افطاری سیزدهم فروردین در بوستان لاله 33

افطار روز بیست‌ویکم ماه رمضان در بوستان لاله

همزمان با افطار روز بیست‌ویکم ماه رمضان، ۱۱ هزار پرس قیمه نجفی در میان روزه داران و عزاداران شهادت امیرالمومنین حضرت علی(ع) در بوستان لاله توزیع شد.
عزاداری شهادت امیرالمومنین (ع) در میدان امام حسین (ع) 52

عزاداری شهادت امیرالمومنین (ع) در میدان امام حسین (ع)

مراسم عزاداری سالروز شهادت امیرالمومنین حضرت علی (ع) و بیست و دومین اجتماع مدافعان حرم با سخنرانی حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان و مداحان اهل بیت (ع) و با حضور اقشار مختلف مردم در میدان امام حسین (ع) تهران برگزار شد.
احیا شب نوزدهم ماه رمضان در هیئت ریحانة الحسین (س) 46

احیا شب نوزدهم ماه رمضان در هیئت ریحانة الحسین (س)

مراسم احیای شب 19 رمضان، جمعه شب همزمان با شب ضربت خوردن امیرالمومنین حضرت علی(ع) در هیئت ریحانة الحسین (س) برگزار شد.
احیای شب 19 رمضان در دانشگاه تهران 2

احیای شب 19 رمضان در دانشگاه تهران

مراسم احیای شب 19 رمضان، جمعه شب همزمان با شب ضربت خوردن امیرالمومنین حضرت علی(ع) در دانشگاه تهران برگزار شد.
آیین گرامیداشت آغاز «سال نو» 11

آیین گرامیداشت آغاز «سال نو»

مراسم گرامیداشت آغاز سال نو صبح چهارشنبه یکم فروردین ماه با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران و جمعی از خانواده‌های شاهد و ایثارگر در مسجد جامع امیرالمومنین(ع) منطقه یافت‌آباد برگزار شد.
یادواره شهدا مسجد امیرالمومنین(ع) 5

یادواره شهدای مسجد امیرالمومنین(ع)

یادواره شهدای مسجد امیرالمومنین(ع) شامگاه پنجشنبه 7 دی ماه با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران در شهرک محلاتی برگزار شد.
ورزش زورخانه‌ای، آمیخته ای از سیره علوی و مرام پهلوانی 27

ورزش زورخانه‌ای، آمیخته ای از سیره علوی و مرام پهلوانی

ورزش باستانی یکی از مهمترین و شاخص‌ترین ورزش‌هایی است که با مرام و نام امیرالمومنین ‌(ع) گره خورده و با مدد گرفتن از مولای متقیان، عجین شده است. معمولا فضای زورخانه‌ها به دلیل قداست مذهبی‌و‌معنوی، شرایط خاص دارد؛ بدون خم کردن سر نمی‌توان از طاق ورودی عبور کرد یا اینکه گود زورخانه تقریبا 80 سانت پایین‌تر از سطح است که نشان از افتادگی و فروتنی دارد. از ابتدای حرکات ورزشکاران تا انتهای آن، مرتبا نام علی ابن ابیطالب‌(ع) و ذکر ائمه اطهار(ع) بر زبان ها جاری است که برخی از بزرگان، دلیل آن را نبردهای تن به تن مولا‌(ع) در جنگ ها و به ویژه جنگ احد نسبت می‌دهند. شیرینی این ورزش هم، آمیخته به ذکر صلوات است.
مراحل ساخت المان میدان الغدیر

مراحل ساخت المان میدان الغدیر

میدان الغدیر تهران از امروز میهمان یک المان حجمی مرتفع با نام امیرالمومنین علی (ع) و به مناسبت عید سعید غدیر می باشد. این المان به دست هنرمندان داخلی و به مدت یک ماه آماده بهره برداری شد و عصر امروز پنج شنبه 29 تیرماه 1401 از آن رونمایی می شود.
دیوار نگاری های غدیر 9

