دهمین رویداد تکریم پرچم جمهوری اسلامی ایران 14

دهمین رویداد تکریم پرچم جمهوری اسلامی ایران

دهمین رویداد تکریم پرچم جمهوری اسلامی ایران صبح یکشنبه 12 فروردین ماه با حضور عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امورخارجه و جمعی از سفرای کشورهای خارجی در منطقه گردشگری عباس آباد برگزار شد.
نشست خبری مدیر عامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد 20

نشست خبری مدیر عامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد

نشست خبری محمدحسین حجازی، مدیر عامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد، امروز ۲۷ اسفندماه برگزار شد.
بزرگترین باغ کتاب خاورمیانه 11

بزرگ‌ترین باغ کتاب خاورمیانه

باغ کتاب تهران بزرگ‌ترین مجموعه کتاب و سرگرمی‌های علمی کشور است که در دوطبقه با زیربنای 65 هزار متر مربع و وسعت 110 هزار متر مربع در اراضی عباس آباد احداث شده است. طول بنای باغ کتاب حدود 550 متر و عرض آن به حدود 70 متر می‌رسد. این مجموعه بزرگ‌ترین کتابفروشی ایران و خاورمیانه به شمار می‌رود.
اجتماع بزرگ روزه اولی‌ها 1

اجتماع بزرگ روزه اولی‌ها

نخستین اجتماع روزه اولی‌های شهر تهران با حضور حدودی سی هزار نفر از روزه اولی‌های تهران امروز سه شنبه ۲۹ فروردین‌ماه با مدیحه‌سرایی محمدحسین پویانفر در اراضی عباس آباد تهران برگزار شد.
جشن ملی پرچم به مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران 10

جشن ملی پرچم به مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران

به مناسبت روز جمهوری اسلامی ایران، جشن ملی پرچم با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، مهدی چمران، رییس شورای اسلامی شهر تهران و سفرا و نمایندگان دیپلماتیک کشورهای مختلف در مجموعه باغ هنر اراضی عباس آباد، ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ برگزار شد.
بازدید وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان از اراضی عباس آباد 12

بازدید وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان از اراضی عباس آباد

صبح امروز سه شنبه 31 خرداد 1401 انار کریم اف وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان به همراه جمعی از مدیران بین المللی و شهری از منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد بازدید کرد.
روز طبیعت در اراضى عباس آباد 25

روز طبیعت در اراضى عباس آباد

در روز طبیعت و مصادف با 13 فروردین ماه، خانواده های تهرانی و مسافران نوروزی با حضور در اراضی عباس آباد، این روز را گرامی داشتند .
جشن ملی پرچم با حضور شهردار تهران 48

جشن ملی پرچم با حضور شهردار تهران

جشن ملی پرچم با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، حسین نظری معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، عبدالمطهر محمدخانی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سید محمد حسین حجازی مدیر عامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد و جمعی از سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف در مجموعه باغ هنر اراضی عباس آباد جمعه 12 فروردین 1401 برگزار شد.
جشن ملی پرچم در اراضی عباس آباد 33

جشن ملی پرچم در اراضی عباس آباد

جشن ملی پرچم با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، حسین نظری معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران، عبدالمطهر محمدخانی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران، سید محمد حسین حجازی مدیر عامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد و جمعی از سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف در مجموعه باغ هنر اراضی عباس آباد جمعه 12 فروردین 1401 برگزار شد.
دیوارنگاره بوستان بهشت مادران 33

دیوارنگاره بوستان بهشت مادران

بوستان بهشت مادران یکی از مکان های دیدنی تهران و ویژه‌ی بانوان است لذا از این‌ رو طراحی دیوارنگاره این بوستان، برمبنای رویکردهای شرکت نوسازی اراضی عباس آباد به حوزه تخصصی بانوان، صورت گرفته است. این طرح ها بر مبنای دو رکن اصلی تعالی بانوان در ساحت های بینش _ گرایش _ رفتار و مرکز بهشت مادران به عنوان آیینه هویت زن مسلمان ایرانی نقش بسته اند. در حال حاضر این دیوارنگاره مراحل پایانی اجرای خود را سپری می کند.
مراسم هفتمین سالروز گشایش پل طبیعت 1

