نورافشانی در میدان آزادی به مناسبت نیمه شعبان 32

نورافشانی در میدان آزادی به مناسبت نیمه شعبان

همزمان با برگزاری جشن‌های نیمه شعبان به مناسبت سالروز میلاد حضرت مهدی(عج)، شامگاه 5 اسفندماه، برج آزادی تهران شاهد اجرای ویدیو مپینگ(نور پردازی سه‌بعدی) و نورافشانی بود.
نورافشانی جشن پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی 15

نورافشانی جشن پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی

به مناسبت چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نورپردازی سه بعدی (ویدئو مپینگ) بر روی برج آزادی و نورافشانی، شامگاه روز ۲۱ بهمن‌ماه در میدان آزادی برگزار شد.
پنجمین پویش آزادی و حمایت از مادران زندانی  21

پنجمین پویش آزادی و حمایت از مادران زندانی

در آستانه میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، پنجمین پویش آزادی و حمایت از مادران زندانی، با حضور مسئولین استانی و خانواده‌های زندانیان، شامگاه دوشنبه (۱۱ دی ۱۴۰۲) ماه به میزبانی برج آزادی برگزار شد.
رونمایی از طرح هشتمین نویسندگان دهه هشتاددی و نودی 17

رونمایی از طرح نویسندگان دهه هشتادی و نودی

رونمایی از طرح نویسندگان دهه هشتادی و نودی، صبح پنج‌شنبه دوم آذرماه در سالن اجتماعات برج آزادی برگزار شد.
تور عکاسی از مجموعه فرهنگی برج آزادی 14

تور عکاسی از مجموعه فرهنگی برج آزادی

تور عکاسی از مجموعه فرهنگی برج آزادی به همت منطقه ۹ شهرداری تهران عصر چهارشنبه ۱۹ مهر با حضور جمعی از عکاسان برگزار شد.
نشست سخنگوی شورای شهر با عکاسان خبری

نشست سخنگوی شورای شهر با عکاسان خبری

به مناسبت روز جهانی عکاسی، نشست هم‌اندیشی علیرضا نادعلی، عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، مصطفی زیبایی نژاد، مدیر کل فرهنگی شهرداری تهران و سیدمحمدرحیم مرتضوی، شهردار منطقه 9 با جمعی از عکاسان خبری، شنبه 28 مردادماه، در مجموعه فرهنگی برج آزادی برگزار شد.
نمایش «سیب، فانوس، کشتی» 9

نمایش «سیب، فانوس، کشتی»

نمایش «سیب، فانوس، کشتی» به کارگردانی حمید حرا و تهیه‌کنندگی گروه هنری سایه با محوریت وقایع پس از عاشورا از ۱۵ تا ۳۱ مرداد ساعت ۲۰ در سالن اصلی برج آزادی در حال اجراست.
برج آزادی میزبان مسافران نوروزی 25

برج آزادی میزبان مسافران نوروزی

همزمان با فرا رسیدن نوروز باستانی ایران، ویژه برنامه دهکده بهار ایران، میزبان مسافران نوروزی در برج آزادی است.
جشن نور در میدان آزادی 24

جشن نور در میدان آزادی

نمایش ویدئومپینگ در برج آزادی تهران، همزمان با فرارسیدن ولادت حضرت صاحب الزمان(عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج)، برگزار شد.
میدان آزادی

میدان آزادی

برج آزادی با آن معماری تلفیقی دوران‏های هخامنشی، ساسانی و اسلامی به گذشته‌های درخشان تاریخ ایران نظر دارد؛ بنایی سه طبقه با چهار آسانسور ، دو راه پله و ۲۸۶ پلکان که ارتفاع آن از سطح زمین ۴۵ متر است. گفته می‌شود در ساخت برج آزادی 46 هزار قطعه سنگ بریده و پرداخت شده به کار رفته‌است.حالا و در پنجاهمین سالروز گشایش آزادی ، این برج همچون نگینی در پایتخت می درخشد.
مراسم تجلیل از بانوان مدافع سلامت 30

مراسم تجلیل از بانوان مدافع سلامت

مراسم تجلیل از بانوان مدافع سلامت شهر تهران با حضور سوده نجفی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، عباس عبادی، معاون پرستاری وزارت بهداشت، مریم اردبیلی، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران و سیدمحمدرحیم مرتضوی شهردار منطقه ۹، صبح امروز دوشنبه ۳ بهمن‌ماه در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی برگزار شد.
پنجاه و یکمین سالگرد برج آزادی  27

پنجاه و یکمین سالگرد گشایش برج آزادی

برج آزادی با آن معماری تلفیقی دوران‏های هخامنشی، ساسانی و اسلامی به گذشته‌های درخشان تاریخ ایران نظر دارد؛ بنایی سه طبقه با چهار آسانسور ، دو راه پله و ۲۸۶ پلکان که ارتفاع آن از سطح زمین ۴۵ متر است. گفته می‌شود در ساخت برج آزادی 46 هزار قطعه سنگ بریده و پرداخت شده به کار رفته‌است.حالا و در پنجاه و یکمین سالروز گشایش آزادی ، این برج همچون نگینی در پایتخت می درخشد.
وقتی هنوز میلاد نبود 45

