پل مکانیزه B9 8

پل مکانیزه B9

پل B9 در بزرگراه ارتش واقع در منطقه یک تهران است که غرب به غرب این بزرگراه را به یکدیگر متصل می‌کند، این پل مکانیزه مجهز به سیستم پاشش استات منیزیم جهت عدم یخ زدگی معبر است.
بهره‌برداری از پل مجهز به سامانه برف‌زدایی 10

بهره‌برداری از پل مجهز به سامانه برف‌زدایی

مراسم افتتاح و بهره‌برداری از پل مجهز به سامانه برف‌زدایی با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری، صبح روز شنبه 30 دی‌ماه در بلوار ارتش برگزار شد.
روایت یک بدرقه 33

روایت یک بدرقه

سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و قهرمان مبارزه با تروریسم در بامداد روز ۱۳ دی ۱۳۹۸ و با دستور مستقیم رئیس جمهور آمریکا در فرودگاه بغداد هدف حمله ارتش تروریستی ایالات متحده قرار گرفت و به همراه جمعی از همراهان خود به شهادت رسید.
اینجا کارگاهه؛ پل مجهز به سیستم برف‌روبی خودکار 17

اینجا کارگاهه؛ پل مجهز به سیستم یخ زدایی خودکار

پل B9 در بزرگراه ارتش واقع در منطقه یک تهران است که غرب به غرب این بزرگراه را به یکدیگر متصل می‌کند، این پل مکانیزه مجهز به سیستم پاشش استات منیزیم جهت عدم یخ زدگی معبر خواهد شد.  پل مجهز به پمب‌خانه است که لوله‌کشی شده و سیستم نازل، مخزن مایع و سنسور دارد که بصورت اتوماتیک و با بارش باران و برف، اقدام به پاشش مایع استات منیزیم و در نهایت مانع از یخ زدگی معبر خواهد شد و دیگر نیاز نیست کارگر و ماشین برف‌روبی جهت شن پاشی وارد عمل شوند.
شب هفتم محرم در هیأت رایة العباس(ع) 6

شب هفتم محرم در هیأت رایة العباس(ع)

مراسم عزاداری هیئت «رایه العباس» در محل پادگان ۰۶ ارتش برگزار شد.
تشییع پیکر شهید اسماعیلی در هیأت رایة العباس(ع)

تشییع پیکر شهید اسماعیلی در هیأت رایة العباس(ع)

مراسم تشییع پیکر شهید رضا اسماعیلی شامگاه دوشنبه 2 مرداد در هیأت رایة العباس(ع) در پادگان 06 ارتش برگزار شد. شایان ذکر است شهید اسماعیلی در حمله تروریستی ظهر یکشنبه اول مرداد به واحد گشت پلیس راه در محور «خاش به تفتان» به همراه چهار نفر از هم‌رزمانش به درجه رفیع شهادت نائل شد.
رونمایی از ۸ سردیس شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران 17

رونمایی از ۸ سردیس شهدای آجا

مراسم رونمایی از هشت سردیس شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور امیر سرتیپ محمد محمودی، معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، حسین نظری، معاون خدمات شهری شهرداری تهران، رضا صیادی، مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران و جمعی از مسئولان ارتش جمهوری اسلامی ایران در محل ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
تفاهم‌نامه‌ای میان ارتش جمهوری اسلامی ایران و شهرداری تهران 9

تفاهم‌نامه‌ همکاری شهرداری تهران و آجا

مراسم امضای تفاهم‌نامه میان ارتش جمهوری اسلامی ایران و شهرداری تهران با هدف تغییر کاربری پادگان‌های دوشان تپه تهران و ۰۶ با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران و امیر غلامرضا موسوی، فرماندهی کل ارتش برگزار شد.
تمرین رژه نیروی هوایی ارتش 17

