اینجا کارگاهه؛ اکو پارک فرحزاد 33

اینجا کارگاهه؛ اکو پارک فرحزاد

تعداد زیادی کارگاه در حوزه‌های خدمت‌رسانی(عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک) در شهر تهران فعال است. کمپین «اینجا کارگاهه» به منظور اطلاع‌رسانی دقیق به مردم در بیش از ۱۰۰ نقطه کارگاهی پایتخت است. گزارش زیر مجموعه اکو پارک فرحزاد را به تصویر کشیده است.د فاز اول رود دره فرحزاد به مساحت ۵۴ هکتار تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید، مساحت کل پروژه حدود ۱۴۰ هکتار است که فاز نخست آن ۵۴ هکتار (حدفاصل پل آبشار تا پل خوش مرام) است.
بازدید شهردار تهران از پروژه‌های عمرانی شهری 30

بازدید شهردار تهران از پروژه‌های عمرانی شهری

علیرضا زاکانی، شهردار تهران با حضور جمعی از معاونین و‌ مدیران شهرداری، صبح امروز پنجشنبه ۱۳ مهرماه ۱۴۰۲ از پروژه های عمرانی -شهری نیمه تمام پایتخت بازدید کردند. در این بازدید ۷ ساعته شهردار تهران از نزدیک شاهد روند پیشرفت پروژه‌های «یاور شهر جاجرود»، «چهارباغ»، «مسیر طبیعت»، «رود دره فرحزاد» و «باغ راه حضرت فاطمه زهرا(س)» بود.
رود دره ولنجک 47

رود دره ولنجک

رود دره‌ ولنجک از سمت جنوب تا بزرگراه چمران و به سمت شمال تا قله توچال امتداد دارد. رود دره‌ ولنجک یکی از پر مراجعه‌ترین تفریحگاه‌های تهران است و بوستان ساحلی تندرستی نیز تقریباً در انتهای رود دره‌ ولنجک قرار دارد. رود دره‌ ولنجک در طول سال های گذشته مناسب سازی شده و مسیر مناسبی برای قدم زدن و لذت بردن از فضای اطراف است.
بازدید مدیران شهری از لایروبی و رسوب زدایی شبکه جمع آوری آبهای سطحی 21

بازدید مدیران شهری از لایروبی و رسوب زدایی شبکه جمع آوری آبهای سطحی

امروز سه شنبه 7 اسفند مصطفی کاظمی مدیر کل حوزه دفتر شهردار، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهردار به همراه غلامحسین محمدی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، مهدی داوری رییس سازمان آتش نشانی و ... با توجه به باراش باران از لایروبی و رسوب زدایی شبکه جمع آوری آبهای سطحی از رود دره ها و مسیل های شهر تهران بازدید کردند.
بازدید شبانه مدیران شهری از رود دره ها، مسیل ها و پروژه زیرگذر گیشا 10

بازدید شبانه مدیران شهری از رود دره ها، مسیل ها و پروژه زیرگذر گیشا

شامگاه دوشنبه 5 اسفند مصطفی کاظمی مدیر کل حوزه دفتر شهردار، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهردار به همراه غلامحسین محمدی رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران و رضا کرمی محمدی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با توجه به باراش باران از رود دره ها و مسیل های شهر تهران و همچنین در پایان از پروژه زیر گذر گیشا بازدید کردند.
اختتامیه مسابقه طراحى ارتباط پیاده آستان امامزادگاه عینعلى و زینعلى(ع) با رود دره فرحزاد و بخش شرقى آن 17

اختتامیه مسابقه طراحى ارتباط پیاده آستان امامزادگاه عینعلى و زینعلى(ع) با رود دره فرحزاد و بخش شرقى آن

مراسم اختتامیه مسابقه طراحى ارتباط پیاده آستان امامزادگاه عینعلى و زینعلى(ع) با رود دره فرحزاد و بخش شرقى آن با حضور پیروز حناچی شهردار تهران در خانه موزه استاد لر زاده برگزار شد و از نفرات برتر تقدیر شد.
جلسه مقدماتی کارگاه احیا و باز آفرینی رود دره های تهران  7

جلسه مقدماتی کارگاه احیا و باز آفرینی رود دره های تهران

جلسه مقدماتی کارگاه احیا و باز آفرینی رود دره های تهران صبح امروز دوشنبه 24 تیرماه ،با حضور کارشناسان و متخصصان کشور سوئیس در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران برگزار شد.
کوه دارآباد 23

