ایستگاه متروی میدان کتاب

ایستگاه متروی میدان کتاب

خط هفت متروی تهران، که با رنگ بنفش از باقی خطوط متروی تهران متمایز می‌گردد، از شهرک امیرالمؤمنین علیه‎السلام (قصر فیروزه) جنب ورزشگاه تختی، در شرق تهران آغاز و پس از طی کردن ۲۷ کیلومتر به ایستگاه میدان کتاب می‌‌رسد. ایستگاه میدان کتاب با توجه به همجواری با محله‌های سعادت‌آباد، فرحزاد، ایثارگران و آسمان‌ها یکی از ایستگاه‌های شلوغ متروی تهران است. شایان ذکر است این ایستگاه در مهرماه ۱۴۰۲ به بهره‌برداری رسید.
توسعه متروی تهران؛ ایستگاه میدان کتاب 29

توسعه متروی تهران؛ ایستگاه میدان کتاب

خط هفت متروی تهران، که با رنگ بنفش از باقی خطوط متروی تهران متمایز می گردد، از از شهرک امیرالمؤمنین (قصر فیروزه) در کنار ورزشگاه تختی، در شرق تهران آغاز شده و پس از طی کردن ۲۷ کیلومتر به ایستگاه میدان کتاب می‌‌رسد. مراحل آماده‌سازی این ایستگاه در روزهای پایانی خود است و مهرماه ۱۴۰۲ به بهره‌برداری خواهد رسید. ایستگاه میدان کتاب با توجه به همجواری با محله‌های سعادت‌آباد، فرحزاد، ایثارگران و آسمان‌ها یکی از ایستگاه‌های شلوغ متروی تهران خواهد بود.
ایستگاه متروی شهدای هفده شهریور 3

ایستگاه متروی شهدای هفده شهریور

ایستگاه متروی شهدای ۱۷ شهریور در تقاطع بلوار قیام و خیابان ۱۷ شهریور واقع شده و این ایستگاه در مرز مناطق ۱۴ و ۱۲ قرار گرفته است و ایستگاهی تبادلی با خط ۶ به شمار می‌آید. گفتنی است خط هفت مترو تهران به طول ۲۷ کیلومتر و ۲۲ ایستگاه از ورزشگاه جهان پهلوان تختی در جنوب شرق تهران آغاز و پس از عبور از مناطق پر جمعیتی مانند بزرگراه شهید آیت‌الله محلاتی، خیابان مولوی، خیابان هلال احمر، خیابان قزوین، بزرگراه شهید نواب صفوی، خیابان آزادی، میدان توحید، برج و بیمارستان میلاد و میدان صنعت، به میدان کتاب در سعادت آباد ختم می‌شود.
ایستگاه های جدید خط هفت قبل از افتتاح 26

ایستگاه های جدید خط هفت قبل از افتتاح

به زودی 8/5 کیلومتر از بخش شرقی خط 7 مترو ( ایستگاه محمدیه و بسیج) و ورود 4 رام قطار شهری به حوزه حمل و نقل عمومی به بهره برداری می رسد.
آیین بازگشایی و بهره برداری از 3 ایستگاه خط هفت مترو پایتخت 16

آیین بازگشایی و بهره برداری از 3 ایستگاه خط هفت مترو پایتخت

آیین بازگشایی و بهره برداری از 3 ایستگاه خط هفت مترو پایتخت صبح امروز شنبه ۲۵ اسفند ماه با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار محترم تهران و مهندس هاشمی ریاست محترم شورای اسلامی شهر برگزار شد.
بازگشایی بخش میانی خط هفت مترو و افتتاح ایستگاه مهدیه 31

بازگشایی بخش میانی خط هفت مترو و افتتاح ایستگاه مهدیه

آیین بازگشایی بخش میانی خط هفت مترو و افتتاح ایستگاه مهدیه تهران صبح امروز شنبه 23 تیرماه ،با حضور مهندس سید محمد علی افشانی شهردار محترم تهران برگزار شد .
تست گرم خط هفت مترو با حضور شهردار تهران 19

تست گرم خط هفت مترو با حضور شهردار تهران

تست گرم خط هفت مترو با حضور شهردار تهران قبل از افتتاح خط با حضور دکتر قالیباف شهردار تهران برگزار شد.
عملیات و مراحل پایانی خط هفت متروی تهران‎ 1

عملیات و مراحل پایانی خط هفت متروی تهران‎

این خط که از جنوب شرق تهران و محدوده ورزشگاه تختی آغاز می‌شود پس از عبور از خیابان‌های آهنگ، میدان قیام، خیابان مولوی، میدان محمدیه، بزرگراه نواب، خیابان انقلاب، بیمارستان امام‌خمینی، بوستان گفتگو و برج میلاد در نهایت به میدان صنعت در شهرک قدس می‌رسد.