تمرین زلزله و ایمنی در منطقه ۲۲ 6

تمرین زلزله و ایمنی در منطقه ۲۲

تمرین زلزله و ایمنی در دبیرستان دخترانه حاجی بابا یکرنگ شهرک چشمه منطقه ۲۲، دوشنبه ۱۳ آذرماه، برگزار شد.
مهار زلزله خاموش 17

مهار زلزله خاموش

فرونشست هشدار طبیعت برای وقوع یک زلزله خاموش است، خاموش اما نابودکننده. سرطانی که این روزها کلانشهرهای دنیا را تهدید می‌کند. این بحران زیست محیطی از سمت جنوب پایتخت را تهدید می‌کند و در حال حاضر بخش‌هایی از مناطق جنوبی تهران را دربرگرفته است. در این گزارش بخش‌هایی از فرونشست‌های دشت ورامین را می‌بینید. خکشسالی و برداشت بی‌رویه آب از سفره‌های زیرزمینی دلیل این بحران بوده‌ و تنها راه مقابله با آن مدیریت آب است. اقدامی که همکاری و مشارکت بین‌بخشی ۱۳ دستگاه اجرایی را می‌طلبد. شهرداری تهران در اولین گام پیشگیرانه، تصفیه‌خانه فاضلاب‌های شهری در منطقه ۱۹ را راه‌اندازی کرده است. به این ترتیب برداشت آب‌های زیرزمینی کاهش پیدا کرده و آب مورد نیاز برای فضای سبز تامین می‌شود.
مانور ریزش آوار ساختمان 16

مانور ریزش آوار ساختمان

مانور پاسخ به ریزش آوار ساختمان با همکاری آتش‌نشانی، شرکت توزیع نیروی برق، اورژانس تهران و گروه‌های دوام در منطقه ۸ شهرداری تهران برگزار شد.
تمرین زلزله، تخلیه امن و اسکان اضطراری در منطقه ۵ 5

تمرین زلزله، تخلیه امن و اسکان اضطراری در منطقه ۵

تمرین زلزله، تخلیه امن و اسکان اضطراری با مشارکت سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، اداره آب و فاضلاب استان تهران و جمعیت هلال احمر در منطقه ۵ شهرداری تهران برگزار شد.
تمرین دور میزی زلزله کلانشهر تهران 16

تمرین دور میزی زلزله کلانشهر تهران

تمرین دورمیزی زلزله در کلانشهر تهران با حضور اعضای ستاد مدیریت بحران شهر تهران و مدیران بحران مناطق ۲۲گانه عصر امروز 24 بهمن‌ماه در محل ستاد مدیریت بحران برگزار شد.
تمرین مشترک امداد هوایی تهران 33

تمرین مشترک امداد هوایی کلانشهر تهران با سناریوی بحران زلزله

صبح امروز یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ تمرین مشترک امداد هوایی کلانشهر تهران با سناریوی بحران زلزله با حضور عوامل اجرایی مرتبط با حوزه بحران شهر تهران برگزار شد.
حضور شهردار در تمرین مشترک امداد هوایی تهران 22

حضور شهردار در تمرین مشترک امداد هوایی تهران

علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح یکشنبه ٢٢ اسفندماه ١٤٠٠ در مانور مشترک امداد هوایی تهران با سناریوی بحران زلزله حضور یافت.
مراسم بزرگداشت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی 30

مراسم بزرگداشت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی

مراسم بزرگداشت روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی ظهر روز یکشنبه پنجم دی ماه 1400 با حضور علی نصیری سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، مهدی داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهر تهران، یحیی صالح طبری رئیس اورژانس تهران، شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران، شهردار منطقه 19 و جمعی از مدیران شهری در مرکز مدیریت بحران بوستان ولایت برگزار شد.
بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی 17

بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی

بیست وسومین مانور زلزله و ایمنی در روز دوشنبه ۸ آذرماه ۱۴۰۰ با پخش آژیر زلزله از رادیو ایران به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.این مانور همه ساله به عنوان بزرگترین فعالیت آموزش همگانی کشور در حیطه ایمنی مدارس در برابر زلزله، با مشارکت پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، سازمان دانش آموزی و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، سازمان مدیریت بحران کشور، سازمان جوانان و سازمان امداد و نجات، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.
پس کوچه 13

پس کوچه

پس کوچه های بازار تهران در نگاه اول زیباست چون مکانی سنتی و البته پررونق است اما وقتی به احتمال وقوع یک حادثه طبیعی از جمله زلزله یا آتش سوزی گسترده می اندیشیم موضوع متفاوت می شود.به درستی که بازسازی، مرمت و ایمن سازی بازارهای سنتی به ویژه بازار تهران، مسئله ای است که به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و حالا شاید نتوان کسی را پیدا کرد که نسبت به این موضوع بی تفاوت باشد.
آیین واگذراری ماشین‌آلات به استان‌های سیستان‌و‌بلوچستان 32