دیوار نگاری های غدیر

در آستانه عید سعید غدیر و با همت سازمان زیباسازی شهر تهران چند دیوار نگاره مزین به نام و تصاویر امیرالمومنین (ع) که اثر هنرمندان نامی این حوزه هستند رونمایی شد.
بازدید شهردار منطقه ۱۶ از حوزه علیمه حضرت امیرالمومنین(ع) 14

بازدید شهردار منطقه ۱۶ از حوزه علیمه حضرت امیرالمومنین(ع)

بازدید شهردار منطقه ۱۶ از حوزه علیمه حضرت امیرالمومنین(ع) با حضور پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶ ، کرباسی مدیر حوزه علمیه امیرالمومنین(ع) ، معاونین و شهردار ناحیه ۵ منطقه ۱۶ از مجموعه حوزه علمیه ، کتابخانه و ... بازدید بعمل آمد.
مراسم نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی منطقه۱۶

مراسم نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی منطقه۱۶

در نخستین سالگرد مراسم حاج قاسم سلیمانی با حضور پیمان پورنصر شهردار منطقه۱۶ ، سرهنگ اکبری_فرمانده حوزه بسیج شهید رجایی، حجةالاسلام کرباسیان_مدیر حوزه علمیه حضرت امیرالمومنین(ع)، پالیزدار_رئیس آموزش و پرورش منطقه۱۶، تاجیک _رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مناطق 16 الی 19 از سرکار خانم ایمانی_همسر شهید اصغر پاشاپور یار و همرزم شهید سلیمانی تقدیر بعمل آمد.
نذر خون در روز شهادت امیرالمومنین حضرت علی(ع) 14

نذر خون در روز شهادت امیرالمومنین حضرت علی(ع)

همزمان با فرا رسیدن ایام قدر , اهدا کنندگان در غالب طرح قرار مهربانی جهت اهدای خون برای نیازمندان , در روز شهادت امیرالمومنین حضرت علی(ع) به مرکز انتقال خون وصال تهران مراجعه کردند.
مراسم ختم ناصر ملک مطیعی  23

مراسم ختم ناصر ملک مطیعی

مراسم ختم ناصر ملک مطیعی،بازیگر پیشکسوت سینمای ایران با حضور جمعی از هنرمندان در مسجد جامع امیرالمومنین برگزار شد
عزاداری سنتی شهادت حضرت امیرالمومنین(ع) در بازار تهران‎ 12

عزاداری سنتی شهادت حضرت امیرالمومنین(ع) در بازار تهران‎

دسته عزاداری سنتی شهادت حضرت امیرالمومنین(ع) هر ساله در بازار تهران عزاداری می کنند.
موزه کتاب و میراث مستند در سازمان اسناد و کتابخانه ملی 19

موزه کتاب و میراث مستند در سازمان اسناد و کتابخانه ملی

موزه کتاب و میراث مستند ایران از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که آثار مکتوب، اسناد و تصاویری ارزشمند از جهت تاریخی، علمی و ادبی نگهداری و عرضه می‌شود. بخشی از این موزه به نمایش نسخ خطی دوره اسلامی اختصاص دارد که قرآن‌های خطی، صحیفه سجادیه، دیوان امیرالمومنین و آثاری ادبی شامل کلیات سعدی، مثنوی، تاریخ طبری، گلشن راز، شاهنامه و ... از جمله این عناوین است. بخش دیگری از این موزه به نشریاتی از دوره قاجار و پهلوی اختصاص داد که از جمله این موارد نشریه شکوفه، صوراسرافیل، ماهنامه بهار و ... است.
راهپیمایی دسته های شادی به مناسبت ولادت حضرت امیرالمومنین(ع) 27

راهپیمایی دسته های شادی به مناسبت ولادت حضرت امیرالمومنین(ع)

این برنامه روز پنج شنبه دوم اردیبهشت با اقامه نماز ظهر و عصر از "مسجد بینایی" واقع در خیابان مولوی بعد از میدان محمدیه ،کوچه دولت آبادی همراه با دسته های شادی و اهدای شاخه های گل آغاز و به سمت چهارراه وحدت اسلامی و مجتمع غدیربا اجرای برنامه های فرهنگی و پذیرایی ناهار انجام شد.