه شهروند بیهقی در ماه مبارک رمضان 25

فروشگاه شهروند بیهقی در ماه مبارک رمضان

در ماه مبارک رمضان به دلیل شرایط افراد روزه دار عملا میزان خرید شهروندان در ساعات پیش از افطار با دشواری هایی همراه است، از همین رو شهروند با افزایش ساعت کاری فروشگاه های شهروند از ساعت ٨ تا ٢٣ و افزودن تعداد فروشگاه های شبانه روزی توانسته تامین مایحتاج مورد نیاز مردم را با آرامش خاطر بیشتری فراهم کند.
محل اسکان خدام الحسین(ع) در شهر کربلا 22

محل اسکان خدام الحسین(ع) در شهر کربلا

نیروی های خدام الحسین(ع) شهرداری تهران در شهرهای مختلف عراق برای خدمت رسانی به زائران امام حسین(ع) و برگزاری مراسم اربعین به صورت شبانه روزی و شیفت های متعدد در خدمت زوار بودند تا مراسم امسال نیز مانند هر سال باشکوه تر برگزار شود. در این مجموعه عکس های از ساعت های استراحت این نیروها را در محل اسکان در شهر کربلا می بینید.
فعالیت شبانه روزی BRT تهران 11

فعالیت شبانه روزی BRT تهران

خطوط عادی اتوبوسرانی تهران از ساعت پنج و نیم صبح تا و 22 سی دقیقه به شهروندان خدمات رسانی می کنند اما خطوط BRT با توجه به استقبال شهروندان به صورت 24 ساعته فعال هستند و شهروندان می توانند در طول شب نیز برای تردد در شهر از اتوبوس های تندرو استفاده کنند.
خدمات رسانی مترو در شب های قدر 8

خدمات رسانی شبانه روزی مترو تهران در شب‌های قدر

با توجه به تقارن مراسم ارتحال امام خمینی (ره) با اولین شب قدر و مراجعه شهروندان به حسینیه‌ها و اماکن زیارتی برای مراسم احیا، مترو تهران و حومه از شامگاه روز یکشنبه(۱۳ خردادماه ۹۷) خدمات‌رسانی ویژه خود را آغاز می‌کند و در این راستا سرویس‌دهی شبانه در خطوط ۱، ۲، ۳ و ۴ مترو تهران از ساعت ۲۳ تا ۵:۳۰ صبح روز بعد (دوشنبه ۱۴ خردادماه ۹۷)، با فاصله هر ۳۰ دقیقه یک قطار انجام خواهد شد. در سایر شب‌های قدر نیز همانند شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، در شب‌های قدر ۲۱ و ۲۳ ماه مبارک رمضان سرویس دهی شبانه از ساعت ۲۳ تا ۵:۳۰ صبح روز بعد در خطوط یک، دو، سه و چهار مترو تهران با فاصله هر ۳۰ دقیقه یک قطار انجام می‌شود.
یک شب با شهردار شب تهران 36

یک شب با شهردار شب تهران

امین عارف نیا رییس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران و مشاور شهردار تهران شب گذشته شهردار تهران شب تهران بود. امین عارف نیا با حضور در مرکز کنترل ترافیک تهران شهردار شب را آغاز کرد. بازدید از بازارچه سنتی و محله عودلاجان، استریت فود خیابان 30 تیر، درمانگاه شبانه روزی شهرسالم منطقه یک شهرداری، خانه جلال آل احمد و سیمین دانشور، مرکز تخلیه تفکیک زباله دارآباد و ایستگاه 88 آتش نشانی از جمله کارهای شهردار شب تهران در شب گذشته بود. وی همچنین از روند جمع آوری زباله در سطح شهر، تخلفات گزارش شده توسط شهروندان از سامانه 137 از جمله قطع درخت در خیابان ولیعصر(عج) و مجتمع های در حال ساخت نیز بازدید کرد.
ارائه خدمات نیرو های خادم الحسین (ع) در مرز شلمچه  21