آیین واگذراری ماشین‌آلات به استان‌های سیستان‌و‌بلوچستان

مراسم اهدای ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز مناطق زلزله زده سی سخت و سیل زدگان سیستان و بلوچستان - کهگیلویه بویر احمد, دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ با حضور پیروز حناچی شهردار تهران , استانداران این دو استان و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
ارسال کمک های شهرداری تهران برای مردم زلزله زده سی سخت 6

ارسال کمک های شهرداری تهران برای مردم زلزله زده سی سخت

صبح سه شنبه ۵ بهمن ماه 1399 اولین محموله کمکهای انسان دوستانه شهرداری تهران شامل ۲۰ تن اقلام غذایی کمک معیشتی برای مردم زلزله زده منطقه سی سخت ارسال شد.
نمایشگاه عکس شهر آماده 3

نمایشگاه عکس شهر آماده

نمایشگاه آثار منتخب نخستین جشنواره شهر آماده با موضوع پیشگری از بحران و با محوریت سیل و زلزله،آتش سوزی و بیماری کرونا از تاریخ 22 بهمن ماه 1399 در ایوان انتظار میدان ولیعصر(عج) برپا شده است .این آثار منتخبی از بیش از 2000 فریم عکس می باشد که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود.
معرفی شرایط شرکت در جشنواره عکس و فیلم کوتاه شهر آماده

معرفی شرایط شرکت در جشنواره عکس و فیلم کوتاه شهر آماده

نخستین جشنواره «شهر آماده» با موضوع پیشگیری از بحران و توجه به چگونگی تاسیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران در تهران، از ۷ آذر تا ۵ دی، سالروز زلزله بم، برگزار و اختتامیه آن، روز ۳۰ دی، سالروز حادثه پلاسکو، انجام می‌شود.
| ویدئو | معرفی داوران جشنواره عکس و فیلم کوتاه «شهر آماده»

معرفی داوران جشنواره عکس و فیلم کوتاه «شهر آماده»

📹 داوران جشنواره عکس و فیلم کوتاه «شهر آماده» معرفی شدند ▫️این جشنواره با موضوع پیشگیری و مواجهه با بحران (کرونا، زلزله، سیل، طوفان و آتش‌سوزی) برگزار خواهد شد 👈مهلت ارسال آثار: ۵ دی ۹۹؛ از طریق سایت جشنواره (http://tehranpicturefestival.ir/)
| ویدئو | نشست خبری جشنواره «شهر آماده»

نشست خبری جشنواره «شهر آماده»

نخستین جشنواره «شهر آماده» با موضوع پیشگیری از بحران و توجه به چگونگی تاسیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران در تهران، از ۷ آذر تا ۵ دی، سالروز زلزله بم، برگزار و اختتامیه آن، روز ۳۰ دی، سالروز حادثه پلاسکو، انجام می‌شود.
آیین رونمایی و بهره برداری از سامانه هشدار سریع زلزله 21

آیین رونمایی و بهره برداری از سامانه هشدار سریع زلزله

دکتر پیروز حناچی شهردار تهران شنبه 17 آبان 1399 , از سامانه هشدار سریع زلزله , فاز دوم سامانه پیش بینی هشدار سیل و سامانه پیش بینی یخبندان در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران رونمایی کرد.
سگ های آنست 17

سگ های آنست

سگ‌ها در اوایل سال ۱۷۵۰ میلادی برای کمک به مجروحان و گمشدگان استفاده می‌شدند. تیم‌های جستجو و نجات امروزی، پیوندی از سگ و انسان است که عملیاتی همچون ردیابی، پیدا کردن قربانیان جنایات، بهمن، زلزله و سیل را انجام می‌دهند. مرکز آنست یا همان «آموزش و نگهداری سگ‌های تجسس» در سال ۱۳۸۲ همزمان با زلزله بم فعالیتش را با ۹ قلاده سگ آغاز کرد و توانست در اولین حضور جدی خود در زلزله بم ۶۷ نفر را زنده نجات دهد؛ کاری که هیچ یک از کشورهای آمریکایی و اروپایی حاضر در زلزله بم نتوانستند انجام دهند.
جلسه اضطراری سازمان مدیریت بحران شهر تهران جهت زلزله دماوند 8

جلسه اضطراری سازمان مدیریت بحران شهر تهران جهت زلزله دماوند

حوالی ساعت یک بامداد زلزله ۵ ریشتری روستای زیارت شهرستان دماوند در شمال شرق تهران را لرزاند. شدت این زلزله در شهر تهران و شهرهای اطراف پایتخت احساس شد.
هشتمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله 16

هشتمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله

هشتمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله صبح امروز دوشنبه 20 آبان ماه با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار محترم تهران برگزار شد .