ارتفاعات دارآباد

ارتفاعات دارآباد یکی از نقاط دیدنی و تفریحی شهر تهران است که هم اکنون به عنوان یکی از نقاط مهم گردشگری تهران مطرح است. دارآباد رود دره‌ای با مقاصد گردشگری فراوان است که می‌توان در آن با 15 دقیقه پیاده روی در جایی باصفا کنار رودخانه مستقر شد، یا با پیاده روی چند ساعته به سمت آبشارها و قله‌های آن پیش رفت. دارآباد یکی از مسیرهای پیاده‌روی و کوهنوردی بومیان تهرانی در ایام تعطیل و روزهای پایانی هفته به شمار می‌رود. از دیگر جاذبه‌های ارتفاعات دارآباد، آبشاری به نام چال مگس ( زنبور عسل) است. این آبشار در انتهای مسیر عمومی کوهنوردی دارآباد و پس از طی مسافتی حدود 5 کیلومتر در بین درختان بلند بید و با گذشتن از لابلای صخره‌هایی کوچک، به یک آبشار فصلی برمی‌خورید که در فصل بهار زیبایی ویژه‌ای دارد.
باغ راه فدک 18

باغ راه فدک

باغ راه فدک از پروژه های شاخص در سطح منطقه ۲ به شمار می رود که برای ساخت آن ۲۷ هکتار از رود دره اوین درکه ساخته شده است. این رود دره قبل از ساخت پارک، سال ها محل تجمع بی خانمانان و معتادین بوده است که با احداث این پارک این معضل اجتماعی از بین رفته است. باغ راه فدک که به پارک ایران زمین نیز معروف است، در خیابان ایران زمین و در نزدیکی میدان صنعت واقع شده است. همه روزه و به خصوص در ایام تعطیل افراد زیادی از از همشهریان تهرانی به این پارک دوست داشتنی و زیبا جهت گذران اوقات فراغت مراجعه می کنند.
لاله های باغ راه فدک  11

لاله های باغ راه فدک

این بوستان یکی ازپروژ های شاخص در سطح منطقه 2 می باشد ، که با اجرای آن ساماندهی ۲۷ هکتار از رود دره اوین درکه انجام می شود. در این بوستان معابر اصلی و فرعی ، محوطه سازی، مسیر دوچرخه سکوها،پله ها و نیز دیوارهای تزئینی و همچنین چندین بنای ساختمانی دیگرشامل سرویس های بهداشتی در سر تاسر بوستان ، احداث بوفه و رستوران ،ساختمان پلیس و ایستگاه دوچرخه ، زمین چمن مصنوعی فوتبال،زمین والیبال و بسکتبال می باشد.
بوستان جوانمردان ایران 24

بوستان جوانمردان ایران

بوستان جوانمردان ایران به مساحت کلی ۱۵۰ هکتار یکی از بزرگترین بوستانهایی است که در یکی از ۷ رود دره موجود در محدوده شمال غربی پایتخت با بهره گیری از مصالح و مواد همگون با طبیعت احداث شده که فاز اول آن بین محور شهید همت و شهید حکیم با مساحت ۳۶ هکتار در منطقه ۲۲ واقع شده است.هویت بخشی مجموعه از طریق احداث عناصر کالبدی مانند تندیس های مشاهیر و جوانمردان ایرانی و معرفی فرهنگ غنی ایرانی اسلامی به گرشگران داخلی و خارجی یکی از اهداف اصلی احداث این بوستان می باشد.
بوستان جوانمردان 1

بوستان جوانمردان ایران

بوستان جوانمردان ایران به مساحت کلی ۱۵۰ هکتار یکی از بزرگترین بوستانهایی است که در یکی از ۷ رود دره موجود در محدوده شمال غربی پایتخت با بهره گیری از مصالح و مواد همگون با طبیعت احداث شده که فاز اول آن بین محور شهید همت و شهید حکیم با مساحت ۳۶ هکتار در منطقه ۲۲ واقع شده است.هویت بخشی مجموعه از طریق احداث عناصر کالبدی مانند تندیس های مشاهیر و جوانمردان ایرانی و معرفی فرهنگ غنی ایرانی اسلامی به گرشگران داخلی و خارجی یکی از اهداف اصلی احداث این بوستان می باشد.
گذری در کوچه پس کوچه های محله کن‎ 30

گذری در کوچه پس کوچه های محله کن‎

محله یا رود دره کن در شهرداری منطقه 5 واقع شده است که با وجود باغات و درختان میوه هایی از قبیل خرمالو ، توت ، انار و گردو در تمام فصل ها زیبایی خاصی به این محله داده است.این روزها با توجه به فصل پاییز و درختان خرمالو کوچه پس کوچه های محله کن زیبایی خاصی به خود گرفته است.