وقتی هنوز میلاد نبود

برج میلاد سازه‌ای بلندآوازه است و یکی از نمادهای تهران در کنار برج آزادی و پل طبیعت به شمار می‌رود. سازه‌ای با ارتفاع 435 متر که همچون نگینی در پایتخت می‌درخشد. این سازه که بلندترین برج ایران است و به عنوان ششمین سازه بلند مخابراتی دنیا نیز شناخته می‌شود پس از 3 سال، مطالعات جغرافیایی، امکان‌سنجی و زمین‌شناسی، در دی ماه 1376 کلنگ آغاز ساخت آن را در تپه‌های نصر بر زمین زدند و پس از حدود 11 سال در 16 مهر 1387 برج در مراسمی با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار تهران با شعار "آسمان نزدیک است " افتتاح شد و درِ آن را به روی مردم گشوده شد.
مدال افتخار انقلاب بر گردن برج آزادی 24

مدال افتخار انقلاب بر گردن برج آزادی

ویژه برنامه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با عنوان مدال افتخار بر گردن برج آزادی شامگاه بیست و یکم بهمن ماه 1400 در میدان آزادی تهران با حضور جمعی از هنرمندان و اجرای ویدیومپینگ و آتش بازی برگزار شد.
تهران به رنگ پرچم افتخار 14

تهران به رنگ پرچم افتخار

همزمان با فرارسیدن ایام دهه فجر انقلاب اسلامی با همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران شامگاه سه شنبه 19 بهمن 1400 ویدیو مپینگ تهران به رنگ پرچم افتخار بر روی برج آزادی به نمایش در آمد.
سومین پویش مردمی آزادی مادران زندانی 46

سومین پویش مردمی آزادی مادران زندانی

همزمان با شب میلاد حضرت زهرا(س) و روز مادر، سومین پویش مردمی آزادی مادران زندانی عصر روز شنبه دوم بهمن ماه سال 1400 با حضور داریوش ارجمند بازیگر سینما و تلویزیون، احسان شریفی شهردار منطقه 5، محمدجواد خسروی شهردار منطقه 9، سیدمحمد موسوی شهردار منطقه 11، سوده نجفی عضو شورای اسلامی شهر تهران، مریم اردبیلی مدیرکل امور بانوان، ثریا شارقی مدیرکل بانوان استانداری تهران و محمود کلهری شهردار سابق منطقه 5 در سالن همایش برج آزادی برگزار شد.
میدان آزادی 22

میدان آزادی

برج آزادی یکی از نمادهای شهر تهران است که در سال 1349 خورشیدی به دست معمار ایرانی، حسین امانت در غرب تهران طراحی و ساخته شد. برج آزادی در ایران، نمونه ‌ای از نماد و نشانه‌های شهری است که معماری شاخص آن، تلفیق طاق‌های معماری پیش از اسلام (دوره هخامنشیان و ساسانیان ) و بعد از اسلام و تبدیل آن به نمادی زیبا به لحاظ معماری است. در این طرح، معمار حتی به جزئیات اجرای بنا و نحوه چیدمان سنگ‌های نما دقت زیادی داشته است. گفته می‌شود در ساخت برج آزادی چهل و شش هزار قطعه سنگ بریده و پرداخت شده به کار رفته‌است.
نمایشگاه عکس قاب‌های آزادی 19

نمایشگاه عکس قاب‌های آزادی

نمایشگاه عکس "قاب‌های آزادی که به مناسبت هفته تهران ازسوی اداره فرهنگی شهرداری منطقه ۹ با مشارکت مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی از ۲۲ مهرماه آغاز شده تا ۲۹ مهر پذیرای عموم شهروندان است.
روایت یک بـرج 50ساله 20

روایت یک برج 50ساله

برج آزادی با آن معماری تلفیقی دوران‏های هخامنشی، ساسانی و اسلامی به گذشته‌های درخشان تاریخ ایران نظر دارد؛ بنایی سه طبقه با چهار آسانسور ، دو راه پله و ۲۸۶ پلکان که ارتفاع آن از سطح زمین ۴۵ متر است. گفته می‌شود در ساخت برج آزادی 46 هزار قطعه سنگ بریده و پرداخت شده به کار رفته‌است.حالا و در پنجاهمین سالروز گشایش آزادی ، این برج همچون نگینی در پایتخت می درخشد.
ویدئو مپینگ محرم در برج آزادی 27

ویدئو مپینگ محرم در برج آزادی

ویدئو مپینگ (نورپردازی سه بعدی) با موضوع محرم یکشنبه 24 مرداد 1400 با حضور علیرضا جاوید سرپرست شهرداری تهران، برزین ضرغامی | مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، سید مصطفی موسوی لاری شهردار منطقه 9 بر روی برج آزادی اجرا شد.