ارائه خدمات نیرو های خادم الحسین (ع) در مرز شلمچه

شهرداری تهران مانند سال های گذشته با نیرو های خادم الحسین (ع) خود در کنار موکب داران در تمامی مرزها به خدمت رسانی به زائران مشغول است. موکب سردار شهید همدانی و ستاد خبری شهید مدافع حرم ارغوانی توسط شهرداری منطقه 6 در این مرز به صورت شبانه روزی مشغول خدمت به زائران حسینی هستند.
ارائه خدمات نیرو های خادم الحسین (ع) در مرز شلمچه 1

ارائه خدمات نیرو های خادم الحسین (ع) در مرز شلمچه

شهرداری تهران مانند سال های گذشته با نیرو های خادم الحسین (ع) خود در کنار موکب داران در تمامی مرزها به خدمت رسانی به زائران مشغول است. موکب سردار شهید همدانی و ستاد خبری شهید مدافع حرم توسط شهرداری منطقه 6 در این مرز به صورت شبانه روزی مشغول خدمت به زائران حسینی هستند.
حال و هوای شلمچه 37

حال و هوای شلمچه

این‌روزها مرز شلمچه به دلیل حضور پرشور زائران برای شرکت در مراسم بزرگ پیاده روی اربعین حال و هوایی دیگر دارد. موکب‌داران با نهایت دلدادگی به حضرت ابا عبدالله حسین (ع) از زائران ایرانی و خارجی حاضر در مرز استقبال و پذیرایی می‌کنند. شهرداری تهران نیز مانند سال های گذشته در کنار موکب داران در تمامی مرزها به خدمت رسانی به زائران مشغول است. موکب سردار شهید همدانی و ستاد خبری شهید مدافع حرم توسط شهرداری منطقه 6 در این مرز به صورت شبانه روزی مشغول خدمت هستند.
روز طبیعت در بوستان جنگلی یاس 13

روز طبیعت در بوستان جنگلی یاس

درهای بوستان جنگلی یاس ، صبح روز ۱۳ فروردین ماه به روی دوستداران طبیعت باز شد تا شهروندان تهرانی بتوانند در روز «سیزده به در» از این تفرجگاه جدید پایتخت بهره مند شوند.پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر توسعه فضای سبز در دیدار با فعالان محیطزیست در روز ۱۷ اسفندماه، مراحل اماده سازی بالغ بر ۱۴۰۰ هکتار از جنگل‌های شمال و جنوب اتوبان شهید بابایی به دستور شهردار آغاز شد . طی این ایام با فعالیت شبانه روزی بیش از ۲۰۰۰ نیروی کارشناس و کارگر ، آماده سازی و ساخت بوستان جنگلی یاس ادامه داشته تا علاقمندان به طبیعت امروز سیزدهم فروردین از صبح تا عصر از این تفرجگاه جدید پایتخت بهره مند شوند. بوستان جنگلی یاس با امکانات ۱۱۰آلاچیق، ۲۰۰۰ دستگاه صندلی پارکی، ۱۰۰۰ سطل زباله، ۲۰۰ دستگاه باربیکیو، نمازخانه های متعدد برای بانوان و آقایان، تامین روشنایی کلیه معابر اصلی همراه با نصب پایه های چراغ، تامین و ساخت شبکه برق ۲۰ کیلوواتی، جانمایی و نصب ۱۵ منبع آب شرب، نصب ۵۰ دستگاه سرویس بهداشتی (هر کدام۴ چشمه؛ جمعا ۲۰۰ چشمه)، تابلوهای راهنمایی و رانندگی و نصب ۱۲۳۰ پایه تابلوی راهنمایی و رانندگی، ساخت ۹زمین بازی برای کودکان، ۶زمین بازی برای بزرگسالان، مکان های ورزشی مانند زمین فوتبال، گل کوچیک و ۱۴ پارکینگ خودرو(اصلی و فرعی) با گنجایش بیش از ۳۰۰۰ دستگاه خودرو امروز در اختیار پایتخت نشینان قرار گرفته تا از صبح تا عصر، سیزده بدر متفاوتی را در شمال شرق تهران تجربه کنند .