توسعه متروی تهران؛ ایستگاه تقاطعی تربیت مدرس 16

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه تقاطعی تربیت مدرس

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه‌های عظیم خاورمیانه یاد می شود، حالا به روزهای بهره‌برداری از ایستگاه‌ جدید خود نزدیک شده و قرار است در آینده نزدیک و به همت دستگاه های ذیربط، سالن تقاطعی و ورودی شمالی ایستگاه متروی تربیت مدرس که در تقاطع خط ۶ و ۷ مترو تهران قرار دارد افتتاح شود.
یکصد و چهارمین پویش امید و افتخار 1

یکصد و چهارمین پویش امید و افتخار

آیین بهره‌برداری از ورودی دوم ایستگاه مترو شهید دادمان و آغاز عملیات اجرایی ضلع شمال غربی خط ۷ مترو در قالب یکصد و چهارمین پویش امید و افتخار صبح شنبه 12 اسفند ماه با حضور محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سیدمحمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران، پرویز سروری نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، سردار اکبری جانشین قرارگاه خاتم الانبیا، گودرزی شهردار منطقه ۵ و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
ایستگاه مترو دادمان 20

ایستگاه مترو دادمان

ایستگاه مترو شهید دادمان در خط ۷ متروی تهران است، این ایستگاه در منطقه ۲ تقاطع بلوار دادمان و بلوار پاکنژاد قرار دارد که ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ افتتاح شد.
ایستگاه متروی توحید 2

ایستگاه متروی توحید

ایستگاه تقاطعی توحید در خط ۷ مترو تهران، چهارشنبه اول دیماه ۱۴۰۰ افتتاح شد. توحید هفدهمین ایستگاهی است که در خط ۷ مترو به بهره‌برداری رسیده است. از آنجا که ایستگاه تقاطعی با خط ۴ است و در مرز مناطق ۲ و ۶ و ۱۰ و ۱۱ قرار گرفته با بهره‌برداری آن گشایش ارزنده‌ای بین دو خط مهم برای تبادل سفر ایجاد می‌شود و مسافرانی که از کرج و از ایستگاه صادقیه وارد تهران می‌شوند می‌توانند از این ایستگاه با خط ۷ و در ایستگاه مهدیه با خط ۳ تبادل سفر داشته باشند.
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه میدان کتاب 29

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه میدان کتاب

خط هفت متروی تهران، که با رنگ بنفش از باقی خطوط متروی تهران متمایز می گردد، از از شهرک امیرالمؤمنین (قصر فیروزه) در کنار ورزشگاه تختی، در شرق تهران آغاز شده و پس از طی کردن ۲۷ کیلومتر به ایستگاه میدان کتاب می‌‌رسد. مراحل آماده‌سازی این ایستگاه در روزهای پایانی خود است و مهرماه ۱۴۰۲ به بهره‌برداری خواهد رسید. ایستگاه میدان کتاب با توجه به همجواری با محله‌های سعادت‌آباد، فرحزاد، ایثارگران و آسمان‌ها یکی از ایستگاه‌های شلوغ متروی تهران خواهد بود.
ایستگاه مترو میدان کتاب 24

به وقت خدمت؛ پروژه مترو میدان کتاب

ایستگاه میدان کتاب بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. این ایستگاه دو ورودی دارد که یکی در ضلع شمال غربی و دیگری در ضلع جنوب شرقی میدان جانمایی شده است. ورودی جنوب شرقی در میانه تابستان افتتاح خواهد شد و ورودی شمال غربی دی‌ماه و شش ماه بعد از افتتاح اصلی ایستگاه مورد استفاده عموم قرار می‌گیرد. ایستگاه میدان کتاب بیست و یکمین ایستگاه خط ۷ متروی تهران است که ظرف دو ماه آینده افتتاح می‌شود. ایستگاه تختی نیز آخرین ایستگاه این خط است که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
افتتاح ایستگاه شهدای هفده‌شهریور در خط ۷ مترو

افتتاح ایستگاه شهدای هفده‌شهریور در خط ۷ مترو

ظهر امروز شنبه 21 خرداد ماه 1401 ایستگاه شهدای هفده شهریور واقع در خط 7 مترو تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، سید مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مسعود درستی مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، مهدی شایسته اصل مدیرعامل شرکت بهره مترو تهران و حومه و جمعی از مدیران شهری افتتاح شد.
افتتاحیه ایستگاه تقاطعی توحید 16

آیین افتتاح ایستگاه تقاطعی توحید

آیین افتتاح و بهره بردارى از ایستگاه تقاطع توحید در خط ۷ مترو بعدازظهر چهارشنبه ۱ دی ۱۴۰۰ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعى از مدیران شهرى برگزار شد.
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه دولاب 28