تمرین رژه نیروی هوایی ارتش

در آستانه 29فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، تمرین رژه نیروی هوایی ارتش با حضور جنگنده های کوثر، اف ۵ تایگر، میگ ۲۹ فالکروم، اف ۷، جنگنده بمب افکن سوخو ۲۴ فنسر، هواپیمای ترابری C130 هرکولس و هواپیمای سوخت رسان بوئینگ ۷۰۷ در منطقه هوایی مهرآباد انجام شد.
پرش چتربازان از برج میلاد تهران 28

پرش چتربازان از برج میلاد تهران

در آستانه «روز جمهوری اسلامی» تعدادی از چتربازان سپاه و ارتش‌ جمهوری اسلامی ایران از برج میلاد و هلیکوپتر عملیات پرش را انجام دادند و در پایان این مجموعه با هلی کوپتر گل باران شد.
آیین آغاز ساخت بیش از 10000 واحد مسکونی قرارگاه جهادی مسکن 12

آیین آغاز ساخت بیش از 10000 واحد مسکونی قرارگاه جهادی مسکن

ظهر شنبه 9 مهرماه 1401 آیین آغاز عملیات عمرانی ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در شهر تهران با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، علی یزدی خواه نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران، پرویز سروری نایب رئیس و سید احمد علوی، سید محمد آقامیری و مهدی پیرهادی دیگر اعضای شورای اسلامی شهر تهران، حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و نمایندگانی از ارتش جمهوری اسلامی و اصحاب رسانه در محدوده جنگ‌افزارسازی ساصد واقع در منطقه ۱۳ برگزار شد.
نمایشگاه اقتدار هوایی 1

نمایشگاه اقتدار هوایی

نمایشگاه اقتدار هوایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایگاه یکم شکاری شهید لشگری تهران به مناسبت هفته دفاع مقدس دوم الی هشتم مهر ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹ صبح الی ۱۶ عصر در معرض بازدید عموم علاقمندان قرار دارد.
بازدید شهردار تهران از پادگان 06 ارتش 47

بازدید شهردار تهران از پادگان 06 ارتش

علیرضا زاکانی شهردار تهران با همراهی رضا خرم‌ طوسی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره بنیاد تعاون ارتش، یکشنبه ۲ مرداد ماه ۱۴۰۱ از پادگان ۰۶ ارتش بازدید کرد.در این بازدید حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری، حسین نظری معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران و دیگر مدیران شهرداری و مقامات ارتش حضور داشتند.
دیدار فرمانده کل ارتش با شهردار تهران 9

دیدار فرمانده کل ارتش با شهردار تهران

بعد از ظهر روز پنجشنبه ۱۹ خردادماه ۱۴۰۱، امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با علیرضا زاکانی شهردار تهران دیدار کرد.
ایین رونمایی از دیوارنگاره شهید فخری زاده  12

آیین رونمایی از دیوارنگاره شهید فخری زاده

صبح شنبه بیستم فروردین ماه 1401 آیین رونمایی از دیوارنگاره شهید فخری زاده با حضور رضا صیادی مدیر عامل سازمان زیباسازی ،فرزند ایشان وحمیدرضا حاجوی شهردار منطقه یک در میدان ارتش تهران برگزارشد.
تور مجازی یادگار جنگ های جهانی

یادگار جنگ های جهانی

در ضلع جنوبی باغ سفارت بریتانیا در محله قلهک، پشت دیوارهای آجری آرامستانی خاص قرار دارد؛ یادگاری از جنگ‎های جهانی. در دل این آرامستان تاریخی 564 سرباز، دریانورد، هوانورد و... جنگ‏های جهانی ارتش متفقین، با سنگ مزارهایی خاص در دل خاک آرام گرفته اند که ازاین تعداد ۱۳ مزار مربوط به سربازان گمنام بوده و 25مزار دیگر مربوط به اتباع خارجی مقیم ایران است. آنچه که جالب توجه است، نظم دیداری و بصری بسیار بالایی است که در این فضا به چشم می خورد ؛ طراحی درختان ، کاشت گل‏های رز و همچنین قرارگیری قبرها فضای منحصربفردی ایجاد کرده است..یکی از جاذبه‌ های این آرامستان، بنای یادبود گنبدی شکلی است که حاصل ترکیب معماری ایرانی - اسلامی و سبک معماری غرب است. در انتهای آرامستان و رو به روی گنبد یادبود فیروزه ای هم صلیبی بلند و سفید رنگ وجود دارد ؛ صلیب ایثار- نشان یادبود جنگ جهانی برای کشورهای مشترک المنافع است- در سال 1918 توسط سر رجینالد بلومفیلد برای کمیسیون سلطنتی آرامستان‌های جنگ طراحی شده است.
یادگار جنگ‏های جهانی؛ پشت  دیوارهای آجری باغ قلهک  3