مراسم هفتمین سالروز گشایش پل طبیعت

مراسم هفتمین سالروز افتتاح پل طبیعت چهارشنبه 21 مهر با حضور مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران، سید محمد حسین حجازی مدیر عامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد و جمعی از مدیران شهری در محل اراضی عباس آباد برگزار شد.
دریاچه و باغ هنر 58

دریاچه و باغ هنر

دریاچه و باغ هنر قسمتی از مجموعه فرهنگی تفریحی عباس آباد تهران است که با هدف نمایش هنرهایی در زمینه موسیقی، شعر، ادبیات و همچنین برقراری رابطه بین هنرمند، مخاطب و ارتقای درک هنری جامعه با تمرکز بر هنر ایرانی طراحی شده و با الهام گرفتن از الگوی معماری ایرانی و اسلامی، تلاش می‌کند با فراهم کردن امکان تجربه موسیقی فرهنگ و هنر ایرانی، مردم را با این فرهنگ و هنر آشنا کند. بخش دیگری از باغ به برگزاری همایش، آموزش‌های تخصصی، گردهمایی، اطلاع‌رسانی هنری و امور اداری اختصاص یافته و همچنین بخشی از آن برای حوزه گردشگری و هنری استفاده خواهد شد. مساحت دریاچه جدید تهران ۲۵ هزار متر مربع و مساحت باغ، ۵ هزار متر مربع است که در غرب باغ کتاب تهران قرار دارند. وجود چندین ایستگاه مترو و پایانه در غرب و شرق اراضی عباس آباد باعث شده تا دسترسی به دریاچه و باغ هنر تهران نیز به‌سادگی امکان‌پذیر باشد. ایستگاه‌های مترو شهید همت و شهید حقانی در خط یک مترو تهران، در فاصله‌ای نزدیک از باغ هنر و دریاچه هنر قرار دارند.
مراسم کاشت درخت صلح و دوستی 20

مراسم کاشت درخت صلح و دوستی

مراسم کاشت نهال صلح و دوستی در هفته منابع طبیعی با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران، علی محمد مختاری، مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، آرش میلانی، عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران، مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سفرای کشورهای اروپایی، آسیایی و... نماینده سازمان ملل در تهران، شهرداران مناطق و مدیران عامل سازمان ها و شرکت های شهرداری دوشنبه 18 اسفند ماه 1399 در اراضی عباس آباد برگزار شد.
| ویدئو | پرواز به دور مینا

پرواز به دور مینا

ایده ساخت آن از سال 87 در اراضی عباس آباد شکل گرفت و از سال 88 ساخت آن آغاز گردید و در پایان شهریورماه 1393 در زمان مدیریت آقای دکتر اردشیر نوریان به پایان رسید. بنای گنبد مینا با وسعت نزدیک به 1800 متر مربع شامل یک سالن نمایش شیب‌دار با پتانسیل 150 عدد صندلی و پرده نمایش گنبدی با قطر 18 متر است که با استفاده از سیستم‌های نمایش دیجیتالی با موضوعات شیمی، فیزیک ، زمین شناسی می باشد. ساختمان آسمان نما به شکل یک خورشید سمبلیک و با الهام از المان‌های معماری ایرانی اسلامی توسط مهندسین ایرانی ساخته شده است و تولید تجهیزات فضای داخلی آن توسط شرکت های مجرب ژاپنی، آلمانی و فرانسوی انجام گرفته است. گنبد مینا در واقع یک مجموعه با دو کاربرد است. Director: @darajati/ Fpv Pilot: @hyperdronic_fpv
جمعه ‌بازار پروانه  3