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه دولاب

متروی تهران که از آن بعنوان یکی از پروژه های عظیم خاورمیانه یاد میشود، حالا به روزهای اوج خود نزدیک شده و قرار است تا پایان سال 1399، دوازده ایستگاه جدید آن درخطوط 3،6 و 7 افتتاح شود. ایستگاه دولاب بین ایستگاه‌های آهنگ و ۱۷ شهریور قرار داشته و در هم‌افزایی با این ایستگاه‌ها همچنین ایستگاه‌های امیرکبیر و میدان قیام، شرایط دسترسی اهالی جنوب شرق تهران، خصوصاً شهروندان محله تاریخی دولاب به شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری را به میزان قابل توجهی تسهیل خواهند کرد. این ایستگاه با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان ساخته شده و دسترسی خط ۷ به بزرگراه امام علی (ع) و بالعکس را امکان پذیر کرده است.
افتتاح همزمان ورودی های ۲ ایستگاه میدان صنعت و بزرگراه بسیج در خط ۷ مترو 14

افتتاح همزمان ورودی های ۲ ایستگاه مترو

با حضور سید مناف هاشمى معاون حمل و نقل و ترافیک شهردارى تهران ورودی شمال غربی ایستگاه میدان صنعت و همچنین ورودی شمالی ایستگاه بزرگراه بسیج در خط ۷ مترو امروز چهارشنبه 29 بهمن ماه 1399 افتتاح شد.
بازدید از ایستگاه مترو باقرخان 27

بازدید مصطفی کاظمی از ایستگاه های در حال ساخت مترو

صبح دوشنبه 13 بهمن 1399 , مصطفی کاظمی مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران , سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و علی امام مدیرعامل شرکت مترو از ایستگاه های مترو باقرخان، میدان قیام، بزرگراه شهید محلاتی و بزرگراه آهنگ که همگی در خط ۷ هستند بازدید کردند.
آغاز عملیات اجرایی احداث خط ۱۰ متروی تهران و پروژه توسعه جبهه شمالی خط ۷

آغاز عملیات اجرایی احداث خط ۱۰ متروی تهران و پروژه توسعه جبهه شمالی خط ۷

آغاز عملیات اجرایی احداث خط ۱۰ متروی تهران و پروژه توسعه جبهه شمالی خط ۷، با حضور محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، پیروز حناچی شهردار، محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای اسلامی شهر تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران سه شنبه 18 شهریور 1399 برگزار شد.
خط 7 مترو تهران 45

فعالیت دوباره خط ۷ مترو تهران

فاز اول خط ۷ متروی تهران به طول شش کیلومتر و با ۵ ایستگاه پس از ایمن سازی و تکمیل تجهیزات و امکانات بازگشایی شد، که ایستگاه های آن شامل: مهدیه (تقالع خط 3)، بریانک، کمیل، رودکی و شهید نواب صفوی( تقالع خط 2) است 23 تیر ماه 97 مورد بهربرداری قرار گرفت، آماده خدمات رسانی به شهروندان تهرانی است. سرویس دهی در خط ۷ متروی تهران با فاصله حرکت هر ۱۵ دقیقه یک قطار خواهد بود.
بازدید معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و اعضای شورای شهر تهران از عملیات تکمیلی خط ۷ 26

بازدید معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و اعضای شورای شهر تهران از عملیات تکمیلی خط ۷

امروز دوشنبه، ۴ تیرماه محسن پورسیدآقایی٬ معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و اعضای شورای شهر تهران از عملیات تکمیلی خط ۷ بازدید کردند.
بازدید شهردار تهران از خط ۷ مترو  18

بازدید شهردار تهران از خط ۷ مترو

مهندس سید محمد علی افشانی شهردار محترم تهران ،سشنبه 22 خرداد از خط ۷ مترو تهران بازدید کرد .
افتتاح خط ۷ مترو تهران با حضور دکتر قالیباف 36

افتتاح خط ۷ مترو تهران با حضور دکتر قالیباف

آیین افتتاح خط ۷ مترو حد فاصل ایستگاه بسیج تا ایستگاه میدان صنعت صبح امروز شنبه با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران در ایستگاه بسیج برگزار شد.
ورود دستگاه حفار مکانیزه خط ۷ مترو به ایستگاه میدان صنعت 10

ورود دستگاه حفار مکانیزه خط ۷ مترو به ایستگاه میدان صنعت

صبح روز دوشنبه ۲۵ اسفند ماه ، طی مراسمی دستگاه حفار مکانیزه خط ۷ مترو تهران به ایستگاه میدان صنعت وارد شد .