یادگار جنگ‏های جهانی؛ پشت دیوارهای آجری باغ قلهک

در ضلع جنوبی باغ سفارت بریتانیا در محله قلهک، پشت دیوارهای آجری آرامستانی خاص قرار دارد؛ یادگاری از جنگ‎های جهانی. در دل این آرامستان تاریخی 564 سرباز، دریانورد، هوانورد و... جنگ‏های جهانی ارتش متفقین، با سنگ مزارهایی خاص در دل خاک آرام گرفته اند که ازاین تعداد ۱۳ مزار مربوط به سربازان گمنام بوده و 25مزار دیگر مربوط به اتباع خارجی مقیم ایران است. آنچه که جالب توجه است، نظم دیداری و بصری بسیار بالایی است که در این فضا به چشم می خورد ؛ طراحی درختان ، کاشت گل‏های رز و همچنین قرارگیری قبرها فضای منحصربفردی ایجاد کرده است..یکی از جاذبه‌ های این آرامستان، بنای یادبود گنبدی شکلی است که حاصل ترکیب معماری ایرانی - اسلامی و سبک معماری غرب است. در انتهای آرامستان و رو به روی گنبد یادبود فیروزه ای هم صلیبی بلند و سفید رنگ وجود دارد ؛ صلیب ایثار- نشان یادبود جنگ جهانی برای کشورهای مشترک المنافع است- در سال 1918 توسط سر رجینالد بلومفیلد برای کمیسیون سلطنتی آرامستان‌های جنگ طراحي شده است.البته در بین قبرهای کشته‎شدگان جنگ‌های جهانی نشانه هایی از سربازان مسلمان، یهودی و حتی زن و کودک 2و نیم روزه هم دیده می‏شود.
بوستان شهدای ارتش 6

بوستان شهدای ارتش

توسعه و رشد فضاهای سبز در مناطق مختلف پایتخت متوازن نیست و این امر دلایل مختلفی دارد، در منطقه7 تراکم‌های ساختمانی، جمعیتی و کمبود زمین خالی مهم‌ترین این دلایل است. با همت شهرداری منطقه7 و بهره برداری از بوستان شهدای ارتش این سرانه بیشتر خواهد شد.
خانه تیمورتاش و موزه جنگ 8

خانه تیمورتاش و موزه جنگ

خانه تیمورتاش از خانه های تاریخی منطقه11 است که با مشارکت ارتش جمهوری اسلامی و شهرداری منطقه11 تهران به موزه جنگ تبدیل شد و بازدید برای عموم شهروندان ممکن شد . این موزه در خیابان کارگر جنوبی، میدان پاستور و روبروی مترو میدان حر در داخل دانشگاه جنگ واقع شده است.
پادگان جی زیر پای مردم 15

بلوار جی زیر پای مردم

بهره برداری از مسیر پادگان جی نقش بسزایی در زندگی مردم این محدوده دارد. این مسیر که روزی در اختیار نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزارت دفاع قرار داشت با همکاری شهرداری منطقه 9 تهران به بهربرداری رسید تا یکی از محلات قدیمی تهران که حالت بن بست داشت به روی مردم باز شده و به عنوان یکی از مسیرهای اصلی و نقش تعیین کننده محسوب شود.