جمعه ‌بازار پروانه

جمعه ‌بازار پروانه که پیش از این در پارکینگ طبقاتی پروانه واقع در خیابان جمهوری دایر بود، پس از بسته بودن یک ساله خود به دلایل مختلف از جمعه بیماری کرونا و نا ایمن بودن ساختمان، به محل جدید خود در باغ هنر اراضی عباس آباد آغاز بکار کرده است تا زنده یاد "بهنام اتابکی" که نقش زیادی در ساماندهی این مجموعه داشت و اگر آن گروه منسجم در آن دوره عمل نمی کرد و پشتیبانی نمی شد خیلی از این اتفاقات خوب نمی افتاد در خاطر مردم زنده بماند.
گذر گردشگری  آب و آتش 23

گذر گردشگری آب و آتش

گذر گردشگری آب و آتش واقع در اراضی عباس آباد به وسعت ۳۶۰۰ متر دارای ۴۰ غرفه است که به منظور ارائه خدمات در حوزه صنایع دستی و صنایع خلاق طراحی شده و از ۱۲ مهرماه فعالیت خود را آغاز کرده است.به گفته مسؤول هنرمندان گذر گردشگری آب ‌و آتش، رویکرد این مجموعه بیشتر حمایت از هنرمندان شناخته‌نشده است که برند نیستند و این فضا فرصتی برای معرفی هنر و توانمندی‌های آن‌ها خواهد بود.
امضای تفاهم نامه برگزاری جمعه بازار صنایع دستی در اراضی عباس آباد 10

امضای تفاهم نامه برگزاری جمعه بازار صنایع دستی در اراضی عباس آباد

جمعه بازار صنایع دستی در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد با مشارکت وزارت میراث فرهنگی و شرکت نوسازی عباس آباد آغاز به کار کرد.
آیین گشایش گذر گردشگری آب و آتش  21

آیین گشایش گذر گردشگری آب و آتش

گذر گردشگری آب و آتش با هدف حمایت از مشاغل خرد خانگی، افزایش تولیدات داخلی در همه صنوف و ارتباط مستقیم مصرف‌کننده با تولیدکننده، با ۳۸ واحد کیوسک ۱۲ مترمربعی در زمینی به متراژ ۳ هزار و ۶۰۰‌مترمربع در اراضی عباس آباد با حضور مسجد جامعی و خلیل آبادی اعضاء شورای اسلامی شهر تهران رسما آغاز به کار کرد.در حاشیه این مراسم از نفرات برگزیده مسابقه عکس اراضی عباس آباد تقدیر شد.
تهران 360 (قطب گردشگری تهران،پل طبیعت)

قطب گردشگری تهران،پل طبیعت

اراضی عباس آباد که هم اکنون از آن به عنوان نگین سبز پایتخت یاد می‌شود در گذشته هیچ کاربردی برای شهروندان تهرانی نداشت که با تغییر کاربری، از یک نهاد صرفا خدماتی کم کم به قطب گردشگری و فرهنگی پایتخت ایران اسلامی تبدیل شد. مجموعه‌ فرهنگی تفریحی عباس آباد که در محدوده‌ی تپه‌های عباس آباد قرار دارد به عنوان قطب تفرجگاهی، گردشگری و تفریحی شهر تهران به شمار می‌آید. این مجموعه با مساحت 68 هکتاری خود در اراضی بکر و دست نخورده تهران در سال 1384 شروع به کار کرد.
آیین "سلام بر محرم" با حضور شهردار تهران 40

آیین "سلام بر محرم" با حضور شهردار تهران

مراسم تعویض مرتفع ترین پرچم کشور به مناسبت ایام محرم و تجلیل از پیر غلامان اباعبدالله‌ با عنوان «سلام بر محرم» با حضور پیروز حناچی شهردار تهران و جمعی از خادمین هیئت های حسینی پنجشنبه 30 مرداد 1399 در مقبره شهدای گمنام مجموعه اراضی عباس آباد برگزار شد. در این مراسم احمد مسجد جامعی، غلامعلی حداد عادل و تعدادی از اعضای شورای شهر نیز حضور داشتند. همچنین در بخشی از این مراسم شهردار تهران و تعدادی از مقامات حاضر به مناسبت آغاز ایام محرم شال عزای حسینی به گردن آویختند.